10:20 31/03/2021Համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանինՄարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը և Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանը ապրիլի 9-ին ժամը՝ 19:00-ին կկազմակերպեն համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին: Կհնչեն կոմպոզիտորի...
10:07 31/03/20211998-2007թթ. գյուղոլորտում արձանագրվել էր կրկնակի աճ, 2018-2020թթ՝ 70 մլրդ դրամի անկումՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Տելեգրամ-ալիքի գրառման մեջ ասվում է. «Գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացումը կարևոր է յուրաքանչյուր պետության համար: Նախագահ Քոչարյանի կառավարման տարիներին վերամշակող...
17:20 30/03/2021Փաստաբանները հաղորդում են ներկայացրել նախագահ Արմեն Սարգսյանի երկքաղաքացիության փաստը թաքցնելու առնչությամբ53 փաստաբան հանցագործության մասին հաղորդում են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ կապված ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի երկքաղաքացիության փաստը թաքցնելու հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Փաստաբանների պալատի...
13:58 30/03/2021Հայկ Ալումյանը՝ Դանիբեկյանին. Դուք արդեն դատախազների հետ սցենա՞ր եք նախապատրաստելՍահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով դատական նիստի ընդմիջմանը դատարան ժամանեց գործով ամբաստանյալ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Կարեն Մեժլումյանը։ Մեղադրող կողմից որևէ...
12:21 30/03/2021Ճանաչելով Հայոց ցեղասպանությունը՝ Բայդենը շտկում է պատմական սխալը․ Jerusalem Post«Բայդենի վարչակազմը, ըստ հաղորդումների, կճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը՝ Միացյալ Նահանգների կողմից պատմական և երկար սպասված որոշմամբ: Բարոյապես աններելի թերության պայմաններում Իսրայելը և շատ այլ ազգեր...
12:10 30/03/2021Սա լավագույն ձևն է Արցախը ներկայացնելու միջազգային հանդիսատեսին. Ջիվանը ճիշտ ճանապարհի վրա է. Զավեն Բոյաջյան«Ջիվանը հաճախ է ասում՝ Արցախը մեր Երուսաղեմն է: Այո, այդպես էլ կա, և այդ վերածնունդը հենց Արցախից է լինելու»,- ասաց սցենարիստ Նարինե Ոսկանյանը:
11:23 30/03/2021Պետական սահմանների որոշման գործընթացում Հայաստանի Առաջին Հանրապետության սահմաններն ու քարտեզներն անտեսվել չեն կարող. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «1) Սյունիքի կամ Գեղարքունիքի գյուղերի հարևանությամբ, Սյունիքում ճանապարհներին ադրբեջանական տեղակայումները Խորհրդային Հայաստանի կամ Ադրբեջանի սահմաններով` 1970-ական,...
17:18 29/03/2021Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում սպասում ենք կորոնավիրուսի ավելի քան 7000 նոր դեպքեր. Գայանե Սահակյան«Հենց այս պահին Հայաստանում շատ ծանր համաճարակային իրավիճակ է: Մեր հիվանդանոցային համակարգը բավականին ծանրաբեռնված է, մահճակալային ֆոնդը համարյա սպառվում է: Ունենք մոտ 90 տոկոսով հիվանդության աճ»,-...
14:19 29/03/2021Ադրբեջանի նախագահը հայ ժողովրդի նկատմամբ շարունակում են վարել ատելության ու թշնամանքի քարոզ. ՄԻՊՆույնն արել են կամ բացահայտ խրախուսում են Թուրքիայի իշխանությունները:
12:18 29/03/2021«Թուրքիայի ստրուկները». Թուրքիան որպես վարձկաններ հավաքագրում է նաև երեխաների«Մեր հեղափոխությունը մեռած է: Սիրիայի ազգային բանակը պարզապես վարձկաններ են Թուրքիայի համար: Էրդողանը մեզ ուղարկել է Լիբիա, Ադրբեջան»:
10:45 29/03/2021Կարին Տոնոյան. Հայրենիքը հիմա մեր հող դարձած որդիներն են, ու այդ հողի վրա թուրքը չի քայլելու ...Արդեն հարյուրավոր որդեկորույս մայրեր կան իմ կողքին, հարյուրավոր սրբազան խելագարներ..
