09:04 29/01/2025Հունվարի 29-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 29-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.77 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.008 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
13:02 28/01/2025Հունվարի 28-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 28-ին ժամը 09։15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.77 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.096 դրամով դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
20:09 27/01/2025Թուրքիան փորձում է փոխարինել Ռուսաստանին ԵՄ-ի գազի շուկայումԹուրքիան վերսկսել է բանակցությունները Եվրամիության (ԵՄ) հետ էներգետիկ հաբ դառնալու հարցով: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին փոխանցել է ամերիկյան հեղինակավոր «Politico» լրատվամիջոցը: Այս քայլը...
17:51 27/01/2025էլեկտրոնային ստորագրության համար գանձած գումարները պետք է հետ վերադարձվեն. ԿամենդատյանՏնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը գրում է. «45 մլրդ դրամ: Է-կենգի կողմից էլեկտրոնային ստորագրության ակտիվացման ամենամյա 3000 դրամ վճարը այլեւս չի գանձվելու։ Մոտ 15 տարի շարունակ այդ մտացածին վճարով...
17:41 27/01/2025Նախկինում Կիրանցում 38 հեկտար աշնանացան է արվել, այժմ՝ 7 հեկտար. Ոսկան Սարգսյան«Այսօր՝ հունվարի 27-ին Իջևան համայնքի ավագանին 15 կողմ, 3 դեմ քվեներով որոշել է հավանություն տալ Տավուշի մարզի Տավուշ-2 միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերում...
17:25 27/01/2025Ծխախոտ արտադրող և ներմուծող երեք ընկերություն Հայաստանի 1000 խոշոր հարկատուների առաջին տասնյակում ենՊետական եկամուտների կոմիտեն պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2024 թ. հունվար-դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ...
16:41 27/01/2025ARARAT թանգարանը՝ 5-րդ անգամ World Travel Awards-ի մրցանակակիրARARAT թանգարանը շարունակում է պահպանել իր առաջատար դիրքերը և արդեն 5-րդ անգամ արժանանում է «World Travel Awards» բարձրագույն մրցանակի։ Մրցելով աշխարհի տասնյակ երկրների թանգարանների և այցելուների...
16:26 27/01/2025Կոնվերս Բանկը լավագույնն է ճանաչվել Mastercard-ի «Excellence in Payment Channels» անվանակարգումԿոնվերս Բանկի հաջողությունները քարտային փոխանցումների ոլորտում այս անգամ բարձր գնահատականի են արժանացել գործընկեր Mastercard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի կողմից: Համակարգի՝ հունվարի 17-ին...
10:59 27/01/2025Քառսունն էլ անխելք, որ օրոր կարդանՆիկոլ Փաշինյան կողակից առավ, Լաճերին այնքան երնրներ տարավ, Պետության բյուջեն լեղաճաք եղավ; Նայեց բոլորը՝ Մհերներ չկան, Ուր է իմ, ասաց, անտակ քսակը, Բերեք «պետության» նորանոր հարկը.
09:51 27/01/2025Շոկոլադը շուտով մի քանի անգամ կթանկանաԿլիմայի փոփոխության հետևանքով կակաո աճեցնող խոշոր երկրներում՝ Գանայում և Կոտ դ՚ Իվուարում հատիկավոր կակաոյի բերքի ծավալները կտրուկ նվազել են: Կակաոյի ծայրահեղ դեֆիցիտը հանգեցրել է գների շեշտակի...
09:32 27/01/2025Հունվարի 27-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 27-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.55 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.10 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
13:32 26/01/2025Վերևին Լարսում Ավելի քան 500 հայկական բեռնատար է կուտակվելՌԴ Հյուսիսային Օսեթիայի երթևեկության կառավարման կենտրոնը տեղեկություն է տարածել Վերին Լարսի անցակետում կատակված բեռնատարների վերաբերյալ։ «Վերին Լարսի անցակետով ավելի քան 1600 բեռնատար է սպասում, որից...
