14:13 21/09/2022Ո՞ւմ եք դուր գալիս, որ հերոսի մորը քաշում եք. Վարդևանյան«Ոստիկանությունը չպետք է լինի իշխանության կցորդը, ոստիկանությունը ծառայում է օրենքին, իրավունքին, ոչ թե ինչ-որ մեկի հրամաններին, ոչ թե՝ ինչ է մեկն ուզում է գալ Եռաբլուր, ուզում է այդ ժամանակ իրեն...
10:20 21/09/202231 տարի առաջ նվաճել ենք մեր երկրի անկախությունը, եկել է ժամանակը պաշտպանելու այն թշնամիներից. Ռոբերտ ՔոչարյանՇնորհավոր Անկախության տոնը
14:02 20/09/2022Երևանում արցախցի պատգամավորներին հավատացրել են՝ օրակարգում չկա փաստաթուղթ, որը կարող է վնաս բերել Արցախին ու ՀայաստանինԱրցախի Հանրապետության ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները մամլո ասուլիս են հրավիրել, որի ընթացքում ներկայացրել են սեպտեմբերի 15-17-ը Երևան կատարած այցի արդյունքները: ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ...
10:20 20/09/2022Այսօր Հայաստանն է միջազգային կառույցներում աղերսում, որ Ադրբեջանը զորքերը դուրս բերի ՀՀ սուվերեն տարածքներից. Արտակ Զաքարյան«Պետություն և բանակ ստեղծող, կռիվ տվող, հայրենատեր ու խելացի մարդկանց շնորհիվ, 28 տարի Ադրբեջանը միջազգային կառույցներում խնդրում էր, որ Հայաստանը դուրս բերի զորքերն Արցախի հարակից շրջաններից»։
13:07 19/09/2022Ռուսաստանն ու Հայաստանը երկկողմ կապերը հասցրել են դաշնակցային բարձր մակարդակի. ՊուտինՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ուղերձ է հղել Հայ-ռուսական 9-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի մասնակիցներին: «Այս տարի մեր երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և...
08:30 19/09/2022«Նվազագույնը, որ կարող է անել ԱՄՆ-ը՝ դադարեցնել ցանկացած ռազմաքաղաքական օժանդակություն Բաքվի բռնապետական վարչախմբին»Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանն իր տելեգրամյան ալիքում գրում է. «Եթե մի կողմ թողնենք Նենսի Փելոսիի այցն իբր «փրկչական» առաքելություն ներկայացնելու հատկապես սոցցաներում տիրող հրճվանքը մի կողմից, և...
12:11 17/09/2022Նենսի Փելոսիի այցի հիմնական նպատակը հայերի ձայներն են և դա բնական է, քաղաքականություն է. Դանիելյան«Այլ հարց է, թե արդյոք Ամերիկայի հայերը հավաքական պահանջ ունեն Դեմոկրատներից, կամ Հանրապետականներից, թե ոչ։ Դեռևս նման հստակ ձևակերպված պահանջ չի հնչել»։
11:20 17/09/2022«Ինչու ա դրա մասին ասում հարցազրույցում ալենը, այլ ոչ թե ուժայինները». Էլիբեգովա«Հիշեցի, ոնց էր նիկոլը 44-օրյայի ժամանակ ահաբեկում, որ ներթափանցած ԱԹՍ-ներից մեկը չեն գտնում, որ ոչնչացնեն ու ամբողջ երկիրը վախից պարալիզացվել էր»։
12:58 16/09/2022Նիկոլ Փաշինյանի դեմքով Հայաստանն ապագա չունի․ Արծվիկ Մինասյան«Բազմիցս ասվել է, որ օգոստոսի 2-ից հետո բացվում է ևս մեկ հնարավորություն՝ ԱԺ-ի միջոցով պաշտոնանկ անել Նիկոլ Փաշինյանին։ Այդ գործընթացում կհասնենք հաջողության, եթե բավարար երաշխիքներ ունենանք»,- այս...
10:00 16/09/2022Գեղամ Մանուկյան. Դեռ ոչ մի նահատակի անուն պաշտոնապես չի հայտարարվելԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը գրում է. «Թշնամական վերջին ագրեսիայի մեկնարկից անցել է արդեն գրեթե 3 օր և 11 ժամ։ Արդեն երեք օր տարբեր հարթակներում, լրահոսում հրապարկվում են...
