09:38 16/08/2021Առանց ջրի մնացած ստեփանակերտցիներին օգնության է հասնում Կարմիր Խաչը«Ստեփանակերտի ջրազուրկ թաղամասերի բնակիչներին խմելու ջրով ապահովելու գործին իր նպաստն է բերում նաև Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելությունը»։ Այս մասին հայտնում է...
09:31 16/08/2021Գեղամ Նազարյան. Սա Ադրբեջանի ու Գուգլի համատեղ հանցագործությունն է մեր պետության հանդեպ«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, որ Տավուշի Կիրանց գյուղից է ու Արցախի վերջին պատերազմում զոհված որդին հուղարկավորված է այդ գյուղում, ահազանգում է.
09:14 14/08/2021Եղել է արդյո՞ք բանավոր կամ գրավոր պայմանավորվածություն թշնամու հետ«Սույն թվականի մայիսի 20-ին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում էր, որ սահմանի ամբողջ երկայնքով տեղի Է ունեցել զանգվածային ծեծկռտուքներ։ Թեմայի վերաբերյալ պաշտոնական հստակ պարզաբանում մինչ օրս չի տրվել, եւ...
14:33 13/08/2021Հին Նիկոլն ու կապիտուլյացիանՖեյսբուքյան սոցիալական ցանցի հայկական տիրույթում այսօր լայնորեն տարածվում է Նիկոլ Փաշինյանի՝ 2016 թվականի ելույթը, որտեղ նա սահմանում է կապիտուլյացիոն ձևակերպումները։ «Այն պայմաններում, երբ Ադրբեջանը...
12:01 13/08/2021Թուրքագետ. Էրդողանը դիրքավորվում էԹուրքագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Էրդողանը նույն օրը իր նախաձեռնությամբ խոսել է Իրանի և Վրաստանի ղեկավարների հետ։ Երկու դեպքում էլ քննարկել են հարաբերությունները, իսկ Վրաստանի դեպքում էլ...
10:58 13/08/2021Սև ծովում նավթի արտահոսքը անհանգստացրել է գիտնականներինՌուսաստանցի գիտնականներն ահազանգել են Սև ծովում հսկայական նավթային հետքի կապակցությամբ։ Ինչպես գրում է «Ամերիկայի ձայնը» համաձայն Վայրի բնության համաշխարհային հիմնադրամի (WWF) գնահատականների՝...
09:33 13/08/2021Նոր թանգարան ԳյումրիումՀայաստանի Հանրապետության անկախության 30-րդ տարեդարձի առիթով, սեպտեմբերին Գյումրիում կբացվի Հայկական ազգային խորհրդանշանների թանգարանը։ Թանգարանի հիմնադիր, թուրքագետ Հայկ Դեմոյանը տեղեկացնում է, որ...
17:27 12/08/2021Պարզվում է, ոչ միայն նրբանկատ չեք, այլ բավական սանձարձակ հայտարարություններ եք անում. Մինասյանը՝ Եղոյանին«Հիմա մենք բանակցությունների շրջափուլում ենք և սկզբունքային նշանակություն ունի, թե ինչն է ելակետը և ինչ պատմական իրողությունների վրա ենք կառուցելու մեր հետագա հարաբերությունները, որպեսզի լինենք...
13:20 12/08/2021Վարուժան Գեղամյան. Կապիտուլյանտ վարչակարգի գոյության պարագայում մեր պետությունը աստիճանաբար վերածվելու է ՍիրիայիԹուրքագետ, «Հայկական նախագիծ» ծրագրի համահիմնադիր Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Թուրքական կողմի ձեռնարկումները՝ ջրի հոսքը նվազեցնելու ուղղությամբ միջազգային օրենքի և մարդու իրավունքների կոպտագույն...
11:57 12/08/2021Լրագրողներն ավանդույթի ուժով պետք է շարունակեն իրենց ազատ տեղաշարժը խորհրդարանում«Լրագրողները չեն կարող լինել առաջին կասկածյալները և չեն կարող թիրախավորվել, նրանք իրականացնում են իրենց մասնագիտական պարտականությունները և այն, ինչ տեղի է ունենում դահլիճում և դրանից դուրս...
