13:07 24/07/2023«Բարբի» ֆիլմը հանգստյան օրերին գլխավորել է Ռուսաստանի և ԱՊՀ-ի վարձույթներըԳրետա Գերվիգի «Բարբի» ֆիլմը՝ Ռայան Գոսլինգի և Մարգո Ռոբիի գլխավոր դերակատարմամբ, անցած հանգստյան օրերին Ռուսաստանում և ԱՊՀ-ում գլխավորել է կինովարձույթը՝ հավաքելով 95 միլիոն ռուբլի, գրում է «Ռիա...
12:28 24/07/2023Գանձայում 56-րդ անգամ նշվել է «Տերյանական պոեզիա»-ի օրըհուլիսի 23-ին Նինոծմինդայի շրջանի Գանձա գյուղում հանդիսավորությամբ նշվել է «Տերյանական պոեզիայի» օրը։ Այս տոնը նշվում է արդեն 56-րդ անգամ: Հայ մեծ քնարերգու, բանաստեղծ Վահան Տերյանին նվիրված տոնը...
11:42 24/07/2023Գոռ Սուջյանի և Միքայել Ոսկանյանի համերգը չեղարկվել է՝ պայմանավորված Արցախում ստեղծված իրավիճակովSputnik Արմենիան տեղեկացել է երաժիշտ, թառահար Միքայել Ոսկանյանը
11:11 24/07/2023Նոր փոստային բացիկ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սուրեն Սաֆարյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմայինՀուլիսի 21-ին շրջանառության մեջ է դրվել «Մեծանուն հայեր. Սուրեն Սաֆարյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմային նվիրված 1 նամականիշով միակողմանի փոստային բացիկ: «ՀայՓոստ» ընկերությունից հայտնում են, որ մեկ...
12:45 22/07/2023«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կանցկացվի «Ժամանակների կապը» երիտասարդ խորեոգրաֆների երեկոնՀուլիսի 24-ին, ժամը 19:00 «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում Երևանի Թատրոնի և կինոյի պետական իստիտուտը և «Բալետ 2021» հիմնադրամը համատեղ կներկայացնեն «Ժամանակների կապը» երիտասարդ խորեոգրաֆների երեկոն:...
14:16 21/07/2023Սիրուշոն առաջին անգամ այցելել է Հաղպատ և կիսվել տպավորություններովԵրգչուհի Սիրուշոն ինստագրամյան իր էջում հրապարակել է լուսանկարներ Հաղպատի վանական համալիրից ու գրել.
12:28 21/07/2023Հայաստանի պատմության թանգարանն այցելուների համար բաց կլինի 10։00-ից մինչև 20։00-նԱռաջիկա երկու ամիսներին Հայաստանի պատմության թանգարանի մշտական ցուցադրությունը այցելուների համար բաց կլինի 10։00-ից մինչև 20։00-ն։ Այս մասին հայտնում են թանգարանից։ Թանգարանի ներկայիս մշտական...
18:00 20/07/2023Հայաստանում է ամերիկացի հայտնի վավերագրող ռեժիսոր Թեդ ԲրաունըՀուլիսի 20-25-ը ԱՄՆ պետքարտուղարության «Ամերիկյան ֆիլմերի ցուցաշար» ծրագրի շրջանակում Հայաստան կայցելի ամերիկացի կինոռեժիսոր Թեդ Բրաունը, որն աշխատարաններ և վարպետության դասեր կանցկացնի տեղի...
12:49 20/07/2023Մինաս Ավետիսյանի ծննդյան օրն է«Իբրև նկարիչ, գիտեմ և վստահ եմ, որ ամեն մի նկարիչ, կանգնելով Մինասի նկարների առջև, այնտեղ տեսնում է իր չարածի, իր չկարողացածի, իր երազածի իրագործումը։ Մինասը մեր նկարչության բարձրացող աշտարակն էր,...
11:49 19/07/2023Վերականգնվել է Քրդիկանց բնակավայրի 17-րդ դարում կառուցված Սբ. Աստվածածին եկեղեցինԲարերարի ջանքերով վերականգնվել է ՀՀ Սյունիքի մարզի Լեռնաձոր համայնքի Քրդիկանց բնակավայրի Սբ. Աստվածածին եկեղեցին: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, վերականգնող ճարտարապետ Ամիրան Բադիշյանի կողմից դեռևս...
