08:28 17/10/2020ԱԳՆ. ՀՀ տարածքային ամբողջականության դեմ ցանկացած ոտնձգություն ստանալու է համարժեք պատասխանՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն Ադրբեջանի կողմից ՀՀ տարածքի թիրախավորման վերաբերյալ.
22:14 16/10/2020Հյուսիսային ուղղությամբ երկու կատաղի գրոհներից հետո թշնամուն չի հաջողվել գրավել ոչ մի բարձունք, ոչ մի դիրք. ՊՆ ներկայացուցիչ«Այսօր վաղ առավոտից ադրբեջանական զինված ուժերը և՛ հյուսիսում, և՛ հարավում երկար հրետակոծությունից և հրետանային պատրաստությունից հետո, որի ընթացքում կիրառվել են նաև օդային հարձակման միջոցներ՝ ԱԹՍ,...
15:33 16/10/2020Հասցեական անդրադառնալ այն կողմին, որը խուսափում է պահպանել հրադադարի ռեժիմը. ՊՆ-ի հորդորը՝ միջազգային հանրությանըՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որում ասված է. «ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է, որ ՀՀ ԶՈՒ և Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պատրաստ...
11:09 15/10/2020ՊՆ ներկայացուցիչ. Թեժ մարտերը շարունակվում ենՊաշտպանության նախարարության ներկայացուցից Արծրուն Հովհաննիսյանը գրում է. «Այս պահին թեժ մարտեր են ընթանում նույն ուղղություններում»։ Այսօր ավելի վաղ պաշտպանության նախարարությունը տարածել էր...
09:17 15/10/2020Վարդան Ոսկանյան. Թշնամու առողջապահական համակարգի կաթվածի մատնվելու մասին ստույգ տեղեկատվություն կաԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ըստ Ադրբեջան հորջորջվող արհեստածին կազմավորման ներսից եկող ստույգ տեղեկատվության՝ տեղի առողջապահական համակարգը լրջագույն դժվարություններ ունի՝ կապված վիրավոր...
09:01 15/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ամեն ուշացման, սխալի, բացթողման գինը շատ թանկ է մեր համար«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ երեկվանից նկատելի է ներքաղաքական որոշակի սրացումներ, թեմատիկ ակտիվացումներ, ուզում եմ ՀԻՇԵՑՆԵԼ, որ...
17:26 13/10/2020Մնացականյանը Մինսկի խմբին տեղեկացրել է՝ Ադրբեջանը մինչ օրս չի կատարում կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածությունըՀոկտեմբերի 13-ին Ռուսաստանի Դաշնություն պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ),...
12:31 13/10/2020Շուշիում վիրավորված ռուս լրագրող. Նույնիսկ Չեչնիայում չեմ տեսել նման դաժանությունԼեռնային Ղարաբաղի Շուշի քաղաքում Ադրբեջանի կողմից սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցու հրթիռակոծության հետևանքով վիրավորված ռուսաստանցի լրագրող Յուրի Կոտենոկը, որը Ստեփանակերտում մի քանի վիրահատությունից հետո...
09:30 13/10/2020ՀՀ ՊՆ-ն հերքում Է Ադրբեջանի՝ Թարթառի շրջանի ուղղությամբ կրակ վարելու Հայաստանին ուղղված մեղադրանքըՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Հիմնովին հերքում ենք Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության՝ Թարթառի շրջանի ուղղությամբ կրակ վարելու Հայաստանին ուղղված...
12:57 12/10/2020OCCRP-ի հիմնադիր Սալիվան․ Ժամանակն է պատժել Էրդողանին և Ալիևին՝ Հայաստանի դեմ ագրեսիայի համար«Ժամանակն է պատժել Էրդողանին և Ալիևին Հայաստանի դեմ ագրեսիայի համար: Նրանք պետք է պատժամիջոցների ենթարկվեն, իսկ նրանց ունեցվածքն առգրավվի Արևմուտքում»,- գրել է Կազմակերպված հանցավորությունը և...
09:35 12/10/2020Վարդան Ոսկանյան. էրդողանն առանձնապես գոհ չէ Բաքվի բռնապետիցԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքու-Անկարա հարաբերություններում տրամադրությունների որոշակի փոփոխություն է նկատվում։ Կարծես թե էրդողանն առանձնապես գոհ չէ, որ Բաքվի բռնապետը, որը թվում էր, թե...
15:37 11/10/2020Արցախի ԱԳՆ-ն ընդգծում է՝ ռազմական գործողությունների վերսկսման հնարավորությունը բացառող մեխանիզմի ներդրման հույժ անհրաժեշտությունըԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ մարդասիրական նպատակներով հրադադարի պայմանավորվածության վերաբերյալ.
11:22 11/10/2020Թուրքիայից և Իսրայելից ինտենսիվորեն Ադրբեջան են բերվում հարվածային ԱԹՍ-ներ. ՊՆ ներկայացուցիչՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը գրում է. «Թուրքիայից և Իսրայելից հումանիտար բեռների քողի տակ ինտենսիվորեն Ադրբեջան են բերվում հարվածային ԱԹՍ-ներ։ Միևնույնն է...
17:00 10/10/2020Իրավիճակն այս պահին լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ վերահսկողության տակ. Արցախի նախագահԱրցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Քիչ առաջ վերադարձա Հադրութ քաղաքից։ Ինչպես գիտեք, թշնամին, անտեսելով հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, դիվերսիոն...
16:00 10/10/2020Ադրբեջանը վտարյալ պետություն է, որը չի կատարում իր պարտավորություններն անգամ 5 րոպե. Արցախի ԱԳՆԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ հայտարարությամբ է հանդես եկել Ադրբեջանի կողմից մարդասիրական հրադադարը խախտելու վերաբերյալ։ Հայտարարությունում ասվում է.
