Իշխող ՔՊ կուսակցության անդամ Հայկ Կոնջորյանի եղբոր ծեծի ենթարկելու փաստով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։
«Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործության և խուլիգանության հատկանիշներով: 2 անձ ձերբակալվել է: Քրեական վարույթի նախաքննությունը շարունակվում է՝ միջադեպի մյուս մասնակիցներին հայտանբերելու ուղղությամբ»,-Panorama.am-ին հայտնեցին քննչական կոմիտեից։
Նշենք, որ համացանցում տարածվել են կադրեր, թե ինչպես է հուլիսի 24-ի երեկոյան ծեծի ենթարկված Ավետ Կոնջորյանը` ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանի ավագ եղբայրը, տարբեր օրերի մեքենայով անցնում Աբովյանի ավագանու անդամ Նաիրի Հակոբյանի տան մոտով և մեքենայից բարձրաձայն սեռական բնույթի հայհոյանքներ հնչեցնում ավագանու անդամի ու նրա ընտանիքի անդամների հասցեին:
«Իշխանություն» լրատվականի տեղեկություններով, պատգամավորի ավագ եղբորը՝ Ավետին ծեծի են ենթարկել գումարային հարցերի պատճառով:
«Մեզ պատմեցին, որ Կոտայքի մարզում գործող բարձրահարկ շենքերի կառուցմամբ զբաղվող «Միլլոն Մայնինգ» ընկերության տնօրեն Բաբկեն Հովակիմյանն ու նրա շրջապատը պարտք են Ավետ Կոնջորյանին, խոսքը շուրջ 65 միլիոն դրամի մասին է»,-գրել է աղբյուրը։

Брата депутата от «Гражданского договора» Айка Конджоряна избили: задержаны два человека
По факту избиения брата депутата парламента Армении от правящей партии «Гражданский договор» Айка Конджоряна инициировано уголовное производство.
Как сообщили Panorama.am в Следственном комитете Армении, уголовное производство инициировано в Следственном управлении Котайкской области по признакам применения физического воздействия группой лиц и хулиганства.
«Два человека задержаны. Предварительное расследование продолжается с целью установления других участников инцидента», – сообщили в ведомстве.
Ранее в Сети распространились кадры того, как подвергшийся избиению вечером 24 июля старший брат депутата Айка Конджоряна – Авет Конджорян – в разные дни проезжает на автомобиле возле дома члена совета старейшин Абовяна Наири Акопяна и выкрикивает в адрес него и членов его семьи ругательства.
По данным издания «Ишханутюн», Авет Конджорян подвергся избиению из-за финансовых вопросов.
Согласно информации источника, директор строительной компании «Миллон Майнинг» Бабкен Овакимян и его окружение якобы имеют задолженность перед Аветом Конджоряном в размере около 65 миллионов драмов.