Թաթոյան. Փաստահավաք այցով Ներքին Հանդում ենք
Հայաստանի նախկին ՄԻՊ, «Թաթոյան» հիմնադրամի ղեկավար Արման Թաթոյանը փաստահավաք այցով Սյունիքում է՝  այս պահին` Ներքին Հանդ գյուղում:
«Տեղում հավաքագրված փաստերը լրացուցիչ ապացուցում են, որ 3 օր առաջ ադրբեջանական զինված ծառայողները   Հայաստանի տարածք, մասնավորապես` Ներքին Հանդ գյուղ ներխուժած վայրերից արձակված կրակոցներով են սպանել մեր զինվորականներին:
Այցի ընթացքում տեղի են ունենալու  ուսումնասիրություններ, հանդիպումներ, այդ թվում` բնակիչների հետ, ովքեր զրկված են անվտանգ և բնականոն կյանքով ապրելու իրավունքից:

Право 17:48 16/02/2024 Армения
Глава фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман Татоян сообщил о визите в село Неркин Ханд Сюникской области РА с целью сбора фактов.
«Собранные на месте факты дополнительно доказывают, что азербайджанские ВС три дня назад убили наших военнослужащих выстрелами, произведенным с территории Армении, в частности, с мест вторжения в село Неркин Ханд», - написал Татоян.
В ходе визита они изучат ситуацию на месте, проведут встречи, в том числе с жителями, которые лишены права на безопасную и нормальную жизнь.