10:20 31/03/2021Համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանինՄարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը և Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանը ապրիլի 9-ին ժամը՝ 19:00-ին կկազմակերպեն համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին: Կհնչեն կոմպոզիտորի...
10:07 31/03/20211998-2007թթ. գյուղոլորտում արձանագրվել էր կրկնակի աճ, 2018-2020թթ՝ 70 մլրդ դրամի անկումՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Տելեգրամ-ալիքի գրառման մեջ ասվում է. «Գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացումը կարևոր է յուրաքանչյուր պետության համար: Նախագահ Քոչարյանի կառավարման տարիներին վերամշակող...
17:20 30/03/2021Փաստաբանները հաղորդում են ներկայացրել նախագահ Արմեն Սարգսյանի երկքաղաքացիության փաստը թաքցնելու առնչությամբ53 փաստաբան հանցագործության մասին հաղորդում են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ կապված ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի երկքաղաքացիության փաստը թաքցնելու հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Փաստաբանների պալատի...
13:58 30/03/2021Հայկ Ալումյանը՝ Դանիբեկյանին. Դուք արդեն դատախազների հետ սցենա՞ր եք նախապատրաստելՍահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով դատական նիստի ընդմիջմանը դատարան ժամանեց գործով ամբաստանյալ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Կարեն Մեժլումյանը։ Մեղադրող կողմից որևէ...
12:21 30/03/2021Ճանաչելով Հայոց ցեղասպանությունը՝ Բայդենը շտկում է պատմական սխալը․ Jerusalem Post«Բայդենի վարչակազմը, ըստ հաղորդումների, կճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը՝ Միացյալ Նահանգների կողմից պատմական և երկար սպասված որոշմամբ: Բարոյապես աններելի թերության պայմաններում Իսրայելը և շատ այլ ազգեր...
12:10 30/03/2021Սա լավագույն ձևն է Արցախը ներկայացնելու միջազգային հանդիսատեսին. Ջիվանը ճիշտ ճանապարհի վրա է. Զավեն Բոյաջյան«Ջիվանը հաճախ է ասում՝ Արցախը մեր Երուսաղեմն է: Այո, այդպես էլ կա, և այդ վերածնունդը հենց Արցախից է լինելու»,- ասաց սցենարիստ Նարինե Ոսկանյանը:
11:23 30/03/2021Պետական սահմանների որոշման գործընթացում Հայաստանի Առաջին Հանրապետության սահմաններն ու քարտեզներն անտեսվել չեն կարող. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «1) Սյունիքի կամ Գեղարքունիքի գյուղերի հարևանությամբ, Սյունիքում ճանապարհներին ադրբեջանական տեղակայումները Խորհրդային Հայաստանի կամ Ադրբեջանի սահմաններով` 1970-ական,...
17:18 29/03/2021Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում սպասում ենք կորոնավիրուսի ավելի քան 7000 նոր դեպքեր. Գայանե Սահակյան«Հենց այս պահին Հայաստանում շատ ծանր համաճարակային իրավիճակ է: Մեր հիվանդանոցային համակարգը բավականին ծանրաբեռնված է, մահճակալային ֆոնդը համարյա սպառվում է: Ունենք մոտ 90 տոկոսով հիվանդության աճ»,-...
14:19 29/03/2021Ադրբեջանի նախագահը հայ ժողովրդի նկատմամբ շարունակում են վարել ատելության ու թշնամանքի քարոզ. ՄԻՊՆույնն արել են կամ բացահայտ խրախուսում են Թուրքիայի իշխանությունները:
12:18 29/03/2021«Թուրքիայի ստրուկները». Թուրքիան որպես վարձկաններ հավաքագրում է նաև երեխաների«Մեր հեղափոխությունը մեռած է: Սիրիայի ազգային բանակը պարզապես վարձկաններ են Թուրքիայի համար: Էրդողանը մեզ ուղարկել է Լիբիա, Ադրբեջան»:
10:45 29/03/2021Կարին Տոնոյան. Հայրենիքը հիմա մեր հող դարձած որդիներն են, ու այդ հողի վրա թուրքը չի քայլելու ...Արդեն հարյուրավոր որդեկորույս մայրեր կան իմ կողքին, հարյուրավոր սրբազան խելագարներ..
