11:03 29/09/2023«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի դռները բաց են 6-16 տարեկան արցախցիների համարՏիգրան Հեքեքյանի ղեկավարած «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի դռները բաց են 6-16 տարեկան արցախցի բոլոր երեխաների և պատանիների համար, ովքեր ուզում են դառնալ մեր ընտանիքի անդամը։ Այս մասին հայտնում...
09:46 29/09/2023Վանաձորի դրամատիկական թատրոնի «Մի ֆունտ սիրտ» բեմադրությունը կներկայացվի միջազգային փառատոնիԳլխավոր հերոսի՝ Շայլոկի կերպարը մարմնավորել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամայիս Սարգսյանը
17:50 28/09/2023Մահացել է դերասան Մայքլ Գամբոնը՝ Հարի Փոթերից հայտնի Ալբուս Դամբլդորը82 տարեկան հասակում մահացել է բրիտանացի և իռլանդացի դերասան Սըր Մայքլ Ջոն Գեմբոն, ով առավել հայտնի է Հարի Փոթերի մասին ֆիլմերում Ալբուս Դամբլդորի դերով։ Լուրը հայտնում է Բի-Բի-Սի-ն։ Ընտանիքի...
15:14 28/09/2023ՀԱՖՆ-ի և Սերգեյ Խաչատրյանի համերգից գոյացած հասույթը կուղղվի արցախահայերի աջակցությանըՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Սերգեյ Խաչատրյանի որոշմամբ՝ սեպտեմբերի 28-ի համերգի տոմսերից գոյացած հասույթը կուղղվի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների աջակցությանը: Այս մասին...
15:07 27/09/2023High Fest-ի որոշ միջոցառումներ չեղարկվում ենԵլնելով ստեղծված իրավիճակից՝ High Fest-ի որոշ միջոցառումներ չեղարկվում են։ «Մեզ համար մշակութային փոխանակումն ու համագործակցությունը միշտ էլ կարևոր են եղել, հետևաբար «Ավինյոն» փառատոնի հետ միասին...
10:02 27/09/2023Ադրբեջանցի զինծառայողները կրակել են Չարեքտարի 13-րդ դարի վանքի ուղղությամբԿովկասյան ժառանգության պաշտպանության կազմակերպությունը X-ի (նախկին Թվիթեր) միկրոբլոգում տեսանյութ է հրապարակել, որում երևում է՝ ինչպես են ադրբեջանցի զինծառայողերը կրակում Չարեքտարի 13-րդ դարի վանքի...
16:04 25/09/2023Երևանի Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնը չի կայանաԵրևանի Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնն այս տարի չի կայանա։ «Հարգելի հանդիսատես, ցավով տեղեկացնում ենք, որ այս տարվա Փառատոնը չի կայանա, քանի որ մենք չենք կարող անտարբեր լինել տիրող...
23:25 22/09/2023Այս ծանր օրերին նույնպես «Ծիլ» տիկնիկային ստուդիան շրջում է տարբեր վայրերում և երեխաներին հեքիաթ պարգևումՍտեփանակերտի «Ծիլ» մանկական տիկնիկային ստուդիան իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Այս ծանր օրերին նույնպես «Ծիլ» տիկնիկային ստուդիան շրջում է տարբեր վայրերում և երեխաներին հեքիաթ պարգևում։ Խառը...
17:29 22/09/2023Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը հետաձգում է ներկայացումներըԱ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը հետաձգում է այս ամսվա ընթացքում նախատեսված ներկայացումները։ «Հայտնի պատճառներից ելնելով՝ Թատրոնի 2023 թվականի սեպտեմբերի 22-ին...
08:12 21/09/2023Սնուփ Դոգի համերգը հետաձգվել էՀայտնի ռեփփեր Սնուփ Դոգի երևանյան համերգը հետաձգվել է։ Այս մասին հայտնում է կազմակերպիչ ընկերությունն ինսթագրամի իր էջում։ Այն նախատեսված էր սեպտեմբերի 23-ին Երևանի Հրազդան մարզադաշտում։ Հիշեցնենք,...
