15:38 17/04/2025Նախորդ տարվա մարտի համեմատ 23 հազարով նվազել է Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների թիվը2025 թ-ի մարտին Հայաստան այցելել է 129,887 զբոսաշրջիկ։ Նման թիվ է հրապարակել Զբոսաշրջության կոմիտեն։ Համեմատության համար նշենք, որ նախորդ տարվա մարտին զբոսաշրջային այցելությունների թիվը կազմել է՝...
09:55 17/04/2025Կոնվերս Բանկը սկսել է դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխումըԿոնվերս Բանկը հայտարարում է դոլարային պարտատոմսերի հերթական տեղաբաշխման մեկնարկի մասին: Թողարկված պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը հաստատվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի՝ 09.04.2025թ.
09:02 17/04/2025Ապրիլի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 390 դրամ է, վաճառքը՝ 392.5
20:25 16/04/2025Հնարավոր է լինեն ՊԵԿ էլեկտրոնային կառավարման համակարգերից օգտվելու որոշակի սահմանափակումներ․ ՊԵԿՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ վերջին օրերին ՊԵԿ էլեկտրոնային կառավարման համակարգերից օգտվելու հնարավորությունները սահմանափակվել են՝ համակարգերի սպասարկման աշխատանքներ իրականացնելու...
19:50 16/04/2025Ադրբեջանի ստվերային տնտեսությունը․ օտարերկրյա ներդրումները՝ հատկապես ռազմավարական ոլորտում«Գեղարդ» վերլուծական․ Ադրբեջանի պետական մաքսային կոմիտեի նախագահը 2025 թվականի փետրվարի 13-ին հայտարարել է, թե հարկերից խուսափելու դեմ պայքարին ուղղված բարեփոխումները խթանում են ադրբեջանական...
11:14 16/04/2025Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերի տեղաբաշխումն ավարտվել էԿոնվերս Բանկը հայտարարում է «Վարդանանց» նորարարական բժշկական կենտրոնի («ԱՐԻՆՏԵՐԼԵՎ» ՓԲԸ) պարտատոմսերի տեղաբաշխման վաղաժամկետ ավարտի մասին: Հաշված օրերի ընթացքում՝ ապրիլի 1-11-ը, տեղաբաշխվել է 1 մլրդ...
09:13 16/04/2025Ապրիլի 16-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը՝ նվազելՓոխանակման կետերում ռուբլին գնվում է 4.65 և վաճառվում 4.75 դրամով
13:59 15/04/2025«Թող սարքի, վա՞տ է՝ թուրքերի համար է սարքում»Մի քանի օր առաջ տաքսի պատվիրեցի Արգիշտի փողոցի շենքակույտի մոտ։ Ու քանի որ դեպի շինարարական դռդռոց բեռնատարներ էին խցկվում բռթբռթոցով, տաքսու վարորդին չբարկացնելու համար առաջացա, որ նեղ տեղերը չմտնի։...
13:48 15/04/2025«Վեգա»-ի մինչև 50% զեղչերն իրակա՞ն են. Տպավորութուն է, որ ՄՊՀ-ն չի ցանկանում սրա մասին խոսելԿանանց մեկամսյակը լավ առիթ է՝ տարբեր ակցիաների համար։ Սակայն մեծ զեղչերի, գնումների դեպքում ինչ-ինչ նվերների մասին ականջ շոյող գովազդների ու հայտարարությունների իսկությունը միշտ չէ, որ պարզում են։...
12:57 15/04/2025ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ. Ապառիկ վարկերը գնալով առավել տարածված են դառնում երիտասարդների շրջանումՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գրանցում է աճող հետաքրքրություն ապառիկ վարկերի նկատմամբ՝ հաճախորդներին առաջարկելով շահավետ պայմաններ երկրի տարածքում 1000-ից ավելի գործընկեր կազմակերպությունների վաճառակետերից...
