Առողջություն 11:20 24/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 23-ին կատարվել է 6236 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 135 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 407 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 24-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344261 դեպք, որոնցից 329983 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4843 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7939 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1496 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 13:15 24/12/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 135 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6236 тестах), выздоровели 407 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 4 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1496.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 24 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 344261. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 329983. На данный момент получают лечение 4843 пациента.