08:28 17/10/2020ԱԳՆ. ՀՀ տարածքային ամբողջականության դեմ ցանկացած ոտնձգություն ստանալու է համարժեք պատասխանՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն Ադրբեջանի կողմից ՀՀ տարածքի թիրախավորման վերաբերյալ.
22:14 16/10/2020Հյուսիսային ուղղությամբ երկու կատաղի գրոհներից հետո թշնամուն չի հաջողվել գրավել ոչ մի բարձունք, ոչ մի դիրք. ՊՆ ներկայացուցիչ«Այսօր վաղ առավոտից ադրբեջանական զինված ուժերը և՛ հյուսիսում, և՛ հարավում երկար հրետակոծությունից և հրետանային պատրաստությունից հետո, որի ընթացքում կիրառվել են նաև օդային հարձակման միջոցներ՝ ԱԹՍ,...
15:33 16/10/2020Հասցեական անդրադառնալ այն կողմին, որը խուսափում է պահպանել հրադադարի ռեժիմը. ՊՆ-ի հորդորը՝ միջազգային հանրությանըՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որում ասված է. «ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է, որ ՀՀ ԶՈՒ և Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պատրաստ...
11:09 15/10/2020ՊՆ ներկայացուցիչ. Թեժ մարտերը շարունակվում ենՊաշտպանության նախարարության ներկայացուցից Արծրուն Հովհաննիսյանը գրում է. «Այս պահին թեժ մարտեր են ընթանում նույն ուղղություններում»։ Այսօր ավելի վաղ պաշտպանության նախարարությունը տարածել էր...
09:17 15/10/2020Վարդան Ոսկանյան. Թշնամու առողջապահական համակարգի կաթվածի մատնվելու մասին ստույգ տեղեկատվություն կաԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Ըստ Ադրբեջան հորջորջվող արհեստածին կազմավորման ներսից եկող ստույգ տեղեկատվության՝ տեղի առողջապահական համակարգը լրջագույն դժվարություններ ունի՝ կապված վիրավոր...
09:01 15/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ամեն ուշացման, սխալի, բացթողման գինը շատ թանկ է մեր համար«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ երեկվանից նկատելի է ներքաղաքական որոշակի սրացումներ, թեմատիկ ակտիվացումներ, ուզում եմ ՀԻՇԵՑՆԵԼ, որ...
17:26 13/10/2020Մնացականյանը Մինսկի խմբին տեղեկացրել է՝ Ադրբեջանը մինչ օրս չի կատարում կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածությունըՀոկտեմբերի 13-ին Ռուսաստանի Դաշնություն պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ),...
12:31 13/10/2020Շուշիում վիրավորված ռուս լրագրող. Նույնիսկ Չեչնիայում չեմ տեսել նման դաժանությունԼեռնային Ղարաբաղի Շուշի քաղաքում Ադրբեջանի կողմից սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցու հրթիռակոծության հետևանքով վիրավորված ռուսաստանցի լրագրող Յուրի Կոտենոկը, որը Ստեփանակերտում մի քանի վիրահատությունից հետո...
09:30 13/10/2020ՀՀ ՊՆ-ն հերքում Է Ադրբեջանի՝ Թարթառի շրջանի ուղղությամբ կրակ վարելու Հայաստանին ուղղված մեղադրանքըՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է. «Հիմնովին հերքում ենք Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության՝ Թարթառի շրջանի ուղղությամբ կրակ վարելու Հայաստանին ուղղված...
12:57 12/10/2020OCCRP-ի հիմնադիր Սալիվան․ Ժամանակն է պատժել Էրդողանին և Ալիևին՝ Հայաստանի դեմ ագրեսիայի համար«Ժամանակն է պատժել Էրդողանին և Ալիևին Հայաստանի դեմ ագրեսիայի համար: Նրանք պետք է պատժամիջոցների ենթարկվեն, իսկ նրանց ունեցվածքն առգրավվի Արևմուտքում»,- գրել է Կազմակերպված հանցավորությունը և...
09:35 12/10/2020Վարդան Ոսկանյան. էրդողանն առանձնապես գոհ չէ Բաքվի բռնապետիցԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքու-Անկարա հարաբերություններում տրամադրությունների որոշակի փոփոխություն է նկատվում։ Կարծես թե էրդողանն առանձնապես գոհ չէ, որ Բաքվի բռնապետը, որը թվում էր, թե...
