Առողջություն 11:17 30/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 29-ին կատարվել է 7216 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 89 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 196 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 11 դեպք: Մահացածներից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 30-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344826 դեպք, որոնցից 331348 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4005 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7968 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1505 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Health 12:55 30/12/2021 Armenia
Armenia has confirmed 89 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 344,826 as of 11 a.m. Thursday, December 30, the Ministry of Health reports.
Overall, 7,216 Covid-19 tests were conducted on December 29.
196 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 331,348.
The Covid-19 death toll has increased by 6 to 7m968. The figure does not include the deaths of 1,505 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,005 active cases. As many as 2,553,654 tests have been performed in the country since the disease outbreak.