Իրավունք 14:36 09/06/2023 Հայաստան
Փաստաբան Վահե Գրիգորյանը հայտնում է, որ Երևանի նախկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը դատարանում պարտվել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին։
«Երևանի քաղաքապետը դատարանում պարտվեց.
Նախորդ տարի տեղի ունեցող բողոքի ակցիաների և շտապ հավաքների անցկացման փաստը հիմք ընդունելով` Երևանի քաղաքապետը 4 հայց է ներկայացրել ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի` պահանջելով որպես կազմակերպիչ նրան տուգանել մինչև 300.000 ՀՀ դրամի չափով, ընդհանուր առմամբ` 1 մլն 200 հազար ՀՀ դրամի չափով:
4 վերաբերելի գործերով էլ Իշխան Սաղաթելյանի ներկայացուցիչը հանդիսանում եմ ես, նրա իրավունքների և ազատությունների պաշտպանությունը սույն գործերով իրականացվում է իմ կողմից:
Ահա ՎԴ/5036/05/22 գործով ՀՀ վարչական դատարան 06/06/2023 որոշմամբ մեր պահանջը բավարարվել է, Երևանի քաղաքապետի հայցն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի մերժվել է:

Law 15:34 09/06/2023 Armenia
A court in Yerevan has rejected a legal claim against MP Ishkhan Saghatelyan of the opposition Hayastan faction over last year’s anti-government protests in the Armenian capital, his lawyer Vahe Grigoryan said.
Former Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan filed four lawsuits against Saghatelyan, who was the main speaker at the opposition protests, asking the court to fine him a total of 1,200,000 drams.
The Yerevan Administrative Court on Thursday rejected one of them, granting a defense request, the lawyer said in a social media post.
“Further information on the final judicial acts in the remaining three cases will be provided later," Grigoryan added.