Քաղաքական 09:37 23/06/2023 Արցախ
Ադրբեջանի Ասկերանի, Մարտունու և Մարտակերտի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք. Արցախի ՊՆ
«Հունիսի 22-ի ժամը 12:50-ից  ժամը  22։45- ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման Ասկերանի, Մարտունու և Մարտակերտի շրջանների ուղղությամբ խախտել է հրադադարը կիրառելով հրաձգային զենք։
Ինչպես հաղորդել ենք նախորդիվ հրադադարի խախտման հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող Մհեր  Կամոյի Հակոբյանը։
ՊԲ կողմից իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին հերթական կեղծ հաղորդագրությունը տարածելուց հետո ադրբեջանական կողմը հունիսի 22-ի  ժամը 13։40-ից ժամը 14։20-ն  ընկած ժամանակահատվածում Ճարտար համայնքի հատվածում հրաձգային զենքից կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։

Политика 10:04 23/06/2023 НКР
«22 июня c 12:50 по 22:45 ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в направлении Аскеранского, Мартунинского и Мартакертского районов, применив стрелковое оружие.
Как сообщалось ранее, во время предыдущего нарушения режима прекращения огня ранение получил военнослужащий контрактной службы Армии обороны Мгер Камоевич Акопян.
После распространения очередной дезинформации о якобы срыве Армией обороны сельскохозяйственных работ, азербайджанская сторона с 13:40 до 14:20 22 июня из стрелкового оружия открыла огонь по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы в селе Чартар.