11:56 13/11/2021Կա Հայ մարդ և կան նիկոլներ. կամ նիկոլ ես, կամ Հայ մարդ. ՂազինյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրել է. «Հայկական Շուշիի տակ Ադրբեջանական հենակետի վրա նռնակը նետել է Հայ մարդը, ով ունի արժանապատվություն, վրեժ և հատուցման պահանջ: Նա համոզված...
11:06 13/11/2021Վարդան Ոսկանյան. Գրեթե համոզված եմ, որ բարբարոսները սրանից հետո ավելի զուսպ կլինենԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ըստ ԶԼՄ-ների՝ Շուշիի մոտ Բաքվի բռնապետի բաշիբոզուկների կողմից խաղաղ պայմաններում սպանված հայորդու եղբայրը նռնակ է նետել դրանց վրա։ Գրեթե համոզված եմ, որ...
10:14 13/11/2021ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են Միրզոյան-Բայրամով հնարավոր հանդիպումների հարցըԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են առաջիկայում տարածաշրջան այցելելու հարցը։ Այս մասին ասված է Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարության մեջ։ Հիշեցնենք, որ Մինսկի խմբի համանախագահները...
17:20 11/11/2021Ավետիք Իշխանյան. Շուտով, կլսենք հերթական բարբաջանքը՝ «միջանցքը» տվեցինք, որ Սյունիքն ամբողջությամբ չհանձնենքԻրավապաշտպան, հրապարակախոս Ավետիք Իշխանյանը գրում է. «Դրան ոչ կարողանում եմ տեսնել, ոչ լսել։ Կարդացի, որ կառավարության նիստի ժամանակ բարբաջել է, թե Գորիս-Կապան ճանապարհը հանձնվել է, որ «միջանցք»...
15:12 11/11/2021Իշխանությունը ժողովրդի թիկունքում բանավոր գործարքների է գնում թշնամի երկրի հետ. Գեղամ Մանուկյան«Եռակողմ հանդիպումների մասին հայտարարությունների ֆոնին իշխանությունը փորձում էր հպարտանալ, որ որևէ փաստաթուղթ չի ստորագրել, բայց այն, ինչ երեկ տեղի ունեցավ հստակ փաստում է, որ նա ոչ թե որևէ...
13:47 10/11/2021Մամիջանյանին զարմացրել են ԵԽ նախարարների կոմիտեի զեկուցողների հայտարարությունը՝ Հայաստանի ժողովրդավարության մասինԵԽ նախարարների կոմիտեի ժողովրդավարության հարցերով զեկուցողների՝ Հայաստանի մասին հայտարարությունը խիստ զարմանալի ու անհասկանալի է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանի համար։ «Եթե...
11:25 10/11/2021Արցախի խորհրդարանական ուժեր. Արցախահայության անվտանգ ապրելու իրավունքի իրացումը հնարավոր է միայն Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման դեպքումԱրցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի խմբակցություններն ընդունելհայտարարություն, որտեղ ասված է. «2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության ընդունումից անցել է մեկ տարի, սակայն ցայսօր շարունակվում է...
10:00 10/11/2021Մահերը շատ են. Հայաստանի բնակչությունը շարունակում է նվազելՀայաստանի մշտական բնակչության թվաքանակի ցուցանիշը 2021թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել է 2 966.8 հազար մարդ, այդ թվում քաղաքայինը` 1 896.1 հազար մարդ և գյուղականը` 1 070.7 հազար մարդ:...
09:06 10/11/2021Մեր երազները կապված պիտի լինեն Հայրենիք վերադարձնելու, արժանապատվությամբ ապրելու հետ. Բագրատ Սրբազան«Սա է մեր տղաների պատգամը։ Ես ամեն օր իրենց այդպես եմ լսում»։
16:00 09/11/2021«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ». Դանիբեկյանի «այլ տարածքը» Արցա՞խն է«Այսօր հերթական աբսուրդի թատրոնն էր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում և այդ աբսուրդի կենտրոնում կրկին Աննա Դանիբեկյանն էր»:
15:04 09/11/2021ՌԴ ԱԳՆ հայտարարությունը՝ ԼՂ հակամարտության գոտում հրադադարի մասին եռակողմ պայմանավորվածությունների մեկամյակի կապակցությամբՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ «Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի մասին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ...
