Մոսկվայում Արմեն Մուրադյանը, Ռուբեն Բաբայանը և այլք հանդիպել են ադրբեջանցի գործիչների
Ղարաբաղյան 3-րդ պատերազմից հետո առաջին անգամ Մոսկվայում հանդիպել են հայ ու ադրբեջանցի մշակույթի, հասարակական գործիչներ։ Այս մասին գրում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։
Հանդիպման մասին հայտնի է դարձել ուրբաթ երեկոյան, այն կազմակերպվել է ՌԴ նախագահի՝ միջազգային մշակութային համագործակցության  հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյի միջնորդությամբ։
Հայկական կողմից հանդիպմանը մասնակցել են ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը,  Հովհ. Թումանյանի անվան տիկնիկայի թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ռուբեն Բաբայանը, Ստանիսլավսկու անվան ռուսական թատրոնի ղեկավար Մարիաննա Մխիթարյանը և ռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը։

Society 11:19 25/12/2021 Region
A number of Armenian and Azerbaijani cultural and public figures held a meeting in Moscow for the first time since the 44-day war in Artsakh in 2020, Sputnik Armenia reported on Friday.
The meeting became known on Friday afternoon and was organized through the mediation of Mikhail Shvydkoy, Special Envoy of the Russian President for International Cultural Cooperation.
Rector of the Yerevan State Medical University Armen Muradyan, Artistic Director of Yerevan State Puppet Theater Ruben Babayan, Director of Stanislavsky Theater Marianna Mkhitaryan and filmmaker Harutyun Khachatryan took part in the meeting on the Armenian side.