Առողջություն 11:37 26/12/2022
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ դեկտեմբերի 19-25-ը, կատարվել է ընդհանուր 1023 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 37 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 46 հիվանդ, մահվան 2 դեպք է գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում դեկտեմբերի 26-ի  դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 445 976 դեպք, որոնցից 435 162 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 232 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8716  մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 400 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Health 13:33 26/12/2022 Armenia
Armenia confirmed 37 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 445,976 as of 11 a.m. Monday 26 December, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 1,023 tests were administered from December 19-25.
46 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 435,162.
Two new Covid-19 deaths have been recorded in the country, taking the official death toll to 8,716. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.