11:04 09/10/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս իշխանություններին թվում է, թե պատերազմն ավարտվել էԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան աբրահամյանը գրում է. «Վերջին օրերին դեպի Ադրբեջանի տարբեր երկրներից իրականացվող ռազմական մատակարարումներն ինտենսիվ...
16:00 08/10/2021Մուրատով․ Նոբելյան մրցանակը ողջ «Նովայա գազետա»-ի և նրա մահացած գործընկերների վաստակն է«Նովայա գազետա»-ի գլխավոր խմբագիր Դմիտրի Մուրատովը, որն այսօր դարձավ 2021 թվականի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի երկու դափնեկիրներից մեկը, Նոբելյան կոմիտեի որոշումը համարեց ողջ հրատարակության և խոսքի...
14:19 08/10/2021Ստեփան Դանիելյան. «Բարի գալուստ «Հայաստան» միջանցքՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Բարի գալուստ «Հայաստան» միջանցք. Մարդիկ դեռևս իներցիայի մեջ են ապրում ու չեն ընկալում, որ խոսքն արդեն ոչ թե «Զանգեզուրի» միջանցքի («Զանգեզուր» բառը Հայաստանի...
12:19 08/10/2021Տիգրան Աբրահամյանի մտահոգությունը. Անվտանգության համակարգում նախատեսված վերակազմավորումներ չեն իրականացվում«Սյունիքում ստեղծված սպառնալիքներն ու ռիսկերը շարունակում են պահպանվել»,- ԱԺ ճեպազրույցում ամփոփելով այդ մարզ կատարած այցի արդյունքները՝ հայտնեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան...
11:47 08/10/2021Արծվիկ Մինասյան. Փաշինյանի հայտարարությունները իրավական սանձարձակության, դիկտատուրա հաստատելու հերթական փորձն ենԱԺ պատգամավորների 1/5-րդը դիմել է Սահմանադրական դատարան՝ համայնքՆերի խոշորացման վերաբերյալ օրենսդրական նախագծերի սահմանադրականությունը վիճարկելու հարցով։ ԱԺ ճեպազրույցներում այս մասին տեղեկացրեց...
10:37 08/10/2021Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհին ադրբեջանցիները ենթակառուցվածքային մեծ աշխատանքներ են տանում. Տիգրան Աբրահամյան«Տաթևի ճանապարհը մեր բոլոր հարցերը ստեղծված իրավիճակում չի լուժելու, բայց դրա գոյությունը, հիմնանորոգումը մի քանի խնդիրներ բնականաբար լուծելու»։
10:41 07/10/2021Արման Թաթոյանը Իտալիայի խորհրդարանում ներկայացրել է հայ գերիների խոշտանգումների ապացույցներԵրեկ Իտալիայի խորհրդարանում՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովում, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ներկայացրել է 2020 թվականի սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսների պատերազմից հետո հայ...
17:12 06/10/2021«Օդային տարածքը տրամադրելը հնարավոր ամենավատ ազդակներից էր». ԻրանագետԻնչպես արդեն հայտնել էր panorama.am-ը, հոկտեմբերի 6-ից «Ադրբեջանական ավիաուղիները» սկսել են օգտագործել Հայաստանի օդային տարածքը Բաքու-Նախիջևան-Բաքու չվերթների իրականացման համար։ Այս թեմայով Իրանագետ...
14:59 06/10/2021Գորիս-Կապան ճանապարհի հատվածը դե ֆակտո տրված է Ադրբեջանին. Աննա Գրիգորյան«ՔՊ խմբակցության անդամները վերջերս Գորիսում էին և նրանց հրապարակումից հասկացա, որ գնացել են Տաթև և ինձ հետաքրքիր է, թե ինչո՞ւ չեն հատել Գորիս-Կապան ճանապարահատվածը, որպեսզի հասկանան, թե մեր...
14:30 06/10/2021ՀՅԴ. Փաշինյանի հայտարարությունը սեփական անհաջողությունը ՀՅԴ-ի վզին փաթաթելու բարոյազուրկ փորձ էՀՅԴ Հյուսիսային Իրանի և Հաավային Իրանի Կենտրոնական կոմիտենները տարածել են հայտարարություն՝ արձագանքելով Լիտվայի հայ համայնքի հետ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀՅԴ-ի մասին հնչեցրած հայտարարություններին։...
