Առողջություն 14:30 13/04/2023 Հայաստան
Տեղ գյուղում ծանր վիրավորված զինծառայողի առողջական վիճակում որոշակի դրական տեղաշարժ կա. Անահիտ Ավանեսյան
«Ունենք որոշակի դրական տեղաշարժ, երեկվա ընթացքում կայունացում ունենք մեր ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի դեպքում, ինչը, իհարկե, շատ լավ է, և հուսով ենք, որ դրական ընթացքով պետք է լինի ապաքինումը»,-կառավարության նիստից հետո ճեպազրույցի ժամանակ ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանի Տեղ գյուղի հատվածում վիրավորում ստացած զինծառայողների առողջական վիճակին:
Նախարարը տեղեկացրեց, որ մնացածների մասով ևս կա դրական տեղաշարժ և կարծիք հայտնեց, որ որ ամեն ինչ լավ  կլինի:
Ավանեսյանը տեղեկացրեց, որ այցելել է վիրավորներին, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին ՀՀ-Ադրբեջան սահմանի Տեղ գյուղի հարակից հատվածում ադրբեջանական զինուժը դիմելր էր սադրանքի, ինչի հետևանքով հայկական կողմն ուներ 4 զոհ, 6 վիրավոր, որից մեկը՝ ծայրահեղ ծանր:
Առողջապահության նախարարը նաև տեղեկացրեց, որ Ազատ գյուղի զորանոցի հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած զինծառայողների առողջական վիճակն էլ է բարելավվել և նրանց բուժումը շարունակվում է:

Здоровье 15:17 13/04/2023 Армения
Анаит Аванесян: В состоянии получившего ранение в селе Тех военнослужащего наблюдается определенная положительная динамика
«Наблюдается определенная положительная динамика, в случае с военнослужащим, состояние которого врачи оценивали как крайне тяжелое, вчера наблюдалась стабилизация ситуации, что, конечно, очень хорошо, и мы надеемся, что оздоровление произойдет при положительной динамике», – заявила в беседе с журналистами после заседания правительства РА министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян, комментируя состояние здоровья получивших ранения в селе Тех военнослужащих.
Министр проинформировала, что касается остальных военнослужащих, то наблюдается положительная динамика и выразила мнение, что всё будет хорошо.
А. Аванесян сообщила, что посетила раненых военнослужащих, поинтересовалась их состоянием здоровья и пожелала скорейшего выздоровления.
Напомним, пресс-служба Минобороны Армении передала: «11 апреля в районе 16:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, проводящим инженерные работы в направлении общины Тех. Армянская сторона предприняла ответные действия.