16:07 21/05/2021«Զվարթնոց»-ում կանցկացվի Տոլմայի փառատոնՄայիսի 22-ին ժամը 13:00-ին «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում կանցկացվի Տոլմայի համահայկական հոբելյանական 10-րդ փառատոնը։ Միջոցառումը նախաձեռնել են «Պատմամշակութային...
16:29 20/05/2021Սկանդալային է, որ Եվրոպան իր ձայնը չի բարձրացնում ընդդեմ քրիստոնյա հայերի էթնիկ ու կրոնական զտման․ Սիլվիա Սարդոն«Սկանդային է, որ Եվրոպան իր ձայնը չի բարձրացնում ընդդեմ քրիստոնյա հայերի էթնիկ ու կրոնական զտման։ Մոտ 250 հայեր գերեվարվել են ու չեն վերադարձվել, եկեղեցիներ են պղծվել, գերեզմաններ են քանդվել։ Այս...
11:18 20/05/202120.05.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5433 կորոնավիրուսով հիվանդ։
13:49 19/05/2021Մայիսի 21-ին և 22-ին Հայաստանում կանխատեսվում են անոմալ շոգերԱրաբական անապատներից արևադարձային տաք օդի ալիք է ներթափանցում:
11:36 19/05/2021«Արվե՞ստ, թե՞ գիտություն․ Երեք վերականգնված կտավի պատմություն՝ Բաշինջաղյան, Կոջոյան, Սարյան»Հայաստանի ազգային պատկերասրահը սկսում է «Վերականգնված ցուցանմուշների պատմություն» նախագիծը
11:14 19/05/202119.05.2021. Կորոնավիրուսի 229 նոր դեպք է գրանցվել, 14 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5424 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:14 19/05/2021Ամենասուրը մնում է անհայտ կորածների որոնման խնդիրը. ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի սպաՌուսաստանի Խաղաղապահ զորախմբի (ՌԽԶ) մարդասիրական արձագանքման ստորաբաժանման Քաղաքացիների ընդունելության կենտրոնը շարունակում է աշխատանքը: Գործում է նաև «թեժ գիծ»՝ անհայտ կորած զինծառայողների որոնման...
19:49 18/05/2021Սարիկ Անդրեասյանի «Երկրաշարժ» ֆիլմը՝ Netflix-ումNetflix-ը ձեռք է բերել Հրաչյա Քեշիշյանի «Շնորհակալություն հայրիկ» կատակերգությունը։
19:23 18/05/2021Բժիշկները հորդորել են չեղարկել Տոկիոյի օլիմպիական խաղերըՏոկիոյում աշխատող շուրջ 6000 բժիշկներից կազմված միավորումը կարծում է, որ անհրաժեշտ է չեղյալ հայտարարել այս ամռանը նախատեսված օլիմպիական խաղերը, հաղորդում են ճապոնական լրատվամիջոցները: «Այս միջոցառման...
17:19 18/05/2021Գոհար Մելոյան. Մի՛ մոռացեք, որ դուք և ձեր ընտանիքները ևս չեք խուսանավելու թշնամու ագրեսիայիցՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում ոստիկանության ներկայացուցիչների գործողությունների վերաբերյալ երկու տեսանյութ է հրապարակել ու գրել.
11:04 18/05/202118.05.2021. Կորոնավիրուսի 212 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5410 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:55 17/05/2021Գանձայում մեկնարկել են Վահան Տերյանի տուն-թանգարանի ցուցասրահի վերականգնման աշխատանքները«Ջավախքին աջակցություն» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Նինոծմինդայի շրջանի Գանձա գյուղում արդեն մեկնարկել են Վահան Տերյանի տուն-թանգարանի ցուցասրահի վերականգնման աշխատանքները: «Ջավախքին աջակցություն»...
11:37 17/05/2021Նյու Յորքում իր գործունեությունն է սկսել «Փրկել հայկական հուշարձանները» կազմակերպությունը«Հայ պատմական յուշարձանները միայն քարեր չեն։ Անոնք պատմութիւն են, հաւատք ու ինքնութիւն, մեր մշակոյթի հիւսուածքն իսկ, եւ մեր անցեալը, ներկան ու ապագան»
11:18 17/05/202117.05.2021. Կորոնավիրուսի 67 նոր դեպք է գրանցվել, 10 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5393 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:24 17/05/2021Նաիրա Զոհրաբյան. «արսեն թորոսյանը երեկ շշմելու բացահայտում արեց»ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, արձագանքելով Արսեն Թորոսյանի՝ իրեն ուղղված մեղադրանքներին, գրել է.
11:07 15/05/202115.05.2021. Կորոնավիրուսի 282 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5372 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:30 14/05/2021ԱՄՆ Հայ Դատի հանձնախումբը սխալ և անխոհեմ է որակել ԱՄՆ Պետքարտուղարության խոսնակի հայտարարությունըԱմերիկայի Հայ Դատի Հանձնախումբն անդրադարձել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության խոսնակ Նեդ Փրայսի գրառմանը և Պետքարտուղարության դիրքորոշումը համարել է սխալ և անխոհեմ.
