14:11 08/12/2020Գևորգ Գրիգորյան. «Ադրբեջանի հերոսի» սիրտը Երևանի փողոցներում հայի արյուն ա ուզում տեսնիԳիտեմ քո համար մեկա, բայց մեր համար չէ։ Ու դրա համար կարվի՝ ինչ պետքա։
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
12:40 08/12/2020Արամ Առաջինը Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում հրաժարական տալՄեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Առաջին կաթողիկոսը կոչով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին: Արամ Առաջինը մասնավորապես նշել է, որ ներկա ճգնաժամային պայմաններում կոչ է ուղղում Փաշինյանին՝ հրաժարավել վարչապետի պաշտոնից՝...
12:13 08/12/2020Սուրեն Սարգսյանը թվարկում է՝ ինչու պետք է հեռանա այս իշխանությունըՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Եվ հիշենք: Այս իշխանությունները չունեն ռազմական գիտելիք, դիվանագիտական հմտություն, տնտեսության վերականգնման կարողություն, հանրային առողջապահության...
09:49 08/12/2020Փաշինյանը պետք է գնա, հակառակ դեպքում մենք բոլորս ենք գնալու, բայց արդեն երկրից. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պարզ մարդկային հարց բոլոր նրան, ովքեր դեռ երկմտում են՝ գնա՞ Փաշինյանը, թե՞ ոչ։ Պայքարե՞ն, թե՞ չէ։ Լավ, մնա ի՞նչ անի։ Այդ ինչն է ձեր...
12:41 07/12/2020Արմեն Գևորգյան. Անցումային կառավարության գործունեության պայմաններն ու կանոններըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
11:10 07/12/2020Ցավալին այն է, որ մենք միմյանց նկատմամբ շարունակում ենք թշնամությամբ շնչել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Չկասկածեք, որ այն մարդիկ, ովքեր տարբեր հարթակներում իրենց թույլ են տալիս անհարգալից վերաբերմունք մեր արցախցի հայրենակիցների...
09:30 07/12/2020ՀԱՊՀ ուսխորհուրդ. Կառավարության ընդունած նախագիծը սպառնալիք է ուսանողության իրավունքներինՀայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը տարածել է հայտարարություն՝ արձագանքելով ՀՀ կառավարության կողմից դեկտեմբերի 3-ին «Բարձրագույն կրթության և գիտության» ՀՀ օրենքի...
14:31 06/12/2020Գերմանիայից Հայաստան ուղարկված բեռի «ճակատագիրը»All for Armenia and Artsakh ֆեյսբուքյան էջն իր մոտ վերահրատարակել է «Nea Monian» անունով օգտատիրոջ գրառումը.
12:39 05/12/2020Անտառներում շրջափակման մեջ գտնվող զինվորների խնդրով արդեն օպերատիվ զբաղվում են. ԶոհրաբյանԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է՝ ողջ մնացած տղաները օրեր առաջ կարողացել են զանգել Արցախի 911 համարին։ Գրեթե ամեն օր հանդիպում եմ մեր ռազմագերիների և անհայտ...
12:03 05/12/2020Թե՞ աթոռն այդքան քաղցր բան է, որ մեր պետականության գնով վայելում ես ու ուզում ես վայելել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Փաշինյանի առավոտյան լայվի կարճ ուղերձն այն էր, որ 2018-ին իրավիճակ եմ ժառանգել, որն այսպիսի ելք էլ պետք է ունենար։ Դեռ քննարկման...
11:35 05/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Անիշխան, տկար, տապալված և պարտված «իշխանությունը» պետք է շտապ հեռանաԴեռևս լուրջ մարտահրավերների առաջ ենք կանգնած
11:13 05/12/2020Սեփական ոչնչության գիտակցում՝ այդպես կանվանեի առավոտյան ուղերձը. Արփինե ՀովհաննիսյանԱԺ նախկին պատգամավոր Արփինե Հովհաննիսյանն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ուղերձին։ «Սեփական ոչնչության գիտակցում՝ այդպես կանվանեի առավոտյան ուղերձը Պետականություն ու պետություն...