10:22 12/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Որ խորքում գործընթացներ են տեղի ունենում՝ միանշանակ է«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, որ անվտանգային հարցերով փորձագետ է, անդրադարձել է Հայաստանի ու Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարների հանդիպման վերաբերյալ տարածած...
09:57 12/08/2021Գեղամ Նազարյան. «Իրականությունն այն է, որ նիկոլը իր վախերի պատանդն է դարձրել ամբողջ երկիրը»«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, որ նախկինում եղել է Նիկոլ Փաշինյանի ընկերը, ում որդին զոհվել է Արցախի 44-օրյա պատերազմում, անդրադառնալով երկ ԱԺ-ում կատարվածին, գրում է.
18:39 11/08/2021Ժիրինովսկին պահանջում է քր. գործ հարուցել Ադրբեջանի նախկին դեսպանի նկատմամբՌԼԴԿ-ի առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին «Սոլովյով Live» յութուբյան ծրագրի եթերում մեկնաբանել է Բելառուսում, Մոլդովայում եւ Պակիստանում Ադրբեջանի նախկին դեսպան Իսֆանդիար Վագաբզադեի սկանդալային...
12:45 11/08/2021Իրավաբան. Աննա Մկրտչյանի նկատմամբ կիրառված կարգապահական միջոցն անօրինական էԻրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը, անդրադառնալով «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանին ԱԺ նիստերի դահլիճից հեռացնելուն, գրել է.
11:22 11/08/2021«Վերելակային դիվանագիտության» օրերին Արցախի շփման գծում լրիվ այլ գործընթացներ էին գնում. Տիգրան Աբրահամյան«Իմ համար հասկանալի չէ, թե իշխանությունն Արցախի խնդրի կարգավորման հարցում ինչ ուղղությամբ է շարժվում, ո՞րն է խնդրի կարգավորման տարբերակը, ձևաչափն իրենից ի՞նչ է ներկայացնում, եռակո՞ղմ ֆորմատ՝...
09:43 11/08/2021Տոնոյան. Բանակի ալան-թալանի ու սովի թեման սրանց խելքի բանը չէԻրանագետ, ԵՊՀ դասախոս Արտյոմ Տոնոյանը, անդրադառնալով ԱԺ-ում քննարկումների բովանդակությանը, գրում է. «Բանակի ալան-թալանի ու սովի թեման ոչ սրանց խելքի բանն է, ոչ առավել ևս իրենց սեփական օրակարգը։ Դա...
14:25 10/08/2021Հայտարարագրերիցս դուրս ինչ որ գտնեք՝ ձերն է. Վահե Հակոբյանը իշխանության ներկայացուցիչներին«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու Վահե Հակոբյանից հետաքրքրվեց, թե իր հայտարարագրում առկա պատկառելի...
13:24 10/08/2021Գերիների հարազատները գիշերել են կառավարության շենքի դիմացՊատերազմի ընթացքում ու դրանից հետո ադրբեջանցիների կողմից գերեվարված ու Բաքվում պահվող տղաների հարազատներն արդեն երկրորդ օրն է՝ կառավարության շենքի դիմաց են։ Նրանք գիշերել են կառավարության շենքի...
11:59 10/08/2021Մամիջանյան. Կոկոշներն ավելի մեծ օգուտ են տվել, քան ձեր առած ՍՈւ-երը«Երեկ այստեղ խոսվեց կոկոշների՝ ձայն արձակող բանկաների մասին։ Ախր պրոբլեմն այն է, որ դրանք ավելի մեծ օգուտ են տվել, քան ձեր առած ՍՈւ-երը»,-ԱԺ-ում հայտարերց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ, ՀՀԿ-ական...
10:04 10/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախի ԱԺ նախագահից ակնկալում եմ հրապարակային դիրքորոշում«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՀՀ ԱԺ նախագահը երեկ խորհրդարանում ունեցած ելույթի ժամանակ նշեց, որ իր և Արցախի ԱԺ նախագահի հանդիպման...