11:24 28/03/2021Գլխավոր դատախազությունն անդրադարձել է Սեդա և Ստյոպա Սաֆարյանների հայտարարություններին՝ խղճուկԳլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է Քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածը հակասահմանադրական ու անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ ՍԴ որոշմանը հետևած արձագանքների...
15:28 27/03/2021Freedom House. Հայաստանում օրենսդրական նոր փոփոխությունները սպառնալիք են մեդիայի և խոսքի ազատության համարԺողովրդավարության, քաղաքական ազատության և մարդու իրավունքների վերաբերյալ հետազոտություններ, ինչպես նաև դրանց պաշտպանություն իրականացնող ամերիկյան Freedom House կազմակերպությունն ահազանգում է՝...
15:06 27/03/2021Արթուր Վանեցյան. ՍԴ որոշմանը պետք է հետևեն հրաժարականներ«Հրապարակ»-ը Քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածը հակասահմանադրական ճանաչելու վերաբերյալ ՍԴ որոշման մասին զրուցել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի հետ։ Հրապարակ-...
12:27 27/03/2021Արփինե Հովհաննիսյան. Հավանաբար ձեր բարոյականության ու խղճի նվազագույն շեմը ոչ թե ռադիացիայի, այլ մուտացիայի է ենթարկվելԱԺ նախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Օրեր առաջ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ասել է, որ «Ա.Հովհաննիսյանը և Արմեն Աշոտյանն ամեն օր վերբալ ագրեսիա...
12:15 27/03/2021Ստեփան Դանիելյան. Նրա մնալը նշանակում է քաղաքացիական պատերազմ, ու դա լինելու էՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Ամբողջ խնդիրն այն է, որ Դիակը վարչապետ մնալու ոչ մի հեռանկար չունի, թեկուզ նրա համար, որ հանրության մի զգալի մասը ոչ մի դեպքում դա չի ընդունելու, դա բացառված է։...
10:55 27/03/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Հայաստանյան սորոսներին վիրավորել է այն, որ ես Սորոսի ռուս դրածո Նավալնուն անվանել եմ պետականակործանԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն ահազանգում է սորոսական կազմակերպությունների կողմից իր դեմ նախաձեռնած արշավի մասին.
10:15 27/03/2021Արսեն Բաբայան. Կանգ առ, Նիկոլ, ու փրկիր ինքդ քեզ քո ստեղծած չարիքիցԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ, իրավաբան, «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը սթափվելու ու կանգ առնելու հրապարակային կոչով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին։ Ֆեյսբուքյան իր...
09:55 27/03/2021Գեղամ Ստեփանյան. Հենց այս հստակ գիտակցումով ստանձնում եմ Արցախի ՄԻՊ պաշտոնըԱրցախի նորընտիր ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Արցախին և ողջ հայությանը պատուհասած այս դժվարին ժամանակներում յուրաքանչյուրիս անհատական ջանքերի և մեր...
14:27 26/03/2021Եղած բնակավայրերի անվտանգությունը չեք ապահովում, բայց ամեն օր մեծ-մեծ խոսում եք նոր ծրագրերից. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Կարմիր Շուկա-Սարուշեն-Շոշ-Շուշի ավտոճանապարհը հետպատերազմյան փուլում ստեղծված իրավիճակի լավագույն ինդիկատորն է դարձել։ Խոսքս դեռ չի...

10:07 31/10/2014‘Closure of Al-Aqsa mosque to flare up Israeli-Palestinian conflict’'By closing the Al-Aqsa Mosque, Israel is launching war on four fronts - against the Palestinians, all Muslims, Jordan and the international community.'
09:38 30/10/2014Ahmadzai’s special look at non-neighboring countries'Almost as an unwritten tradition in Afghanistan, the President of this country has chosen Saudi Arabia to be the destination of his first official visit.'
