14:12 03/07/2021Ընտրությունների արդյունքները չեն լեգիտիմացնում Արցախի կորուստը, Հայաստանի՝ Արցախից հրաժավելը. Արմեն Աշոտյան«Բանաձևը որով կապտուլյանտը փորձելու էր պահպանել իշխանությունը շատ պարզ էր՝ զիջել ամեն ինչ, ինչ պահանջում է Ադրբեջանը և Թուրքիան, երկրորդը՝ Հայաստանից և Արցախից մնացած տարածքները հանձնել ՌԴ...
13:38 03/07/2021Տիգրան Աբրահամյան. ՍտացանքԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանսիլավ Զասի հայտարարությանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
11:25 03/07/2021Էջմիածնում բացվել է Անուշավան Մարտիրոսյանի հիշատակին նվիրված հուշաքար և ցայտաղբյուրԷջմիածին քաղաքի Թումանյան 2 շենքի բակում տեղի է ունեցել Արցախյան վերջին պատերազմում զոհված Անուշավան Մարտիրոսյանի հիշատակին նվիրված հուշաքարի և ցայտաղբյուրի բացումը.
10:23 03/07/2021Իրավաբան. Հայ գերիների դատավարության ընթացքում ՄԻԵԴ-ի իրավական պարտադիր երաշխիքները խախտվում են Ադրբեջանի կողմիցԻրավաբան, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Ռոբերտ Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Բաքվում հայ գերիների դատավարության խախտումներին.
09:08 03/07/2021Թևան Պողոսյան. Ստեփանակերտը պետք է դարձնենք նույնքան հայկական մայրաքաղաք, ինչպիսին Երևանն էՔաղաքական, հասարակական գործիչ Թևան Պողոսյանը գրում է. «Երկու օր առաջ եմ բարձրաձայնել Արցախին սատար լինելու բոլորիս պարտականության մասին: Իմ պատկերացմամբ Ստեփանակերտը պետք է դարձնենք նույնքան հայկական...
15:50 02/07/2021Արամ Վարդևանյան. Մի պարզ շղթա ենք բացահայտել, թե ինչու Փաշինյանը մնաց պաշտոնակատարՍԴ ներկայացված դիմումում առկա է 109 ընտրատեղամասերի վերաբերյալ «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչների վերլուծությունը, որը վերաբերում է 88 հազար ձայնի։ Ընթացող ճեպազրույցում նման թվեր հրապարակեց...
15:18 02/07/2021Վարդևանյան. Այս ընտրությունների վերաբերյալ սահմանադրական արդարադատության մոդելը լինելու է աննախադեպ««Հայաստան» դաշինքը Սահմանադրական դատարան է մուտքագրել դիմում ԿԸՀ հունիսի 27-ի որոշումն անվավեր ճանաչելու պահանջով»,- ընթացող ճեպազրույցում հայտարարեց «Հայաստան» դաշինքի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ...
13:25 02/07/2021Տիգրանակերտի դեպքում ադրբեջանցիները չգիտեն՝ մեզ ինչի մեջ մեղադրեն. Համլետ ՊետրոսյանՀնագետը նշում է՝ մենք այնպիսի գյուտ ենք արել, որ այդքան էլ հեշտ չէ արհամարհելը:
21:17 01/07/2021Նրանց հեռացմամբ, վարկաբեկմամբ այդ ողնաշարը շարունակվում է ծռվել«Գնդապետ Արգամ Գևորգյանի ծառայությունը զորամասի հրամանատարի պաշտոնում աննպատակահարմար է համարվել, որովհետև նրա նման արժանապատիվ տղերքը սրանց ընտրական ծառայություն չեն ցանկացել մատուցել։ Արգամի նման...
17:47 01/07/2021Վարդան Բալյան. Գրողի ծոցը պետք է ուղարկել «ցավի վաճառականների» այս թափառախումբըՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «2020 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 1 տրլիոն 561 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերը՝ 1 տրիլիոն 895 մլրդ դրամ, այսինքն՝...
13:33 01/07/2021Լավրով․ Մոսկվան և Անկարան մտադիր են համատեղ ջանքերով նպաստել Բաքվի և Երևանի միջև գործնական փոխգործակցության կարգավորմանըԱնթալիայում կայացել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Հանդիպումից հետո նախարարները...
