Գագիկ Ծառուկյանը, նրա ծնողները, կինն ու երեխաները հրավիրվել են դատախազություն
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, նրա որդիները՝ Նվեր և Հովհաննես Ծառուկյանները, կինը՝ Ջավահիր Ծառուկյանն ու ծնողները՝ Ռոզա և Կոլիկ Ծառուկյանները, ինչպես նաև Ծառուկյանների հարսը հրավիրվել են ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վարչություն։ Այս մասին տեղեկանում ենք պաշտոնական հայտարարությունների «Ազդարար» հարթակից։
Նշվում է, որ վերջիններիս պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր:
Ծառուկյանների ընտանիքը հրավիրվել է դատախազություն՝ ուսումնասիրության նյութերին ծանոթանալու և ամփոփագրի առնչությամբ դիրքորոշում ներկայացնելու համար։

Право 18:48 15/08/2023 Армения
Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, его сыновья – Нвер и Ованнес Царукяны, жена Джаваир Царукян, родители – Роза и Колик Царукяны, а также невестка Царукянов приглашены в Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА. Об этом сообщается на платформе официальных заявлений «Аздарар».
Отмечается, что в отношении принадлежащего им имущества было проведено исследование, в результате которого была составлена опись.
Семья Царукянов приглашена в прокуратуру для ознакомления с материалами исследования и представления ими своей позиции.