19:59 24/01/2025«Վերին Լարս» սահմանային անցման կետում առաջացող խնդիրները քննարկվել է Սերգեյ Կոպիրկինի հետ․ ՊԵԿՊետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը հյուրընկալել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հայտնում են...
18:00 24/01/2025ՊԵԿ-ը կաջակցի 50 և ավելի աշխատողներ ունեցող հարկ վճարողներին հայտարարգրման իրազեկման հարցովՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ Կոմիտեում շարունակվում է համագործակցությունը հարկ վճարողների հետ նոր ձևաչափերով։ Հարկային մարմինը պատրաստակամ է աջակցել հարկ վճարողներին և իրենց...
10:50 24/01/2025Ի՞նչ է սոցիալական ծախսը և ովքե՞ր կարող են օգտվել փոխհատուցումից. ՊԵԿ իրազեկումԵկամուտների տարեկան հայտարարագիր ներկայացնող ՀՀ ռեզիդենտ ՀՀ քաղաքացիները եկամտային հարկի գումարից կարող են ստանալ սոցիալական ծախսերի փոխհատուցում՝ իրենց և իրենց ընտանիքի անդամների (ամուսին, ծնողներ...
09:12 24/01/2025Հունվարի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 24-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.55 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.12 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:44 23/01/2025Դեպի ԵՄ ապրանքների արտահանումը մաքսատուրքից ազատելու որոշումը քաղաքական քայլ է. Աղասի ԹավադյանԿառավարությունը վերջին նիստում ընդունեց ծրագիր, որով մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ը այն ընկերություններին, որոնք արտահանում են ԵՄ 27 երկրներ և Միացյալ Թագավորություն, որոշակի ապրանքախմբերի...
14:54 23/01/2025Ինքը մտել է մեր գրպանը, բայց մեր գրպանն արդեն ծակ է, ու մտցրած ձեռքը էթում է եսիմ որտեղ...ՓՄՁ ներկայացուցիչ«ՀԴՄ մի միացրեք, բոյկոտեք, վերջ»,- կառավարության շենքի դիմաց հայտարարեց բողոքի մասնակից ՓՄՁ ներկայացնող կինը։ Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ կառավարությունում պետք է խնդիրներն իմանային, նոր օրենք...
14:14 23/01/2025Կառավարությունը հետ կվերադարձնի ԵՄ և Անգլիա արտահանվող ապրանքների մաքսատուրքերը«Նախաձեռնությունը հնարավորություն կտա այն ընկերություններին, որոնք իրենց ապրանքները արտահանում են ԵՄ 27 երկրներ և Միացյալ Թագավորություն, որոշակի ապրանքախմբերի ապրանքներ արտահանելու պարագայում հետ...
13:20 23/01/2025Ուզում են երկիրը Հյուսիսային Կորեա սարքեն, մենք էլ դառնանք իրենց համբալները. Բողոքի ակցիա«Իրենց թոռնիկներից բռնեցրած ավտոներով, պդավատներով են ման գալիս, թող տեսնեն, խեղճ ժողովուրդը ոնցէ մտահոգվածում տրանսպորտի թանկացման պատճառով»։ «Մենակ իրենք ու իրենց բարեկամները պետք է ուտեն, մնացածը...

11:47 05/09/2018Yerevan Zvartnots Airport handles record number of passengers in AugustArmenia’s two airports saw a strong growth in passenger numbers in the first eight months of 2018, compared to the data of 2017.
14:05 04/09/2018Farmers block major Armenian highway to protest against low grape purchasing pricesDozens of grape farmers from Sardarapat, Bambakashat, Norapet and other villages of Armenia’s Armavir province blocked the major highway leading to capital Yerevan on Tuesday to protest against low...
15:33 03/09/2018Armenia sees strong growth in tourist arrivals in first half-year – ministerArmenia welcomed a total of 685,970 tourists in the first half of 2018, up by 10.2 percent from the same period last year, Minister of Economic Development and Investments Artsvik Minasyan told the...
