Քաղաքական 10:11 09/06/2023 Հայաստան
Աբրահամյան. Ադրբեջանը կեղծ տեղեկությունների արշավը շարունակում է` փորձելով Արցախի ապառազմակացման հարցը բերել ուժի կիրառման դաշտ
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է.
«Ադրբեջանը կեղծ տեղեկությունների արշավը շարունակում է` փորձելով Արցախի ապառազմակացման հարցը բերել ուժի կիրառման դաշտ:
Այս ամենը տեղի է ունենում ՀՀ-Ադրբեջան բանակցությունների միջնորդությունը ստանձնած երկրների աչքի առաջ:
Որքան փաշինյանական ռեժիմը հարմարվողականություն է դրսևորում ադրբեջանական պահանջների առաջ, իրեն առաջ գցելով Արցախն ու Հայաստանի տարբեր բնակավայրեր ադրբեջանական հռչակում, Ադրբեջանի ախորժակը բացվում է ու ավելին է պահանջում:

Politics 13:06 09/06/2023 Armenia
Azerbaijan is pushing ahead with its disinformation campaign in an attempt to solve the issue of Artsakh's “demilitarization” by force, opposition MP Tigran Abrahamyan says.
His comments came after Azerbaijan’s false accusations of ceasefire violations by Armenia and Artsakh in recent days.
“All this is taking place before the eyes of the countries mediating talks between Armenia and Azerbaijan,” Abrahamyan, who represents the opposition Pativ Unem faction, wrote on Facebook on Friday.
“The more Pashinyan’s regime gives way to Azerbaijan’s demands, recognizing Artsakh and various settlements of Armenia as part of Azerbaijan, the more Baku's appetite and demands grow,” the deputy stated.