12:18 06/10/2021Ռուբեն Մելիքյան. Եթե ոչինչ չարվի, ուրեմն բոլորը համաձայն ենԱրցախի նախկին ՄԻՊ, «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Պատրաստ եմ մասնակցել ցանկացած քաղաքական ուժի հրավիրած շտապ հավաքին, որը նպատակ կհետապնդի ՍՏԻՊԵԼՈՒ կապիտուլյանտին չեղարկել...
11:00 06/10/2021Վարուժան Գեղամյան. Հայաստանը տվեց առաջին թյուրքական միջանցքըՕդային միջանցքը, որի մասին պարզապես կերազեին Ադրբեջանում, եթե չլիներ կապիտուլիանտը։
10:07 06/10/2021Ամիր Աբդոլլահիան․ Ռուսաստանից ակնկալում ենք ուշադիր լինել տարածաշրջանում սահմանների հնարավոր փոփոխությունների նկատմամբԹեհրանն ակնկալում է, որ ռուս պաշտոնյաները զգայուն կլինեն տարածաշրջանում սահմանների հնարավոր փոփոխությունների, ահաբեկիչների առկայության և խաղաղության, կայունության ու անվտանգության դեմ ուղղված...
17:08 05/10/2021Ինչո՞ւ հենց հիմա չի կալանավորվում ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը. Վահե Հակոբյան«Իշխանության պոպուլիստական հերթական դրսևորումն է։ Այդ դեպքում ինչո՞ւ է վարչապետի աշխատակազմը դա ղեկավարում»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանն՝...
15:11 05/10/2021Կարելի է շատ երկար խոսել, թե ինչպես են սրանք կզած դիվանագիտություն տանում. Հայկ Մամիջանյան«Հանդիպումների ժամանակ բանավոր քննարկումների ընթացքում հողեր էր տալիս, լավ է հիմա գոնե միայն քարտեզ է ուզում տալ»,- մեկնաբանելով Ալիևի հետ հանդիպմանն ականապատ տարածքների բոլոր քարտեզները տանելու...
10:12 05/10/2021Կրեմլից հաստատել են՝ Պուտին-Փաշինյան անձնական հանդիպում կլինիՆախապատրաստվում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը, այն կլինի անձնական։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։ Նա...
15:21 04/10/2021Ադրբեջանը դուրս կմնա Հյուսիս-Հարավ տարանցիկ ճանապարհից. Փույա ՀոսսեինիՈվ ուրիշի համար փոս կփորի, նա ինքը կընկնի այդ փոսի մեջ. Ադրբեջանը դուրս կմնա Հյուսիս-Հարավ տարանցիկ ճանապարհից։ Իրանի Ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ Խեյրոլլահ Խադեմին այսօր...
11:45 04/10/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը զորավարժություններ կանցկացնեն Նախիջևանում՝ Իրանի զորքերի տեղաշարժից հետոԹուրքիան մտադիր է այս շաբաթ Ադրբեջանի հետ համատեղ զորավարժություններ անցկացնել։ «Ամուր եղբայրություն -2021» զորավարժությունները (The Steadfast Brotherhood-2021) տեղի կունենան Նախիջևանում` հոկտեմբերի...
11:32 04/10/2021Իրանի խորհրդարան. Հարևան երկրների սահմանների փոփոխությունն Իրանի կարմիր գիծն էԻրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի անդամները համատեղ հայտարարություն են տարածել, որով իրենց աջակցությունն են հայտնում երկրի հյուսիս -արևմտյան սահմաններին «Ֆաթեհան Խեյբար» զորավարժությունների...
11:26 04/10/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս իշխանությունը Հայաստանը մոտեցրել է մի կետի, երբ Հայաստանը ձայնի իրավունք չունիԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մեր խնդիրն այն չէ, որ պոպուլիստը հայտարարում է, թե պատրաստ է ականապատ դաշտերի բոլոր քարտեզները հանձել Ադրբեջանին, բայց...

10:51 23/05/2020Никол Пашинян ознакомился с ходом проведения сельскохозяйственных работ в Араратской областиПремьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня посетит несколько общин Араратской области РА, чтобы ознакомиться с ходом проведения сельскохозяйственных работ.
20:23 22/05/2020МИД Армении: Решение Сената Чехии является существенным вкладом в восстановление исторической справедливостиКомментарий пресс-секретаря МИД РА относительно принятой Сенатом Чехии резолюции
18:14 22/05/2020Арсен Торосян: Наша противоэпидемиологическая система сильнее, чем в соседней ГрузииТоросян коснулся разницы между числом подтвержденных случаев коронавируса в Армении и Грузии.
