Մամիկոն Ասլանյան. Իմ մոտեցումները չեն փոխվել, ոչինչից չեմ վախեցել
«Վարդաշեն» ՔԿՀ-ից դուրս գալուց հետո լրագրողները Վանաձորի ՏԻՄ ընտրութուններում առավել շատ ձայներ հավաքած Մամիկոն Ասլանյանինց հարցրեցին, ե՞րբ է սկսելու զբաղվել քաղաքական ակտիվ գործունեությամբ։
«Չգիտեմ՝ իմ ֆիզիկական վիճակը, հոգեվիճակը ոնց է։ Ես ոչ մի տեղ չեմ կորչելու, ոչ մի բանից չեմ խուսափում։ Իմ մոտեցումները չեն փոխվել, ոչինչից չեմ վախեցել, կամքս չի կոտրվել, ընդամենը ես մարտավարական առումով պետք է հասկանամ իմ անելիքները։ Եթե մինչ այսժմ տուժել եմ միայն ես, չեմ ցանկանա, որ տուժեն այլ մարդիկ»,-ասաց նա։
Մ. Ասլանյանը հաստատեց տարածված այն տեղեկությունները, որ իր՝ ՔԿՀ-ում գտնվելու ընթացքոսւմ առաջարկել են կոալիցիոն հուշագիր ստորագրել։
«Անձնավորված խոսակցություններ չեմ ուզում ի հայտ բերել, դրանց մասին հրապարակային խոսել։ Բնականաբար եղել է առաջարկություն, որ կոալիցիոն հուշագիր ստորոգրվի։  Ես էլ ասել եմ, որ ընտրական այս  տրամաբանության մեջ, որը տեղի էր ունեցել Վանաձորում 2021թ.  չի կարելի, կարելի էր աշխատանքային, ոչ քաղաքական համագործակցություն»,-ասաց նա։

Право 16:35 16/07/2024 Армения
Журналисты поинтересовались у покинувшего немногим ранее уголовно-исполнительное учреждение «Вардашен» Мамикона Асланяна, набравшего наибольшее количество голосов на муниципальных выборах Ванадзора, когда он начнет заниматься активной политической деятельностью.
«Не знаю, в каком физическом и психическом состоянии я нахожусь. Я никуда не пропаду, чего-либо не избегаю. Мои подходы не изменились, я не испугался чего-либо, моя воля не сломлена, мне просто нужно понять свои дальнейшие действия в тактическом плане. До сих пор пострадал только я, не хочу, чтобы пострадали другие люди», – сказал он.
М. Асланян подтвердил распространившуюся информацию о том, что во время его пребывания в УИУ предлагали подписать коалиционный меморандум.
«Я не хочу раскрывать частные разговоры, говорить о них публично. Естественно, было предложение подписать коалиционный меморандум. Я же сказал, что логика имевшего место в Ванадзоре в 2021 году избирательного процесса это исключает, возможно рабочее, неполитическое сотрудничество», – сказал он.