13:07 24/07/2023«Բարբի» ֆիլմը հանգստյան օրերին գլխավորել է Ռուսաստանի և ԱՊՀ-ի վարձույթներըԳրետա Գերվիգի «Բարբի» ֆիլմը՝ Ռայան Գոսլինգի և Մարգո Ռոբիի գլխավոր դերակատարմամբ, անցած հանգստյան օրերին Ռուսաստանում և ԱՊՀ-ում գլխավորել է կինովարձույթը՝ հավաքելով 95 միլիոն ռուբլի, գրում է «Ռիա...
12:28 24/07/2023Գանձայում 56-րդ անգամ նշվել է «Տերյանական պոեզիա»-ի օրըհուլիսի 23-ին Նինոծմինդայի շրջանի Գանձա գյուղում հանդիսավորությամբ նշվել է «Տերյանական պոեզիայի» օրը։ Այս տոնը նշվում է արդեն 56-րդ անգամ: Հայ մեծ քնարերգու, բանաստեղծ Վահան Տերյանին նվիրված տոնը...
11:42 24/07/2023Գոռ Սուջյանի և Միքայել Ոսկանյանի համերգը չեղարկվել է՝ պայմանավորված Արցախում ստեղծված իրավիճակովSputnik Արմենիան տեղեկացել է երաժիշտ, թառահար Միքայել Ոսկանյանը
11:11 24/07/2023Նոր փոստային բացիկ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սուրեն Սաֆարյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմայինՀուլիսի 21-ին շրջանառության մեջ է դրվել «Մեծանուն հայեր. Սուրեն Սաֆարյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմային նվիրված 1 նամականիշով միակողմանի փոստային բացիկ: «ՀայՓոստ» ընկերությունից հայտնում են, որ մեկ...
12:45 22/07/2023«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կանցկացվի «Ժամանակների կապը» երիտասարդ խորեոգրաֆների երեկոնՀուլիսի 24-ին, ժամը 19:00 «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում Երևանի Թատրոնի և կինոյի պետական իստիտուտը և «Բալետ 2021» հիմնադրամը համատեղ կներկայացնեն «Ժամանակների կապը» երիտասարդ խորեոգրաֆների երեկոն:...
14:16 21/07/2023Սիրուշոն առաջին անգամ այցելել է Հաղպատ և կիսվել տպավորություններովԵրգչուհի Սիրուշոն ինստագրամյան իր էջում հրապարակել է լուսանկարներ Հաղպատի վանական համալիրից ու գրել.
12:28 21/07/2023Հայաստանի պատմության թանգարանն այցելուների համար բաց կլինի 10։00-ից մինչև 20։00-նԱռաջիկա երկու ամիսներին Հայաստանի պատմության թանգարանի մշտական ցուցադրությունը այցելուների համար բաց կլինի 10։00-ից մինչև 20։00-ն։ Այս մասին հայտնում են թանգարանից։ Թանգարանի ներկայիս մշտական...
18:00 20/07/2023Հայաստանում է ամերիկացի հայտնի վավերագրող ռեժիսոր Թեդ ԲրաունըՀուլիսի 20-25-ը ԱՄՆ պետքարտուղարության «Ամերիկյան ֆիլմերի ցուցաշար» ծրագրի շրջանակում Հայաստան կայցելի ամերիկացի կինոռեժիսոր Թեդ Բրաունը, որն աշխատարաններ և վարպետության դասեր կանցկացնի տեղի...
12:49 20/07/2023Մինաս Ավետիսյանի ծննդյան օրն է«Իբրև նկարիչ, գիտեմ և վստահ եմ, որ ամեն մի նկարիչ, կանգնելով Մինասի նկարների առջև, այնտեղ տեսնում է իր չարածի, իր չկարողացածի, իր երազածի իրագործումը։ Մինասը մեր նկարչության բարձրացող աշտարակն էր,...
11:49 19/07/2023Վերականգնվել է Քրդիկանց բնակավայրի 17-րդ դարում կառուցված Սբ. Աստվածածին եկեղեցինԲարերարի ջանքերով վերականգնվել է ՀՀ Սյունիքի մարզի Լեռնաձոր համայնքի Քրդիկանց բնակավայրի Սբ. Աստվածածին եկեղեցին: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, վերականգնող ճարտարապետ Ամիրան Բադիշյանի կողմից դեռևս...
