Տնտեսություն 15:18 20/10/2023
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ Կոնվերս Բանկը կրկին    արժանացել է եվրոպական առաջատար Commerzbank AG բանկի որակի գերազանցության «Euro STP Excellence Award» պատվավոր մրցանակին:
«Այս հեղինակավոր մրցանակը Կոնվերս Բանկին է շնորհվել SWIFT համակարգով փոխանցումների բարձր որակի ապահովման համար և փաստում է Բանկի մատուցած գործառնական ծառայությունների՝ միջազգային որակական չափանիշներին համապատասխանության մասին:
Շնորհակալություն ենք հայտնում գործընկեր Commerzbank AG բանկին Կոնվերս Բանկի՝ միջազգային փոխանցումների ոլորտում աշխատանքի արդյունավետությունը բարձր գնահատելու համար»,-ասել է Կոնվերս Բանկի միջազգային հարաբերությունների վարչության պետ Նելլի Քոչարյանը:
Նշենք, որ միջազգային փոխանցումների ոլորտում Կոնվերս Բանկի նվաճումները բարձր գնահատականի են արժանացել գործընկերների կողմից նաև նախորդ տարիներին, ինչի արդյունքում Բանկը «Euro STP Excellence Award» մրցանակակիր է դարձել նաև 2018, 2019, 2020թթ:

Converse Bank has once again been awarded with Euro STP Excellence Award for quality excellence by one of leading European banks, Commerzbank AG, the bank said in a press release on Friday.
"This prestigious award was presented to Converse Bank for operational excellence in processing of international transfers. We thank our partner for high appraisal of our performance in the sphere," said Nelli Kocharyan, Head of the International Relations Division at Converse Bank.
Important to note that Converse Bank's achievements towards high quality of international transfers’ standards were appraised highly by partners also in previous years: the bank was repeatedly awarded for Euro STP Excellence in 2018, 2019 and 2020.