12:37 22/05/2020Защитник прав человека РА: Омбудсмен Азербайджана исказила слова А. Татояна и озвучила политические заявленияОфис Защитника прав человека Армении распространил заявление, отреагировав на заявления Омбудсмена Азербайджана.
15:49 21/05/2020А. Торосян: Для борьбы с коронавирусом в Армении необходимо до конца года 300 млн. долларов«До сих пор на специальный счет для борьбы с коронавирусом перечислено около 1 млрд. 98 млн. драмов, ещё 2 млрд. 15 млн. драмов мы получили из госбюджета, вскоре получим ещё 1 млрд. 420 млн. из...
14:16 20/05/2020В Ереване приводу подвергнуты сторонники ордена «Адеквад»У шестого управления полиции Еревана собрались члены ордена «Адеквад».
13:57 20/05/2020Число инфицированных медицинских работников в Армении превышает несколько сотенИз министерства здравоохранения Армении сообщили, что, по состоянию на 3 мая, коронавирус подтвердился у 320 медицинских работников.
11:17 20/05/202020.05.2020. За сутки в Армении подтверждено 230 новых случаев коронавирусаПо положению на 11:00 среды, 20 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 5271.
11:10 20/05/2020Генсек ООН призвал помочь Африке в борьбе с последствиями COVID-19Пандемия в Африке все еще находится на ранней стадии и может быстро разрастись и привести к разрушительным последствиям, отметил он.
10:06 20/05/2020Цена нефти на мировых рынках продолжает растиКотировки американского сорта West Texas Intermediate достигли 30 долларов за баррель.
16:20 18/05/2020Давид Бабаян: В этот день в 1992 году был освобожден БердзорАрцах, прорвав продолжающуюся десятилетиями блокаду, установил сухопутную связь с Матерью Арменией.
14:03 16/05/2020Никол Пашинян: Вопрос Арцаха не может решаться без избранных представителей АрцахаПремьер-министр Армении Никол Пашинян не видит проблемы в проведении встречи по вопросу Арцаха с бывшими президентами.
14:20 15/05/2020Никаких пассажиров без масок и перчаток: правила пользования общественным транспортом в Армении с 18 июняЗапрещается перевозка стоящих в транспортном средстве пассажиров, запрет не касается транспортных средств длиной более 9 метров.
13:25 15/05/2020Национальная библиотека Армении: Потери архивных материалов не произошлоНациональная библиотека Армении выступила с заявлением в связи с недавним инцидентом, когда некоторые устройства были обнаружены в задымленном состоянии.
13:05 12/05/2020Каро Пайлан обратился к главе МВД Турции по вопросу нападения на армянскую церковь в СтамбулеНапомним, один из граждан Турции 8 мая пытался поджечь дверь армянской церкви Сурб Аствацацин в стамбульском районе Бакыркёй, но увидев, что его заметили, скрылся.
13:20 09/05/2020Роберт Кочарян: Освобождение Шуши – одно из самых значимых событий в истории армянского народаПервый президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) и второй президент Армении Роберт Кочарян сегодня, 9 мая, по случаю Тройного майского праздника направил поздравительное послание народу...
11:23 09/05/2020Э. Марукян: На протяжении всей потасовки премьер Армении находился в зале заседаний НС, чего он ждал?Он подчеркнул, что из лидера революции Никол Пашинян превратился в простого лидера председателя партии.
10:44 08/05/2020МИД РА – Алиеву: Фальсификация исторической памяти демонстрирует, что их авторы лишены чувства достоинстваВклад армянского народа в победу стран союзников во Второй мировой войне вписан золотыми буквами в мировую историю.
13:58 07/05/2020Рустам Бадасян: Ни один заключенный в Армении не заражен коронавирусомТеперь представьте, с какой интенсивностью будет распространяться вирус, если их родственники придут, принесут посылки, войдут в УИУ, будут общаться со служащими, отметил он.
17:15 06/05/2020Наири Саркисян: Реакция на события вокруг группы компаний «Галакси» напрямую влияет на инвестицииПредседатель Аудиторской палаты Армении Наири Саркисян не владеет подробностями процессов, разворачивающихся вокруг соучредителя группы компаний «Галакси» Гургена Хачатряна.