11:24 28/03/2021Գլխավոր դատախազությունն անդրադարձել է Սեդա և Ստյոպա Սաֆարյանների հայտարարություններին՝ խղճուկԳլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է Քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածը հակասահմանադրական ու անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ ՍԴ որոշմանը հետևած արձագանքների...
15:28 27/03/2021Freedom House. Հայաստանում օրենսդրական նոր փոփոխությունները սպառնալիք են մեդիայի և խոսքի ազատության համարԺողովրդավարության, քաղաքական ազատության և մարդու իրավունքների վերաբերյալ հետազոտություններ, ինչպես նաև դրանց պաշտպանություն իրականացնող ամերիկյան Freedom House կազմակերպությունն ահազանգում է՝...
15:06 27/03/2021Արթուր Վանեցյան. ՍԴ որոշմանը պետք է հետևեն հրաժարականներ«Հրապարակ»-ը Քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածը հակասահմանադրական ճանաչելու վերաբերյալ ՍԴ որոշման մասին զրուցել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի հետ։ Հրապարակ-...
12:27 27/03/2021Արփինե Հովհաննիսյան. Հավանաբար ձեր բարոյականության ու խղճի նվազագույն շեմը ոչ թե ռադիացիայի, այլ մուտացիայի է ենթարկվելԱԺ նախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Օրեր առաջ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ասել է, որ «Ա.Հովհաննիսյանը և Արմեն Աշոտյանն ամեն օր վերբալ ագրեսիա...
12:15 27/03/2021Ստեփան Դանիելյան. Նրա մնալը նշանակում է քաղաքացիական պատերազմ, ու դա լինելու էՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Ամբողջ խնդիրն այն է, որ Դիակը վարչապետ մնալու ոչ մի հեռանկար չունի, թեկուզ նրա համար, որ հանրության մի զգալի մասը ոչ մի դեպքում դա չի ընդունելու, դա բացառված է։...
10:55 27/03/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Հայաստանյան սորոսներին վիրավորել է այն, որ ես Սորոսի ռուս դրածո Նավալնուն անվանել եմ պետականակործանԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն ահազանգում է սորոսական կազմակերպությունների կողմից իր դեմ նախաձեռնած արշավի մասին.
10:15 27/03/2021Արսեն Բաբայան. Կանգ առ, Նիկոլ, ու փրկիր ինքդ քեզ քո ստեղծած չարիքիցԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ, իրավաբան, «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը սթափվելու ու կանգ առնելու հրապարակային կոչով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին։ Ֆեյսբուքյան իր...
09:55 27/03/2021Գեղամ Ստեփանյան. Հենց այս հստակ գիտակցումով ստանձնում եմ Արցախի ՄԻՊ պաշտոնըԱրցախի նորընտիր ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Արցախին և ողջ հայությանը պատուհասած այս դժվարին ժամանակներում յուրաքանչյուրիս անհատական ջանքերի և մեր...
14:27 26/03/2021Եղած բնակավայրերի անվտանգությունը չեք ապահովում, բայց ամեն օր մեծ-մեծ խոսում եք նոր ծրագրերից. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Կարմիր Շուկա-Սարուշեն-Շոշ-Շուշի ավտոճանապարհը հետպատերազմյան փուլում ստեղծված իրավիճակի լավագույն ինդիկատորն է դարձել։ Խոսքս դեռ չի...

14:41 21/11/2018Парламентские выборы: ЦИК Армении обнародовал списки партий и блоковНаибольшее число кандидатов – в списке блока «Мой шаг», затем следуют партии «Процветающая Армения» и «Сасна црер».
14:28 21/11/2018Артак Закарян: Нужно спросить у народа, как поступить с представителями ЛГБТ-сообществаАртак Закарян обратился к озвученному в ходе пресс-конференции во вторник, 20 ноября, заявлению и.о. премьера Никола Пашиняна по теме ЛГБТ.