15:37 11/10/2020Արցախի ԱԳՆ-ն ընդգծում է՝ ռազմական գործողությունների վերսկսման հնարավորությունը բացառող մեխանիզմի ներդրման հույժ անհրաժեշտությունըԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ մարդասիրական նպատակներով հրադադարի պայմանավորվածության վերաբերյալ.
11:22 11/10/2020Թուրքիայից և Իսրայելից ինտենսիվորեն Ադրբեջան են բերվում հարվածային ԱԹՍ-ներ. ՊՆ ներկայացուցիչՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը գրում է. «Թուրքիայից և Իսրայելից հումանիտար բեռների քողի տակ ինտենսիվորեն Ադրբեջան են բերվում հարվածային ԱԹՍ-ներ։ Միևնույնն է...
17:00 10/10/2020Իրավիճակն այս պահին լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ վերահսկողության տակ. Արցախի նախագահԱրցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Քիչ առաջ վերադարձա Հադրութ քաղաքից։ Ինչպես գիտեք, թշնամին, անտեսելով հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, դիվերսիոն...
16:00 10/10/2020Ադրբեջանը վտարյալ պետություն է, որը չի կատարում իր պարտավորություններն անգամ 5 րոպե. Արցախի ԱԳՆԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ հայտարարությամբ է հանդես եկել Ադրբեջանի կողմից մարդասիրական հրադադարը խախտելու վերաբերյալ։ Հայտարարությունում ասվում է.
11:56 10/10/2020Իրանագետ. Խոստանում են Իլհամին «շան պես քշել» ԱդրբեջանիցԻրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. «Ադրբեջանական հասարակությունը ծայրաստիճան դժգոհ է գիշերը տեղի ունեցածից։ Պատերազմի օրերին իրենց նախագահի ներկայացրած «հաղթարշավի» ոգուն կարծես չի համապատասխանել...
11:54 10/10/2020Վախ չի լինում այդ պահին, ոչինչ չես զգում, ուղղակի գիտես քո գործողության կարիքն ինչքան կա. առաջնագծիցՀայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում
11:49 10/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Չմոռանանք, թե ովքեր են դիմացիններս«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Թշնամին փորձում է իր զինանոցի ողջ հնարավորությունները կիրառել՝ 12.00-ից առաջ նպաստավոր դիրքավորում ապահովելու համար։ Թեժ մարտերում...
12:30 09/10/2020«ՏԱՍՍ». Ղարաբաղի հարցով Մինսկի խմբի շրջանակում բանակցությունները կշարունակվեն ՄոսկվայումԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն արդեն թռչում են Մոսկվա։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները՝ ավելացնելով, որ Մինսկի խմբի շրջանակում Ժնևում երեկվա բանակցությունները...
11:40 09/10/2020Տիգրան Աբրահամյան. Պատիվ ունեմ, պարոնայք սպաներ«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Այս օրերին ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններում մեր սպաների, հին ընկերների հետ հանդիպելու առիթների պակաս չկա։ Անկեղծ ասած, նրանցից...

11:32 16/04/2016Азербайджан в тисках экономического кризиса: спад платежеспособности привел к спаду потребления мясаАналитик по Азербайджану Пол Гамбл по итогам года на фоне падения добычи углеводородов предрек двузначную инфляцию.
00:23 15/04/2016Министр обороны Армении: У нас есть виды вооружения, о которых в Азербайджане и мечтать не могутСоответствующие резервы Армии обороны, предназначенные для решения более глобальных задач, не были задействованы.
16:14 14/04/2016А. Искандарян: Цель недавних действий Азербайджана в зоне карабахского конфликта была политической, а не военнойПо словам эксперта, пока Азербайджан находится в состоянии эйфории, и власти пытаются показать, что они могут воевать с Арменией.
13:56 14/04/2016Глава делегации ЕС: Мы надеемся, что в регионе вскоре установится мир«ЕС заинтересован в мирном урегулировании карабахского конфликта», – заявил посол.
01:06 14/04/2016Глава МИД Армении: Начался процесс представления в международные инстанции фактов варварств ВС Азербайджана«Сегодня мы уже представили факты в Офис комиссара ООН по правам человека, направлено соответствующее письмо. Естественно, данный процесс продолжится».