13:40 18/07/2023Գարուշ Ղազարյանի «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմը կցուցադրվի Հռոմի Casa Del Cinema կինոթատրոնումԻտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է. «Տեղեկացնում ենք, որ ռեժիսոր Գարուշ Ղազարյանի՝ «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմը կցուցադրվի Հռոմում, Casa Del Cinema կինոթատրոնում, հուլիսի...
17:22 17/07/2023Արա Խզմալյանն ընտրվել է Մատենադարանի տնօրեն«Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանն ընտրել է Մատենադարանի տնօրեն։ Այս մասին...
16:41 17/07/2023Հայտնի են դարձել Քիմ Քարդաշյանի և Թոմ Բրեյդիի հարաբերությունների մանրամասներըՄիլիարդատեր Մայքլ Ռուբինը բացահայտել է, թե իրականում ինչ է կատարվում գործարար և ռեալիթի աստղ Քիմ Քարդաշյանի և նրա ենթադրյալ նոր ընկերոջ՝ ամերիկացի ֆուտբոլիստ Թոմ Բրեյդիի միջև։ Ռուբինի խոսքերը...
11:43 17/07/2023Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը Գյումրիում կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան» համերգըՀուլիսի 21-ին՝ ժամը 19:00-ին, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը համերգով հանդես կգա Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում։ Նվագախումբը կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան»...
09:41 17/07/2023Մաշա Մնջոյանը «Սլավյանսկի բազար 2023» մրցույթում արժանացել է Գրան Պրի մրցանակիՀայաստանն առաջին անգամ հաղթող է ճանաչվել «Սլավյանսկի բազար» երիտասարդ կատարողների մրցույթում։
21:37 15/07/2023«Ոսկե ծիրան»-ի մրցանակակիրներըԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 20-րդ միջազգային կինոփառատոնը հատել է եզրագիծը։ Հուլիսի 15-ին Կինոյի տանն անցկացվել է փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Փակման արարողության ընթացքում ժյուրիի կազմը...
19:15 15/07/2023Հղի Քորթնի Քարդաշյանին քննադատել են բացվածքով լողազգեստով լուսանկարի համար.Քարդաշյանների ռեալիթի աստղ Քորթնի Քարդաշյանը շարունակում է լուսանկարներ հրապարակել Հավայան կղզիներում իր հանգստից։ Նա նկարները տարածել է սոցիալական ցանցերում։ Հղի Քորթնի Քարդաշյանը մի քանի օր է՝...
18:50 15/07/2023Ջեյմս Քեմերոնը հայտնել է՝ ֆիլմ չի նկարահանի «Տիտան» սուզանավի ողբերգության մասինԿանադացի ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնը հերքել է տեղեկությունը, թե իբր պատրաստվում է ֆիլմ նկարահանել խորտակված «Տիտան» սուզանավի մասին։ Այս մասին հայտնում է Twitter-ի նրա էջը։ «Ես սովորաբար չեմ արձագանքում...

19:48 17/05/2018Viktor Uzur appointed as a jury member of the 14th Khachaturian International CompetitionInternational Competitions Prizewinner, soloist, chamber musician Viktor Uzur is appointed as a jury member of the 14th Competition.
16:43 15/05/2018Youth theatre forum of CIS, Baltics and Georgia kicks off in Armenia’s capitalThe Third Youth Theatre Forum of the Commonwealth of Independent States (CIS) countries, Baltic states and Georgia kicked off today in the Armenian capital, Yerevan, promising to open up new...
16:31 12/05/2018Armenia’s Sergey Smbatyan to conduct Latvian National Symphony OrchestraFollowing the Malta International Music Festival, where the Armenian State Symphony Orchestra received the highest appreciation from musicologists and foreign media, the orchestra led by artistic...
15:06 10/05/2018Play dedicated to April War heroes premieres at Gyumri Drama TheatreA new play dedicated to the heroes of the 2016 April War premiered at Gyumri Drama Theatre named after Vardan Ajemyan, with the premiere of a video based on the play’s music held on Wednesday.
