Էրեբունիում պայթյունի հետևանքով տեղի է  ունեցել փլուզում. Կան տուժածներ
Փետրվարի 5-ին, ժամը 11:36-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նոր Արեշ 34-րդ փողոցում տեղի է ունեցել պայթյուն:
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի երկու փրկարարական ջոկատ, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերը, Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը, ՓՈՒՎ և Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժինների հերթապահ խմբերը։
Ըստ նախնական տվյալների՝ պայթյունի հետևանքով տեղի է ունեցել փլուզում․ կա երկու տուժած:
Դեպքի վայրում են գտնվում ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Կամո Ցուցուլյանը և ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Դավիթ Սարգսյանը։

Общество 13:32 05/02/2024 Армения
Сегодня, 5 февраля, в 11:36, в национальный центр кризисного управления поступил сигнало том, что на 34-й улице квартала Нор Ареш в Ереване произошел взрыв.
Из Спасательной Службы МВД Армении сообщают, что на место происшествия выехали два боевых расчета, два спасательных отряда, дежурная группа управления по медицинскому обеспечению и оперативная группа наццентра управления в кризисных ситуациях, психолог и дежурные группы спасательного управления Еревана.
«По предварительным данным, вследствие взрыва произошло обрушение, есть двое пострадавших», – говорится в сообщении.
На месте происшествия находятся директор Спасательной службы, заместитель главы МВД полковник Камо Цуцулян и заместитель директора Спасательной службы полковник Давид Саркисян.