11:22 15/01/2025Ովքեր և ինչպես 2025 թվականին պետք է ներկայացնեն եկամուտների տարեկան հայտարարագիր. ՊԵԿՈվքեր պետք է 2025 թվականին ներկայացնեն հայտարարագիր 2024 թվականից մեկնարկել է Ֆիզիկական անձանց եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի երկրորդ փուլը, որի շրջանակում 2024 թվականի հաշվետու...
10:51 15/01/2025Էլինար Վարդանյան. ՀՀ քաղաքացին շատ է աշխատելու, շատ չի վաստակելու, սակայն ստիպված շատ ծախսելու էԵրեկ բարձրացրած հարկերի դեմ բողոքում էին ոսկու շուկայի աշխատակիցները։ Առաջիկայում կտեսնենք բողոքի դուրս եկած նոր խմբեր։ Վստահ եմ, սրանով պրոցեսը չի սահմանափակվելու։ Գրեթե մեկ տարի առաջ զգուշացնում...
10:47 15/01/2025Ռոսսելխոզնադզորը Վերին Լարսի անցակետում ստուգել է ավելի քան 10 հազար տոննա ապրանք2024 թվականի դեկտեմբերին Ռոսսելխոզնադզորի Հյուսիսային Կովկասի միջտարածաշրջանային վարչությունը տրանսպորտային միջոցների հսկողություն է իրականացրել Վերին Լարսի անցակետում։ Պետական մարմնի փոխանցմամբ,...
09:28 15/01/2025Հունվարի 15-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 15-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.24 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
20:44 14/01/2025Մոտ տասը հազար մարդ կզրկվի աշխատանքից, ոսկերչությանը կհասցվի ջախջախիչ հարված․ տնտեսագետՏնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը գրում է․ «Ոսկի, ոսկու շուկա, բանկեր, ՊԵԿ, Նիկոլ Ամիսներ շարունակ զգուշացնում էի, որ քպ խմբակի ղեկավարը վարում է հակաժողովրդական սոցիալական քաղաքականություն և շատ շուտով...
18:24 14/01/2025Քաղաքացիներն արդեն կարող են ներկայացնել եկամտային հարկի վերադարձի դիմումներըՔաղաքացիներն արդեն կարող են ներկայացնել եկամտային հարկի վերադարձի դիմումները։ Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։ Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է,...
14:45 14/01/2025IFC-ի ամենախոշոր գործարքը ՀՀ ֆինանսական հաստատության հետ. Ամերիաբանկը ներգրավել է 200 միլիոն ԱՄՆ դոլարի վարկԱմերիաբանկը 200 մլն ԱՄՆ դոլարի երկարաժամկետ վարկային պայմանագիր է ստորագրել Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) հետ՝ կլիմայական ֆինանսավորման նախաձեռնություններին, միկրո, փոքր և միջին...
14:21 14/01/2025Մարուքյան. Կամ խաբում են Եվրամիությանը, կամ ԵԱՏՄ-ին«Ու՞մ են խաբում ՀՀ իշխանությունները՝ Եվրամիությանը, թե՞ ԵԱՏՄ-ին»,-հարց է հնչեցնում հատուկ հանձնարարություններով նախկին դեսպան էդմոն Մարուքյանը։ Նա մանրամասնում է.
14:02 14/01/2025Հայաստանի անդամակցությունը միաժամանակ ԵԱՏՄ-ին ու ԵՄ-ին անհամատեղելի է. ԼավրովՀայաստանի անդամակցությունը ԵՄ-ին, որի ցանկության մասին հայտարարել է Երևանը, անհամատեղելի է ԵԱՏՄ-ին միաժամանակյա մասնակցության հետ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։ Ավելի վաղ ՀՀ...
09:10 14/01/2025Հունվարի 14-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, դոլարինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 14-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.83 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.50 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:15 13/01/2025Օրգանական մեղր AUREA. բիզնես՝ ընտանեկան 35 տարվա մեղվապահական ավանդույթներիցՄասնագիտությամբ աշխարհագրագետ-մանկավարժ Հայարփի Հակոբյանը, շարունակելով իր ընտանիքի ավելի քան 35 տարվա մեղվապահական ավանդույթները, հիմնել է մեղրի սեփական արտադրությունը, որը շուկայում ներկայացված է...
13:21 13/01/2025Որևէ պարագայում մենք չենք մտածում ԵԱՏՄ-ն փոխարինել ինչ-որ բանով. Գևորգ Պապոյան«Մենք ուզում ենք լինել անկախ, իսկ անկախություն այն է, որ դու բոլորից ես կախված, ոչ թե մեկից և բոլորն էլ ինչ-որ չափով քեզանից են կախված.
13:19 13/01/2025Կյանքը սև ու սպիտակ չէ. Ֆիննախը՝ ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու մասին«Ես այդ հարցին պատասխանել չեմ կարող»,-ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հարց կա՞ օրակարգում հարցին ի պատասխան ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։ Նա նշեց, ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու վնասները, ռիսկերը հաշվում են։...
09:20 13/01/2025Հունվարի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են, եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 13-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.013 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
13:51 11/01/2025ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հնարավոր հետևանքները. Թադևոս Ավետիսյան«Դեպի ԵԱՏՄ շուկա արտահանումը և այդ շուկայից ներմուծումը շարունակում է մնալ մեր երկրի տնտեսական աճի, արտադրական և սպառողական պահանջարկի բավարարման առանցքային գործոն՝ ավելացնելով իր իրական ներուժը»,-...
20:13 10/01/2025Քննարկվել են Հնդկաստանի կողմից հնարավոր տեխնիկական աջակցությունների տրամադրմանն առնչվող հարցեր․ ՊԵԿՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը հյուրընկալել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային։ Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ-ից։ «Հանդիպման ընթացքում...