10:17 29/10/2014‘US allies against ISIS are actually ISIS’ main allies’'The way the US is carrying the anti-ISIS war is a total failure because the countries that initially supported, financed and armed ISIS are within the US coalition right now.'
12:13 28/10/2014Armenian FM: Paris talks were useful and constructiveArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian described the trilateral presidential meeting in Paris as useful and constructive, a Panorama.am correspondent reports.
09:49 28/10/2014‘Cologne protests caused by government’s ignorance of migration and Islamism problems’'The Cologne protests indicate a growing number of people are not willing to accept the German policy of supporting violent extremism in Syria.'
12:21 27/10/2014James Warlick on Armenian-Azerbaijani presidential meeting“I've arrived in Paris where Pres Hollande will host talks with Presidents Sargsian and Aliyev. Hope they bring us closer to NK peace,” U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick wrote on...
10:28 27/10/2014There's a problem within IslamMuslims are right to complain that there is anti-Muslim bigotry out there.
13:23 25/10/2014Russian Ambassador: Almost all opposition forces are in favor of Armenia’s accession to EEUArmenia’s membership in the Eurasian Economic Union (EEU) is a right strategic decision, which absolutely does not mean that the doors are closed for cooperation with other countries, Russia’s...
10:11 25/10/2014‘US shale oil exploration led to low oil prices, market shakeup’'Falling oil prices embarrass and make life difficult for countries that depend on oil exports, including Russia and Venezuela, and the US would enjoy making life difficult for them.'
09:45 24/10/2014‘Coincidence? Ex-Blackwater guards convicted as US paves a way back to Iraq’'The timing of the case against four ex-Blackwater employees might be connected with US attempts to re-engage in Iraq.'
10:07 23/10/2014Al-Ebadi’s golden trip to Tehran'There is no doubt that Iran’s support and consultations to the Iraqis was an important element in breaking the Amerli siege.'
09:47 22/10/2014‘No way to avoid Total plane crash’'When an aircraft taking off with a lot of fuel on board and maximum speed hits something metal on its way, sparks alongside heat and pressure are inevitable, and this is catastrophic for any plane.'
16:33 21/10/2014Iranian Deputy Foreign Minister wary of US-led anti-Islamic State coalitionIran does not trust the US-led campaign to fight the Islamic State (IS), the country’s Deputy Foreign Minister Hossein Amir Abdollahian said, according to RIA Novosti.
11:57 21/10/2014Rainless weather forecast in ArmeniaPrecipitation is not expected in Armenia on October 21-24. Rain is expected in the eastern regions on October 24. There will be northeast winds of 5-10 meters per second, the weather service of...
10:17 21/10/2014German’s BND ‘evidence’ on MH17 tragedy looks like another disinformation operation'German BND’s “evidence” that E. Ukrainian rebels are behind the MH17 crash is an attempt to muddle the waters and to throw more propagandistic mud at the Russian door rather than to find the truth.'
17:52 20/10/2014Armenian parliament Speaker rules out postponement of constitutional reformsNo change of power is taking place in the country because the three non-government parties have absolutely different approaches to the domestic political life and different principles, speaker of...
10:39 20/10/2014London’s strong ‘no’ to Tel Aviv’s policies'Naturally, the vote of Britain’s parliament is a slap on the face of Netanyahu’s government.'
09:56 18/10/2014‘Oversupply and weakening demand growth behind oil price fall’'The sovereign nations can do whatever they want with their oil policies,' Stuart Elliott says.
10:11 17/10/2014‘No Ebola containment till all transportation is stopped’'I don’t know that anybody can be prepared for an Ebola outbreak, but the real problem here is that we don’t have the right protective gear in our hospitals,' Lee Hieb said.
09:58 16/10/2014‘Good public health system - solution for Ebola containment’'It is extremely important to take preventive measures, ensure good hygiene is in place, and undertake important steps towards changing behavior,' UNICEF representative in Liberia said.