18:45 01/09/2018Armenia’s cigarette production up 9.1% in seven monthsTobacco production volumes increased by 9.1% in Armenia in the first seven months of 2018 compared to the same period last year, according to the latest figures released by the National Statistical...
11:27 01/09/2018Erdogan: Volatility in exchange rates is an operation against TurkeyTurkey is taking the necessary measures in response to a slide in the lira (Turkey’s currency) and is beginning to see actual results from these steps Erdogan said in a speech at a military...
18:55 30/08/2018Young Armenian judokas preparing for European ChampionshipsYoung Armenian judokas are preparing for Junior European Judo Championships scheduled for Sofia, Bulgaria, from 13 to 15 September, the Armenian Judo Federation told Panorama.am.
17:27 30/08/2018New free economic zone to be established in Armenia’s HrazdanArmenia will establish a new free economic zone in the city of Hrazdan in Kotayk Province, with ECOS company named as its organizer, according to a decision adopted at today’s Cabinet meeting.
16:13 29/08/2018Armenia’s electricity consumption hits record high this summer, minister saysArmenia saw a record demand of electricity in summer 2018, Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan told reporters on Wednesday, summing up the first 100 days of his...
15:09 29/08/2018Armenia to have 100 MW solar power plants by 2020 – ministerSolar power plants with a total capacity of 100 megawatts will be built in Armenia by 2020, Minister of Energy Infrastructures and Natural Recourses Artur Grigoryan told reporters on Wednesday,...
11:12 27/08/2018Armenia sees strong growth in carpet production in first half-yearArmenia’s carpet production recorded a significant increase in the first half of 2018, the Statistical Committee told Panorama.am.
17:21 22/08/2018Azimuth Airline to operate flights to and from Zvartnots airportRussian Azimuth airline based in Rostov-on-Don, Russia, will operate flights to and from Yerevan to Rostov, Krasnodar and Stavropol.
17:33 21/08/2018Unprecedented growth of apricot export recorded in ArmeniaAs of August 2, 2018, 121,295 tons of fresh fruit and vegetables were exported from Armenia, the country's agriculture ministry reported on Tuesday.
15:01 20/08/2018Armenia's economic activity index grows by 9.3% in January-July 2018According to the data released by Armenia's National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia increased by 9.3% in January-July 2018 to compare with the same period of...
13:20 20/08/2018Production volumes of wine and cognac down in ArmeniaThe production volumes of brandy, vodka, wine, and whiskey have significantly dropped in the first six months in Armenia, according to the data, released by the National Statistical Service, As the...
17:38 18/08/2018Increase of inbound visits to Armenia recorded this yearWithin the first six months of 2018, a total of 685 thousand inbound visits were recorded in Armenia, showing a 10.2% increase to compare with the indicated period of 2017, Panorama.am learnt from...
11:18 17/08/2018Pashinyan: Government creates favorable conditions for doing business, making profits in ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan hosted on Thursday, 16 August, businessman, Founder and Chairman of the Board of Children of Armenia Found (COAF) Garo Armen and cultural figure Tony Shafrazi,...
16:40 15/08/2018EU to invest €34 million in 14 innovative projects to help them enter the market fasterThe European Commission will support 14 top-class projects to bring their innovations faster onto the market under the European Innovation Council (EIC) pilot.
12:35 15/08/2018Armenia’s soap production doubles in first half-yearArmenia saw a strong growth in soap production in the first half of 2018, according to the latest statistics.
11:50 15/08/2018Turkey doubles tariffs on some U.S. imports over economy 'attacks'Turkey has doubled tariffs on some U.S. imports, such as passenger cars, alcohol and tobacco, in what its vice president said was a response to deliberate U.S. attacks on the Turkish economy, Reuters...
17:13 14/08/2018Armenia sees rise in production of meat and meat productsAccording to the data released by Armenia's National Statistical Service (NSS), the meat production volumes rose by 1.2% during the first half of 2018, comprising 19, 510.7 tons.