Առողջություն 11:17 30/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 29-ին կատարվել է 7216 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 89 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 196 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 11 դեպք: Մահացածներից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 30-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344826 դեպք, որոնցից 331348 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4005 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7968 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1505 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 13:32 30/12/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 89 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 7216 тестах), выздоровели 196 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 11 человек, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1505.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 30 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 344826. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 331348. На данный момент получают лечение 4005 пациентов.