14:49 08/11/2021Վարուժան Գեղամյան. Սա է խաղաղության թուրքական տարբերակըԹուրքագետ, «Հայկական նախագիծ» ծրագրի համահիմնադիր Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Ադրբեջանում նշում են Հաղթանակի օրը։ Թուրքիայի ՊՆ Հուլուսի Աքարն այս առիթով ժամանել է Բաքու, որտեղ մասնակցել է պաշտոնական...
11:41 08/11/2021Տիգրան Աբրահամյան. Փաշինյանն արձանագրեց՝ իր իշխանությունը բանակաշինության հարցում անելիք չունի«Այնպես որ, Փաշինյանն եկել էր ասելու, որ իր վրա անիմաստ հույս չդնեք»։
10:28 08/11/2021Զախարովան ԱՄՆ-ի ժողովրդավարության գագաթնաժողովի մասին․ Աշխարհն այժմ պետք է բաժանվի ևս մեկ սկզբունքովՄիացյալ Նահանգների կողմից հրավիրված Ժողովրդավարության գագաթնաժողովը նպատակ ունի ցույց տալ, որ հավաքական Արևմուտքն իբր ունի որոշակի միավորող օրակարգ։ Այս մասին «Ռոսիա-1» հեռուստաալիքի «Կիրակնօրյա...
09:48 08/11/2021Գևորգ Դանիելյան. Սահմանագծման համար քարտեզներ ընտրելը ճաշակի կամ ուժի թելադրանքով «բանակցությունների» հարց չէ«Կան հարցեր, որոնց մասին լռել չի լինում, թեպետ՝ արդեն դադարել եմ անգամ Երկրի անվտանգության հարցերով քնարկումներին այս ձևաչափով մասնակցելուց»:
09:08 08/11/2021Կարեն Վրթանեսյան. Հիշե՛ք, որ մեր մեծ պատերազմը չի ավարտվելՏԵղեկատվական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
21:51 07/11/2021ԲՈւՀ-երի կուսակցականացման դեմ պայքարը գլխիվայր փոխվել է«Հիմա դուք այրվում եք բուռն ցանկությամբ պայքարելու այս վիճակի դեմ, սակայն ձեր ներկայիս կարգավիճակը և պաշտոնները, ցավոք, դա թույլ չեն տալիս»։
15:56 05/11/2021Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը նվազել է2021 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը, 2020 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, նվազել է 14.7%-ով: Ըստ Վիճակագրական կոմիտեի ներկայացրած տվյալների՝ այս տարվա երրորդ...
15:15 05/11/2021Եթե տնտեսվարողն ուզի շահագործել Ամուլսարը, այս պահին նա տիրապետում է բոլոր թույլտվություններին. Ռոմանոս Պետրոսյան«Այս փուլում առհասարակ փոխվում է հանքարդյունաբերության ոլորտի օրենսդրությունը, ուժեղացվում է վերահսկողությունը»,- ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց Շրջակա միջավայրի նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանը։ Խոսելով...
14:10 05/11/2021Արմեն Աշոտյան. Երբ վերլուծում ես, ոչ թե Նիկոլի բլա-բլա-բլան ես լսում, հասկանում ես, որ նորից խաբում է«Հայաստանն անցած տարվա նոյեմբերի 9-ից հետո հայտնվել է այս վիճակում, քանի որ հայ ժողովուրդը չկարողացավ հեռացնել այն սրիկայախմբին, որը պատասխանատու էր կործանարար ու աղետաբար պատերազմի, հազարավոր զոհերի...

18:06 02/08/2016Charges brought against Arayik Khandoyan, member of Daredevils of Sassoun groupCharges under Part 3 of the Article 218 (Taking hostages) and Part 3 of the Article 235 (Illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices) of...
12:52 01/08/2016“Daredevils of Sassoun” member, Arayik Khandoyan refuses medical aid, his lawyer saysArayik Papikyan, lawyer of member of “Daredevils of Sassoun” armed group, Arayik Khandoyan told reporters that no charges have been pressed against Khandoyan, yet he also informed that the...
11:27 30/07/2016Aram Manukyan’s lawyer appeals to ECHR“Aram Manukyan’s lawyer, Inessa Petrosyan’s appeal against the Republic of Armenia on inhuman and degrading treatment has been sent to the European Court of Human Rights via fax.
