Վարանդայում որոնումներն արդյունք չեն տվել
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն։
«Ցավոք, այդ աշխատանքներն այսօր էլ արդյունք չեն տվել, որի պատճառ է հանդիսացել նաև եղանակային անբարենպաստ պայմանները:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո մինչ օրս հայտնաբերվել և հաստատվել է 1705 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Artsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies during their operations in the Azerbaijani-occupied areas of Varanda region in Artsakh, the country's State Service of Emergency Situations said on Monday. According to it, the search operations yielded no result also due to unfavorable weather conditions.
As the Service added, the future directions and dates of search operations for casualties of the 2020 war will be communicated further.
To note, since the 2020 ceasefire, 1,705 bodies of fallen troops and civilians have been recovered from the former battle zones.