14:13 21/09/2022Ո՞ւմ եք դուր գալիս, որ հերոսի մորը քաշում եք. Վարդևանյան«Ոստիկանությունը չպետք է լինի իշխանության կցորդը, ոստիկանությունը ծառայում է օրենքին, իրավունքին, ոչ թե ինչ-որ մեկի հրամաններին, ոչ թե՝ ինչ է մեկն ուզում է գալ Եռաբլուր, ուզում է այդ ժամանակ իրեն...
10:20 21/09/202231 տարի առաջ նվաճել ենք մեր երկրի անկախությունը, եկել է ժամանակը պաշտպանելու այն թշնամիներից. Ռոբերտ ՔոչարյանՇնորհավոր Անկախության տոնը
14:02 20/09/2022Երևանում արցախցի պատգամավորներին հավատացրել են՝ օրակարգում չկա փաստաթուղթ, որը կարող է վնաս բերել Արցախին ու ՀայաստանինԱրցախի Հանրապետության ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները մամլո ասուլիս են հրավիրել, որի ընթացքում ներկայացրել են սեպտեմբերի 15-17-ը Երևան կատարած այցի արդյունքները: ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ...
10:20 20/09/2022Այսօր Հայաստանն է միջազգային կառույցներում աղերսում, որ Ադրբեջանը զորքերը դուրս բերի ՀՀ սուվերեն տարածքներից. Արտակ Զաքարյան«Պետություն և բանակ ստեղծող, կռիվ տվող, հայրենատեր ու խելացի մարդկանց շնորհիվ, 28 տարի Ադրբեջանը միջազգային կառույցներում խնդրում էր, որ Հայաստանը դուրս բերի զորքերն Արցախի հարակից շրջաններից»։
13:07 19/09/2022Ռուսաստանն ու Հայաստանը երկկողմ կապերը հասցրել են դաշնակցային բարձր մակարդակի. ՊուտինՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ուղերձ է հղել Հայ-ռուսական 9-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի մասնակիցներին: «Այս տարի մեր երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և...
08:30 19/09/2022«Նվազագույնը, որ կարող է անել ԱՄՆ-ը՝ դադարեցնել ցանկացած ռազմաքաղաքական օժանդակություն Բաքվի բռնապետական վարչախմբին»Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանն իր տելեգրամյան ալիքում գրում է. «Եթե մի կողմ թողնենք Նենսի Փելոսիի այցն իբր «փրկչական» առաքելություն ներկայացնելու հատկապես սոցցաներում տիրող հրճվանքը մի կողմից, և...
12:11 17/09/2022Նենսի Փելոսիի այցի հիմնական նպատակը հայերի ձայներն են և դա բնական է, քաղաքականություն է. Դանիելյան«Այլ հարց է, թե արդյոք Ամերիկայի հայերը հավաքական պահանջ ունեն Դեմոկրատներից, կամ Հանրապետականներից, թե ոչ։ Դեռևս նման հստակ ձևակերպված պահանջ չի հնչել»։
11:20 17/09/2022«Ինչու ա դրա մասին ասում հարցազրույցում ալենը, այլ ոչ թե ուժայինները». Էլիբեգովա«Հիշեցի, ոնց էր նիկոլը 44-օրյայի ժամանակ ահաբեկում, որ ներթափանցած ԱԹՍ-ներից մեկը չեն գտնում, որ ոչնչացնեն ու ամբողջ երկիրը վախից պարալիզացվել էր»։
12:58 16/09/2022Նիկոլ Փաշինյանի դեմքով Հայաստանն ապագա չունի․ Արծվիկ Մինասյան«Բազմիցս ասվել է, որ օգոստոսի 2-ից հետո բացվում է ևս մեկ հնարավորություն՝ ԱԺ-ի միջոցով պաշտոնանկ անել Նիկոլ Փաշինյանին։ Այդ գործընթացում կհասնենք հաջողության, եթե բավարար երաշխիքներ ունենանք»,- այս...
10:00 16/09/2022Գեղամ Մանուկյան. Դեռ ոչ մի նահատակի անուն պաշտոնապես չի հայտարարվելԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը գրում է. «Թշնամական վերջին ագրեսիայի մեկնարկից անցել է արդեն գրեթե 3 օր և 11 ժամ։ Արդեն երեք օր տարբեր հարթակներում, լրահոսում հրապարկվում են...
