Քաղաքական 12:51 14/06/2023 Հայաստան
ՀՀ իշխանության միակողմանի զիջողականության պայմաններում, Ադրբեջանում որոշել են՝ կարող են գործել այնպես, ինչպես կկամենան
«Հայաստանի իշխանության միակողմանի զիջողականության պայմաններում, Ադրբեջանում որոշել են, որ կարող են գործել այնպես, ինչպես կկամենան:
Այս տրամանությունից ելնելով Ադրբեջանը փորձում է իր կամքը թելադրել` սրելով իրադրությունը Երասխի ուղղությամբ:
Ադրբեջանի ակտիվությունը չի սահմանափակվում միայն մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակով, թիրախավորվում են նաև քաղաքացիական օբյեկտներ և անձինք, ինչի հետևանքով 2 օտարերկրյա քաղաքացի է վիրավորվել:
Փորձը ցույց է տալիս, որ որքան իշխանությունը պատրաստակամություն է հայտնում նորանոր զիջումների գնալ, դրանից Ադրբեջանի ագրեսիվությունը շեշտակի աճում է»։

Политика 13:22 14/06/2023 Армения
В условиях односторонних уступок властей Армении в Азербайджане решили, что они могут действовать, как вздумается – Тигран Абрамян
«В условиях односторонних уступок властей Армении в Азербайджане решили, что они могут действовать так, как пожелают», – написал на своей странице в соцсети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания РА Тигран Абрамян.
«Исходя из этой логики, Азербайджан пытается диктовать свою волю, накаляя обстановку в направлении Ерасха.
Активность Азербайджана не ограничивается только огнем в направлении боевых позиций, под их прицелом оказываются также гражданские объекты и лица, в результате чего ранения получили двое иностранных граждан.
Опыт показывает: чем больше власти заявляют о готовности идти на новые уступки, тем больше более резкий рост демонстрирует агрессивность Азербайджана», – отметил Абрамян.