11:55 29/07/2016“Hover” choral ensemble to perform in GermanyChoral ensemble of “Hover” State Chamber Choir will perform three concerts in Germany on July 29-31 at the invitation and with the support of Rheinvokal festival, the RA Ministry of Culture reports.
09:54 27/07/2016NKR Defense Army: Reconnaissance drones of the adversary detected along the Line of ContactOn the night of July 26- 27 the adversary violated the ceasefire agreement for 14 times along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, firing 100 shots toward the Armenian...
12:03 20/07/2016The US condemns the use of violence to effect political change in ArmeniaDeputy Spokesperson of the US Department of State has commented on the seizure of the police regiment in Yerevan.
12:04 16/07/2016Expert in Turkey: External forces likely behind the military coup attempt in TurkeyThe attempt by the military to stage a coup in Turkey was a surprise, turkologist Levon Hovsepyan told Panrama.am.
13:46 06/07/2016Babken Pipoyan: Both the state and consumers equally suffer from the price growth of the air ticketsThe closure of the Lars road, which is the only route linking Armenia to Russia, has resulted in sharp growth of the air tickets.
11:56 05/07/2016Maria Zakharova: Yerevan captivates by its characterRussian MFA representative, Maria Zakharova, who was accompanying MFA Sergei Lavrov during his visit to Armenia, walked through the streets of Yerevan, captured its beauty on camera and posted her...
11:03 29/06/2016George Soros: President IlhamAliyev pretends not to bear responsibility for repressions in AzerbaijanOne of the countries the West treats too complacently is, unfortunately, Azerbaijan, where quite an unpleasant dictatorial regime reigns, famous billionaire, philanthropist, and “Open Society...
16:34 28/06/2016Revolutionary changes should be introduced in our penitentiaries, prison monitoring group member saysMain problems of convicts are related to medical services, commission decisions on early release (6.7%), cases of self-injury and suicide (4.8%), hunger strikes (4.8%) and nutrition (3.6%), of Prison...
16:09 23/06/2016PACE report – a yellow card for Turkey, Armen Rustamyan says“The initial and final variants of the PACE report on “The functioning of democratic institutions in Turkey” were largely different.
12:04 22/06/2016Holy See’s Press Office: Pope Francis’ visit underlines the Pope’s desire to show his closeness to the entire nation of ArmeniaThe Director of the Holy See’s Press Office, Father Federico Lombardi, on Tuesday briefed journalists on Pope Francis’ 3-day visit to Armenia taking place from 24-26th of June.
22:59 20/06/2016Edward Nalbandian deems trilateral meeting on Karabakh as constructive‘The meeting held today was quite useful and I can state with certain caution it passed in constructive atmosphere.
17:12 20/06/2016President Sargsyan on trilateral summit over Karabakh: I expect to finally come to an arrangement“The past few years have showed that the negotiation process might be efficient more or less if the parties remained committed to taken obligations.
16:40 16/06/2016EEU establishes ties with African integration associationWorks on the establishment of ties between the Eurasian Economic Union (EEU) and the African integration associations have launched, Deputy Foreign Minister of Russia, Mikhail Bogdanov stated during...
11:24 10/06/2016Azerbaijani politician: Karabakh conflict remains unresolved dueto "hidden Armenians'' activities in Azerbaijan's state institutionsAzerbaijani politician JumshudNuriyev, who holds PhD in political science, in another contradictory interview with the Azerbaijani website Moderator.az stated that people who have “Armenian blood in...
16:16 31/05/2016Eight-year-old Luka Vardanyan's mother deported by Azerbaijani authorities speaks about details of incidentEight-year-old Luka Vardanyan's mother Christina Konstantinova planned a visit to Baku together with Moscow school students and their parents in order to celebrate the end of the academic year.
15:44 30/05/2016NKR Foreign Ministry responds to Azerbaijan’s claims about military use of Islamic architecture in NKR territory“Statement by the head of the press service of the Azerbaijani Foreign Ministry about the alleged military use of monuments of Islamic architecture located on the territory of the Nagorno Karabakh...
16:25 27/05/2016Davit Babayan: Azerbaijan used toxic chemical materials against Artsakh population“The aggressor simply tries to conceal numerous cases of poisoning. Azerbaijan is the state that used toxic chemical materials against Artsakh population for many times in the past,” spokesperson to...