17:18 02/07/2024Հայաստանյան բանկերի ղեկավար կազմն այցելեց OVIO-ի տվյալների մշակման կենտրոնՀայաստանի Բանկերի միության և OVIO ընկերության նախաձեռնությամբ կայացավ ՀՀ առևտրային մի շարք բանկերի ղեկավար կազմի այցելությունն OVIO-Ի՝ ՀՀ խոշորագույն Տվյալների մշակման կենտրոն։ Տվյալների մշակման...
15:04 02/07/2024ՊԵԿ նախագահը կառուցապատողներիի հետ հանդիպմանը անընդունելի է համարել մի շարք արատավոր երևույթներՊետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը հանդիպել է կառուցապատման ոլորտում գործունեություն իրականացնող տնտեսվարողների, «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ի և ասոցիացիայի անդամ...
11:41 02/07/2024ՀԲ. Հայաստանի տնտեսական ակտիվության իրական աճը դանդաղել էՀայաստանի տնտեսական ակտիվության իրական աճը դանդաղել է։ Այս մասին փաստում է Համշախարհային բանկն ու մանրամասնում, որ այս ցուցանիշն այս տարվա ապրիլին կազմել է 10.4 տոկոս։ Համեմատության համար նշենք, որ...
11:15 02/07/2024ՀԲ-ն ուշադրություն է հրավիրում Հայաստանի ոսկու ու թանկարժեք քարերի արտահանման ծավալինՀայաստանի արտահանման աճը շարունակում են խթանել ոսկու ու ոկսերչական իրերի արտահանումն ու վերաարտահանումը։ Այս մասին ասված է Համաշխարհային բանկի հունիս ամսվա զեկույցում։ Ապրանքների արտահանումն աճել է...
09:17 02/07/2024Հուլիսի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են՝ եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 2-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.22 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.014 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
12:56 01/07/2024Համալրվող ավանդ՝ ճկուն պայմաններով․ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի նոր առաջարկըԲիբլոս Բանկ Արմենիան ներկայացնում է համալրվող ավանդի հատուկ առաջարկ՝ ֆինանսական միջոցների դինամիկ աճի համար։ Ավանդը ներդնելուց հետո այն կարելի է համալրել ցանկացած պահի (բացառությամբ դրա ավարտին...
10:06 01/07/2024ՀԲ-ն 110 միլիոն դոլարի վարկ կտա՝ ի աջակցություն ՀՀ «Համապարփակ առողջապահական ծածկույթի ապահովում» ծրագրինԾրագրի շահառուների շրջանակը Հայաստանի ողջ բնակչությունն է, ով կստանա ավելի որակյալ և մատչելի բժշկական ծառայություններ ոչ վարակիչ հիվանդությունների կանխարգելման համար:
09:12 01/07/2024Հուլիսի 1-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները մնացել են նույնը ռուբլունը՝ աճել էՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 1-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ մնալով նույն արժեքի։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:15 29/06/2024«Լիդիանը» կարող է սնանկանալ, լուծարվել,բայց ամբողջ պարտականությունը ու մեծ բեռը մնալու է մեր պետության վրա. ՎարդանյանԱմուլսարի հանքի շահագործումը կարող է սկսվել 2025 թվականի գարնանը։ Բնապահպաններն այս հայտարարությունը ևս լուրջ չեն ընդունում։ Տարիներ շարունակ միայն նշվել է հնարավոր շահագործման ժամանակահատված,...
20:26 28/06/2024Սյունիքի մարզի Տաթև-Աղվանի-Կապան մայրուղին է, որը ասֆալտապատվելուց հետո անմխիթար է«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Սյունիքի մարզի Տաթև-Աղվանի-Կապան մայրուղին է, որը ասֆալտապատվելուց հետո (2021 թ.) ամեն տարի հիմնանորոգում, մասնակի վերանորոգում են,...