09:14 15/04/2025Ապրիլի 15-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, դոլարինը՝ նվազելՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 388 դրամ է, վաճառքը՝ 392
18:54 14/04/2025Firdus Prime Residence համալիրը ներկայացվել է Մոսկվայում անցկացված Invest Armenia ցուցահանդեսումԱպրիլի 12-ին և 13-ին Մոսկվայի «Արարատ Պարկ Հայաթթ» 5 աստղանի հյուրանոցում տեղի է ունեցել հայկական անշարժ գույքի ցուցահանդես, որտեղ ներկայացվել են Հայաստանի լավագույն նորակառույցները։ Էքսպոյի...
18:01 14/04/2025Սիգ բնօգտագործման վճարի դրույքաչափը կավելանա 3 անգամՄեկնարկել է բնօգտագործման վճարների և բնապահպանական հարկի փուլային վերանայման գործընթացը
16:46 14/04/2025ԿԲ-ն չի կարողացել 3 ամսում հասկանալ՝ արդյոք «Թել-Սելի» իրականացրած գործունեությունը հակասո՞ւմ է նրա ունեցած լիցենզիային, թե՞ ոչ. «Հետք»2024 թվականի դեկտեմբերի 23-ին «Հետքը» հարցում էր ուղարկել Կենտրոնական բանկ՝ փորձելով ճշտել՝ արդյոք «Թել-Սելի» կողմից հանրային տրանսպորտի ուղետոմսերի և տրանսպորտային փաթեթների վաճառքը հակասու՞մ է...
11:42 14/04/2025ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու գործընթացը ցավոտ է լինելու Հայաստանի բնակչության համար. Միխայիլ Գալուզին«Հայաստանի ու այլ երկրների համար ԵՄ-ն մի շարք պահանջներ ու չափանիշներ է՝ ԵՄ մուտքի մշուշոտ հեռանկարով»,-«Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում նման կարծիք է հայտնել ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ Նրա...
11:17 14/04/2025Գործ ունենք հովանավորչության հետ, ուզում ենք հասկանալ, ո՞վ է հովանավորում, այն ի՞նչ մակարդակի է. Բողոքի ակցիայի մասնակից«Մեր տունը մեր ձեռքից առնում են, քուր ջան, մենք պայքարում ենք։ Դուք ձեր մեքենայի մասին եք մտածում, մենք մեր տան»,- Անաստաս Միկոյան 64 հասցեի բնակիչները բացատրեցին բժշկուհի ներկայացած կնոջը, ով...
10:10 14/04/2025Թրամփը հայտարարել է, որ շուտով որոշում կկայացնի Իրանի հարցումԱպրիլի 12-ին Օմանում կայացել են Թեհրանի և Վաշինգտոնի ներկայացուցիչների միջև իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման շուրջ առաջին խորհրդակցությունները
09:07 14/04/2025Ապրիլի 14-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 390 դրամ է, վաճառքը՝ 393։
16:10 11/04/2025Ոսկու գինը հասել է պատմական նոր առավելագույնինՄիաժամանակ արծաթի մայիսյան ֆյուչերսները թանկացել են 2,27%-ով՝ մեկ ունցիայի դիմաց կազմելով 31,457 դոլար
15:36 11/04/2025Կոնվերս Բանկ. Անվտանգ և անհատականացված բանկինգի դարաշրջանըՊատկերացրեք մի իրականություն, որտեղ ոչ մի հավելյալ վայրկյան չեք ծախսում երկրորդական հարցերի վրա. Ձեր աչքի առջև է այն ամենը, ինչ կարևոր է: Ամեն ինչ ունի Ձեզ առավելագույնս հարմարեցված դասավորություն:...

17:10 03/05/2019Investments are not at the desired level, minister saysArmenian Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan is concerned with the level of investments.
18:48 02/05/2019Benchmarking regional and global players and always striving for best practice is in our DNA - Ara SargsyanThe Head of Financial institutions division of Assets, liabilities and capital management center at Ameriabank Ara Sargsyan has talked to Panarmenian.net to discuss Ameriabank’s cooperation with...