11:56 10/10/2020Իրանագետ. Խոստանում են Իլհամին «շան պես քշել» ԱդրբեջանիցԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. «Ադրբեջանական հասարակությունը ծայրաստիճան դժգոհ է գիշերը տեղի ունեցածից։ Պատերազմի օրերին իրենց նախագահի ներկայացրած «հաղթարշավի» ոգուն կարծես չի համապատասխանել...
11:54 10/10/2020Վախ չի լինում այդ պահին, ոչինչ չես զգում, ուղղակի գիտես քո գործողության կարիքն ինչքան կա. առաջնագծիցՀայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում
11:49 10/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Չմոռանանք, թե ովքեր են դիմացիններս«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Թշնամին փորձում է իր զինանոցի ողջ հնարավորությունները կիրառել՝ 12.00-ից առաջ նպաստավոր դիրքավորում ապահովելու համար։ Թեժ մարտերում...
12:30 09/10/2020«ՏԱՍՍ». Ղարաբաղի հարցով Մինսկի խմբի շրջանակում բանակցությունները կշարունակվեն ՄոսկվայումԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն արդեն թռչում են Մոսկվա։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները՝ ավելացնելով, որ Մինսկի խմբի շրջանակում Ժնևում երեկվա բանակցությունները...
11:40 09/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Պատիվ ունեմ, պարոնայք սպաներ«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Այս օրերին ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններում մեր սպաների, հին ընկերների հետ հանդիպելու առիթների պակաս չկա։ Անկեղծ ասած, նրանցից...

11:00 06/06/2013Heritage spokesman unaware of Raffi Hovannisian’s future plans“I suppose there will be rallies and other public events,” Khurshudyan told Panorama.am.
09:38 05/06/2013In Vatican, Pope recognizes Genocide“The first genocide of the 20th Century was that of the Armenians,” says Pope Francis.
14:04 04/06/2013Post-election shocks unlikely to occur in Iran, says Iranian studies expert“The Iranian authorities keep control of the situation, with security forces taking tough measures to keep the country safe from external interference."
10:04 04/06/2013Russia stations advanced missiles in ArmeniaA source said that several Iskander-M systems are currently stationed at undisclosed locations in the country.
17:03 03/06/2013Naira Zohrabyan: Euronest opposes Azerbaijan’s attempts to misrepresent realityAzerbaijani delegates placed on the agenda a draft resolution on the limitation of Armenia’s water resources, which was unexpected to the Armenian delegation.
13:27 03/06/2013Armenian Prime Minister meets with World Bank Executive DirectorTigran Sargsyan expressed satisfaction with the cooperation with WB and expressed the hope that the cooperation will further expand in the future.
12:50 01/06/2013First Armenian Ombudsperson: We should pay more attention to socially vulnerable childrenStatistics shows that Armenian children become more vulnerable due to the social, political and financial crisis, first Armenian Ombudsperson Larisa Alaverdyan told today’s news conference.
09:56 01/06/2013Greece considers criminalizing Genocide, Holocaust denialThe bill suggests a punishment of up to three years of imprisonment and a fine of 5,000 to 20,000 euros.
09:57 31/05/2013European Parliament hosts conference on Armenian GenocideDuring a conference at the European Parliament in Brussels, experts and Armenian officials urged Turkey to recognize the Armenian Genocide.
09:38 30/05/2013French lawmaker: Artsakh will one day be recognizedRochebloine, a member of the French lower house is being accompanied to Artsakh by Senators Henri de Raincourt and Bernard Saugey.
09:57 29/05/2013President hosts award ceremony on Republic DayOn Republic Day, President Serzh Sargsyan signed decrees to confer state awards and titles upon a group of outstanding figures of science, culture, education and healthcare.
11:34 28/05/2013Serzh Sargsyan: May 28 was record of our salvation, bravery and strength of our people"So, we can say clearly that we know the formulation of existence and victory."
10:32 28/05/2013The whisper of silent stones“We stood in the rain, the four of us, a pair of Armenians and a pair of Turks, in front of this polished white marble stone, and paid our respects.”
14:19 27/05/2013Armenian candidate for Azerbaijani President ready to struggle until victory“It is necessary to restore the rights of the Azerbaijani-Armenians and make up for the hardship they went through because of Azerbaijan."
11:44 27/05/2013Republican Arthur Manukyan elected mayor of Vardanashen villageIncumbent mayor of the village of Vardanashen, member of the Republican Party of Armenia (RPA) Arthur Manukyan, with 296 votes, was elected for another term in office at local elections on Sunday.
11:37 25/05/2013Bako Sahakyan: Without Hayastan All-Armenian Fund, it would be impossible to stand firmly on way of stable developmentArtsakh Republic President met with a group of members of the Hayastan All-Armenian Fund Board of Trustees.
12:37 24/05/2013Worsening social situation contributes to emigration, Orinats Yerkir MP says“The high rates of emigration from the country are due to the lack of hope and belief.”
09:48 23/05/2013Congressman Cicilline calls for recognition, apologyU.S. Congressman David N. Cicilline in a statement called on Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan to formally acknowledge and apologize for the Armenian Genocide.
10:43 22/05/2013Moscow finds Karabakh status quo ‘unacceptable’Lavrov, who was hosting Mammadyarov in Moscow, added that the current status quo continued Armenia’s economic blockade.
12:46 21/05/2013ARFD MP: Government program lacks clear formulations“The program does not reflect the main challenges faced by the country.”