Քաղաքական 09:13 17/05/2022 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով Երևանում վաղ առավոտից մեկնարկած խաղաղ անհնազանդության ակցիաներից մեկի ընթացքում Սարյան փողոցից բերման է ենթարկվել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։
«Ինձ բերման ենթարկեցին: Չենք ընկճվում, չե՛նք նահանջում, շարունակում ենք»,-Թելեգրամի իր ալիքում գրել է նա։
ՀՅԴ ԳՄ անդամ, Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով պայքարի առաջնորդներից Իշխան Սաղաթելյանը քիչ առաջ հայտնել է, որ Երևանը կանգնած է, Ավելի քան 50 փողոց այս պահին փակ է, այդ թիվն անընդհատ մեծանում է։

Право 11:34 17/05/2022 Армения
В ходе стартовавших с 08:00 в Ереване мирных акций неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с улицы Сарьяна в центре столицы Армении полицейскими приводу был подвергнут младший сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян.
«Меня подвергли приводу. Не отчаиваемся, не отступаем, продолжаем», – написал Левон Кочарян в своем телеграмм-канале.
Вице-спикер НС Армении от оппозиции, представитель Верховного органа АРФД  Ишхан Сагателян сообщил ранее, что Ереван в эти минуты парализован, почти 50 улиц перекрыты.