10:09 20/02/2023Արտակ Զաքարյան. Դժվար է անխելք գառան դիրքերից թրփոշացած գայլին պատասխանելըՀՀԿ-ական գործիչ արտակ Զաքարյանը, անդրադառնալով Մյունխենում Հարավային Կոցկասի երեք երկրների առաջնորդների մասնակցությամբ պանելային քննարկման ժամանակ Ալիևի հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
09:25 20/02/2023Արցախի ներքաղաքական օրակարգը պետք է մաքրել աղբից. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախում պայքարի հիմքում պետք է լինի առաջնային մեկ մոտեցում` ինքնորոշման իրավունքի իրացում,...
11:47 18/02/2023Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Ամենամեղավորը ես եմ, որ հանդուրժում եմ այսօրվա հայրենասպան, զինվորասպան վարչակարգինՀայաստանի նախկին ԱԳ նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի առթիվ տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
14:05 17/02/2023Արդեն ունենք 30 վարույթ՝ հարուցված տնտեսավարող սուբյեկտների նկատմամբ. Տիգրան Մարկոսյան«Տնտեսավարող սուբյեկտներից մեզ տարբեր խողովակներով հասնում են մտահոգություններ, որ օրենքի դրույթները խոչընդոտում են բիզնեսի իրականացմանը»,-հայտարարեց Մրցակցության պաշտպանության հանձնժողովի անդամ...
08:57 17/02/2023ՀՀ իշխանությունը վաղուց վերածվել է պատերազմ, աղետ և անպաշտպանություն խորհրդանշող ռեժիմի. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև «խաղաղության պայմանագրի» շուրջ բանակցությունները կրկին ակտիվ...
14:08 16/02/2023Պետդեպը՝ Արարատ Միրզոյանի Թուրքիա կատարած այցի մասինԱՄՆ պետդեպարտամենտի խոսնակ Նեդ Փրայսն այսօրվա ճեպազրույցի ժամանակ անդրադարձել է Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանի՝ Թուրքիա կատարած այցին։ «Ձեր կարծիքով, այս այցն ինչպե՞ս կազդի...
09:00 16/02/2023Արամ Առաջինն այսօր կմեկնի ՀալեպՄեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջինն այսօր հովվապետական այցով կմեկնի Հալեպ՝ լինելու իր ժողովրդի հետ ու իր ժողովրդի կողքին։ Կաթողիկոսարանի հաղորդմամբ, այցը կլինի մեկ օր։ Արամ Առաջինը...
09:40 15/02/2023Իշխանության` ավելի վաղ «սղցրած» ևս մեկ «ռեֆորմ» մինչ այդ հնչեցրած խոստումների շրջանակում չէ. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մարտ ամսվանից մեկնարկում է կառավարության հայտարարած վարժական հավաքները: Սրանք առաջին հավաքներն են,...
11:43 14/02/2023Սոս Հակոբյան. Այս պահին փաստաբանները փորձում են այնպես անել, որ քննիչի և ոստիկանի պաշտոնը բծավոր տիֆի պես ատելի չդառնաՓաստաբան Սոս Հակոբյանը գրում է. «Վատ շենքեր կառուցողները մնում են իրենց կառուցած անորակ շենքների փլատակների տակ... Սա, թերևս չոր իրականություն է, թե ուղղակի իմաստով (օրինակներ՝ Հայաստան 1988թ.,...
09:37 14/02/2023Պրոցեսը դաշտ է նետվում Արցախում առկա անառողջ ներքաղաքական հարաբերությունների պայմաններում. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախի նախագահի հրամանագրի համաձայն, նախաձեռնվել է Սահմանադրության փոփոխության գործընթաց՝ ռազմական...
13:55 13/02/2023Սուրեն Պարսյան. Իրանը հայ զբոսաշրջիկների համար կարող է դառնալ հիմնական ուղղություններից մեկըՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Իրանական կողմի հրավերով մեկշաբաթյա այցով Թեհրանում էի։ Սա իմ երկրորդ ճանապարհորդությունն էր Մերձավոր Արևելքի ամենախոշոր երկրներից մեկը, որի հետ Հայաստանն ունի...
09:14 13/02/2023Ադրբեջանը փորձում է Արցախում իրավիճակը հոգեբանական ճգնաժամի հասցնել. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խբակցության պատգամավոր, անվտանգային հացերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը փորձում է Արցախում իրավիճակը քաղաքականից, տնտեսականից, հումանիտարից բացի հոգեբանական...
15:41 11/02/2023Թուրքիային օգնեցին, Արցախին՝ ոչԼրագրող, մեկնաբան Լիկա Թումանյանը հրապարակել է պատմական գիտությունների թեկնածու, իսրայելագետ Սերգեյ Մելքոնյանի գրառումն ու գրել.
