Այս պահին մրցակից չի երևում. Ալեն Սիմոնյանը՝ առաջիկա ընտրություններում ՔՊ-ի մրցակիցների մասին
«Պետք է ասեմ՝ այս պահի դրությամբ կոնկրետ մրցակից ակնհայտ չի երևում։ Դա միայն իմ կարծիքը չէ, դա մեր քննարկումներն են ցույց տալիս»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե առաջիկա ԱԺ ընտրություններում ՔՊ-ի համար ո՞վ է վարչապետի մրցակից թեկնածուն։
Ըստ նրա, դաշտում կա վաղուց կայացած ուժ, որը լավ կուսակցական համակագ ունի, իր հավակնության մասին է  հայտնել, դաշտում կան նոր ուժեր, որոնք երիտասարդների համար են հավակնում լավ առաջարկություններ անել, դաշտում կա ուժ, որն «անակնկալի պես է իրեն պահում, բայց ինչքան շատ են այդ ուժի ներկայացուցիչները խոսում, այնքան ակնհայտ է դառնում, որ ոչ մի անակնկալ չկա»։
«Խճանկարի բոլոր գույները կան։ Անկեղծ ասած՝ ակնհայտ չէ, թե որն է իրական մրցակիցը։ Դրա համար մշտապե ամենամեծ ու ամենաառաջին մրցակիցը ինքներս մեզ ենք համարում, այն ասելիքը, որ պետք է ասենք։ Մեր խոսակցությունը Հայաստանի ժողովրդի  հետ ստացվել է, շարունակվում է, շարունակվելու է, դրա համար չեմ կարող կոնկրետ բան ասել»,- ասաց Սիմոնյանը։

Armenia’s ruling Civil Contract party does not see a challenger in the upcoming parliamentary elections, National Assembly Speaker Alen Simonyan said on Saturday.
“At the moment, no obvious competitor is visible. That’s not just my opinion, our discussions show the same,” Simonyan told reporters. He noted that while some parties have declared ambitions and newer groups are targeting younger voters, none stand out as a decisive rival.
He noted that one group claims to be a "surprise, but its statements reveal otherwise”.
He stressed that Civil Contract’s main competition remains internal. “Our biggest and first rival is ourselves – the message we must deliver. Our dialogue with the Armenian people has been effective and will remain so," the speaker added.