17:33 28/06/2024Թադևոս Ավետիսյան. Տնտեսական աճպարարությունը և վրա հասնող ռիսկերըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
09:33 28/06/2024Հունիսի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 28-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ արժևորվելով 0.12 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:08 27/06/2024Մարքեթինգը՝ բիզնեսի կառավարման գործում. Ակբա Բիզնես ակումբԱկբա Բիզնես ակումբում գործարարները քննարկել են բիզնեսում մարքեթինգի դերն ու վերջինիս ընձեռած հնարավորությունները, ստեղծել մարքեթինգային ռազմավարության մոդել, ինչպես նաև հաստատել նոր գործարար կապեր,...
18:32 27/06/2024Մաքսային ծառայությունը վերազինվել է ռենտգենյան սարքերով և ճառագայթային հայտնաբերման նոր սարքավորումներովՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսային ծառայությունը վերազինվել է ռենտգենյան սարքերով և ճառագայթային հայտնաբերման ժամանակակից սարքավորումներով: Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ-ից։ «Պետական եկամուտների...
16:55 27/06/2024Ռուս-իրանական այս նախաձեռնությունը խնդիրներ է ստեղծում նաև Թուրքիայի համար. Վահե ԴավթյանՔ.գ.դ., պրոֆեսոր, էներգետին անվտանգության փորձագետ Վահե Դավթյանը գրում է. «Թեհրանն ու Մոսկվան համաձայնության են եկել Ռուսաստանից Իրան բնական գազի մատակարարման վերաբերյալ: Հարց է առաջանում, թե ի՞նչ...
15:59 27/06/2024ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճը կտրուկ դանդաղել է. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2024թ. հունվար-մայիս ամիսներին։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճը կտրուկ դանդաղել է: 2024թ. մայիսին ՏԱՑ-ը կազմել է...
14:54 27/06/2024Կառավարությունն արտահանվող ամեն մի լիտր կոնյակի սպիրտի համար տնտեսվարողին կվճարի 100 դրամԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող նախագծերի թվում ընդունեց «Կոնյակի սպիրտի արտահանման աջակցության ծրագիրը»: Ծրագրով նախատեսվում է մինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 30-ը կոնյակի սպիրտներ...
09:42 27/06/2024Հունիսի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 27-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ արժևորվելով 0.074 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:18 26/06/2024Վոլնըրթի ներդրումը ԶՊՄԿ-ում խաթարվել է Փաշինյանի Կառավարության կողմից քաղաքական դրդապատճառներով իրականացված արշավի հետևանքով. Վոլնըրթը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային հայց է ներկայացրելՎոլնըրթը Հայաստանի դեմ 1.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի արբիտրաժային հայց է ներկայացնում Ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոն
12:07 26/06/2024ՊԵԿ-ը կանխել է «մարիխուանա» և «կոկաին» տեսակի թմրամիջոցների ներմուծման փորձըՕրերս Պետական եկամուտների կոմիտեի պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության թիվ 14-րդ բաժնի աշխատակիցները մաքսային հսկողություն են իրականացրել Իրանի...

12:19 08/08/2019Никол Пашинян: Число прибывших в Армению туристов показало впечатляющий ростСогласно подсчетам Центрального банка, в этом году, по сравнению с 2018 годом, туристы в Армении потратили примерно на 120 млн долларов больше.
10:28 08/08/2019Мировые цены на нефть растутСентябрьские фьючерсы на нефть WTI поднялись на 3,09%, составив $52,67 за баррель.
18:23 07/08/2019Цена нефти Brent рухнула ниже $57 за баррельКотировки фьючерсов на WTI на сентябрь на Нью-йоркской товарной бирже (NYMEX) к указанному времени снижаются на $2,12 (на 3,95%) - до $51,51 за баррель.
16:24 07/08/2019В Армении пять рек, впадающих в озеро Севан, загрязнены биогенными веществами – министрИз впадающих в озеро Севан рек биогенными веществами загрязнены Гаварагет, Цаккар, Шохваг, Масрик, Аргичи.
