ՊՆ հրապարակել է Երասխում վիրավորվում ստացածների անունները
Այսօր Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով  կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ  ադրբեջանական կրակի հետևանքով վիրավորում են ստացել գործարանի կառուցման շինարարական աշխատանքներում ներգրավված Հնդկաստանի քաղաքացիներ Մուհամադ Ասիֆը և Միրհասան Սահաջանը: Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից։
Հիշեցնենք՝ ՊՆ-ից ավելի վաղ հայտնել էին, որ այսօր  ժամը 11:45-ի սահմաններում Ադրբեջանը կրակ է բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում են ստացել օտարերկրյա 2 քաղաքացի։
Հիշեցնենք նաև, որ վիրավորները տեղափոխվել են Արարատի բժշկական կենտրոն։ Panorama.am-ի հետ զրուցում կենտրոնի տնօրեն Արայիկ Սարդարյանն ասել էր, որ  նրանցից մեկը կրծքավանդակի շրջանում է բեկորային վնասվածք ստացել, մյուսը՝ ուսահոդի շրջանում։ Նրանց վիճակը միջին ծանրության է։ Վիրահատվում են։ Վիրավորների կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Политика 13:59 14/06/2023 Армения
Минобороны Армении опубликовало имена получивших ранения в Ерасхе вследствие обстрела ВС Азербайджана
Сегодня в результате открытого с азербайджанской стороны огня в направлении строящегося за счет иностранных инвестиций в Ерасхе металлургического завода ранения получили двое граждан Индии, вовлеченных в строительные работы завода – Мухаммад Асиф и Мирхасан Сааджан. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Отметим, пресс-служба армянского оборонного ведомства сегодня ранее передала: около 11:45 азербайджанская сторона открыла огонь по строящемуся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций металлургическому заводу, в результате чего двое иностранных граждан получили ранения.
Раненные в результате обстрела ВС Азербайджана были перевезены в медцентр Арарата. Как рассказал в беседе с корреспондентом Panorama.am директор медицинского центра Араик Сардарян, раненые иностранные граждане – индийцы по национальности. «Один из них получил осколочное ранение в область грудной клетки, другой – плеча. Сосьояние их здоровья – средней тяжести. Их оперируют», – отметил директор. Араик Сардарян указал, что их жизни ничто не угрожает.