Քաղաքական 12:44 13/06/2023 Հայաստան
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է 2022 թվականի ունեցվածքի վերաբերյալ  տարեկան հայտարարագիրը։ Hayastan.news-ը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով ներկայացված հայտարարագրից տեղեկանում է, որ Ավինյանը դեռևս 2014-ին ավտոտնակ է նվեր ստացել, 2021-ին գնել է 2014-ին արտադրված Honda մակնիշի ավտոմեքենա, որը հաշվետու տարում վաճառել է 11 հազար դոլարով։
Ավինյանն առանձնատուն ունի Երևանում՝ Արաբկիրում, 2022-ին 2021 թվականի արտադրության  Volkswagen մակնիշի ավտոմեքենա է նվեր ստացել, գործարքի մյուս կողմը նշվում է Արմեն Ավինյանի անունը։ Այսինքն, 19 մլն 300 դրամ (շուրջ 50 հազար դոլար) արժողությամբ մեքենան նվիրել է Ավինյանի հայրը։
Hayastan.news-ի տեղեկություններով՝ Ավինյանին նվիրել են սպիտակ Volkswagen iD 4։
Ավինյանը բանկային հաշվին ունի 1 մլն 890 հզր դրամ, Էլեկտրոնային հաշիվներ և կրիպտոարժույթներ ունի։
Կանխիկ հայտարարագրել է 3 հազար դոլար, տարվա սկզբին ունեցել է 26 մլն 300 հզր դրամ, տարվա ավարտին այն կազմել է 12 մլն 500 հզր դրամ։ POOLIN ունի՝ 5 մլն 412 հզր դրամի։
Հայրը ևս 11 մլն դրամի գույք է նվիրել Ավինյանին, ինչը հայտարարագրով հայտնի չէ։
«Հայբիզնեսբանկից» փոխառություն ունի 13 մլն դրամ, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային գործարանից» ստացել էաշխատավարձ 5 մլն 212 հզր դրամ, Երևանի քաղաքապետարարանից 2022-ի սեպտեմբերի 23-ից մինչև տարվա ավարտը ստացել է 3 մլն 700 հզր դրամ աշխատավարձ։
Կինը՝ Մարիամ Պահլավունին ունի առանձնատուն, վարում է 2017 թվականի արտադրության Range Rover, որը գնել է 2020-ին, բանկային հաշվին զրո դրամ ունի, կանխիկ՝ 1 մլն 300 հզր դրամ, Տիգրան Ավինյանից նվիրատվություն է ստացել 11 մլն 300 հզր դրամ, սկեսրայից՝ 19 մլն 640 հզր դրամ։

Политика 13:33 13/06/2023 Армения
Вице-мэр Еревана Тигран Авинян представил годовую декларацию об имуществе за 2022 год. Как стало известно Hayastan.news из поданной в Комиссию по предотвращению коррупции декларации, Авинян в 2014 году получил в подарок гараж, в 2021 году купил автомобиль Honda 2014 года выпуска, который в отчетном году продал за 11 тысяч долларов.
Авинян владеет особняком в Ереване – в административном районе Арабкир, в 2022 году получил в подарок автомобиль Volkswagen 2021 года, в качестве другой стороной сделки упоминается имя Армена Авиняна. Другими словами, автомобиль стоимостью 19 миллионов 300 драмов (около 50 тыс. долларов) был подарен отцом Авиняна.
По сведениям Hayastan.news , Авиняну подарили Volkswagen ID.4 белого цвета.
На банковском счету Авиняна – 1 миллион 890 тысяч драмов, у него есть электронные счета и криптовалюты.
Наличными он задекларировал 3 тысячи долларов, в начале года у него было 26 миллионов 300 тысяч драмов, к концу года – 12 миллионов 500 тысяч драмов.
Отец подарил Авиняну также имущество на 11 млн драмов.
У Тиграна Авиняна имеется заем в размере 13 млн драмов от «Армбизнесбанка», из «Зангезурского медно-молибденового комбината» получил зарплату в размере 5 млн 212 тыс драмов , из мэрии Еревана в период с 23 сентября 2022 до конца года получил зарплату в размере 3 млн 700 тыс. драмов.
Жена Авиняна, Мариам Пахлавуни, владеет особняком, водит Range Rover 2017 года, который купила в 2020 году, на банковском счету у нее – ноль драмов, сумма наличных – 1 млн 300 тыс драмов.