09:09 11/02/2023Թաթոյան հիմնադրամ. Փաստաբաններին ու անչափահասներին ոստիկանների կողմից ծեծի ենթարկելու դեպքին պետք է հաջորդի քննություն` մեղավորների պատիժովԻրավունքի և արդարության կենտրոն «Թաթոյան» հիմնադրամը հայտարարություն է տարածել ոստիկանության բաժնում փաստաբաններին ու անչափահասներին ոստիկանների կողմից ծեծի ենթարկելու դեպքը վերաբերյալ՝ նախ...
16:00 10/02/2023Այս իշխանություններն արժեզրկեցին կարևորագույն գաղափարները. Լուսինե Սահակյան«Վերջին տարիներին ես հասկացել եմ մի բան, որ մենք այլևս չպետք է խոսենք օրենքներից, դատավորների, դատախազների կամ նախաքննական մարմինների ապօրինություններից, քանի որ այսօր շատ ավելի կարևոր արժեքներ են...
13:37 10/02/2023Թուրքիայի երկրաշարժի հետևանքների արբանյակային պատկերի մեկնաբանություններըՌուսական «Ռոսկոսմոս» պետական կորպորացիան հրապարակել է Թուրքիայի հարավ-արևելքում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքների արբանյակային պատկերը։ Այս մասին գրում է RT-ն։ ««Ռոսկոսմոսը շարունակում է Թուրքիայի...
12:46 10/02/2023Տիգրան Աթանեսյան. Պետության անկման հերթական դրվագըՀայտնի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը, արձագանքելով ոստիկանության բաժանմունքում անչափահասների, ապա նաև փաստաբանների նկատմամաբ իրականացրած բռնություններին, գրում է.
11:32 10/02/2023Նախագծով սպառողին զրկում ենք հնարավորությունից.Արթուր Խաչատրյան«Այո, մենք չգիտենք, թե փոխարժեքն ու տոկոսադրույքը ի՞նչ կլինի, բայց բոլոր դեպքերում այդ ռիսկը ծածկվում է արտարժութային տոկոսային պարիտետով»,-խորհրդարանում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր...
14:32 09/02/2023Անվտանգային նոր համակարգ ստեղծե՞լ են, որ հրաժարվում են ՀԱՊԿ-ից. Ռուստամյան«Կա կոնսենսուս, որ ՀԱՊԿ-ը գա, այստեղ կանգնի, Հայաստանն ասել է՝ «քանի իմ ասածը չեք արել, ես սրան դեմ եմ»: Սա ի՞նչ մոտեցում է։ Թող սրա մասին պատասխանեն այսօրվա մեր դիվանագետները», - Ազգային ժողովում...
11:10 09/02/2023Եվրոպայից Սիրիա` ոչինչ. Սիրիայում բարձրաձայնել են երկրաշարժից հետո Արևմուտքի օգնության բացակայության մասինԱրևմուտքը չի օգնում Սիրիայի կառավարությանը երկրաշարժի հետևանքների վերացման հարցում և պատրաստ է օգնություն ուղարկել միայն այն շրջաններ, որոնք վերահսկվում են անօրինական զինված խմբավորումների կողմից:...

13:12 14/04/2021Тагуи Товмасян – Пашиняну: Надо понять, какие упущения были по части ведения войны.«Было объявлено, что призыв был прекращен по вашему приказу, в условиях, когда вы одновременно выступали с призывом», - обратилась в парламенте к Николу Пашиняну покинувшая фракцию «Мой шаг» Тагуи...
09:48 14/04/2021Геворк Геворкян: трио эрдоган-никол-алиев в настоящее время занимается вилайетизацией АрменииВоенный эксперт Геворк Геворкян пишет: «Два подонка, один в Армении, другой в Азербайджане. Один говорит: «Армянские матери, ищите своих сыновей в моргах», другой - что он строит аллею из касок наших...
18:10 13/04/2021Мелкумян: В Страсбурге мы будем говорить очень жестко и предъявим серьезные претензии«Ильхам Гейдарович, нынешний диктатор Азербайджана, вчера во время какой-то дискуссии под названием «Новый взгляд на Южный Кавказ» молол такую чушь, которая укладывается в следующее:Зангезур и Ереван...
15:10 12/04/2021Посол: Вопрос возвращения удерживаемых Баку армянских пленных на Родину – один из приоритетных для руководства РоссииВопрос возвращения удерживаемых Баку армянских пленных на Родину – один из приоритетных для руководства России и российского миротворческого контингента.
