11:03 29/09/2023«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի դռները բաց են 6-16 տարեկան արցախցիների համարՏիգրան Հեքեքյանի ղեկավարած «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի դռները բաց են 6-16 տարեկան արցախցի բոլոր երեխաների և պատանիների համար, ովքեր ուզում են դառնալ մեր ընտանիքի անդամը։ Այս մասին հայտնում...
09:46 29/09/2023Վանաձորի դրամատիկական թատրոնի «Մի ֆունտ սիրտ» բեմադրությունը կներկայացվի միջազգային փառատոնիԳլխավոր հերոսի՝ Շայլոկի կերպարը մարմնավորել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամայիս Սարգսյանը
17:50 28/09/2023Մահացել է դերասան Մայքլ Գամբոնը՝ Հարի Փոթերից հայտնի Ալբուս Դամբլդորը82 տարեկան հասակում մահացել է բրիտանացի և իռլանդացի դերասան Սըր Մայքլ Ջոն Գեմբոն, ով առավել հայտնի է Հարի Փոթերի մասին ֆիլմերում Ալբուս Դամբլդորի դերով։ Լուրը հայտնում է Բի-Բի-Սի-ն։ Ընտանիքի...
15:14 28/09/2023ՀԱՖՆ-ի և Սերգեյ Խաչատրյանի համերգից գոյացած հասույթը կուղղվի արցախահայերի աջակցությանըՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Սերգեյ Խաչատրյանի որոշմամբ՝ սեպտեմբերի 28-ի համերգի տոմսերից գոյացած հասույթը կուղղվի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների աջակցությանը: Այս մասին...
15:07 27/09/2023High Fest-ի որոշ միջոցառումներ չեղարկվում ենԵլնելով ստեղծված իրավիճակից՝ High Fest-ի որոշ միջոցառումներ չեղարկվում են։ «Մեզ համար մշակութային փոխանակումն ու համագործակցությունը միշտ էլ կարևոր են եղել, հետևաբար «Ավինյոն» փառատոնի հետ միասին...
10:02 27/09/2023Ադրբեջանցի զինծառայողները կրակել են Չարեքտարի 13-րդ դարի վանքի ուղղությամբԿովկասյան ժառանգության պաշտպանության կազմակերպությունը X-ի (նախկին Թվիթեր) միկրոբլոգում տեսանյութ է հրապարակել, որում երևում է՝ ինչպես են ադրբեջանցի զինծառայողերը կրակում Չարեքտարի 13-րդ դարի վանքի...
16:04 25/09/2023Երևանի Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնը չի կայանաԵրևանի Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնն այս տարի չի կայանա։ «Հարգելի հանդիսատես, ցավով տեղեկացնում ենք, որ այս տարվա Փառատոնը չի կայանա, քանի որ մենք չենք կարող անտարբեր լինել տիրող...
23:25 22/09/2023Այս ծանր օրերին նույնպես «Ծիլ» տիկնիկային ստուդիան շրջում է տարբեր վայրերում և երեխաներին հեքիաթ պարգևումՍտեփանակերտի «Ծիլ» մանկական տիկնիկային ստուդիան իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Այս ծանր օրերին նույնպես «Ծիլ» տիկնիկային ստուդիան շրջում է տարբեր վայրերում և երեխաներին հեքիաթ պարգևում։ Խառը...
17:29 22/09/2023Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը հետաձգում է ներկայացումներըԱ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը հետաձգում է այս ամսվա ընթացքում նախատեսված ներկայացումները։ «Հայտնի պատճառներից ելնելով՝ Թատրոնի 2023 թվականի սեպտեմբերի 22-ին...
08:12 21/09/2023Սնուփ Դոգի համերգը հետաձգվել էՀայտնի ռեփփեր Սնուփ Դոգի երևանյան համերգը հետաձգվել է։ Այս մասին հայտնում է կազմակերպիչ ընկերությունն ինսթագրամի իր էջում։ Այն նախատեսված էր սեպտեմբերի 23-ին Երևանի Հրազդան մարզադաշտում։ Հիշեցնենք,...
16:07 20/09/2023Սնուփ Դոգի համերգը կազմակերպող ընկերությունը հանդես կգա հայտարարությամբԵրևանում հայտնի ռեփփեր Սնուփ դոգի համերգի կազմակերպիչ Doping Space ընկերությունը պատրաստվում է հայտարարությամբ հանդես գալ սեպտեմբերի 23-ին նախատեսված միջոցառման վերաբերյալ։ Այս մասին այն...
