14:11 08/12/2020Գևորգ Գրիգորյան. «Ադրբեջանի հերոսի» սիրտը Երևանի փողոցներում հայի արյուն ա ուզում տեսնիԳիտեմ քո համար մեկա, բայց մեր համար չէ։ Ու դրա համար կարվի՝ ինչ պետքա։
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
12:40 08/12/2020Արամ Առաջինը Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում հրաժարական տալՄեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Առաջին կաթողիկոսը կոչով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին: Արամ Առաջինը մասնավորապես նշել է, որ ներկա ճգնաժամային պայմաններում կոչ է ուղղում Փաշինյանին՝ հրաժարավել վարչապետի պաշտոնից՝...
12:13 08/12/2020Սուրեն Սարգսյանը թվարկում է՝ ինչու պետք է հեռանա այս իշխանությունըՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Եվ հիշենք: Այս իշխանությունները չունեն ռազմական գիտելիք, դիվանագիտական հմտություն, տնտեսության վերականգնման կարողություն, հանրային առողջապահության...
09:49 08/12/2020Փաշինյանը պետք է գնա, հակառակ դեպքում մենք բոլորս ենք գնալու, բայց արդեն երկրից. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պարզ մարդկային հարց բոլոր նրան, ովքեր դեռ երկմտում են՝ գնա՞ Փաշինյանը, թե՞ ոչ։ Պայքարե՞ն, թե՞ չէ։ Լավ, մնա ի՞նչ անի։ Այդ ինչն է ձեր...
12:41 07/12/2020Արմեն Գևորգյան. Անցումային կառավարության գործունեության պայմաններն ու կանոններըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
11:10 07/12/2020Ցավալին այն է, որ մենք միմյանց նկատմամբ շարունակում ենք թշնամությամբ շնչել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Չկասկածեք, որ այն մարդիկ, ովքեր տարբեր հարթակներում իրենց թույլ են տալիս անհարգալից վերաբերմունք մեր արցախցի հայրենակիցների...
09:30 07/12/2020ՀԱՊՀ ուսխորհուրդ. Կառավարության ընդունած նախագիծը սպառնալիք է ուսանողության իրավունքներինՀայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը տարածել է հայտարարություն՝ արձագանքելով ՀՀ կառավարության կողմից դեկտեմբերի 3-ին «Բարձրագույն կրթության և գիտության» ՀՀ օրենքի...
14:31 06/12/2020Գերմանիայից Հայաստան ուղարկված բեռի «ճակատագիրը»All for Armenia and Artsakh ֆեյսբուքյան էջն իր մոտ վերահրատարակել է «Nea Monian» անունով օգտատիրոջ գրառումը.
12:39 05/12/2020Անտառներում շրջափակման մեջ գտնվող զինվորների խնդրով արդեն օպերատիվ զբաղվում են. ԶոհրաբյանԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է՝ ողջ մնացած տղաները օրեր առաջ կարողացել են զանգել Արցախի 911 համարին։ Գրեթե ամեն օր հանդիպում եմ մեր ռազմագերիների և անհայտ...
12:03 05/12/2020Թե՞ աթոռն այդքան քաղցր բան է, որ մեր պետականության գնով վայելում ես ու ուզում ես վայելել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Փաշինյանի առավոտյան լայվի կարճ ուղերձն այն էր, որ 2018-ին իրավիճակ եմ ժառանգել, որն այսպիսի ելք էլ պետք է ունենար։ Դեռ քննարկման...
11:35 05/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Անիշխան, տկար, տապալված և պարտված «իշխանությունը» պետք է շտապ հեռանաԴեռևս լուրջ մարտահրավերների առաջ ենք կանգնած
11:13 05/12/2020Սեփական ոչնչության գիտակցում՝ այդպես կանվանեի առավոտյան ուղերձը. Արփինե ՀովհաննիսյանԱԺ նախկին պատգամավոր Արփինե Հովհաննիսյանն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ուղերձին։ «Սեփական ոչնչության գիտակցում՝ այդպես կանվանեի առավոտյան ուղերձը Պետականություն ու պետություն...
10:12 05/12/2020ՌԴ-ն Արցախի վերականգնման հարցում լուրջ ծրագրեր է մշակում՝ ՀՀ իշխանությունների՝ ասպարեզում տոտալ բացակայության պայմաններում. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքին երբեք այսքան ուշադիր չէի հետևել, լրահոսը այսքան չէի թերթել։ Բայց ինչ արած,...
00:50 05/12/2020Ալեն Ղևոնդյան. Կան մարդիկ դեռ, ում համար պետությունն է արժեք, ոչ թե իշխանությունըՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Քաղաքականապես ի՞նչ աստիճան տգետ լինես, որ ասես Վ. Մանուկյանը աթոռակռիվ մասի է։ Հիմարնե՛ր, կիսափլված երկրում վարչապետի թեկնածու լինելու առաջարկին համաձայնվում է...
23:55 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Այո, մենք ի վիճակի ենք եղել այս պատերազմում չպարտվելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցը՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությանը
23:05 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Մեր իշխանությունները լեգիտիմիզացրել են Ադրբեջանի ագրեսիան Ղարաբաղի նկատմամբ«Կապիտուլյացիայից հետո բոլորը շատ ակտիվ սկսեցին խոսել այն ամենի մասին, ինչի մասին շատ քչերը, ներառյալ ես, խոսում էինք երկուսուկես տարի։ Ուղղակի ես համարեցի, որ ժամանակ է պետք մի քիչ, որ հանրությունը...