17:02 10/01/2025Անհուսալի վարկ ունեցողներին պետության աջակցությունն ունի դրական և բացասական կողմեր. Սուրեն ՊարսյանԿառավարությունը դեկտեմբերի վերջին նիստում որոշում ընդունեց, որով անհուսալի վարկ ունեցողներին կտրամադրի ֆինանսական աջակցություն՝ նրա ֆորմալ զբաղվածության արդյունքում ձևավորված աշխատավարձից և դրան...
16:20 10/01/2025Դատարանը մերժել է Wildberries-ի ակտիվների վերաբերյալ Բակալչուկի հայցըՄոսկվայի մարզի արբիտրաժային դատարանը ապացույցներ չի գտել Wildberries-ի հիմնադրի ամուսնու՝ Վլադիսլավ Բակալչուկի հայցի վերաբերյալ։ Այդ մասին ասվում է դատարանի որոշման մեջ, որը գտնվում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի...
11:15 10/01/2025Փաշինյանի նախկին խորհրդական. Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում երկրում«Նիկոլ Փաշինյանը գլուխ է գովում, որ հունվարի 1-6-ը օդային ճանապարհով Հայաստան է եկել 20% ավել մարդ, քան անցած տարի։ Սա տիպիկ օրինակ է, թե ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում...
08:57 10/01/2025Հունվարի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 10-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...

19:30 30/06/2018Tobacco production on the rise in ArmeniaIn January-May 2018, the tobacco production volumes increased by 18.2% in Armenia compared to the same period of 2017, according to the data released by the National Statistical Service (NSS) of...
13:47 29/06/2018Armenian-Russian interregional co-op among Armenia’s priorities, minister saysThe interregional relations between Armenia and Russia play a major role in developing the mutual cooperation, Armenian Minister of Territorial Administration and Development Suren Papikyan said at...
19:06 26/06/2018PM: Rule of law, human rights should be strictly respected in Armenia’s anti-corruption fightAttended by law enforcement agencies' representatives, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held on Tuesday a consultation to discuss the fight against corruption.
14:23 26/06/2018We are ready to welcome everyone, including Turkish and Azerbaijani delegates - Eduard SharmazanovThe main message of the speeches by Armenian delegates at the 51st Plenary Session of the General Assembly of the Black Sea Economic Cooperation organization (BSEC) has been that Armenia is against...
19:24 25/06/2018Decline in canned food production volumes recorded in ArmeniaProcessing companies operating in Armenia dropped the production volumes of canned products. As Panorama.am learn from the National Statistical Service (NSS), a total of 1 634.2 tons of canned...
18:35 23/06/2018Armenia sees rise in meat production volumesAccording to the data released by Armenia's National Statistical Service (NSS), the meat production volumes rose by 2.1% in Armenia in January-April 2018.
12:28 23/06/2018WTI oil price increased by 5%As a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
10:25 23/06/2018Carpet production increased in ArmeniaCarpet production increased by 2.1 times in Armenia in 2018 as compared to the production volumes in the same period of the previous year, according to the National Statistical Service of the...
20:11 21/06/2018Armenia’s ice cream, curd and yogurt output grows in Jan-AprilArmenia saw a sharp increase in the production of ice cream, curd and yogurt from January to April 2018, according to the latest statistics.
14:40 21/06/2018Armenia’s economic activity up 8.6 % in Jan-MayThe economic activity index (EAI) of Armenia grew by 8.6% in January-May 2018 from the same period last year, according to the latest figures released by Armenia’s National Statistical Service (NSS).
16:07 20/06/2018Converse Bank makes car loans more advantageousWithin the framework of the launched campaign, Converse Bank has significantly improved the terms of car loans, making them more advantageous, the bank’s press service reports.
14:07 20/06/2018Tashir Group to partially cover energy costs of Armenia’s low-income familiesThe Tashir Group of Companies owned by Russian-Armenian businessman Samvel Karapetyan has today unveiled its plan to partially compensate the energy costs of Armenia’s low-income families.
11:25 20/06/2018Armenia’s electricity generation down 0.4% in Jan-April 2018Armenia saw a slight decline in electricity generation in the first four months of 2018, according to the latest statistics.
17:43 19/06/2018Megna company makes special offer for Duster SUVMegna company, which officially represents Renault manufacturer in Armenia, presents Duster SUV at an unprecedented low price of 7,900,000 drams to those seeking extremal emotions and freedom ahead...
13:15 16/06/2018We have turned into an export country in IT sector - Samvel MartirosyanBarCamp EVN’ 18 non-conference opened today at American University of Armenia which is participatory workshop-events in the sphere of information technology (IT), new media and Internet.
19:20 15/06/2018Armenian president speaks of huge untapped potential in Iran-Armenia trade relationsArmenian President Armen Sarkissian received today the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran (IRI) to f Armenia Seyyed Kazem Sajjad.
17:36 15/06/2018Export volumes of fruit and vegetables from Armenia growing67, 294 tons of fresh fruit and vegetables were exported from Armenia as of June this year, while the number was 33, 819 tones exported in same period last year, the country's agriculture ministry...
14:07 15/06/2018PM: No problems in Armenian-Russian relationsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has reflected on his latest visit to Moscow at today’s Cabinet meeting, assessing it as ‘productive’.
15:50 14/06/2018World oil prices upThe world oil prices are rising due to an increase of 1.75-2% of the base interest rates by the U.S.
14:40 14/06/2018PM Pashinyan, VTB Bank head discuss expansion of bank’s activity in ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in the Russia on a working visit, had working breakfast with Andrey Kostin, President and Chairman of the Russian VTB Bank’s Management Board.