20:16 06/08/2019Сатеник Ованнисян: В аэропорту «Ширак» в Гюмри никогда не возникало проблем с недоливом топливаЗАО «Международные аэропорты "Армения”» проводит внутреннюю проверку для прояснения создавшейся ситуации в связи с вопросом поднятым авиакомпанией «Победа».
15:57 06/08/2019Глава Комитета гражданской авиации Армении: О проблеме с лоукостером «Победа» узнала из СМИНа вопрос, можно ли предположить в таком случае, что рейсы по направлению Москва-Гюмри продолжатся, Т. Ревазян ответила: «Можем предположить. По словам представителя “Победа”, да».
13:41 06/08/2019Лоукостер «Победа» приостановит рейсы в Армению из-за недолива топливаЛоукостер открыл рейсы в Гюмри в декабре 2016 года.
10:34 06/08/2019Банк ВТБ (Армения) и компания Visa предоставляют возможность клиентам наслаждаться VIP-зонами аэропортов по всему мируБанк ВТБ (Армения) предлагает всем своим клиентам - держателям карт Visa Infinite и Visa Platinum, воспользоваться услугой Lounge Key и насладиться VIP-зонами 550 аэропортов в 300 городах.
14:24 05/08/2019Эксперты бьют тревогу: Без борьбы с филлоксерой фермеры в Армении через 7-8 лет потеряют свои виноградникиЭксперты бьют тревогу: положение в сфере виноградарства в Армении – катастрофическое.
14:32 02/08/2019Директор компании «Санитек»: Готовы осуществить инвестиции в размере $4 млн«Заявляем ещё раз и для всех: у компании “Санитек” нет политической принадлежности. Наша единственная задача заключается в том, чтобы компания надлежащим образом служила городу и гражданам, укрепила...
11:01 02/08/2019Около 200 компаний приняли участие в продовольственной выставке в ДамаскеОн отметил, что его компания не боится конкуренции и в ближайшее время рассчитывает выйти на рынки европейских стран.
20:18 01/08/2019Премьер Армении: Мы должны сбалансировать работу трёх таможенных пунктовНадеемся, что это активизирует экономическую жизнь Гюмри.
18:26 01/08/2019В Грузии улучшилась динамика туризмаКрупнейший коммерческий грузинский банк «ТBC bank» обновил еженедельный показатель анализа туристического сектора.
15:56 01/08/2019Глава КГД Армении: Таможня в Гюмри должна быть таким образом, чтобы стала центром импорта и экспорта для бизнесаПо его словам, по сути, пункт таможенного оформления автомобилей в Гюмри уже начнет действовать с октября.
20:02 31/07/2019Грузинский лари установил новый антирекордПо словам главы Нацбанка К. Гвенетадзе, главными причинами обесценивания являются внешний шок и падение туристического потока.
17:35 31/07/2019Премьер Казахстана на 2 года запретил чиновникам закупки импортных машинДокумент предписывает совершать госзакупки и брать в аренду продукцию исключительно казахского производства.
16:42 30/07/2019Банк ВТБ (Армения) подвёл итоги 1-ого этапа маркетинговой кампании #безналичныймарафонБанк ВТБ (Армения) подвёл итоги 1-ого этапа акции #безналичныймарафон и вручил подарки 12-ти самым активным участникам акции.
15:19 29/07/2019Премьер Великобритании планирует потратить свыше $120 млн на рекламу «жесткого» BrexitПричем, как подчеркивается, это будет самая масштабная кампания, начиная со времен Второй мировой войны.
18:55 26/07/2019Сурен Хачатрян: Я бы хотел, чтобы в будущем мой сын жил в безопасной, мирной, политически и экономически стабильной АрменииСурен Хачатрян вернулся в Армению в июне 2016г.
18:36 26/07/2019В ЕАЭС разрабатывают единые «правила игры» для операций с криптовалютамиВ Армении и Кыргызстане вопрос регулирования сферы криптовалют находится на этапе обсуждения.