16:07 20/09/2023Սնուփ Դոգի համերգը կազմակերպող ընկերությունը հանդես կգա հայտարարությամբԵրևանում հայտնի ռեփփեր Սնուփ դոգի համերգի կազմակերպիչ Doping Space ընկերությունը պատրաստվում է հայտարարությամբ հանդես գալ սեպտեմբերի 23-ին նախատեսված միջոցառման վերաբերյալ։ Այս մասին այն...
11:10 20/09/2023Աննա Մայիլյան. Ես դաս չեմ անելուՀՀ վաստակավոր արտիստ Աննա Մայիլյանը գրում է. «Ստեղծված իրավիճակում չեմ կարծում, որ պետք է հանգիստ գնանք մեր գործերով։ Վաղը ես դաս չեմ անելու, ոչ միայն որ սիրտ չունեմ, այլ որովհետև դա ուղղակի անիմաստ...
00:48 20/09/2023Ամարասը անցել է թշնամու վերահսկողության տակ. Մեսրոպ Առաքելյան«Ապրելու երկիր» կուսակցության անդամ Մեսրոպ Առաքելյանը գրում է. «Արցախում իրավիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ լարված։ Շփման գծի երկայնքով մարտերը շարունակվում են։ Ամարասը անցել է թշնամու...
11:00 19/09/2023Newmag-ը լույս է ընծայել «Ռիմա Խաչատրյան. Արահետ» ժողովածունNewmag հրատարակչատունը լույս է ընծայել Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր մանկավարժ Ռիմա Խաչատրյանի կյանքի ու գործունեության մասին պատմող «Արահետ» ժողովածուն։ Ռիմա Խաչատրյանը խորհրդահայ...
17:11 18/09/2023ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի նիստում քննարկվել է Արցախի մշակույթի և պատմության հուշարձանների հարցըՍաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր-Ռիադում սեպտեմբերի 10-25-ն անցկացվում է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 45-րդ ընդլայնված նիստը, որին մասնակցում է նաև ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի...
16:49 18/09/2023Ուսումնասիրելով Աշտարակը՝ ժամանակակից արվեստի միջոցով. ցուցահանդես Աշտարակի պատկերասրահումՕրեր առաջ Աշտարակում կայացել է բացօթյա ցուցահանդես, որի շրջանակում յուրաքանչյուր արվեստագետ կիսվել է իր մոտեցումներով և պատկերացմամբ Հայաստանի և քաղաք Աշտարակի մասին: Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն էր...
19:50 16/09/2023Առաջին անգամ կհնչի Կարեն Անանյանի ստեղծագործությունը՝ գրված 44-օրյա պատերազմի ցավալի տպավորությունների ազդեցության տակՀայ ժամանակակից երաժշտության VII փառատոնի՝ սեպտեմբերի 19-ին կայանալիք համերգին
18:30 16/09/2023Կարմիր բլուրում ստեղծվել է հում աղյուսի արտադրամաս, արդեն պատրաստվել են ուրարատական աղյուսների չափսերով առաջին օրինակներըՄեկնարկել է Երևանի քաղաքապետարանի, Ֆրանկոֆոն քաղաքապետների ասոցիացիայի, «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի և Գրենոբլի Հողի ճարտարապետության ուսումնասիրության կենտրոնի միջև կնքված Էրեբունի...
11:38 16/09/2023Մահացել է կոլումբացի հայտնի քանդակագործ և նկարիչ Ֆերնանդո ԲոտերոնՆրա քանդակները տեղադրված են Երևանի Կասկադում

17:56 15/10/2018'Old and New Yerevan': Unique photo exhibition dedicated to capital’s 2800th anniversaryA unique photo exhibition dedicated to the 2800th anniversary of Yerevan will open at the capital on Friday, 19 October, to bring to light the city’s history and current life.
16:38 15/10/2018Yerevan Int'l Music Festival to feature concert dedicated to breast cancer struggleYerevan’s Aram Khachaturian Concert Hall is hosting a concert dedicated to the fight against breast cancer on 19 October on the sidelines of the 12th Yerevan International Music Festival.
17:35 13/10/2018Tenor Mihran Aghajanyan to perform first time in Armenia with “Tosca” operaWorld known tenor, pianist and conductor Mihran Aghajanyan will perform first time in Armenia, playing his part in “Tosca” opera for the Armenian audience.