13:18 15/09/2022Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբն աշխատում է ԱՄՆ Կոնգրեսում՝ ադրբեջանական ագրեսիան դատապարտող բանաձևի անցկացման ուղղությամբԻնչպես նաև Ադրբեջանին ամերիկյան օժանդակությունից զրկելու
10:00 15/09/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Երեկ ոչ ոք չփորձեց տեր կանգնել փողոց դուրս եկած ժողովրդինՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Գիշերվա զարգացումները հերթական անգամ ցույց տվեցին, որ իշխանափոխության միակ ուղին այն է, որի մասին գրել էի երկու...
21:24 14/09/2022Իրանի և Հայաստանի միջև սահմանը պետք է անփոփոխ մնա․ Իրանի ԱԳ նախարարԻրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանըչորեքշաբթի իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ հեռախոսազրույցում ընդգծել է, որ Իրանը հայ-իրանական սահմանը դիտարկում է որպես պատմական...
14:35 14/09/2022Արման Թաթոյան. Ադրբեջանի զինված ուժերն այսօր ընդլայնել են հրետակոծության աշխարհագրությունը«Ադրբեջանական զինված ուժերը կանխամտածված զգալի վնասներ են պատճառել հատկապես այն բնակիչներին, ովքեր ստիպված են եղել լքել իրենց տները և հրետակոծությունների տակ են թողել իրենց կենդանիներին»
09:29 14/09/2022Պետք է ոչ թե նոր ջոկատներ կազմավորվեն, այլ համալրվեն զորամասերն ու ստորաբաժանումները. Աբրահամյան«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ առաջնագծում իրադրությունը չի հանգուցալուծվել և մոտ ապագայում կարող է մոբիլիզացիայի անհրաժեշտություն...
18:31 13/09/2022Հայաստանը տանում են պարտադրված պարտության․ Տիգրան Աբրահամյան«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Իշխանության պատգամավորներից մեկը ԱԺ-ում խոստովանեց, որ օրեր առաջ սահմանագծին ստեղծված իրադրության վերաբերյալ ՔՊ-ն փակ քննարկում է...
15:28 13/09/2022Գլխավոր դատախազություն. Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից ՀՀ տարածքային ամբողջականության, խաղաղ բնակչության դեմ ակնհայտ ագրեսիան պլանավորվել է նախապեսԳլխավոր դատախազությունը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ ասված է. «2022 թվականի սեպտեմբերի 13-ին, կեսգիշերից, 2020թ. նոյեմբերին 9-ին ստորագրված հրադադարի հաստատման վերաբերյալ եռակողմ հայտարարության,...
10:23 13/09/2022Ալեն Ղևոնդյան. Ինչ է տեղի ունենումՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Ինչ է տեղի ունենում. Շատ պարզ. Նիկոլն ասում է Ալիևին, հարգելիս ինձ էդ կապիտուլյացիա 2 - «ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիրը» ստորագրելու համար լեգիտիմ...
10:08 12/09/2022Ադրբեջանական հերթական զավեշտը. monumentwatch.org... հայերը 19-րդ դարում «գրիգորյան» խաչքարեր են ագուցել Արցախի եկեղեցիների պատերում՝ դրանով փորձել հայկականացնել «աղվանական» ժառանգությունը
16:07 08/09/2022Արտակ Զաքարյան. Տարածաշրջանում ձևավորվել է հակաթուրքական կոալիցիաՀՀԿ փոխնախագահ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Իրավիճակն Էգեյան ծովում վերջին շաբաթներին նկատելիորեն սրվել է Թուրքիայի և Հունաստանի փոխադարձ սադրանքների պատճառով, որոնք...

19:04 26/01/2021Глава МИД Арцаха направил письма Генсеку ООН и Гендиректору ЮНЕСКО26 января министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Давид Бабаян направил письмо Генеральному секретарю ООН Антониу Гутерришу и Генеральному директору ЮНЕСКО...
17:29 26/01/2021Лавров о войне в Арцахе: Возможно, это станет уроком для участников подобных конфликтов в будущемИз тройки сопредседателей Минской группы ОБСЕ, куда входит еще Франция и США, если смотреть объективно, мы наиболее последовательно продвигали различные идеи, заявил министр иностранных дел России...
13:55 26/01/2021Под контролем Азербайджана осталось не менее 1456 знаменательных недвижимых памятников в основном армянской истории и культурыАппарат Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовал доклад об актах вандализма в отношении армянского культурного наследия на территориях,...
13:39 26/01/2021Вардан Восканян: Армении нужна победаЗаведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), доцент Вардан Восканян, коснувшись нападений азербайджанцев на армянские фуры на территории Грузии, пишет: «Нападение с...