13:18 15/09/2022Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբն աշխատում է ԱՄՆ Կոնգրեսում՝ ադրբեջանական ագրեսիան դատապարտող բանաձևի անցկացման ուղղությամբԻնչպես նաև Ադրբեջանին ամերիկյան օժանդակությունից զրկելու
10:00 15/09/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Երեկ ոչ ոք չփորձեց տեր կանգնել փողոց դուրս եկած ժողովրդինՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Գիշերվա զարգացումները հերթական անգամ ցույց տվեցին, որ իշխանափոխության միակ ուղին այն է, որի մասին գրել էի երկու...
21:24 14/09/2022Իրանի և Հայաստանի միջև սահմանը պետք է անփոփոխ մնա․ Իրանի ԱԳ նախարարԻրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանըչորեքշաբթի իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ հեռախոսազրույցում ընդգծել է, որ Իրանը հայ-իրանական սահմանը դիտարկում է որպես պատմական...
14:35 14/09/2022Արման Թաթոյան. Ադրբեջանի զինված ուժերն այսօր ընդլայնել են հրետակոծության աշխարհագրությունը«Ադրբեջանական զինված ուժերը կանխամտածված զգալի վնասներ են պատճառել հատկապես այն բնակիչներին, ովքեր ստիպված են եղել լքել իրենց տները և հրետակոծությունների տակ են թողել իրենց կենդանիներին»
09:29 14/09/2022Պետք է ոչ թե նոր ջոկատներ կազմավորվեն, այլ համալրվեն զորամասերն ու ստորաբաժանումները. Աբրահամյան«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ առաջնագծում իրադրությունը չի հանգուցալուծվել և մոտ ապագայում կարող է մոբիլիզացիայի անհրաժեշտություն...
18:31 13/09/2022Հայաստանը տանում են պարտադրված պարտության․ Տիգրան Աբրահամյան«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Իշխանության պատգամավորներից մեկը ԱԺ-ում խոստովանեց, որ օրեր առաջ սահմանագծին ստեղծված իրադրության վերաբերյալ ՔՊ-ն փակ քննարկում է...
15:28 13/09/2022Գլխավոր դատախազություն. Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից ՀՀ տարածքային ամբողջականության, խաղաղ բնակչության դեմ ակնհայտ ագրեսիան պլանավորվել է նախապեսԳլխավոր դատախազությունը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ ասված է. «2022 թվականի սեպտեմբերի 13-ին, կեսգիշերից, 2020թ. նոյեմբերին 9-ին ստորագրված հրադադարի հաստատման վերաբերյալ եռակողմ հայտարարության,...
10:23 13/09/2022Ալեն Ղևոնդյան. Ինչ է տեղի ունենումՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Ինչ է տեղի ունենում. Շատ պարզ. Նիկոլն ասում է Ալիևին, հարգելիս ինձ էդ կապիտուլյացիա 2 - «ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիրը» ստորագրելու համար լեգիտիմ...
10:08 12/09/2022Ադրբեջանական հերթական զավեշտը. monumentwatch.org... հայերը 19-րդ դարում «գրիգորյան» խաչքարեր են ագուցել Արցախի եկեղեցիների պատերում՝ դրանով փորձել հայկականացնել «աղվանական» ժառանգությունը
16:07 08/09/2022Արտակ Զաքարյան. Տարածաշրջանում ձևավորվել է հակաթուրքական կոալիցիաՀՀԿ փոխնախագահ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Իրավիճակն Էգեյան ծովում վերջին շաբաթներին նկատելիորեն սրվել է Թուրքիայի և Հունաստանի փոխադարձ սադրանքների պատճառով, որոնք...

14:06 21/04/20201,283 citizens seeking to return to Armenia, says deputy FMSome 1,283 Armenian citizens abroad have applied to return home as of Tuesday, April 21, Deputy Foreign Minister Avet Adonts told a news conference, adding that those wishing to get back to Armenia...
12:33 21/04/2020Armenian Genocide commemoration in L.A. to switch to humanitarian effort due to coronavirus pandemicThe 105th anniversary of the Armenian Genocide will be commemorated on Friday. However, because of the coronavirus pandemic, the annual March for Justice in downtown Los Angeles and performance...
