11:04 09/10/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս իշխանություններին թվում է, թե պատերազմն ավարտվել էԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան աբրահամյանը գրում է. «Վերջին օրերին դեպի Ադրբեջանի տարբեր երկրներից իրականացվող ռազմական մատակարարումներն ինտենսիվ...
16:00 08/10/2021Մուրատով․ Նոբելյան մրցանակը ողջ «Նովայա գազետա»-ի և նրա մահացած գործընկերների վաստակն է«Նովայա գազետա»-ի գլխավոր խմբագիր Դմիտրի Մուրատովը, որն այսօր դարձավ 2021 թվականի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի երկու դափնեկիրներից մեկը, Նոբելյան կոմիտեի որոշումը համարեց ողջ հրատարակության և խոսքի...
14:19 08/10/2021Ստեփան Դանիելյան. «Բարի գալուստ «Հայաստան» միջանցքՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Բարի գալուստ «Հայաստան» միջանցք. Մարդիկ դեռևս իներցիայի մեջ են ապրում ու չեն ընկալում, որ խոսքն արդեն ոչ թե «Զանգեզուրի» միջանցքի («Զանգեզուր» բառը Հայաստանի...
12:19 08/10/2021Տիգրան Աբրահամյանի մտահոգությունը. Անվտանգության համակարգում նախատեսված վերակազմավորումներ չեն իրականացվում«Սյունիքում ստեղծված սպառնալիքներն ու ռիսկերը շարունակում են պահպանվել»,- ԱԺ ճեպազրույցում ամփոփելով այդ մարզ կատարած այցի արդյունքները՝ հայտնեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան...
11:47 08/10/2021Արծվիկ Մինասյան. Փաշինյանի հայտարարությունները իրավական սանձարձակության, դիկտատուրա հաստատելու հերթական փորձն ենԱԺ պատգամավորների 1/5-րդը դիմել է Սահմանադրական դատարան՝ համայնքՆերի խոշորացման վերաբերյալ օրենսդրական նախագծերի սահմանադրականությունը վիճարկելու հարցով։ ԱԺ ճեպազրույցներում այս մասին տեղեկացրեց...
10:37 08/10/2021Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհին ադրբեջանցիները ենթակառուցվածքային մեծ աշխատանքներ են տանում. Տիգրան Աբրահամյան«Տաթևի ճանապարհը մեր բոլոր հարցերը ստեղծված իրավիճակում չի լուժելու, բայց դրա գոյությունը, հիմնանորոգումը մի քանի խնդիրներ բնականաբար լուծելու»։
10:41 07/10/2021Արման Թաթոյանը Իտալիայի խորհրդարանում ներկայացրել է հայ գերիների խոշտանգումների ապացույցներԵրեկ Իտալիայի խորհրդարանում՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովում, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ներկայացրել է 2020 թվականի սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսների պատերազմից հետո հայ...
17:12 06/10/2021«Օդային տարածքը տրամադրելը հնարավոր ամենավատ ազդակներից էր». ԻրանագետԻնչպես արդեն հայտնել էր panorama.am-ը, հոկտեմբերի 6-ից «Ադրբեջանական ավիաուղիները» սկսել են օգտագործել Հայաստանի օդային տարածքը Բաքու-Նախիջևան-Բաքու չվերթների իրականացման համար։ Այս թեմայով Իրանագետ...
14:59 06/10/2021Գորիս-Կապան ճանապարհի հատվածը դե ֆակտո տրված է Ադրբեջանին. Աննա Գրիգորյան«ՔՊ խմբակցության անդամները վերջերս Գորիսում էին և նրանց հրապարակումից հասկացա, որ գնացել են Տաթև և ինձ հետաքրքիր է, թե ինչո՞ւ չեն հատել Գորիս-Կապան ճանապարահատվածը, որպեսզի հասկանան, թե մեր...
14:30 06/10/2021ՀՅԴ. Փաշինյանի հայտարարությունը սեփական անհաջողությունը ՀՅԴ-ի վզին փաթաթելու բարոյազուրկ փորձ էՀՅԴ Հյուսիսային Իրանի և Հաավային Իրանի Կենտրոնական կոմիտենները տարածել են հայտարարություն՝ արձագանքելով Լիտվայի հայ համայնքի հետ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀՅԴ-ի մասին հնչեցրած հայտարարություններին։...