13:40 18/07/2023Գարուշ Ղազարյանի «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմը կցուցադրվի Հռոմի Casa Del Cinema կինոթատրոնումԻտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է. «Տեղեկացնում ենք, որ ռեժիսոր Գարուշ Ղազարյանի՝ «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմը կցուցադրվի Հռոմում, Casa Del Cinema կինոթատրոնում, հուլիսի...
17:22 17/07/2023Արա Խզմալյանն ընտրվել է Մատենադարանի տնօրեն«Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանն ընտրել է Մատենադարանի տնօրեն։ Այս մասին...
16:41 17/07/2023Հայտնի են դարձել Քիմ Քարդաշյանի և Թոմ Բրեյդիի հարաբերությունների մանրամասներըՄիլիարդատեր Մայքլ Ռուբինը բացահայտել է, թե իրականում ինչ է կատարվում գործարար և ռեալիթի աստղ Քիմ Քարդաշյանի և նրա ենթադրյալ նոր ընկերոջ՝ ամերիկացի ֆուտբոլիստ Թոմ Բրեյդիի միջև։ Ռուբինի խոսքերը...
11:43 17/07/2023Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը Գյումրիում կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան» համերգըՀուլիսի 21-ին՝ ժամը 19:00-ին, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը համերգով հանդես կգա Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում։ Նվագախումբը կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան»...
09:41 17/07/2023Մաշա Մնջոյանը «Սլավյանսկի բազար 2023» մրցույթում արժանացել է Գրան Պրի մրցանակիՀայաստանն առաջին անգամ հաղթող է ճանաչվել «Սլավյանսկի բազար» երիտասարդ կատարողների մրցույթում։
21:37 15/07/2023«Ոսկե ծիրան»-ի մրցանակակիրներըԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 20-րդ միջազգային կինոփառատոնը հատել է եզրագիծը։ Հուլիսի 15-ին Կինոյի տանն անցկացվել է փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Փակման արարողության ընթացքում ժյուրիի կազմը...
19:15 15/07/2023Հղի Քորթնի Քարդաշյանին քննադատել են բացվածքով լողազգեստով լուսանկարի համար.Քարդաշյանների ռեալիթի աստղ Քորթնի Քարդաշյանը շարունակում է լուսանկարներ հրապարակել Հավայան կղզիներում իր հանգստից։ Նա նկարները տարածել է սոցիալական ցանցերում։ Հղի Քորթնի Քարդաշյանը մի քանի օր է՝...
18:50 15/07/2023Ջեյմս Քեմերոնը հայտնել է՝ ֆիլմ չի նկարահանի «Տիտան» սուզանավի ողբերգության մասինԿանադացի ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնը հերքել է տեղեկությունը, թե իբր պատրաստվում է ֆիլմ նկարահանել խորտակված «Տիտան» սուզանավի մասին։ Այս մասին հայտնում է Twitter-ի նրա էջը։ «Ես սովորաբար չեմ արձագանքում...

10:21 04/07/2020«Валик джан, я тебе один умный вещь скажу, только ты не обижайся»: сегодня день рождения актера Мгера Мкртчяна90 лет назад в этот день, 4 июля 1930 года, в армянском городе Ленинакан (ныне Гюмри) родился советский актер театра и кино, театральный режиссер, Народный артист СССР Фрунзик (Фрунзе Мушегович)...
15:46 03/07/2020Скандал для Лео, или как Марго Робби дала пощечину Ди КаприоСкорсезе оценил импровизацию и утвердил Робби. Правда, ей пришлось нелегко: перед откровенными сценами актриса выпивала несколько шотов текилы, чтобы не так нервничать.
15:32 03/07/2020Несмотря на коронавирус: Музей С. Параджанова в Ереване в прошлые месяцы работал эффективноВ связи с эпидемиологической ситуацией в стране до сих пор закрыты армянские культурные центры. Музей Сергея Параджанова, хоть и не принимал посетителей, но эти четыре месяца, по оценке директора...
