Ռուբինյանն ազատել է Ալեն Սիմոնյանի խորհրդականներին, օգնականներին, ռեֆերենտին ու մամուլի քարտուղարին
ԱԺ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրված ՔՊ-ական Ռուբեն Ռուբինյանն այս օրերին ակտիվորեն կարգադրություններ է ստորագրում։
Նա արդեն կարգադրել է Ազգային ժողովի համար նախատեսված պարգևատրման գումարը բաշխել Ազգային ժողովի պատգամավորների, Ազգային ժողովի պետական ծառայողների և աշխատողների միջև։
Բացի այդ, տարբեր աշխատանքից ազատել է ԱԺ դեռ գործող նախագահ Ալեն Սիմոնյանի օգնականներ Կարլեն Գրեյանին, Զինա Չալիկյանին, խորհրդականներ Աշխեն Հայրապետյանին, Հովհաննես Նալբանդյանին, Ահարոն Ներսիսյանին, ռեֆերանտ Էդգար Մուրադյանին, այսօր էլ՝ մամուլի քարտուղար Մովսես Հարությունյանին։
Վերջինը 3 օր առաջ հայտարարել էր, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի պաշտոնավարման ավարտով պայմանավորված` ավարտում է աշխատանքը ՀՀ Ազգային ժողովում։ Նա շնորհակալություն էր հայտնել լրագրողներներին, խմբագիրներին հիանալի համագործակցության համար։

Ruben Rubinyan, a ruling Civil Contract party lawmaker nominated to become Armenia’s next parliament speaker, has begun issuing a series of administrative orders, including the dismissal of several aides and advisers to outgoing National Assembly Speaker Alen Simonyan.
Rubinyan has already ordered the distribution of bonus funds allocated for the National Assembly among lawmakers, state employees and other parliament staffers.
He has also dismissed several members of Simonyan’s office, including aides Karlen Greyan and Zina Chalikyan, advisers Ashkhen Hayrapetyan, Hovhannes Nalbandyan and Aharon Nersisyan, as well as referent Edgar Muradyan.
The latest dismissal involved Simonyan’s spokesperson, Movses Harutyunyan, who announced earlier that he was ending his work at the National Assembly following the conclusion of Simonyan’s tenure as speaker. Harutyunyan thanked journalists and editors for their cooperation during his time in office.