13:33 29/08/2015New Armenian school in Istanbul to welcome 500 pupils“I am very happy to see that the school is almost completed. Moving to a new building after 171 years makes us all happy”
18:21 28/08/2015Expert: Azerbaijan sharply steps up actions of subversive and sniper groups, other forcesAzerbaijan has recently stepped up sharply actions of subversive, sniper groups and other forces, which has escalated the situation on the frontline, political scientist Tigran Abrahamyan told...
14:20 27/08/2015Fox News: Armenia turned into vacation paradise, number of foreign tourists rose by 11.3% in one yearSome war-torn regions of the 20th century have made miraculous recoveries, transforming into hubs for comfort and fun.
14:34 26/08/2015Artak Zakaryan: Position of constitutional reform opponents should strengthen, otherwise it will be a whimStatements against the constitutional reform in Armenia should not be an end in itself, MP of ‘Republican Party of Armenia’ (RPA) parliamentary faction Artak Zakaryan told a press conference today.
15:21 22/08/2015Defense Army of NKR suppresses activity of Azerbaijani forcesOn August 16-22 Azerbaijan violated the ceasefire about 900 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the...
14:23 21/08/2015No casino to open in Demirchyan Sport & Concert Complex – Edward SharmazanovThere will be no casino in Karen Demirchyan Sports and Concert Complex (SCC) of Yerevan, Edward Sharmazanov – a spokesman for the Republican Party of Armenia (RPA), vice speaker of the Armenian...
12:31 18/08/2015Prime Minister: Air Armenia CEO assault incident should be resolved within the law“I condemn such behavior, regardless of who displays it”.
15:37 17/08/2015Lawyers to request another psychiatric evaluation for Permyakov“We attended the court hearing of the desertion and arms theft case against Russian conscript Valery Permyakov held in the Russian garrison military court in the city of Gyumri, Armenia, so as to see...
13:35 15/08/2015Azerbaijan: Rights groups consider verdict against Yunuses to be equivalent to death sentenceOn 13 August 2015, Baku Court of Grave Crimes brought in a verdict against the Azerbaijani human rights defenders Leyla and Arif Yunus, sentencing them to 8.5 years and 7 years’ imprisonment respectiv
15:47 14/08/2015Armenia hit by record heat in summer 2015Armenia has suffered three major heat waves that came in from Saudi Arabia and Iraq in July and August 2015. The daily temperatures averaged 6-7 degrees above normal.
13:35 14/08/2015US, UK, Council of Europe, OSCE and PACE sharply condemn Leyla and Arif Yunus sentence in AzerbaijanThe Foreign Ministry of the UK expressed grave concern over the Azerbaijani human rights defenders Leyla and Arif Yunus’ sentence.
13:36 13/08/2015Armenian defense minister: Situation on the border and line of contact with Azerbaijan is under control“Our neighbors try to derive political or economic dividends''
13:10 13/08/2015Azerbaijan: Three professional footballers arrested over journalist’s murderRasim Aliyev became the third journalist murdered in Azerbaijan over the past 10 years
13:41 12/08/2015Armenian Defense Ministry: Azerbaijan’s aspiration to resolve conflict by military means is self-delusionFollowing the end of the European Games the military-political leadership of Azerbaijan has constantly destabilized the situation on the Armenian-Azerbaijani state border and in the responsibility...
10:55 12/08/2015International HR defenders question official version of Azerbaijani journalist’s murderThe Secretary General of the Council of Europe, Thorbjørn Jagland, issued a statement concerning the Azerbaijani journalist Rasim Aliyev’s murder
15:43 11/08/2015Scientific publication about monastery in Armenian village Verin Agulis, Nakhijevan“Even though the monastery is not considered to be a parish church, the evening and morning worship services conducted there are attended by many inhabitants of Agulis,”
15:40 11/08/2015Azerbaijan: The more HR defenders behind bars, the easier to stage “democratic” electionsThe more HR defenders behind bars, the easier to stage “democratic” elections
16:13 10/08/2015Gagik Minasyan names main shortcoming of parliamentary model of governmentConstitutional reforms are the number one issue on the political agenda of Armenia,
15:45 10/08/2015Opposition journalist beaten to death in Azerbaijan by footballer’s relatives for criticism on FacebookThe reason for the attack on the journalist was his criticism on Facebook of Javid Huseynov, a player from the Azerbaijani football club Gabala