15:15 03/07/2020Книга Рубена Варданяна «Реквием по несбывшемуся» – уже на полках книжных магазиновВ книге представлены размышления о «судьбе армянина», о том, почему только 1/3 из 9-10 миллионов армян проживает на Родине.
13:36 03/07/2020Серж Саргсян поздравил поэта Размика Давояна с 80-летиемТрудно оценить силу влияния Ваших произведений, которая напрямую следует из Вашей жизненной философии «передачи жизненной энергии».
12:09 03/07/2020Россия призвала Турцию к взвешенности в вопросе о статусе Святой СофииОна отметила, в Турции в последние дни активизировались общественные дискуссии по вопросу дальнейшей судьбы храма и возможности возобновления там регулярных мусульманских богослужений.
13:50 02/07/2020Вопрос о статусе Святой Софии: Турция откладывает решение о превращении музея в мечетьГосударственный совет Турции заявил, что вынесет решение в течение 15 дней.
13:10 02/07/2020Госсекретарь США Майк Помпео потребовал от Турции оставить Святую Софию музеемПо мнению Помпео, то, что собор является музеем, позволило людям со всего мира любоваться им.
12:59 02/07/2020«Золотой абрикос» организовал онлайн-обсуждение с авторами фильма-участника Каннского фестиваляВ список дебютных фильмов (The First Features) официального отбора «Канны-2020» включен фильм армянского режиссера Норы Мартиросян «Если ветер утихнет» / «Si Le Vent Tombe» («Should the Wind Fall»).
10:21 02/07/2020Проживающая в Испании армянская саксофонистка Алисия Саркисян заняла первое место на онлайн-конкурсеВ первом туре участвовали 632 музыканта. Как сообщается на сайте melillahoy.es, по итогам 2-часового зрительского голосования Алисия Саркисян набрала 508 голосов.
13:56 01/07/2020Патриарх Константинопольский Варфоломей предостерег от превращения Св. Софии в мечетьПо мнению патриарха Варфоломея, изменение статуса Айя-Софии может вызвать международную напряженность.
13:31 01/07/2020Пенелопа Крус снова снимется в фильме испанского режиссера Педро АльмодовараИспанский режиссёр Педро Альмодовар начал работу над фильмом Madres Paralelas («Параллельные матери»).
13:24 01/07/2020Армянский фильм «Лорик» удостоился гран-при на фестивале в Нью-ЙоркеВ фильме снимались Микаел Погосян (Лорик / Лоуренс), Ирэн Айвазян (Ася), Евгения Дмитриева (Анна).
15:40 29/06/2020Дом-музей Хачатура Абовяна пытается переместиться из онлайн-платформы на реальную«Когда началась эпидемия нового коронавируса пользователи онлайн-платформы были более активными, сейчас же людям становится неинтересно из-за однообразия», – заявила в беседе с корреспондентом...
12:36 29/06/2020Экс-супруга Элтона Джона подала на него в судЭлтон Джон и Рената Блауэл поженились в 1984 году.
19:45 27/06/2020Боб Дилан в 9-й раз покорил британские чарты, или возраст славе не помехаБоб Дилан стал самым возрастным музыкантом, альбом которого возглавил хит-парад Великобритании.
14:15 27/06/2020Российский продюсер Максим Фадеев сбросил 100 кг: его фото поразило подписчиковФадеев пообещал в будущем поделиться с подписчиками методикой, которая позволила добиться такого результата.
16:21 26/06/2020Ушел из жизни актер Геворк Додозян – ГевоГеворка Додозяна широкая общественность знает по его многочисленным юмористическим миниатюрам.
19:45 25/06/2020Кустурица снимет сериал по книге нобелевского лауреатаСербский режиссер Эмир Кустурица снимет телесериал по роману нобелевского лауреата, югославского писателя Иво Андрича «Мост на Дрине».
13:47 25/06/2020Леонардо да Винчи обладал редкой особенностью зрения – видел мир в «замедленной съемке»Швейцарские ученые проанализировали рисунки мастера.