11:39 26/01/2021Генсек ООН: В результате пандемии коронавируса мир вступил в тяжелейший экономический кризисГенеральный секретарь ООН Антониу Гутерреш заявил, что в результате пандемии коронавируса мир вступил в тяжелейший экономический кризис за последнее столетие.
12:07 25/01/2021Герой войны и мира Карен Джалавян – легендарный командир «Кёх» – сегодня отмечает день рожденияБывший секретарь Совета безопасности Республики Арцах (НКР), Герой Арцаха генерал-лейтенант Аршавир Гарамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «История армянского народа показывает,...
15:32 23/01/2021Артур Ванецян: В Армении и Арцахе должно быть четкое решение о мире и подъемеБывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер партии «Айреник» («Родина») Артур Ванецян в газете «Грапарак» опубликовал статью под заглавием «Победить собственное поражение».
14:00 23/01/2021Рубен Мелконян: Действующие в Армении власти систематически наносят удары по нашим национальным и государственным институтам, их основам«Нельзя комментировать абсолютное невежество – то, что Шуши якобы является азербайджанским городом», – сказал сегодня на пресс-конференции тюрколог, декан факультета востоковедения ЕГУ Рубен...
12:47 23/01/2021Микаел Минасян: Назначение Макунц послом – удар не только по отношениям с США и РФ, имиджу Армении, но и...Бывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян пишет: «"Армения – это я!" - совсем скоро скажет...
12:15 23/01/2021Гегам Назарян: Никол, это ты убил моего Абгара и всех остальных наших 5 или 7 тыс. ребят«Наша семья и семьи других 18-летних призывников верили предоставленной нам информации о том, что наших сыновей перевели в безопасные места, поскольку они были неподготовленными и даже не имели...
18:05 22/01/2021Микаел Минасян: Этот порочный замкнутый круг ведет армянский поезд в пропастьБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян на своей странице в социальной сети Facebook пишет:...
17:17 22/01/2021Адам Шифф: Арцахский вопрос не решен, это навязанное прекращение огня, которое Азербайджан также нарушаетВлиятельный американский конгрессмен Адам Шифф заявил, что Конгресс должен признать независимость Арцаха, а Минская группа ОБСЕ должна вновь участвовать в мирных переговорах по Карабаху.
12:19 22/01/2021МИД Армении: СЕ вновь констатировал, что в основе карабахской проблемы лежит право народа Арцаха на самоопределение и безопасностьАрмения придает большое значение тому, что Европарламент осудил факт переброски Турцией боевиков из Сирии и других стран в зону карабахского конфликта.
14:16 21/01/2021Микаел Минасян: Обсуждение любого проекта можно было прервать и спросить –«Многоуважаемый г-ин спикер НС, Вы – агент?»Бывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Всем,...
12:32 21/01/2021Тигран Абрамян: Сверхзадача действующей в Армении власти – любой ценой оправдать разворачивание военных действий и наши потериУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Сверхзадача действующей в Армении власти – любой ценой оправдать разворачивание военных действий и понесенные...
12:05 21/01/2021Сейран Оганян – Пашиняну: Ты также аморальным образом попытался манипулировать вопросом пленныхБывший министр обороны Армении Сейран Оганян на своей странице в социальной сети Facebook коснулся озвученных накануне Николом Пашиняном в ходе правительственного часа в Национальном Собрании РА...
11:47 21/01/2021Давид Шахназарян: На сегодняшний в Азербайджане находятся 235 армянских пленныхЖестким требованием нашей общественности должно быть следующее: не должно быть ни одной встречи на уровне вице-премьером Армении, Азербайджана и РФ, комиссий по вопросу разблокировки дорог, пока...
14:12 20/01/2021Тигран Абрамян: Есть дефицит взвешенного слова в вопросе развитий вокруг АрцахаУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Параллельно с поиском решений вопросов по обеспечению гарантий безопасности арцахцев, повышению уровня...
11:48 20/01/2021Смбат Гогян: Агентов многоСмбат Гогян, который после прихода к власти в Армении Никола Пашиняна был назначен на должность председателя Высшей аттестационной комиссии, пишет: «В 2018-2020 гг.
11:10 20/01/2021Омбудсмен Армении: Полномочный государственный орган должен обнародовать число пленных с армянской стороныЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Верховенство права предполагает презумпцию публикации любых данных, имеющих общественное значение.