Առողջություն 11:26 31/10/2022
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ հոկտեմբերի 24-30, կատարվել է ընդհանուր 2301 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 142 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 278 հիվանդ, մահվան 3 դեպք է գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում հոկտեմբերի 31-ի  դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 445 242 դեպք, որոնցից 434 288 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 373 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8709  մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 393 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Health 12:09 31/10/2022 Armenia
Armenia confirmed 142 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 445,242 as of 11 a.m. Monday 31 October, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 2,301 tests were administered from October 24-30.
278 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 434,288.
Three new Covid-19 deaths have been recorded in the country, taking the official death toll to 8,709. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.