16:08 12/10/2018“Aznavour passed away, I cannot afford birthday celebrations” – “Master of the duduk” Jivan Gasparyan turns 90People’s Artist of Armenia, world known musician and composer Jivan Gasparyan who is internationally renowned "master of the duduk," marks today the 90th anniversary of birthday.
11:04 12/10/2018Human-shaped sculptures unearthed in Artsakh excavationsExcavations of the mausoleum in the area of Karmiravan village of Artsakh Martakert region continue, Artsakh ministry of culture and youth affairs reports on Facebook.
20:31 11/10/2018Sergey Smbatyan to lead the Armenian programme of the Francophonie gala concertThe Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra Sergey Smbatyan’s will conduct the Armenian programme of Francophonie gala concert tonight in the Republic...
13:22 10/10/2018Quake movie “Spitak” submitted for Oscars raceThe new drama "Spitak" which centers on the catastrophic earthquake that shook Armenia on 7 December 1988 is the country’s official submission for the Best Foreign Language Film category at the 91st...
14:44 09/10/2018Famous Artsakh filmmaker Don Askarian dies at 69Don Askarian, a renowned international filmmaker and photographer from Artsakh, passed away in Berlin on 6 October at the age of 69.
11:41 09/10/2018Galan Trio Greek band to perform concert in YerevanGalan Trio, a famous Greek classical music band featuring Charalampos Karasavvidis (violin), Marina Kolovou (cello) and Petros Bouras (piano), will perform a concert in Yerevan, Armenia, next week as...
16:20 08/10/2018Yerevan Opera Theater to host Caballé tribute concertA concert to honor Montserrat Caballé, a world-renowned Spanish opera singer and a big friend of the Armenian people, will take place at the Armenian National Academic Theater of Opera and Ballet...
12:31 08/10/2018Renowned cellist Narek Hakhnazaryan to dedicate his October concerts to AznavourWorld-famous Armenian cellist Narek Hakhnazaryan has announced his decision to dedicate all his performances in October to the memory of great Charles Aznavour.
19:52 06/10/2018Aznavour’s daughter publishes new family photo of the great chansonnierElder daughter of Charles Aznavour Seda has published on Facebook a new family photo of the great chansonnier with relatives and family members.
15:21 06/10/2018Den Gharibian - author of the Armenian song performed at the homage ceremony in memory of AznavourThe national homage ceremony for world-renowned French-Armenian chansonnier Charles Aznavour took place on Friday in Paris.
14:05 06/10/2018Constantine Orbelian to lead concerts for late opera star HvorostovskyArmenian conductor Constantine Orbelian, the Artistic Director of the National Academic Theatre of opera and ballet after A.
11:44 06/10/2018Montserrat Caballé, renowned Spanish soprano, dies at 85Renowned opera singer Montserrat Caballé died aged 85, BBC reported. She had been suffering from health complaints for some time and was admitted to hospital in Barcelona last month. Her career...
11:02 06/10/2018“Francophone” Village to open in Yerevan“Francophone” Village will be set up in Yerevan from October 7-12 in the scope of the 17th Summit of Francophonie.
18:18 05/10/2018Candlelight march in memory of Aznavour planned in YerevanMinistry of Culture of Armenia informs that a Candlelight vigil is planned in Yerevan today in memory of the great French-Armenian chansonnier Charles Aznavour.
17:07 05/10/2018The next Cesar Awards will be dedicated to Charles AznavourThe next ceremony of the César awards, the annual French cinema, will be dedicated to great French-Armenian Chansonnier Charles Aznavour, who died Monday at the age of 94 years, the Academy of Caesar...
16:19 05/10/2018Various experts should be involved in excavations of ‘Armenian Stonehenge’, astronomer saysAstronomer Grigor Brutyan is in favor of the excavations in Armenia’s Zorats Karer (also called Karahunj, Qarahunj or Carahunge and Carenish) prehistoric archaeological site known as ‘Armenian...
19:39 04/10/2018The 10th ReAnimania International Festival of Yerevan announces 2000 submissionsMore than 2000 applications from 100 countries have been submitted for the 10th ReAnimania International Animation & Comics Art Festival of Yerevan.