Հայաստանի և Ռուսաստանի գլխավոր դատախազներն այցելել են Մատենադարան
Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրավերով՝ Երևանում աշխատանքային այցով գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովն այցելել է Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ-Մատենադարանի թանգարանային համալիր: Այս մասին հայտնում են Գլխավոր դատախազությունից։
Հիշեցնենք, որ ՌԴ գլխավոր դատախազի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան էր ժամանել մասնակցելու Երևանում կայացած՝ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին:
Աննա Վարդապետյանն ու Իգոր Կրասնովը Մատենադարանի տնօրեն Արա Խզմալյանի ուղեկցությամբ  շրջայց են կատարել թանգարանի ցուցասրահներում, ծանոթացել հայկական ձեռագրական ժառանգությանը:

Law 14:34 05/10/2024 Armenia
Armenian Prosecutor General Anna Vardapetyan and her Russian counterpart Igor Krasnov, who is in Yerevan on a working visit, on Saturday visited the Matenadaran.
Anna Vardapetyan and Igor Krasnov accompanied by Matenadaran Director Ara Khzmalyan toured the exhibition halls of the museum and familiarized with the Armenian manuscripts, the Prosecutor General’s Office reported.
The delegation led by the Russian chief prosecutor arrived in Armenia to participate in the 34th meeting of the Coordinating Council of the Prosecutors General of the Member States of the Commonwealth of Independent States (CIS).