10:48 01/07/2021Արտակ Բեգլարյան. Մի քանի շաբաթից ավելի հստակ կարող են ասել, թե ով երբ կարող է ապահովվել բնակարանով«Արցախում անվտանգության խնդրից հետո երկրորդ առաջնահերթ խնդիրը բնակարանայինն է»,-ասաց Արցախի պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանն ընթացող առցանց մամուլի ասուլիսում՝ պատասխանելով շուշեցի Ալիսա Հայրապետյանի...
14:04 30/06/2021Ադրբեջանցին ասաց՝ ինչու պետք է գերիներին վերադարձնենք, եթե նրանք ահաբեկիչներ են․ ՀայրապետյանԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանի շրջանակներում հայաստանյան պատվիրակությունը գերիների հարցի մասին հանդես է եկել կարևոր շեշտադրումներով: Ասուլիսում ասաց ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամ Տաթևիկ...
12:29 30/06/2021Ռուսները Պուտինի հետ ուղիղ հեռուստակապի համար ավելի քան 1 մլն հարց են նախապատրաստելՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ուղիղ հեռուստակապի համար ռուսները 1 256 048 հարց են գրանցել: Այն երևում է «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքի հրապարակած տվյալներից: Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: 658...
12:23 30/06/2021Նավալնու «պրիչոսկան» խառնվում է, ԵԽԽՎ-ն Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոց է կիրառում. Նաիրա ԶոհրաբյանԱԺ արտահերթ նիստում ունեցած ելույթում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը լքած պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտնեց, որ վերջերս ԵԽ-ում երկար առանձնազրույց է ունեցել Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար...
10:07 30/06/2021Արտակ Զաքարյան. Նիկոլը բազմիցս ապացուցել է, որ Հայաստանի շահերն իրեն չեն հետաքրքրումՊաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Կապիտուլյանտ Նիկոլն ասում էր, որ ստորագրելու է կոմունիկացիաները բացելու մասին փաստաթուղը՝ պնդելով, որ դա 100%-ով Հայաստանի շահերից բխող թուղթ...
16:00 29/06/2021Հստակ սխեմայով «Հայաստան» հիմնադրամի գումարները լափվեց կառավարության կողմից. Ալեքսանդր Կոչուբաև«Իրականում շատ պարզ, հստակ սխեմայով «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գումարները լափվեցին կառավարության կողմից»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց «Կոնտրա լեգեմ» փաստաբանական ընկերության տնօրեն...
14:37 29/06/2021ԱՄՆ նախկին դեսպանն Ալիևին․ Եթե հակամարտությունն ավարտվել է, ինչ կարիք կա զինվորական համազգեստ կրելուԱդրբեջանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ռիչարդ Կաուսլարիչն (1994-1997) անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին, ըստ որի, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունն ավարտվել է, և Հայաստանը պետք...
13:42 29/06/2021Ռեկորդային թվով հայ շախմատիստներ կմասնակցեն աշխարհի գավաթինՀուլիսի 10-ին Ռուսաստանի Սոչի քաղաքում կմեկնարկեն շախմատի աշխարհի տղամարդկանց և կանանց գավաթի խաղարկությունները։ Շախմատի ֆեդերացիայի կայքից տեղեկանում ենք, որ տղամարդկանց խաղարկությունում Հայաստանը...
12:54 28/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախի ԱԱԾ-ն պետք է ուժեղացնի տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների չեզոքացմանն ուղղված աշխատանքըԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, արձագանքելով Արցախի ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.

16:01 10/09/2019Айк Марутян ответил на вопрос о возможной отставке с поста мэра Еревана«О чем речь? Мы только начали», – заявил в беседе с журналистами мэр Еревана Айк Марутян, отвечая на вопрос, действительно ли он не обсуждал с премьер-министром Армении Николом Пашиняном вопрос...
13:03 09/09/2019Гагик Царукян представил позицию «Процветающей Армении» по вопросу эксплуатации Амулсарского месторождения«Наша позиция в том, чтобы был услышан глас народа, то есть, если будет согласие народа, то пусть эксплуатируют, если нет, то пусть не эксплуатируют», – заявил в беседе с журналистами руководитель...
15:20 07/09/2019Артур Даниелян: Правительство Никола Пашиняна пока необходимо Армении, армянскому народу ещё нужно извлечь уроки«Если бы не было Никола Пашиняна, не думаю, что у Армении появилась бы какая-то предпосылка, встать во главе предстоящей мировой революции.
