18:10 20/12/2024ՌԴ-ի և Հայաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունը 10 ամսում հասել է 10,2 միլիարդ դոլարի. Ալեքսեյ ՕվերչուկՌուսաստանի և Հայաստանի միջև 2024 թվականի 10 ամիսների ընթացքում ապրանքաշրջանառությունը հասել է 10,2 միլիարդ դոլարի, ինչը երկու անգամ գերազանցում է 2023 թվականի ցուցանիշը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին...
17:37 20/12/2024Տունը գող է մտել. Թաթուլ ՄանասերյանՏնտեսության գրեթե բոլոր ճյուղերում անկում է գրանցվում՝ եթե ներկայացված պաշտոնական ցուցանիշներից հանենք արտաքին պատահական գործոնի՝ ռուս-ուկրաինական պատերազմով պայմանավորված արդյունքները։ Կառավարության...
15:58 20/12/2024Կոնվերս Բանկում ամփոփել են C360 Visa քարտապանների համար արշավի արդյունքներըԿոնվերս Բանկում ամփոփել են C360 Neo, C360 Ultra և C360 Elite փաթեթների ներքո Visa քարտ ունեցող հաճախորդների համար իրականացված արշավի արդյունքները: Դեկտեմբերի 18-ին գլխավոր մրցանակակրին են հանձնվել...
09:34 20/12/2024Դեկտեմբերի 20-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.72 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.080 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
23:25 19/12/2024Զելենսկին Պուտինի խոսքերից հետո ասել է, որ Ուկրաինան չի երկարաձգի իր տարածքով դեպի Եվրոպա գազի տարանցումըԿիևը չի պատրաստվում երկարաձգել ռուսական գազի տարանցումը։ Այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, որին մեջբերել է «Strana.ua»-ն։ «Մենք չենք զբաղվի ռուսական գազի տարանցման...
21:19 19/12/2024Եթե իշխանությունը սազն առած ԵԱՏՄ-ի գովքն է անում՝ ի՞նչ գործ ունի թուրքական փող ստացողների հետ. Թաթուլ ՄանասերյանԻ՞նչ վիճակում էր Հայաստանի տնտեսական ոլորտն անցնող տարում։ Գործող կառավարությունը արդյոք կարողանում է գլուխ հանել պետության կենսագործունեության կարևոր ուղղությունից, նրա գործողություններում...
09:19 19/12/2024Դեկտեմբերի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 19-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.72 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.080 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:26 18/12/2024ԵՏՀ. Հայաստանում գնանկումը իր տեղը զիջել է գնաճինԵվրասիական տնտեսական միության երկրներում նոյեմբերի դրությամբ տարեկան գնաճը Հայաստանում կազմել է 1,4%, Բելառուսում՝ 5,5%, Ղազախստանում՝ 8,4%, Ղրղզստանում՝ 5,7%, Ռուսաստանում՝ 8,9%։ ԵԱՏՄ երկրներում...
14:34 18/12/2024Նոյեմբերին 466 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՏուգանքի չափը կազմել է շուրջ 271.4 մլն դրամ
12:13 18/12/20240.5% տոկոսադրույք՝ շինարարական, արտադրական և պահեստային ոլորտների տեխնիկայի ձեռքբերման համարToyota Material Handling ապրանքանիշի պաշտոնական ներկայացուցիչ «Մետատեկ» ընկերությունը պահեստային տեխնիկայի, փաթեթավորող սարքավորումների սպասարկման և վաճառքի միակ մասնագիտացված ընկերությունն է...
11:57 18/12/2024Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերը ցուցակվել են Հայաստանի ֆոնդային բորսայումԿոնվերս բանկի 5 մլրդ ՀՀ դրամ և 5 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսերը ցուցակվել են Հայաստանի ֆոնդային բորսայում և ներառվել հիմնական Abond ցուցակում: Վերոնշյալ պարտատոմսերով թույլատրվել է...
