Առողջություն 12:05 22/02/2022 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում փետրվարի 21-ին կատարվել է 255 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 81 դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ։
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  60 վարակակիր: Գրանցվել է մահվան 1  դեպք։
Այսպիսով, 2022 թվականին կատարվել է 8063 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2621 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 28 դեպք է արձանագրվել:

Здоровье 12:20 22/02/2022 НКР
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 21 февраля проведено 255 лабораторных обследований, в результате чего выявлен 81 новый случай заражения коронавирусом, среди заболевших – дети.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 60 носителей вируса. Зарегистрирован 1 случай смерти.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года было проведено 8063 обследования, выявлен 2621 случай заражения коронавирусом.