12:55 21/11/2018Установлена личность погибшего в результате происшествия в Шереметьево гражданина АрменииЛичность установлена по предоставленному гражданину свидетельству на возвращение в РА.
11:33 20/11/2018Из-за невнимательности российских пограничников житель армянского Айкавана понес ущерб в размере порядка 20 тыс. долларовСледы ведут в Турцию.
13:31 19/11/2018Руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян: Азербайджан не имеет никакого отношения к ОДКБЧто касается ОДКБ, то изначально были упущения, также со стороны властей Армении.
13:05 19/11/2018А. Рустамян о ситуации вокруг ОДКБ: Задачи необходимо формулировать так, чтобы они не создавали дополнительных проблемПрежде чем отзывать генерального секретаря ОДКБ Юрия Хачатурова, необходимо было заранее подготовиться к этому.
22:27 17/11/2018Валерий Семериков выступил с комментарием относительно ситуации с назначением генсека ОДКБИ очень надеюсь, что СМИ проявят выдержку в различных комментариях, не отражающих действительность происходящего процесса, отметил он.
13:55 17/11/2018Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 80 разЗа указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 700 выстрелов.
11:26 17/11/2018Экс-министр обороны Армении Виген Саркисян представил формулу успеха«Мы продолжим работать во благо сбалансированной внешней политики, исходящей из долгосрочных интересов Армении», – отметил он.
14:03 16/11/2018Омбудсмен Армении: Объявление амнистии не должно преследовать цели механической разгрузки УИУВ отношении лишенного свободы человека должна действовать презумпция доверия.
14:09 15/11/2018Исполнительный директор фонда Business Armenia Армен Авак Авакян подал в отставкуПричин решения он не коснулся, поблагодарил инвесторов и предпринимателей, представил результаты своей работы.
11:29 15/11/2018«Быть союзником не значит быть вассалом»: Эммануэль Макрон и Дональд Трамп продолжают обмен колкостямиЗаявление Макрона последовало за высказываниями президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа с критикой в его адрес, размещенными в Twitter.
10:58 15/11/2018Экс-глава Минобороны Армении В.Саркисян: Между войной и позором мы никогда не выберем второеВиген Саркисян возглавляет общегосударственный список РПА на предстоящих 9 декабря внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении.
11:02 14/11/2018Виген Саркисян: Выборы должны быть нацелены на будущее, нельзя превращать НС Армении в клуб для приближенныхВиген Саркисян возглавит общегосударственный список РПА на предстоящих 9 декабря внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении.
13:18 13/11/2018Кавказские пленники: на КПП «Верхний Ларс» с российской стороны застряли грузовикиИз-за гололеда участок Гудаури-Коби автомобильной дороги Степанцминда-Ларс (граница с РФ) закрыт для проезда автомобилей с прицепом или полуприцепом.
12:29 13/11/2018И.о. главы МИД Армении Зограб Мнацаканян посетит Страсбург, Милан и БрюссельОфициальный представитель МИД Армении сообщила также свежие сведения о ситуации на КПП «Верхний Ларс».
13:18 12/11/2018Посольство Армении в Грузии: На КПП «Верхний Ларс» нет никаких пробок или заторов«Российская же сторона проинформировала, что есть заторы грузовых машин, возникшие во второй половине дня 11 ноября», – сообщили из посольства РА в Грузии.
11:59 12/11/2018Артур Газинян: Республиканская партия Армении оказала огромную поддержку Николу ПашинянуОн отметил также, что в случае обратного решения Никол Пашинян и его команда остались бы единственными ответственными за будущие процессы.
10:55 12/11/2018Адвокаты экс-президента Армении Роберта Кочаряна обратились в ЕСПЧОб этом сообщают представители команды адвокатов Р. Кочаряна.
22:14 11/11/2018Виген Саркисян: Если мы уступим пост генсека ОДКБ, это станет большим фиаско правительства АрменииПо словам Саркисяна, каждый должен был понять, какое давление оказывалось в ответ на усилия Армении по назначению на этот пост генерала, прошедшего через пекло карабахской войны.