10:12 05/12/2020ՌԴ-ն Արցախի վերականգնման հարցում լուրջ ծրագրեր է մշակում՝ ՀՀ իշխանությունների՝ ասպարեզում տոտալ բացակայության պայմաններում. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքին երբեք այսքան ուշադիր չէի հետևել, լրահոսը այսքան չէի թերթել։ Բայց ինչ արած,...
00:50 05/12/2020Ալեն Ղևոնդյան. Կան մարդիկ դեռ, ում համար պետությունն է արժեք, ոչ թե իշխանությունըՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Քաղաքականապես ի՞նչ աստիճան տգետ լինես, որ ասես Վ. Մանուկյանը աթոռակռիվ մասի է։ Հիմարնե՛ր, կիսափլված երկրում վարչապետի թեկնածու լինելու առաջարկին համաձայնվում է...
23:55 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Այո, մենք ի վիճակի ենք եղել այս պատերազմում չպարտվելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցը՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությանը
23:05 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Մեր իշխանությունները լեգիտիմիզացրել են Ադրբեջանի ագրեսիան Ղարաբաղի նկատմամբ«Կապիտուլյացիայից հետո բոլորը շատ ակտիվ սկսեցին խոսել այն ամենի մասին, ինչի մասին շատ քչերը, ներառյալ ես, խոսում էինք երկուսուկես տարի։ Ուղղակի ես համարեցի, որ ժամանակ է պետք մի քիչ, որ հանրությունը...
12:09 04/12/2020Լավրովն ու Գուտերեշը քննարկել են Արցախում հումանիտար խնդիրների լուծման հնարավորություններըԴեկտեմբերի 3-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։ Նշվում է, որ...
11:45 04/12/2020Վազգեն Մանուկյանը բանակցությունների միջոցով կարողացել է ապահովել թե՛ տնտեսական, թե՛ ռազմական աջակցություն. ԽաչատրյանԻնչպես արդեն հայտնել ենք՝ ընդդիմադիր 17 ուժերը անցումային կառավարության ղեկավարի՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում առաջադրել են Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությունը։ Ինչո՞ւ հենց Վազգեն Մանուկյանը, ինչո՞վ է...
10:01 04/12/2020Ոստիկանները բռնի ուժով բերման էին ենթարկել բժշկուհի Գայանեին, ով պատերազմի առաջին օրվանից դիրքերում էր«Երբ Նիկոլը գնա, ես իմ եղբայրների հետ կկիսեմ մեր ուրախության հացը...ու կլինի շոկոլադ, շաաատ շոկոլադ...»:

12:37 21/10/2016Э. Шармазанов: Действия Азербайджана – саботаж достигнутых в Вене и Санкт-Петербурге договоренностей по КарабахуАзербайджан тем самым показывает свое истинное лицо, заявил вице-спикер парламента РА Эдуард Шармазанов, коснувшись предпринятых накануне ВС Азербайджана попыток диверсии.
17:18 20/10/2016Новый глава Минфина Армении В. Арамян не разделяет «апокалипсических» прогнозов Левона Тер-ПетросянаГоворя о ликвидации монополий, министр финансов Армении рекомендовал журналистам сконцентрироваться не на олигархах, а на принципах общей налоговой справедливости.
19:13 19/10/2016Правительство Армении во главе с Кареном Карапетяном расширяет возможности службы в армии для женщинРанее новый глава Минобороны Армении Виген Саркисян заявил о намерении властей превратить армию в локомотив развития экономики.
18:30 19/10/2016Давид Арутюнян: Фракции НС Армении пришли к компромиссу вокруг спорной поправки в Избирательный кодекс«Завтра перед голосованием получим пакет полностью, который отражает озвученные в моем выступлении вопросы».