09:19 18/12/2024Դեկտեմբերի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.66 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.34 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:13 17/12/2024ՏՏ ենթակառուցվածք ստեղծող երկու ընկերությունների՝ Դալան Տեխնոպարկի և Օվիոյի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիրՕրերս սկիզբ դրվեց կարևոր համագործակցության, որը միտված է զարգացնել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ենթակառուցվածքները․ գործընկերության նպատակն է միավորել ջանքերը՝ ստեղծելու լավագույն աշխատանքային...
17:09 17/12/2024Կոնվերս Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ, ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանն ընտրվել է BACEE-ի հոգաբարձուների խորհրդի անդամԿոնվերս Բանկը հպարտությամբ հայտնում է, որ Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ, ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանն ընտրվել է Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի բանկերի ասոցիացիայի (BACEE)...
17:06 17/12/2024Անհուսալի վարկառուների աջակցության ծրագիր. պոպուլիստական քայլ, թե՞ տնտեսական անհրաժեշտություն. Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ Աղասի Թավադյանն անդրադարձել է 2024թ․ դեկտեմբերի 12-ին Կառավարության ընդունած որոշմանը՝ անհուսալի վարկեր ունեցող քաղաքացիների մի մասի վարկերի ներման վերաբերյալ։ «Սա առաջին հայացքից դրական...
16:32 17/12/2024Թեև ՀՀ-ում սովորողները մոտավորապես 11.3 տարի են անցկացնում դպրոցում, ավարտում են ընդամենը 8 տարվա օպտիմալ ուսուցմանը համարժեք գիտելիքով. ՀԲ ուսումնասիրությունՀամաշխարհային բանկի նոր զեկույցի համաձայն ավելի արդար հարկերն ու կրթության ոլորտում ավելի արդյունավետ ծախսերը կխթանեն Հայաստանի աճը
11:09 17/12/2024ՊԵԿ տեղեկատվական մի քանի համակարգեր դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 5-ը հասանելի չեն լինելուՊետական եկամուտների կոմիտեն հարկ վճարողներին տեղեկացնում է, որ Հարկային օրենսգրքի փոփոխություններով պայմանավորված 2025 թվականի հունվարի 1-ից գործարկվելու է հարկային պարտավորությունների հաշվառման նոր՝...
10:32 17/12/2024Միշուստին. ԵԱՏՄ երկրները կարող են պայմանագիր կնքել կոլեկտիվ պարենային անվտանգության մասինԵԱՏՄ երկրները նախատեսում են երկարաժամկետ համագործակցություն զարգացնել ագրոարդյունաբերական ոլորտում և կարող են պայմանագիր կնքել կոլեկտիվ պարենային անվտանգության մասին։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս...
08:57 17/12/2024Դեկտեմբերի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.16 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.36 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
16:30 16/12/2024Կոնվերս Բանկը ներառվել է ՎԶԵԲ Հաստատող բանկերի ցանկումՈւրախությամբ հայտնում ենք, որ Կոնվերս Բանկն այսուհետ Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Առևտրի խթանման ծրագրի (TFP) շրջանակներում հանդես է գալիս նաև որպես Հաստատող բանկ: Համապատասխան...

20:00 04/05/2018NSS: 0.3% price drop recorded in Armenia's consumer market in AprilConsumer prices in Armenia dropped by 0.3% in April, compared with April 2018, the country's National Statistical Service (NSS) reported, adding the rise is mainly conditioned with the 0.3 % price...
20:22 03/05/2018Soap production on the rise in ArmeniaSoap production volumes grew by 31.1% in Armenia in January-March 2018. According to the figures released by the National Statistical Service (NSS) of Armenia, some 88.5 tons of soap were produced in...
15:52 02/05/2018State Revenue Committee urges protesters to not block the entry of trucks into ArmeniaArmenia’s State Revenue Committee voices concern over the recorded cases of blocking the entry of trucks - especially loaded with footf - into the territory of the Republic of Armenia as a mean of...