11:15 14/05/202114.05.2021. Կորոնավիրուսի 230 նոր դեպք է գրանցվել, 15 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5356 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:18 14/05/2021Մատենադարանի գիտաշխատողը աջակցում է Սև լիճը գրաված ադրբեջանական բանակին. Վահան Իշխանյան«Անտարբերության ապացույցն այն է, որ կապիտուլյանտը կապիտուլիացիան ստորագրելուց հետո 6 ամիս դեռ իշխանության է, և կարող է էլի մնալ»։
09:48 14/05/2021ՄԱԿ. Լեռնային Ղարաբաղ մարդասիրական մուտքը հնարավոր չէ Ադրբեջանի պատճառովՄԱԿ-ի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դյուջարիկը վերահաստատել է Լեռնային Ղարաբաղ անխոչընդոտ մարդասիրական մուտքի անհրաժեշտությունը, նշելով, որ դա հնարավոր չէ Ադրբեջանի պատճառով: Այս մասին Դյուջարիկն ասել է...

12:47 15/11/2018Gudauri-Koby road closed for trucksGudauri-Koby road leading to Upper Lars is closed for trucks due to bad weather conditions, the RA Embassy in Georgia reports.
13:00 14/11/2018OSCE conducts monitoring on the border of Artsakh and AzerbaijanOn November 14, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the ceasefire regime on the border of...
15:09 13/11/2018Armenia bids final farewell to weightlifting legend Yuri VardanyanArmenians are bidding today their last farewell to world-famous weightlifter, European and world champion Yuri Vardanyan.
11:58 13/11/2018Armenian Church commemorates St. Martyr Demetrios, Priest St. BasilikosThe Armenian Apostolic Church commemorates on 13 November St. Martyr Demetrios and the Priest St. Basilikos, the Araratian Patriarchal Diocese's official website reports. St. Demetrios (Demetrius)...
12:19 12/11/2018Illegal building being demolished in Yerevan districtAn illegal construction comprising about 1,100 sq. m. of territory is being demolished in Yerevan’s Nor Nork administrative region with the decision of Mayor Hayk Marutyan, Hakob Karapetyan, a...
13:20 09/11/2018Armenian culture minister comments on report on rejecting funds for Artsakh charity concertArmenia’s Acting Minister of Culture Lilit Makunts has issued comments on an article by Zhoghovurd daily stating the ministry has rejected financial assistance to famous Armenian singer Tovmas...
12:20 09/11/2018Missing 12-year-old boy found dead in Armenia’s VanadzorA 12-year-old child, who was reportedly missing since November 6, has been found dead in a lake in Vanadzor Province, Armenia, police said in a statement.
13:02 08/11/2018Acting Defense Minister: Crash may have been caused by technical failuresThe condition of all the servicemen taken to Zangezur military hospital following the car accident on Vorotan-Khndzoresk highway is currently assessed as satisfactory.
11:25 08/11/2018Putin and Trump to meet in Buenos AiresUS President Donald Trump and RF President Vladimir Putin cancelled their meeting in Paris at the request of the French President Emmanuel Macron.
15:23 07/11/2018Speaker Ara Babloyan not to run for parliamentSpeaker of the Armenian National Assembly Ara Babloyan and his son have no plans to run in the snap parliamentary elections scheduled for December 9, he told reporters on Wednesday.
13:07 07/11/2018Nikol Pashinyan to attend CSTO meeting in AstanaThe acting Prime Minister of Armenian, Nikol Pashinyan will pay a working visit to the Republic of Kazakhstan on November 8-9, the RA government's information and public relations department reports.
10:19 06/11/2018Armenian Church commemorates Sts. Bishop Akipsimos, Priest Hovsep, Deacon Ayitala and Martyr PlatonThe Armenian Apostolic Church commemorates on Tuesday Sts. Bishop Akipsimos, Priest Hovsep (Joseph), Deacon Ayitala and Martyr Platon, the official website of Araratian Patriarchal Diocese reports....
10:30 05/11/2018Armenian Church commemorates Pontiff of Rome St. StepannosThe Armenian Apostolic Church commemorates today Sts. Pontiff of Rome St. Stepannos, the Priests, the Deacons and the people, the official website of Araratian Patriarchal Diocese reports. The...
10:11 05/11/2018US unleashes "toughest ever" sanctions on IranThe US unleashed its "toughest ever" sanctions against Iran on Monday following a wave of protests across the oil-rich country, BBC reports.
10:22 03/11/2018Armenian Church celebrates Feast of All SaintsThe Armenian Apostolic Church celebrates today the Feast of All Saints - the old and the new, the known and the unknown.
11:36 02/11/2018Pashinyan takes brief vacationActing Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has decided to leave for a short-term vacation until Monday.
10:33 02/11/2018Election campaign to kick off in Armenia on Nov. 26The campaign for snap parliamentary elections in Armenia will launch on 26 November, according to a decision adopted by the Central Electoral Commission (CEC) Chairman Tigran Mukuchyan at Friday’s...
10:27 01/11/2018Armenian Church commemorates Pontiff St. John the ChrysostomThe Armenian Apostolic Church commemorates on Thursday, 1 November, Pontiff Saint John the Chrysostom, qahana.am reports.
13:36 31/10/2018Amnesty bill a purely humanitarian act – acting justice ministerThe new draft law on granting amnesty to over 6,000 convicts in Armenia is a purely humanitarian act and does not seek to ease the workload of the correctional facilities, Acting Justice Minister...