10:17 18/10/2016Экология и военная безопасность. Интервью «ГА» с директором Центра эколого-ноосферных исследований НАН РА Арменом Сагателяном«Одна из главных проблем – нерациональное, чрезмерное и необдуманное использование ресурсов. Необходима выработка государственной, очень серьезной и выверенной политики по их использованию»
17:10 17/10/2016Грант Мелик-Шахназарян: Франция использует все факторы, ограничивающие активность ТурцииПринятие Сенатом Франции законопроекта о криминализации отрицания Геноцида армян было ожидаемым, заявил политолог.
15:23 14/10/2016Владимир Путин оценил возможности развития союзнических отношений России и Армении: послание президента РФПослание президента РФ участникам проходящих в Ереване Пятого армяно-российского межрегионального форума и Первого международного форума Евразийского партнерства.
12:19 13/10/2016Глава Минобороны Армении: Выставка ArmHiTec-2016 может превратиться в авторитетную платформу для разработки передовых идейВ Ереване открылась первая международная выставка вооружения и оборонных технологий ArmHiTec-2016.
20:45 12/10/2016Главред газеты «Аравот» А. Абрамян проанализировал «выводы», сделанные властями Армении после захвата полка ППС в июле«На политическом поле требовать отставки президента не оригинально. Это требование звучит с 1992 года».
12:31 12/10/2016Председатель коллегии ЕЭК Тигран Саркисян рассказал, почему инвестировать в Армению выгодноВ Нью-Йорке 10 октября начал работу инвестиционный форум «Armenia Investment», который собрал представителей международного бизнеса и деловых кругов.
13:31 11/10/2016Виктор Даллакян: Любая партия сочла бы за честь сотрудничать с таким государственным и военным деятелем, как Сейран ОганянВиктор Даллакян, заявивший сегодня ранее об отставке с поста заместителя руководителя аппарата президента Армении, намерен участвовать в парламентских выборах 2017 года.
16:14 10/10/2016Библиотеки Нагорно-Карабахской Республики присоединились к мероприятиям по случаю Дня библиотекаряК мероприятиям присоединились 8 библиотек Нагорно-Карабахской Республики.
14:28 08/10/2016Генсек ОДКБ Н. Бордюжа приветствовал решение руководства Армении и Беларуси по оказанию гуманитарной помощи СирииРаспоряжением президента Республики Армения Сержа Саргсяна в Сирию двумя этапами доставлено в общей сложности 40 тонн гуманитарной помощи.
16:25 07/10/2016Свыше 600 армян из сирийского Алеппо просят благотворителей Армении и Диаспоры помочь им уехать на историческую родинуСумма, необходимая для переезда из Ливана в Армению, составляет 500 долларов (США).
17:26 06/10/2016«Ноль. Мы более чем достойны того, что имеем»: Теван Погосян о работе депутатов и назначении членов ЦИК АрменииРезультаты выборов – предсказуемы. Ну, если такая ситуация складывается в ходе мини-представления при 131 избирателе, то почему вы удивляетесь тому, что происходит при увеличении масштабов выборов?
16:09 05/10/2016«Уважать народ и права человека»: итальянский журналист получил награду за честность в освещении карабахского конфликтаРезюмируя, репортер отметил, что Арцах является связующим звеном между Востоком и Западом и все двери должны быть открыты для диалога.
17:47 04/10/2016Спикер парламента Ирана отказался от встречи с вице-канцлером ГерманииНемецкие издания указывают, что официального объяснения такому отказу не было, но это может быть связано с критическими высказываниями Габриэля.
13:06 03/10/2016Папа Римский Франциск в Азербайджане: Уверен, что с Божьей помощью карабахский конфликт будет преодолен путем переговоров«Я уверен, что с Божьей помощью и доброй волей вовлеченных сторон Кавказ будет местом, где путем диалога и переговоров споры и разногласия будут решены и преодолены», - сказал понтифик.
16:24 01/10/2016Азербайджан вступает в эпоху неопределенности и нестабильностиПодчеркивается также, что продолжают оставаться напряженными и отношения между США и Азербайджаном, несмотря на сотрудничество в сфере энергетики и безопасности.
15:58 30/09/2016Папу Римского Франциска в Грузии встретили акцией протестаГлава Римско-католической церкви Франциск прибыл в Грузию с трехдневным официальным визитом.