Ռուբինյանն ազատել է Ալեն Սիմոնյանի խորհրդականներին, օգնականներին, ռեֆերենտին ու մամուլի քարտուղարին
ԱԺ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրված ՔՊ-ական Ռուբեն Ռուբինյանն այս օրերին ակտիվորեն կարգադրություններ է ստորագրում։
Նա արդեն կարգադրել է Ազգային ժողովի համար նախատեսված պարգևատրման գումարը բաշխել Ազգային ժողովի պատգամավորների, Ազգային ժողովի պետական ծառայողների և աշխատողների միջև։
Բացի այդ, տարբեր աշխատանքից ազատել է ԱԺ դեռ գործող նախագահ Ալեն Սիմոնյանի օգնականներ Կարլեն Գրեյանին, Զինա Չալիկյանին, խորհրդականներ Աշխեն Հայրապետյանին, Հովհաննես Նալբանդյանին, Ահարոն Ներսիսյանին, ռեֆերանտ Էդգար Մուրադյանին, այսօր էլ՝ մամուլի քարտուղար Մովսես Հարությունյանին։
Վերջինը 3 օր առաջ հայտարարել էր, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի պաշտոնավարման ավարտով պայմանավորված` ավարտում է աշխատանքը ՀՀ Ազգային ժողովում։ Նա շնորհակալություն էր հայտնել լրագրողներներին, խմբագիրներին հիանալի համագործակցության համար։

Рубинян уволил советников, помощников, референта и пресс-секретаря Алена Симоняна
Кандидат на должность председателя Национального Собрания 9-го созыва от партии Никола Пашиняна «Гражданский договор», и.о. спикера парламента Рубен Рубинян в эти дни активно подписывает распоряжения.
Он уже распорядился распределить предусмотренные для парламента премиальные выплаты между депутатами Национального Собрания, государственными служащими и сотрудниками аппарата.
Кроме того, Рубинян освободил от должностей ряд сотрудников аппарата действующего председателя НС Алена Симоняна. С работы были уволены его помощники Карлен Греян и Зина Чаликян, советники Ашхен Айрапетян, Ованнес Налбандян, Аарон Нерсисян, референт Эдгар Мурадян, а сегодня – пресс-секретарь председателя НС Мовсес Арутюнян.
Последний три дня назад заявил, что в связи с завершением полномочий председателя парламента Алена Симоняна прекращает работу в Национальном Собрании Республики Армения. Он поблагодарил журналистов и редакторов за отличное сотрудничество.