11:22 09/05/2018Eurovision 2018: Armenia fails to make Grand FinalArmenia has missed out on making the grand final of the 63rd Eurovision after the first semi-final of Eurovision 2018 took place on Tuesday night in Portugal.
18:17 05/05/2018Medical team led by American-Armenian surgeon removed a patient’s 60 kilo ovarian tumourA 38-year-old American woman whose benign ovarian tumour grew 4.5 kilograms a week over the course of two months is expected to make a full recovery after doctors removed the 60-kilo mass from her...
14:33 28/04/2018Gyumri Drama Theatre to premiere a new play about the April WarGyumri Drama Theatre named after Vardan Ajemyan is preparing new play devoted to the April Four-Day War in 2016.The trailer of the performance will be released on May 8.
12:11 28/04/2018Abba announce first new songs for 35 yearsThe Swedish four-piece Abba, who had nine No 1 hits in the UK between 1974 and 1980, and who have sold hundreds of millions of records worldwide, announced on Instagram that they had recorded two new...
15:23 26/04/2018Violinist Maxim Vengerov, State Symphony Orchestra of Armenia perform together at Malta int’l music festivalThe State Symphony Orchestra of Armenia and world-famous violinist Maxim Vengerov performed together on Wednesday in the framework of Malta International Music Festival.
20:27 19/04/2018Armenian culture days in Malta will be initiated by the concert devoted to Khachatryan's jubileeThe concert dedicated to the 115-th anniversary of Aram Khachatryan opened Armenia's Culture Days in Malta started on April 18.
19:40 18/04/2018Cannes Film Festival: French-Armenian director Robert Guediguian in the jury lineupFrench-Armenian filmmaker, producer Robert Guediguian have joined the jury of the 71st Cannes Film Festival under the presidency of Australian actress Cate Blanchett, the festival's organizers said...
14:30 16/04/2018Italian film director Vittorio Taviani dies at 88The Italian film director Vittorio Taviani, who with his brother Paolo Taviani created Italian cinema masterpieces, has died at the age of 88, The Guardian reports.
12:38 16/04/2018Film about devastating Spitak quake included in Moscow film festival’s competition program"Spitak", a film jointly produced by Armenia and Russia, has been included in the Main Competition program of the 40th Moscow International Film Festival scheduled for 19-26 April.
19:21 14/04/2018Armenian State Symphony Orchestra to perform at Malta International Music Festival as an official orchestraThe Armenian State Symphony Orchestra is invited to participate in Malta International Music Festival which will be held from the period of April 15 to May 1.
17:02 13/04/2018Armenian director’s film wins Grand Prix at Yew York int’l film festival“Hot Country Cold Winter”, a film directed by David Safarian, has won the Grand Prize Narrative Feature at the Socially Relevant Film Festival in New York, the Union of Cinematographers of Armenia...
09:49 05/04/2018Ambassador Minasyan speaks of the symbol of Saint Gregory of Narek statue consecrationThe unveiling ceremony of the statue of Saint Gregory of Narek will take place today in the Vatican Gardens.
17:01 02/04/2018Armenian State Symphony Orchestra's performance at Elbphilharmnie received with loud applauses and "bravos"The State Symphony Orchestra of Armenia gloriously performed Armenian music in the magnificent Hall of Hamburg's Elbphilharmonie.
13:17 31/03/2018Diana Kardumyan’s "TOMBE" included in competition program of Moscow Int’l Film FestivalArmenian filmmaker Diana Kardumyan’s "TOMBE" drama has been included in the Short Films Competition program of the Moscow International Film Festival.
14:51 28/03/2018President Sargsyan congratulates Honored Art Worker Sona Hovhannisyan on jubileePresident of Armenia Serzh Sargsyan congratulated Honored Art Worker of the Republic of Armenia, conductor Sona Hovhannisyan on her 55th birth anniversary, wishing her robust health, happiness and...
13:31 26/03/2018The Armenian State Symphony Orchestra to present Armenian composers' art in HamburgThe Armenian State Symphony Orchestra will perform in Germany on March 28 at the Great Hall of the Elbphilharmonie, which is considered to be the most prestigious cultural project of the century.