Առողջություն 11:20 24/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 23-ին կատարվել է 6236 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 135 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 407 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 24-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344261 դեպք, որոնցից 329983 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4843 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7939 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1496 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Health 12:58 24/12/2021 Armenia
Armenia has confirmed 135 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 344,261 as of 11 a.m. Friday, December 24, the Ministry of Health reports.
Overall, 6,236 Covid-19 tests were conducted on December 23.
407 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 329,983.
The Covid-19 death toll has increased by 3 to 7,939. The figure does not include the deaths of 1,496 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,843 active cases. As many as 2,522,916 tests have been performed in the country since the disease outbreak.