13:48 02/05/2019‘The Future of High Tech in Armenia’ panel presented at Netflix HQThe Armenian National Committee of America’s Silicon Valley Chapter organized a panel presentation titled “The Future of High Tech in Armenia.” The event took place on April 6, at the Kabuki Theater...
15:45 01/05/2019Salt production grows strongly in ArmeniaArmenia saw a strong growth in salt production in the first two months of this year, according to the data released by the Statistical Committee.
11:31 01/05/2019World oil prices droppingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are dropping, Gazeta.ru reports.
18:43 30/04/2019Nikol Pashinyan: Armenia will make every effort to back the positive dynamics of EAEU integrationThe Armenia’s government priorities go in tune with the philosophy of the Eurasian Economic Union, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the Eurasian Intergovernmental Council’s regular...
18:15 30/04/2019Agreements reached on all agenda items of the Eurasian Intergovernmental Council’s session – Tigran SargsyanThe heads of the governments reached agreements on all 13 issues included in the agenda of the session of the Eurasian Intergovernmental Council held in Yerevan on Tuesday, the Chairman of the Board...
14:10 30/04/2019Armenia’s military spending up by 33% in 2018: SIPRI reportArmenia’s military spending grew strongly last year from the previous year, according to a new report released by the Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) on Monday.
19:10 29/04/2019Agenda of the Eurasian Intergovernmental Council meeting approved in YerevanThe session of the Council of the Eurasian Economic Commission (EEC) was held on Monday in Yerevan, chaired by Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan.
12:35 29/04/2019Oil falls after Trump presses OPEC to make up for Iranian sanctionsOil prices fell on Monday, extending a slump from Friday that ended weeks of rallying, after President Donald Trump demanded that producer club OPEC raise output to soften the impact of U.S.
19:12 27/04/2019NCSC reveals the most common passwords targeted by hackersAccording to new research carried out by the National Cyber Security (NCSC) re-using passwords across multiple accounts creates a "major risk" to online security.
19:49 26/04/2019The growth of economic activity index and the downfall of external trade volumesAccording to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia has increased by 6.5% in January-March 2019, to compare with the same...
12:25 26/04/2019‘Seems from fantasy genre, but is real’: Armenian PM presents details on over 50,000 new jobsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan took to Facebook live on Friday to clarify his statements on the creation of over 50,000 new jobs in the country since last year’s velvet revolution.
20:25 25/04/2019Government approves Armenia’s Business Environment Improvement Process for 2019The government approved on Thursday the 2019 action plan aimed at improving Armenia’s business environment.
19:57 22/04/2019The third Armath Engineering Laboratory opened in GeorgiaThe official opening ceremony of the third Armath Engineering Laboratory in Georgia took place on Monday in Armenian populated Damala village of Georgia’s Javakheti region.
12:52 19/04/2019World's most miserable economy has seven-figure inflationInflation that’s projected to reach an eyeball-popping 8 million percent this year has left Venezuela saddled with the title of the world’s most miserable economy, Bloomberg reports.
16:42 18/04/2019Cloud PBX solution by VivaCell-MTS: Cost-efficient services for companiesVivaCell-MTS has launched cloud Private Branch Exchange (PBX) solution for big companies, as well as small and medium enterprises.
10:55 12/04/2019Armenia's carpet production grows strongly in Jan-FebArmenia saw a strong growth in production of carpet and carpet coverings in the first two months of 2019 against the same period of 2018, the latest statistics reveal.
20:25 10/04/2019Mineral water production grows by 50% in ArmeniaArmenia saw a significant growth in mineral water production volumes in January-February 2019, according to the latest figures released by the Statistical Committee.
16:05 10/04/2019Boeing records zero new MAX orders following global groundingsBoeing Co’s orders and deliveries sank in the first quarter, with zero new orders for the 737 MAX following a worldwide grounding in March in the wake of two fatal plane crashes, Reuters reports.