Քաղաքական 10:33 15/05/2023 Հայաստան
Վարդան Ոսկանյան. Եթե որևէ մեկը հավատում է, որ դրանից հետո սկսվելու է «պայծառ ապագան», ապա նա առնվազն մանկամիտ է
«Եթե որևէ մեկը հավատում է, թե Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխն, իբր, ճանաչում է կամ ճանաչելու է ինչ-որ 29 800 քառակուսի կիլոմետրանոց Հայաստանի Հանրապետություն և դրանից հետո սկսվելու է «պայծառ ապագան», ապա նա առնվազն մանկամիտ է։
Չի կարող լինել այնպես, որ, պատկերավոր ասած, բերանի մի անկյունով հայտարարես, թե ճանաչում ես դա (իմիջիայլոց, Բաքվի բռնապետը դա էլ չի արել), իսկ մյուսով՝ բարբաջես, որ, դիցուք, Երևանի Կոնդ պատմական թաղը, որտեղ, ի դեպ, կառավարական առանձնատներն են, իբրև թե, ինչ-որ բարբարոսսկան «Թափաբաշի» է, ուր պետք է վերադառնան ինչ-որ անհայտ ադրբեջանցիներ։
Դա նույնն է, եթե ինչ-որ մեկը հավատա, թե ես, իբր, համոզված եմ, որ արհեստածին Ադրբեջանն ունի պատմական լեգիտիմ իրավունք տեղաբնիկ ժողովուրդներից որևէ մեկի տարածքի կամ մշակույթի նկատմամբ»։

Политика 11:24 15/05/2023 Армения
Вардан Восканян: Если кто-то верит, что после этого начнется «светлое будущее», то он, как минимум, наивен
«Если кто-то верит, что главарь варварского режима Баку якобы признает или признает в будущем Республику Армения с территорией в 29 800 кв.км., а после этого начнется “светлое будущее”, то он, как минимум, наивен.
Не может быть так, чтобы, образно говоря, теми же устами заявлять сперва о признании вышеупомянутого (кстати, диктатор Баку и этого не сделал), а затем городить чушь о том, что исторический квартал г. Ереван – Конд, где, кстати, расположены правительственные резиденции, якобы является варварским районом “Тапабаш”, куда должны вернуться какие-то неизвестные азербайджанцы.
Это то же самое, если кто-то поверит, что я, якобы, убежден, что у искусственного образования Азербайджан имеется легитимное право в отношении территории или культуры какого-либо коренного народа».