12:18 06/10/2021Ռուբեն Մելիքյան. Եթե ոչինչ չարվի, ուրեմն բոլորը համաձայն ենԱրցախի նախկին ՄԻՊ, «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Պատրաստ եմ մասնակցել ցանկացած քաղաքական ուժի հրավիրած շտապ հավաքին, որը նպատակ կհետապնդի ՍՏԻՊԵԼՈՒ կապիտուլյանտին չեղարկել...
11:00 06/10/2021Վարուժան Գեղամյան. Հայաստանը տվեց առաջին թյուրքական միջանցքըՕդային միջանցքը, որի մասին պարզապես կերազեին Ադրբեջանում, եթե չլիներ կապիտուլիանտը։
10:07 06/10/2021Ամիր Աբդոլլահիան․ Ռուսաստանից ակնկալում ենք ուշադիր լինել տարածաշրջանում սահմանների հնարավոր փոփոխությունների նկատմամբԹեհրանն ակնկալում է, որ ռուս պաշտոնյաները զգայուն կլինեն տարածաշրջանում սահմանների հնարավոր փոփոխությունների, ահաբեկիչների առկայության և խաղաղության, կայունության ու անվտանգության դեմ ուղղված...
17:08 05/10/2021Ինչո՞ւ հենց հիմա չի կալանավորվում ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը. Վահե Հակոբյան«Իշխանության պոպուլիստական հերթական դրսևորումն է։ Այդ դեպքում ինչո՞ւ է վարչապետի աշխատակազմը դա ղեկավարում»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանն՝...
15:11 05/10/2021Կարելի է շատ երկար խոսել, թե ինչպես են սրանք կզած դիվանագիտություն տանում. Հայկ Մամիջանյան«Հանդիպումների ժամանակ բանավոր քննարկումների ընթացքում հողեր էր տալիս, լավ է հիմա գոնե միայն քարտեզ է ուզում տալ»,- մեկնաբանելով Ալիևի հետ հանդիպմանն ականապատ տարածքների բոլոր քարտեզները տանելու...
10:12 05/10/2021Կրեմլից հաստատել են՝ Պուտին-Փաշինյան անձնական հանդիպում կլինիՆախապատրաստվում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը, այն կլինի անձնական։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։ Նա...
15:21 04/10/2021Ադրբեջանը դուրս կմնա Հյուսիս-Հարավ տարանցիկ ճանապարհից. Փույա ՀոսսեինիՈվ ուրիշի համար փոս կփորի, նա ինքը կընկնի այդ փոսի մեջ. Ադրբեջանը դուրս կմնա Հյուսիս-Հարավ տարանցիկ ճանապարհից։ Իրանի Ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ Խեյրոլլահ Խադեմին այսօր...
11:45 04/10/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը զորավարժություններ կանցկացնեն Նախիջևանում՝ Իրանի զորքերի տեղաշարժից հետոԹուրքիան մտադիր է այս շաբաթ Ադրբեջանի հետ համատեղ զորավարժություններ անցկացնել։ «Ամուր եղբայրություն -2021» զորավարժությունները (The Steadfast Brotherhood-2021) տեղի կունենան Նախիջևանում` հոկտեմբերի...
11:32 04/10/2021Իրանի խորհրդարան. Հարևան երկրների սահմանների փոփոխությունն Իրանի կարմիր գիծն էԻրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի անդամները համատեղ հայտարարություն են տարածել, որով իրենց աջակցությունն են հայտնում երկրի հյուսիս -արևմտյան սահմաններին «Ֆաթեհան Խեյբար» զորավարժությունների...
11:26 04/10/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս իշխանությունը Հայաստանը մոտեցրել է մի կետի, երբ Հայաստանը ձայնի իրավունք չունիԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մեր խնդիրն այն չէ, որ պոպուլիստը հայտարարում է, թե պատրաստ է ականապատ դաշտերի բոլոր քարտեզները հանձել Ադրբեջանին, բայց...

11:54 18/03/2016Armenian Traffic Police removing windscreen layersTraffic Police officers of Armenia carried out monitoring in downtown Yerevan, on Baghramyan Avenue to remove the layers of tinted car windscreens.
14:38 17/03/2016I enjoy Armenian cuisine much, French Ambassador saysAmbassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to the Republic of Armenia Jean-Francois Charpentier, who is in the first year of his tenure, says he enjoys much Armenian cuisine and its...
12:41 16/03/2016U.S. Ambassador to Armenia Faces Criticism at Glendale AppearanceHarut Sassounian Publisher, the California Courier Richard Mills, U.S. Ambassador to Armenia, spoke at the Western Prelacy in La Crescenta, California, on March 10, during his tour of Armenian...