12:09 04/12/2020Լավրովն ու Գուտերեշը քննարկել են Արցախում հումանիտար խնդիրների լուծման հնարավորություններըԴեկտեմբերի 3-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։ Նշվում է, որ...
11:45 04/12/2020Վազգեն Մանուկյանը բանակցությունների միջոցով կարողացել է ապահովել թե՛ տնտեսական, թե՛ ռազմական աջակցություն. ԽաչատրյանԻնչպես արդեն հայտնել ենք՝ ընդդիմադիր 17 ուժերը անցումային կառավարության ղեկավարի՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում առաջադրել են Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությունը։ Ինչո՞ւ հենց Վազգեն Մանուկյանը, ինչո՞վ է...
10:01 04/12/2020Ոստիկանները բռնի ուժով բերման էին ենթարկել բժշկուհի Գայանեին, ով պատերազմի առաջին օրվանից դիրքերում էր«Երբ Նիկոլը գնա, ես իմ եղբայրների հետ կկիսեմ մեր ուրախության հացը...ու կլինի շոկոլադ, շաաատ շոկոլադ...»:

09:07 19/10/2013Russia to deploy combat helicopters at Armenian base“A decision has been made to form a helicopter squadron in addition to the fighter squadron at the Erebuni base by the end of this year or in the beginning of the next year,” Alexander Petrov said.
15:26 18/10/2013Lepekhin: Serzh Sargsyan’s statement on entry into CU was very importantThe statement of Armenian President Serzh Sargsyan on Armenia’s entry into the Customs Union was very important not only for Russia but also for Armenia, Vladimir Lepekhin, Director of the EurAsEC...
09:47 18/10/2013Extreme weather can be the 'most important cause of poverty'Up to 325 million people will be living in countries highly exposed to natural hazards by 2030.
10:50 17/10/2013Artsakh leader meets with Belgian-Armenian businessmenPresident Sahakyan discussed with them issues related to implementation of various projects in Artsakh.
09:38 16/10/2013Turkey must return Armenian churches, Aram I says in EuropeSpeaking about the Armenian Church properties His Holiness reminded that they “cannot be considered ‘abandoned’ because the Armenians did not leave their properties by their own choice.
13:57 15/10/2013Old building of Zvartnots airport represents architectural value – architects“By losing such buildings, we lose our beloved city. The task of the state is to protect architectural values."
10:31 15/10/2013Bako Sahakyan visits Armenian Church in BrusselsPresident Sahakyan underlined the important role of the Armenian Church in maintaining national identity in the Diaspora and strengthening ties with the historical homeland.
16:17 14/10/2013Jamalyan: Response of Armenian forces was proportionateThe response of the Armenian Armed Forces was proportionate to the situation, David Jamalyan, Adviser to the Armenian Defense Minister, told Panorama.am, commenting on the action taken by Armenian...
10:25 14/10/2013Armenian civilian wounded by Azeri sniper fireAzeri forces opened sniper fire at farmers doing field work as well as at an UAZ car near the border village of Nerkin Karmiraghbyur in Tavush province of Armenia.
09:39 12/10/2013Diyarbakir Mayor places flowers at Armenian Genocide Memorial in ProvidenceHe called on the Turkish state to apologize and make amends. “Asking for forgiveness is a sign of maturity,” he said.
09:36 11/10/2013Armenia Fund Telethon to fund construction of Vardenis-Martakert HighwayBy functioning as a direct road link, the highway will become a second lifeline between northern Armenia and northern Artsakh.
09:25 10/10/2013Armenian Cathedral in Kars placed on 2014 World Monuments WatchThe 2014 list reflects a number of distinct preservation challenges, including conflict and disaster, lack of resources, development pressures (urban, rural, tourism), and loss of cultural traditions.
18:21 09/10/2013Command and staff exercise another step towards war prevention – JamalyanWe can prevent a war only if we are ready for it. Since a possibility of war remains, military exercises are a very important event for our country. With every military exercise we take another step...
09:27 09/10/2013Iran should ratify additional protocolAn interview with Pierre Goldschmidt, a former Deputy Director General and Head of the Department of Safeguards at the International Atomic Energy Agency
09:37 08/10/2013Early steps need to be takenAn interview with Thomas Pickering, a former US Ambassador to the United Nations
16:45 07/10/2013Church bells ring in a corner of Turkey once the site of Armenian genocideSeverely damaged during the 1915 massacre and deportation of local Christians, it stood roofless and abandoned for decades, a poignant reminder of the void left by the killing of its congregants.
09:34 07/10/2013No difference between Rohani and Ahmadinejad for NetanyahuAn interview with Dr. Assadollah Athari, a university professor and analyst of regional affairs
09:41 05/10/2013Skulls and bones exposed in mass grave near VanVillagers say the mass grave is likely that of the Armenians who lived in the village a century ago.
09:45 04/10/2013Baku uses UN pulpit to attack ArmeniaAzerbaijan’s UN ambassador said Armenia had started a “very dangerous process” by moving Syrian Armenians into Nagorno-Karabakh.
09:23 03/10/2013Another exposé on Gülen movementIf Turkey has turned into a Kafkaesque quagmire, a republic of dirty tricks and surreal conspiracies, it is Gülenists who must shoulder much of the blame.