13:02 07/09/2019Адвокаты второго президента Армении Р. Кочаряна представили в суд ходатайство об отмене арестаКоманда адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна представила ходатайства в суд общей юрисдикции города Ереван.
13:04 06/09/2019З. Мнацаканян: Встреча глав МИД Армении и Азербайджана состоится в скором времени«Встреча глав МИД Армении и Азербайджана запланирована, состоится в скором времени», – заявил на сегодняшней пресс-конференции глава МИД Армении Зограб Мнацаканян.
14:33 05/09/2019Пресс-секретарь премьера Армении прокомментировал заявления оппозиции о предстоящей «горячей осени»В. Карапетян обратился также к заявлениям, что «ожидается горячая осень», оппозиция активизируется, отметив, что серьезно не относится к подобным высказываниям.
13:21 05/09/2019С кареты скорой помощи прямиком…на парад словПомните статью – «С кареты скорой помощи на… “бал”»? Не поинтересовалась бы, не узнала бы, не сумела бы, не сделала бы запрос, не написала бы материал, удивлённая запросом…может бы и не увидела бы...
14:01 04/09/2019Р. Вардазарян объяснил, почему ВСС Армении не встал на защиту судьи Давида ГригорянаПредседатель Высшего судебного совета Армении Рубен Вардазарян не согласен с тем, что возглавляемая им структура является «удобным» для властей органом.
12:49 04/09/2019Председатель ВСС Армении о веттинге: Данный процесс нужно начать с меня«Многократно заявлял и сейчас утверждаю, что все члены Высшего судебного совета Армении обязаны пройти данный процесс оценки добропорядочности.
14:40 03/09/2019Адвокат Айк Алумян назвал условие, при котором Роберт Кочарян будет незамедлительно освобожден«Конституционный суд Армении удалился в совещательную комнату», – заявил в беседе с журналистами адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна – Айк Алумян.
11:07 24/08/2019Состояние аистов Араратской долины существенно улучшилось после «большой стирки»В течение последних двух недель аисты начали летать уже сравнительно выше. Кроме того, птицы более активны.
11:14 23/08/2019Никол Пашинян прибыл в город ДжермукПремьер-министр Армении Никол Пашинян прибыл в город Джермук Вайоцдзорской области РА. Узнавшие о приезде главы правительства жители Джермука очень быстро собрались на центральной улице города,...
10:42 23/08/2019В результате ДТП в Тавуше ни один военнослужащий не получил какой-либо серьезной травмыОб этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
17:38 22/08/2019Венецианская комиссия выразила готовность предоставить КС Армении консультативное мнениеОтметим, Конституционный суд РА обратился для получения консультативного мнения и в Европейский суд по правам человека. ЕСПЧ подтвердил, что получил обращение
13:39 22/08/2019В селе Гегаовит сибирской язвой было заражено одно животноеВсе остальные животные в общине Гегаовит находятся под контролем специалистов, других случаев не зафиксировано.
12:55 21/08/2019Никол Пашинян: Объем попусков воды из озера Севан в Армении сократилсяПричина этой ситуации в более-менее благоприятных погодных условиях и применении чрезвычайных мер в сфере управления водными ресурсами, отметил премьер.
10:17 21/08/2019Армянский борец Шант Хачатрян: Я уверен, что следующая моя медаль будет золотойНа завершившемся в Таллинне молодежном чемпионате мира по борьбе Шант Хачатрян (67 кг) стал серебряным медалистом.
13:16 20/08/2019Экс-глава Инспекционного органа: Офис Авиняна был задействован в то, чтобы моими руками открыть пути к АмулсаруАртур Григорян представил подробности относительно сотрудничества ООО «Lydian Armenia» с Тиграном Авиняном (вице-премьер РА) и Эдуардом Агаджаняном (руководитель аппарата премьер-министра).
11:01 20/08/2019Представители МККК посетили находящегося в Азербайджане Араика КазарянаНадеюсь, при их содействии будет гарантирована защита прав нашего военнослужащего в Азербайджане, отметил омбудсмен Арцаха.
17:17 19/08/2019Бабкен Тунян: Для меня на данный момент экономические риски гораздо выше, нежели экологический рискПо мнению Туняна, если нет достаточных оснований для прекращения деятельности рудника, то есть оснований, которые позволят выиграть суд, то месторождение однозначно должно эксплуатироваться.