11:10 20/09/2023Աննա Մայիլյան. Ես դաս չեմ անելուՀՀ վաստակավոր արտիստ Աննա Մայիլյանը գրում է. «Ստեղծված իրավիճակում չեմ կարծում, որ պետք է հանգիստ գնանք մեր գործերով։ Վաղը ես դաս չեմ անելու, ոչ միայն որ սիրտ չունեմ, այլ որովհետև դա ուղղակի անիմաստ...
00:48 20/09/2023Ամարասը անցել է թշնամու վերահսկողության տակ. Մեսրոպ Առաքելյան«Ապրելու երկիր» կուսակցության անդամ Մեսրոպ Առաքելյանը գրում է. «Արցախում իրավիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ լարված։ Շփման գծի երկայնքով մարտերը շարունակվում են։ Ամարասը անցել է թշնամու...
11:00 19/09/2023Newmag-ը լույս է ընծայել «Ռիմա Խաչատրյան. Արահետ» ժողովածունNewmag հրատարակչատունը լույս է ընծայել Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր մանկավարժ Ռիմա Խաչատրյանի կյանքի ու գործունեության մասին պատմող «Արահետ» ժողովածուն։ Ռիմա Խաչատրյանը խորհրդահայ...
17:11 18/09/2023ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի նիստում քննարկվել է Արցախի մշակույթի և պատմության հուշարձանների հարցըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր-Ռիադում սեպտեմբերի 10-25-ն անցկացվում է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 45-րդ ընդլայնված նիստը, որին մասնակցում է նաև ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի...
16:49 18/09/2023Ուսումնասիրելով Աշտարակը՝ ժամանակակից արվեստի միջոցով. ցուցահանդես Աշտարակի պատկերասրահումՕրեր առաջ Աշտարակում կայացել է բացօթյա ցուցահանդես, որի շրջանակում յուրաքանչյուր արվեստագետ կիսվել է իր մոտեցումներով և պատկերացմամբ Հայաստանի և քաղաք Աշտարակի մասին: Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն էր...
19:50 16/09/2023Առաջին անգամ կհնչի Կարեն Անանյանի ստեղծագործությունը՝ գրված 44-օրյա պատերազմի ցավալի տպավորությունների ազդեցության տակՀայ ժամանակակից երաժշտության VII փառատոնի՝ սեպտեմբերի 19-ին կայանալիք համերգին
18:30 16/09/2023Կարմիր բլուրում ստեղծվել է հում աղյուսի արտադրամաս, արդեն պատրաստվել են ուրարատական աղյուսների չափսերով առաջին օրինակներըՄեկնարկել է Երևանի քաղաքապետարանի, Ֆրանկոֆոն քաղաքապետների ասոցիացիայի, «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի և Գրենոբլի Հողի ճարտարապետության ուսումնասիրության կենտրոնի միջև կնքված Էրեբունի...
11:38 16/09/2023Մահացել է կոլումբացի հայտնի քանդակագործ և նկարիչ Ֆերնանդո ԲոտերոնՆրա քանդակները տեղադրված են Երևանի Կասկադում

14:33 03/11/2020Выставка-продажа книг – на Северном проспекте в ЕреванеДанное мероприятие организовано по инициативе министерства образования, науки, культуры и спорта Армении.
11:27 02/11/202002.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1194 новых случая коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1194 новых случая коронавируса (при...
13:25 01/11/2020Ровно 53 года назад в этот день в Степанакерте был установлен монументальный памятник «Мы и наши горы»53 года назад в этот день, 1 ноября 1967 года, в Степанакерте (столица Арцаха (НКР)) был установлен монументальный памятник «Мы и наши горы», или, как говорят местные жители, «Дед да Баба» («Дед и...
19:13 31/10/2020Актер Васил Саркисян умер от коронавирусаВ результате осложнений, вызванных коронавирусом, скончался актер Васил Саркисян. Ему было 53 года. Дочь актера на своей странице в Facebook написала: «Друзья, из-за осложнений, вызванных COVID-19,...
16:56 31/10/2020Умер британский актер Шон КоннериБританский актер Шон Коннери, наиболее известный по роли Джеймса Бонда, скончался в возрасте 90 лет, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Independent.