14:27 12/04/2021Грант Мелик-Шахназарян: И Минасян тоже говорил о будущемПолитолог Грант Мелик-Шахназарян пишет: «В последнем интервью Микаэла Минасяна был очень важный момент, который, к сожалению, мало кто попытался правильно понять.
13:52 12/04/2021В Арцахе азербайджанцы открыли огонь из пулемета по армянам, работающим на своей землеС территории оккупированного азербайджанцами села Саргсашен 7 апреля около 9:40 утра азербайджанцы произвели выстрелы в направлении жителей села Сарушен, занимающихся сельскохозяйственными работами...
13:23 12/04/2021Мелоян: В день операции Леле Тепе Пашинян раскрыл подробности операции в интервью РБКЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян пишет: «Дополнительные факты… Читая подробно изложенную обоснованную статью г-на Эдгара Элбакяна о военной авантюре, начатой 6 октября, которая сломала...
11:21 12/04/2021Поисковые работы по обнаружению тел, останков военнослужащих сегодня проводиться не будутПоисковые работы в Гадрутском районе 10 апреля результатов не дали, тел или останков армянских военнослужащих в ходе операции обнаружено не было.
16:06 10/04/2021Сенор Асратян: 29 лет назад армянин смог самоорганизоваться и снова найти свое «Я»Полковник, бывший начальник управления информации и связей с общественностью Вооруженных сил Арцаха Сенор Асратян пишет: «Ровно 29 лет назад,10 апреля 1992 года азербайджанские банды при поддержке...
12:25 09/04/2021Ара Сагателян: Достаточно оснований считать, что сидящий в кресле премьера клоун вновь найдет повод и отменит выборыГазета «Грапарак» писала, что команда бывшего посла Республики Армения при Святом Престоле Микаела Минасяна зарегистрировала партию, с которой намерена участвовать в предстоящих возможных выборах в...
15:21 08/04/2021Адвокаты Роберта Кочаряна подали иск против Никола ПашинянаКоманда адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна подала иск против премьер-министра РА Никола Пашиняна и Республики Армения.
15:13 08/04/2021Виктор Согомонян: Ответственные за отравление общества на протяжении 13 лет должны быть наказаны«С первого же дня, когда начались преследования в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна, как команда его адвокатов, так и все уважающие себя юристы говорили, что это дело просто...
14:27 07/04/2021Полиция полностью превратилась в стаю шакалов: бывший заместитель начальника полиции«Как генерал полиции я не ожидал такого отношения», - заявил сегодня журналистам у здания Правительства бывший заместитель начальника полиции Гагик Амбарцумян, имея в виду насильственный привод...
14:15 07/04/2021Артак Закарян: От визита Никола в Москву не стоит ждать многого, он думает о своей дальнейшей судьбе«Все проблемы, созданные этими властями после Арцахской войны, более решаемы для Армении и региона в сфере владения России, потому что они уже доказали всему миру, что не могут эффективно и...
11:37 07/04/2021«Всего за 5 дней армянский драм обесценился на 5 драмов»Бывший руководитель аппарата Конституционного суда, бывший посол РА в Польше Эдгар Казарян пишет: «Я обещал затронуть тему обменного курса драма, когда он преодолеет отметку в 540 драмов.
15:53 06/04/2021Сейран Оганян: Мы обязаны восстановить репутацию сильной армянской армии«Я не буду сегодня говорить о поражении. У нас была сильная армия, и сегодня мы обязаны восстановить репутацию сильной армянской армии», - сказал бывший министр обороны Сейран Оганян, выступая на...
13:53 06/04/2021ЗАО «Птицефабрика Аракс»: Мы более не намерены молчатьЗАО «Птицефабрика Аракс» выступило с заявлением, выразив обеспокоенность в связи с процессами, происходящими на рынке яиц в Армении в последний период и в частности в преддверии Пасхи.
12:49 06/04/2021Роберт Кочарян: «Я не вижу сейчас никого, кто мог бы выправить сложившуюся ситуацию»Второй президент Армении Роберт Кочарян в интервью программе «Познер» на российском Первом канале коснулся поствыборных событий, имевших место в Армении 1 марта 2008 года.
14:59 05/04/2021Сурен Парсян: Цены продолжают расти, а доходы людей – нетЭкономист Сурен Парсян коснулся зарегистрированному в Армении росту цен. «Согласно опубликованным Статистическим комитетом РА данным, в январе-марте 2021 года цены выросли на 5,2% по сравнению с тем...
10:41 05/04/2021Армен Ашотян: Эти подонки открыто отрезают нас от наших древних корнейБывший председатель постоянной комиссии НС по внешним связям, заместитель председателя РПА Армен Ашотян пишет: «Со вчерашнего дня десятки тысяч семей не знают, как организовать пасхальную церемонию...