10:20 02/05/2018Salt production down in ArmeniaSalt production levels dropped by 53.3% in Armenia during January-March 2018, reaching 3933.7 tons, according to figures released by the National Statistic Service of Armenia, To note, some 8427.8...
20:37 01/05/2018Armenia’s electricity generation up in first quarter of 2018Armenia saw an increase in electricity generation in the first three months of 2018, according to the latest statistics.
15:28 01/05/2018Armenia’s cigarette production up 47.8% in first quarter of 2018Cigarette production in Armenia recorded an increase of 47.8% in the first quarter of 2018 from the same period last year, according to the latest figures released by Armenia’s National Statistical...
11:50 01/05/2018Construction works of “Friendship Bridge” launched at the Armenian-Georgian borderGeorgia and Armenia are one step closer to build a new bridge, named 'Friendship Bridge' that will help the countries to facilitate regional trade and passenger flow, Agenda.ge reported.
17:12 27/04/2018FMD K&L EUROPE opens the largest biotechnology park in ArmeniaThe region's largest biotechnology park was opened today in Armenia. FMD K&L Europe. The event was attended by leading it experts, foreign diplomats and state officials Being an American-Chinese...
14:23 27/04/2018Kuwait’s national carrier launching new route to Armenia’s capitalWataniya Airways, a national air carrier of Kuwait, is launching new regular flights to Yerevan, Armenia’s capital on June 9.
16:28 25/04/2018All border checkpoints operate normally - State Revenue CommitteeArmenian State Revenue Committee released an official clarification regarding the operation of Bagratashen border checkpoint located at the Armenian-Georgian state border.
13:00 25/04/2018Converse Bank announces CashBack for Argentine winesConverse Bank announces 25% CashBack for Argentine wines in its partner network within the framework of “Argentine Wine Week” to be held until April 29.
19:08 23/04/2018VivaCell-MTS: convert on-net minutes to MBsVivaCell-MTS informs that till May 10, 2018, "Viva" prepaid and postpaid tariff plan subscribers (except for subscribers of "Viva 1500" prepaid option) can convert the embedded on-net airtime to MBs.
18:59 20/04/2018Converse Bank too sponsor Spring Run 2018 marathonConverse Bank is the sponsor of Yerevan Spring Run 2018 marathon. As the Bank reported in a release, it is expected that about one thousand runners will take part in this spring marathon of amateur...
13:42 20/04/2018U.S. has 'concerns' about Turkey holding fair vote under state of emergencyThe United States said on Thursday it had concerns about Turkey’s ability to hold free and fair elections given the ongoing state of emergency, a day after Turkish President Tayyip Erdogan called for...
18:34 19/04/2018Three people arrested on suspicion of being involved in mass disorders - Investigative CommitteeInvestigative Committee of Armenia has identified those directly involved in mass disorders that took place at the junction of Mashtots-Tumanyan Streets on the evening of April 17.
16:15 19/04/2018FMD K&L Europe opens first branches in Armenia’s regionsFMD K&L Europe biotechnology company operating in Armenia for 3 years keeps its promise give in January.
22:13 14/04/2018Converse Bank managers and employees took part in the republican Saturday clean-upOn April 14, Converse Bank managers and employees took part in the republican Saturday clean-up. Simultaneously, improvement and care works were conducted on the grass plots adjacent to Converse Bank...
19:57 14/04/2018Ecotourism in Armenia - what we have and what should be doneArmenia has a great potential for development of ecotourism, the Director of AUA's Acopian Center for the Environment Alen Amirkhanian stated today at a conference titled "Ecotourism in Armenia" held...
11:29 14/04/2018Artsakh president meets with young agrariansArtsakh Republic President Bako Sahakyan met on Friday with a group of young agrarians in the Araksavan settlement.
13:14 13/04/2018Brazilian business delegation to visit Armenia on April 18A business delegation of Brazil will visit Armenia for the first time on 18 April, the Embassy of Brazil in Armenia informed Panorama.am.