15:02 20/04/2020Armenia's 14 coronavirus relief programs have complicated procedures, says opposition MPBright Armenia opposition faction of the Armenian parliament proposed the authorities to provide irrevocable state support to citizens in the amount of 5-10% of GDP back when the coronavirus crisis...
13:48 20/04/2020Media Advocate initiative urges Pashinyan to publicize names of news outlets, reporters who received moneyMedia Advocate initiative issued a statement on Monday reacting to Prime Minister Nikol Pashinyan's remarks on media outlets and reporters in a Facebook live on Sunday.
13:54 18/04/2020Doubling pace of Covid-19 cases in Armenia is 17 days – minister“The doubling pace of Covid-19 cases in Armenia is every17 days today,” Health Minister Arsen Torosyan wrote on his Facebook page.
15:13 17/04/2020Parliamentary inquiry committee chair presented Serzh Sargsyan's answers incompletely, office saysDuring a briefing with reporters after Thursday’s meeting of the Armenian National Assembly inquiry committee for examining the circumstances of the military operations in April 2016, chairman of the...
14:58 16/04/2020Nearly 85,000 families to receive support as part of 13th coronavirus relief measure in ArmeniaAt a government meeting on Thursday, Minister of Labor and Social Affairs Zaruhi Batoyan presented the 13th relief measure to support the socially vulnerable families facing social problems due to...
12:38 14/04/2020Head of Kocharyan’s office decries ‘political persecution’ of ex-presidentViktor Soghomonyan, the head of second Armenian President Robert Kocharyan’s office, again strongly condemned the “political persecution” of the ex-president, stressing the “entire responsibility...
10:54 14/04/2020Pope: Protect women from domestic violence during coronavirus lockdownsPope Francis said on Monday society had to stand behind women victims of domestic violence, as abuse increased around the world during coronavirus lockdowns.
16:08 13/04/2020Media Advocate initiative stops monitoring work of Commandant’s Office with media outletsMedia Advocate initiative states that after the Armenian government’s decision to lift the restrictions on media during the extended state of emergency, it has decided to stop its intensive...
12:00 09/04/2020Media Advocate initiative urges Armenian MPs to reject freedom of information billMedia Advocate initiative calls on Armenian lawmakers to reject a government-drafted bill on freedom of information.
11:26 09/04/2020Expert: PM should react to Turkish president’s proposal to support ArmeniaExpert in international studies Suren Sargsyan strongly believes Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan should react to the Turkish president's proposal to provide assistance to the country.
15:57 08/04/2020Kocharyan's lawyer comments on suit against PashinyanArmenia’s former President Robert Kocharyan again filed a defamation lawsuit against Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday.
12:15 07/04/2020World leaders wish Boris Johnson a 'speedy recovery'World leaders and political figures at home in the UK have been sending warm wishes to Boris Johnson after he was admitted to intensive care when his coronavirus condition worsened, Euronews reports.
14:50 06/04/2020Human Rights Watch urges US to ease sanctions on Iran in COVID-19 crisisBroad US-imposed economic sanctions are negatively affecting the Iranian government’s ability to adequately respond to the mounting health consequences of the coronavirus (COVID-19) pandemic, HRW's...
12:33 06/04/2020Pope: Real heroes are those who are giving themselves in order to serve othersPope Francis has begun the first of several Holy Week ceremonies that will be held behind closed doors this year because of the coronavirus pandemic.
14:26 04/04/2020Azerbaijan violated ceasefire regime over 170 times - Artsakh Defense ArmyThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 170 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
12:25 04/04/2020UN urges prisoner releases to stem spread of coronavirusCountries must protect people in detention from the COVID-19 pandemic by releasing vulnerable prisoners, UN High Commissioner for Human Rights Michelle Bachelet said Wednesday, France24 reported.
13:10 03/04/2020World Bank allocates $3 million to Armenia to combat coronavirusIn response to the rapid spread of the COVID-19 pandemic globally, and recently in Armenia, the World Bank is supporting the government’s response to protect its people amid the coronavirus outbreak.
14:55 02/04/2020Armenian PM praises ‘high-quality’ Artsakh electionsBefore proceeding to the issues on the agenda of Thursday’s cabinet meeting, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan touched upon the presidential and parliamentary elections held in Artsakh on 31...