14:18 15/03/2016The U.S. hails Russian withdrawal from Syria; Iran considers the move “a positive sign”Russia’s decision to withdraw its troops from Syria is a positive sign, Iran’s Foreign Minister Javad Zarif said, while warning it is too early to judge whether the start of peace talks means the...
14:55 14/03/2016Expert: Armenians living in Turkey are twice as scaredTurkey’s government will use the terrorist attacks in Ankara in their fight against the Kurds, said Expert on Turkey Tiran Lokmagyozyan during a press conference.
13:05 14/03/2016Deputy Minster: Villagers are unable to buy even affordable fertilizersVillagers today cultivate their lands as much as their possibilities allow, Deputy Minister of Agriculture Garnik Petrosyan told Panorama.am, adding that in current situation one should expect...
13:40 12/03/2016Anna Melikyan’s movie “About Love” nominated for main prize of “Nika”Six Russian films will compete in the main category “Best Motion Picture” at the oldest national movie awards “Nika” including Anna Melikyan’s “About Love”, Dmitry Meshiev’s “Battalion”, Sergey...
13:28 12/03/2016Azerbaijani soldier who lost legs attempting to attack Armenian military posts: “I am ashamed that I live”During the military diversion against the Nagorno Karabakh Republic in summer 2014, Sarkhan, a soldier from the Azerbaijani army who lost his two legs during the clashes, and two more gravely wounded...
11:33 11/03/2016Japan Today: Coast guard still searching for the missing, 5 years after tsunamiThe Japanese coast guard resumed underwater searches this week for some of the more than 2,500 people still missing from the 2011 earthquake and tsunami that devastated the country’s northeast coast,...
11:21 11/03/2016Gayane Avagyan: 72% of elderly in nursing homes have sonsWomen today have a cautious and negative attitude towards the idea of abortion, so they are trying to prevent unwanted pregnancy, said Head of Maternal and Reproductive Health Department of Ministry...
10:21 08/03/2016Ban Ki-moon: Message for International Women's DayThe United Nations Secretary General Ban Ki-moon issued a message on the occasion of International Women's.
17:18 07/03/2016Minister of Agriculture: More than 50% of agricultural workers in Armenia are women“Agriculture is one of the country’s leading areas of economy where women have a huge role. More than 50% of agricultural workers in Armenia are women who are involved in all sectors of the...
18:04 05/03/2016Davutoghlu discusses regional issues in IranTurkey and Iran must develop a "common perspective" in order to end sectarian strife in the region, Turkish Prime Minister Ahmet Davutoglu said at a press conference with Iranian Vice-President...
16:23 04/03/2016Aris Ghazinyan: Yerevan became place of pilgrimage for Christians since late 13th centuryMass destruction was not included in the plans of the Mongols, who captured the territory of Armenia; at least initially.
12:39 04/03/2016Bertelsmann Transformation Index: Even ordinary Azerbaijani citizens feel climate of fear because of authorities’ repressionsIn the Bertelsmann Transformation Index, Armenia ranks 64th out of the 129 countries presented. The index was compiled by Bertelsmann, a non-profit foundation in Germany. Georgia ranks 45th, Turkey...
18:34 03/03/2016Bulgaria officially dismisses reports on Erdogan’s invitiationBulgarian Foreign Ministry’s official spokesperson Betina Zhoteva rejected reports that Bulgaria had invited Turkish President Recep Tayyip Erdogan to celebrate the Day of Liberation from Ottoman...
13:16 02/03/2016Ban Ki-moon: Half a million people in Syria living in at least 15 besieged areasUnited Nations Secretary General Ban Ki-moon has announced that so far the cessation of hostilities in Syria is holding, despite some incidents.
14:09 01/03/2016Iskandaryan: EU faces many problems“The European Union is in a crisis today. Many problems exist, among them relations with neighboring states,” Head of “The Caucasus Institute”, Alexander Iskandaryan said at a meeting with reporters....
11:30 29/02/2016SYOA to perform at ''Al Bustan'' International FestivalThe State Youth Orchestra of Armenia (SYOA) is due to participate in ''Al Bustan'' International Festival for the last three consecutive years which is to be held in Beirut.
15:58 27/02/2016Expert says Syrian ceasefire will not work longThe Syrian ceasefire agreed by Russia and the United States took affect at midnight on Saturday. The UN Security Council (UNSC) unanimously endorsed the Russia-US agreement on "cessation of...