Սահմանադրության նոր տեքստը չի կարող լինել գաղտնի, ինչ-որ պահի հանրայնացվելու է. Սրբուհի Գալյան
«Հայաստանը միարժեքորեն պատրաստ է կնքել «խաղաղության պայմանագիրը», և Ադրբեջանի կողմից հնչեցված մտքերը որպես նախապայման չեմ դիտարկում։ Կառավարությունը պատրաստ է կնքել «խաղաղության պայմանագիրը»»,- կառավարության նիստից հետո ճեպազրույցում ասաց արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը:
Նա նշեց, որ խաղաղությունն այլընտրանք չունի, և իրենց մեր գործողությունները պետք է միտված լինեն խաղաղության վերջնական հաստատմանը. «Թե ինչ կոնցեպտով պետք է առաջ շարժվենք դեպի խաղաղության պայմանագրի կնքումը, կարծում եմ, շատ շուտով հանրությանը հայտնի կլինի»։
Անդրադառնալով Սահմանադրության փոփոխություններին՝ Ս.Գալյանն ասաց. «Մենք աշխատում ենք Սահմանադրության նոր տեքստի վրա: Այս պահին  տեքստի մասով մանրամասներ ասել չեմ կարող։ Բայց այդ տեքստը չի լինելու և ի բնե չի կարող լինել գաղտնի, ինչ-որ պահի հանրայնացվելու է, և յուրաքանչյուր կետ, յուրաքանչյուր նորմ քննարկվելու է մեր հասարակության ներկայացուցիչների հետ»:
Հարցին՝ հաշվի առնելով այն նախապայմանները, որ առաջ է քաշում Ադրբեջանի նախագահը, հնարավո՞ր է՝ իշխանությունն արագացնի Սահմանադրության փոփոխության հարցը, նախարարը պատասխանեց. «Չեմ կարծում, որ հնարավոր է նոր Սահմանադրության տեքստ ունենալ 8-10 ամսից ավելի շուտ»:

Justice minister comments on change of Armenia's constitution
Armenian Minister of Justice Srbuhi Galyan reaffirmed the government's readiness to sign a peace treaty with Azerbaijan.
"I do not consider Azerbaijan’s statements as preconditions. The government is fully prepared to finalize the agreement," Galyan told reporters on Thursday.
She stressed that peace has no alternative and all efforts should be aimed at achieving lasting peace. As for the guiding principles behind the peace treaty, I believe the public will be informed very soon," she added.
Addressing a change of Armenia's constitution, Galyan stated, "We are actively working on a new draft constitution. While I cannot disclose details at this stage, this text will not and cannot remain secret. In due time, it will be made public and every article and provision will be discussed with Armenian society."
When asked whether the constitutional changes might be expedited in response to Azerbaijan’s demands, she replied, "I do not think it will be possible to finalize the new constitution in less than 8 to 10 months."