Քաղաքական 12:17 14/08/2023 Հայաստան
Վարդան Ոսկանյան. Կասկածելի բովանդակությամբ համերգները, փառատոնները և հրավառությունները խիստ վտանգավոր պատրանք են ստեղծում
«Տարատեսակ և հաճախ կասկածելի մշակութային բովանդակությամբ համերգները, փառատոնները և հրավառությունները մեզանում խիստ վտանգավոր պատրանք են ստեղծում առ այն, թե Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների անվտանգության կենսական խնդիրն, իբր, լուծված է, և կարելի է զբաղվել խրախճանքով։
Հանրային լայն մակարդակում սա բթացնում է ազգային դիմադրողականությունը, քանզի ստեղծում է իրականությունը մոռացնելուն և այն հօգուտ մեզ փոխելու մտայնությունը կասեցնելուն միտված անիրական մեկ այլ «իրականություն», որը թշնամու անհագ ծավալապաշտության խորապատկերին մեզ էլ ավելի խոցելի է դարձնում։
Չեմ դադարելու պնդել, որ, ըստ իս, Հայաստանի հզորացման և բարբարոսների ջախջախման միակ գրավականը պետություն-ամրոցի կառուցումն է, իսկ ամրոցում պետք է լինի ռազմականին մոտ կազմակերպվածություն և կարգ ու կանոն, այլ ոչ թե մշտնջենական բթացնող խրախճանք»։

Politics 13:36 14/08/2023 Armenia
Iran specialist Vardan Voskanyan has challenged the wisdom of organizing various controversial concerts and festivals in Armenia, claiming they put Armenians at greater risk amid the “enemy's insatiable expansionist ambitions.”
“They create an extremely dangerous illusion as if the security challenges facing the Republics of Armenia and Artsakh have been successfully handled and now is the time to feast,” Voskanyan wrote on Telegram on Sunday.
His comments came after the Armenian government decided to allocate more than $5 million for the organization of a concert of U.S. rapper Snoop Dogg in Yerevan. The concert is scheduled for September 23.
“I continue to insist that the only guarantee for Armenia's strengthening and the defeat of barbarians is the creation of a fortress state where military-like discipline and order should prevail," the expert added.