Ուրախ եմ, որ ռուսական բիզնեսը Հայաստանում իրեն լավ է զգում. Փաշինյանը՝ Միշուստինի հետ հանդիպմանը
«Ուրախ եմ, որ ռուսակա բիզնեսը Հայաստանում իրեն լավ են զգում»,- Սոչիում ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպմանն ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ նախորդ տարի քննարկել էին, թե ինչպես կարելի է ակտիվացնել տնտեսական կապերը և այսօր կարող են արձանագրել, որ այն, ինչի մասին խոսել են, մեծ մասամբ կյանքի է կոչվել։
Փաշինյանի խոսքով, ներդրումային մեծ ակտիվություն է նկատվում. «Համատեղ ապրանքաշրջանառությունն  աճում է, և դա շատ օգնում է Հայաստանի տնտեսությանը, և մենք ունենք տնտեսական ակտիվության շատ լավ ցուցանիշներ»։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 7-9-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:  Սոչիում Ն.Փաշինյանը  կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի, ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստերին, ինչպես նաև Եվրասիական կոնգրեսին:

Экономика 16:48 07/06/2023 В мире
Никол Пашинян на встрече с Мишустиным: Рад, что российский бизнес в Республике Армения чувствует себя хорошо
«Очень рад, что российский бизнес в Республике Армения чувствует себя хорошо. В прошлом году мы обсуждали, как можно активизировать экономические связи, и многое, о чем мы говорили, уже воплощено в жизнь», – заявил премьер-министр РА Никол Пашинян на встрече с премьер-министром РФ Михаилом Мишустиным в Сочи.
Он отметил, что наблюдается большая инвестиционная активность. «взаимный товарооборот растет, и это здорово помогает экономике Армении, у нас очень хорошие показатели экономической активности», – добавил он.
Напомним, Никол Пашинян 7-9 июня с рабочим визитом находится в РФ. В Сочи премьер-министр примет участие в заседаниях Евразийского межправительственного совета и Совета глав правительств Содружества Независимых Государств, а также в работе третьего Евразийского конгресса.