13:29 13/04/2016Содокладчик ПАСЕ выразил обеспокоенность недавним обострением карабахского конфликта и призвал Баку соблюдать стандарты СЕСтефан Шеннак также призвал Азербайджан в полной мере выполнять свои обязательства перед Советом Европы, освободить политзаключенных и устранить препятствия на пути деятельности НПО.
16:25 12/04/2016Посольство Армении потребовало от властей Швеции принять меры в связи с расистской акцией азербайджанских и турецких националистов«Пришло время для объединения турецкой нации. Турок просыпается, и армянским собакам наступит конец. Смерть армянским псам! Смерть! Смерть!»
13:47 12/04/2016ANCA: Есть достоверные доказательства зверств азербайджанских военных против гражданского населения в НКРМежду тем, редактор «Asbarez» Ара Хачатурян также пишет о совершенных Азербайджаном военных преступлениях в Нагорно-Карабахской Республике.
15:36 11/04/2016Войну развязал Азербайджан: статья Дейвида Филлипса и Вана Григоряна в «The Huffington Post»Данные Chatham House и Фонда Карнеги подтверждают, что вооруженные силы Нагорного Карабаха не инициировали нападения на азербайджанские позиции.
12:20 09/04/2016Первый вице-премьер Киргизии: В ЕАЭС нужно использовать нацвалюты для взаиморасчетовАалы Карашев также отметил, что Киргизия выступает за формирование общего энергетического рынка ЕАЭС.
22:10 08/04/2016Представительница Австрийской партии зеленых: Нагорный Карабах не должен быть заложником конфликта между Россией и ТурциейПервичная цель должна заключаться в сохранении режима прекращения огня.
20:50 08/04/2016Представитель партии «Дашнакцутюн» назвал посла Азербайджана во Франции «трусом» за отказ участвовать в теледебатахПо этому поводу Папазян распространил заявление, согласно которому вечером 7 апреля в эфире телеканала «France24» должны были состояться теледебаты с участием Амирбаева.
15:13 08/04/2016Комбинация терроризма и идиотизма: Давид Бабаян об азербайджанском беспилотнике в небе над СтепанакертомКак напомнил Бабаян, азербайджанский беспилотник был сбит в небе над Степанакертом во время переговоров сопредседателей Минской группы ОБСЕ с президентом НКР.
14:15 08/04/2016Глава фракции АРФ «Дашнакцутюн»: Необходимости в размещении миротворцев в зоне карабахского конфликта нетАрмен Рустамян отметил также, что армянская сторона всегда выступала за международный контроль.
12:26 08/04/2016Политические деятели Франции выступили с совместным заявлением: ОБСЕ должна вновь вовлечь НКР в переговорный процессКто после этого посмеет просить карабахцев стать частью режима, который желает исключительно их физического уничтожения, говорится в заявлении.
14:29 07/04/2016Эксперт назвал цели распространения Азербайджаном дезинформации о стрельбе на госгранице с Арменией – «нахичеванском фронте»По словам Т. Абрамяна, распространяя ложную информацию, Азербайджан также готовит почву, чтобы в случае необходимости прибегнуть к активности и в данном направлении.
13:54 07/04/2016А. Искандарян: В военном отношении Азербайджан потерпел поражение, а Карабах выстоял и потому одержал победуПо всей видимости, отметил эксперт, стороны и не подпишут никакого нового документа.
10:43 07/04/2016Французский сенатор: В связи с нарушением Азербайджаном режима прекращения огня призываю обратиться в Совбез ООНА Филипп Кальтенбах выступил с заявлением, в котором отметил неприемлемость нарушения режима прекращения огня со стороны ВС Азербайджана.
15:00 06/04/2016Тигран Абрамян: Оснований для оптимистических прогнозов нет, нужно быть готовым к любым сценариям развития событийДвустороннее прекращение огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск еще не означает, что Азербайджан окончательно отступит.
14:29 06/04/2016Вице-спикер НС Армении: Заявление главы МИД спонсирующей террористов Турции М. Чавушоглу напоминает призывы Гитлера и Муссолини«Данное заявление главы турецкого МИД есть не что иное, как судорожная реакция на провалившийся блицкриг Азербайджана», – подчеркнул Э. Шармазанов.