14:24 31/10/2020В рамках программы «Посвящение Арцаху» в Ереване состоится показ 6 фильмовВсеармянской премьерой посвященного Арцаху (НКР) и включенного в программу 73-го Каннского кинофестиваля фильма армянского режиссера Норы Мартиросян «Если ветер утихнет» / «Si Le Vent Tombe» («Should...
14:30 28/10/2020Проект «Посвящение Арцаху» – от кинофестиваля «Золотой абрикос»С 1 ноября проектом «Посвящение Арцаху» XVII Международный кинофестиваль «Золотой абрикос» в рамках своих программ присоединится к кампании по сбору средств Всеармянского фонда «Айастан» («Армения»)...
13:20 28/10/2020Призыв арцахских детей к миру – адресованный всему мируЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян опубликовал на своей странице в социальной сети Facebook видеоролик, сопроводив его следующим...
10:25 28/10/2020Несмотря на COVID-19: во Франции открылся Каннский мини-фестивальНесмотря на продолжающуюся пандемию коронавируса, из-за которой в этом году был отменен ряд престижных кинофорумов, Каннский фестиваль, хоть и с пятимесячным опозданием, все же открылся во Франции.
21:22 26/10/2020Художник Амазасп Мхитарян вырученные от продажи своих работ на аукционе средства направит на помощь АрцахуРаботы армянского художника Амазаспа «Амуза» Мхитаряна участвуют в благотворительном аукционе Art For Armenia, а все вырученные от продажи работ средства будут перечислены во Всеармянский фонд...
19:33 26/10/2020Ушел из жизни основатель Ереванского государственного камерного хора Арутюн ТопикянРано утром 26 октября ушел из жизни основатель, художественный руководитель и главный дирижер Ереванского государственного камерного хора, именитый музыкант, заслуженный деятель искусств Армении,...
20:34 24/10/2020Книги – раненым армянским военнымЧтобы немного скрасить будни военнослужащих, получивших ранения в развязанной Азербайджаном против Арцаха (НКР) войне, издательство «Дарак» («Полка») подарило 100 наименований книг медицинскому...
10:37 21/10/2020В Арцахе погиб актер-мим Ованнес АджинянПри отражении развязанной против Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) азербайджано-турецкой агрессии погиб актер-мим Ованнес Аджинян.
10:03 21/10/2020Песня «Ераз им еркир» – из Собора Святого Христа Всеспасителя Казанчецоц в ШушиСолист Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна Зограб Зограбян в Соборе Сурб Аменапркич Казанчецоц (Соборе Святого Христа Всеспасителя Казанчецоц) в арцахском Шуши...
20:01 20/10/2020Овик Кеучкерян: Это борьба за существованиеОн отметил, что армянский народ никогда не сдастся и не нужно сомневаться, что армяне всегда будут бороться.
21:14 18/10/2020Ушел из жизни заслуженный архитектор Армении Гурген МушегянВклад и наследие Гургена Мушегяна как архитектора, учителя, коллеги навсегда останутся яркими в сердцах близких, коллег, каждого человека и ученика, которые его знают.
21:13 18/10/2020«Музыкальная демонстрация» в Вене – в поддержку АрцахаАрмяне устроили «музыкальную демонстрацию» возле Венской оперы. В Вене прошли акция и зажжение свечей, посвященные памяти жертв войны в Арцахе (НКР). Акция под лозунгом «Мир Арцаху» сопровождалась...
13:43 18/10/2020Скончался известный фотограф Ваан КочарНа 71 году жизни скончался живописец, фотограф, оформитель книг, основатель музея армянской фотографии Ваан Кочар.
13:05 18/10/2020Ушел из жизни заслуженный артист Армении Ваник Мкртчян17 октября в возрасте 70 лет ушел из жизни заслуженный артист Армении Ваник Мкртчян. «Ушел из жизни замечательный, преданный своему делу человек, артист с тонким умом, юмором и глубокой...
19:06 17/10/2020Сергей Смбатян присоединился к призыву Послов доброй воли ЮНИСЕФ в Армении разных летХудожественный руководитель и главный дирижер Государственного симфонического оркестра Армении, скрипач Сергей Смбатян присоединился к призыву Послов доброй воли ЮНИСЕФ в Армении разных лет,...