17:18 02/07/2024Հայաստանյան բանկերի ղեկավար կազմն այցելեց OVIO-ի տվյալների մշակման կենտրոնՀայաստանի Բանկերի միության և OVIO ընկերության նախաձեռնությամբ կայացավ ՀՀ առևտրային մի շարք բանկերի ղեկավար կազմի այցելությունն OVIO-Ի՝ ՀՀ խոշորագույն Տվյալների մշակման կենտրոն։ Տվյալների մշակման...
15:04 02/07/2024ՊԵԿ նախագահը կառուցապատողներիի հետ հանդիպմանը անընդունելի է համարել մի շարք արատավոր երևույթներՊետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը հանդիպել է կառուցապատման ոլորտում գործունեություն իրականացնող տնտեսվարողների, «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ի և ասոցիացիայի անդամ...
11:41 02/07/2024ՀԲ. Հայաստանի տնտեսական ակտիվության իրական աճը դանդաղել էՀայաստանի տնտեսական ակտիվության իրական աճը դանդաղել է։ Այս մասին փաստում է Համշախարհային բանկն ու մանրամասնում, որ այս ցուցանիշն այս տարվա ապրիլին կազմել է 10.4 տոկոս։ Համեմատության համար նշենք, որ...
11:15 02/07/2024ՀԲ-ն ուշադրություն է հրավիրում Հայաստանի ոսկու ու թանկարժեք քարերի արտահանման ծավալինՀայաստանի արտահանման աճը շարունակում են խթանել ոսկու ու ոկսերչական իրերի արտահանումն ու վերաարտահանումը։ Այս մասին ասված է Համաշխարհային բանկի հունիս ամսվա զեկույցում։ Ապրանքների արտահանումն աճել է...
09:17 02/07/2024Հուլիսի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են՝ եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 2-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.22 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.014 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
12:56 01/07/2024Համալրվող ավանդ՝ ճկուն պայմաններով․ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի նոր առաջարկըԲիբլոս Բանկ Արմենիան ներկայացնում է համալրվող ավանդի հատուկ առաջարկ՝ ֆինանսական միջոցների դինամիկ աճի համար։ Ավանդը ներդնելուց հետո այն կարելի է համալրել ցանկացած պահի (բացառությամբ դրա ավարտին...
10:06 01/07/2024ՀԲ-ն 110 միլիոն դոլարի վարկ կտա՝ ի աջակցություն ՀՀ «Համապարփակ առողջապահական ծածկույթի ապահովում» ծրագրինԾրագրի շահառուների շրջանակը Հայաստանի ողջ բնակչությունն է, ով կստանա ավելի որակյալ և մատչելի բժշկական ծառայություններ ոչ վարակիչ հիվանդությունների կանխարգելման համար:
09:12 01/07/2024Հուլիսի 1-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները մնացել են նույնը ռուբլունը՝ աճել էՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 1-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ մնալով նույն արժեքի։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:15 29/06/2024«Լիդիանը» կարող է սնանկանալ, լուծարվել,բայց ամբողջ պարտականությունը ու մեծ բեռը մնալու է մեր պետության վրա. ՎարդանյանԱմուլսարի հանքի շահագործումը կարող է սկսվել 2025 թվականի գարնանը։ Բնապահպաններն այս հայտարարությունը ևս լուրջ չեն ընդունում։ Տարիներ շարունակ միայն նշվել է հնարավոր շահագործման ժամանակահատված,...
20:26 28/06/2024Սյունիքի մարզի Տաթև-Աղվանի-Կապան մայրուղին է, որը ասֆալտապատվելուց հետո անմխիթար է«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Սյունիքի մարզի Տաթև-Աղվանի-Կապան մայրուղին է, որը ասֆալտապատվելուց հետո (2021 թ.) ամեն տարի հիմնանորոգում, մասնակի վերանորոգում են,...
17:33 28/06/2024Թադևոս Ավետիսյան. Տնտեսական աճպարարությունը և վրա հասնող ռիսկերըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
09:33 28/06/2024Հունիսի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 28-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ արժևորվելով 0.12 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:08 27/06/2024Մարքեթինգը՝ բիզնեսի կառավարման գործում. Ակբա Բիզնես ակումբԱկբա Բիզնես ակումբում գործարարները քննարկել են բիզնեսում մարքեթինգի դերն ու վերջինիս ընձեռած հնարավորությունները, ստեղծել մարքեթինգային ռազմավարության մոդել, ինչպես նաև հաստատել նոր գործարար կապեր,...
18:32 27/06/2024Մաքսային ծառայությունը վերազինվել է ռենտգենյան սարքերով և ճառագայթային հայտնաբերման նոր սարքավորումներովՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսային ծառայությունը վերազինվել է ռենտգենյան սարքերով և ճառագայթային հայտնաբերման ժամանակակից սարքավորումներով: Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ-ից։ «Պետական եկամուտների...
16:55 27/06/2024Ռուս-իրանական այս նախաձեռնությունը խնդիրներ է ստեղծում նաև Թուրքիայի համար. Վահե ԴավթյանՔ.գ.դ., պրոֆեսոր, էներգետին անվտանգության փորձագետ Վահե Դավթյանը գրում է. «Թեհրանն ու Մոսկվան համաձայնության են եկել Ռուսաստանից Իրան բնական գազի մատակարարման վերաբերյալ: Հարց է առաջանում, թե ի՞նչ...
15:59 27/06/2024ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճը կտրուկ դանդաղել է. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2024թ. հունվար-մայիս ամիսներին։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճը կտրուկ դանդաղել է: 2024թ. մայիսին ՏԱՑ-ը կազմել է...
14:54 27/06/2024Կառավարությունն արտահանվող ամեն մի լիտր կոնյակի սպիրտի համար տնտեսվարողին կվճարի 100 դրամԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող նախագծերի թվում ընդունեց «Կոնյակի սպիրտի արտահանման աջակցության ծրագիրը»: Ծրագրով նախատեսվում է մինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 30-ը կոնյակի սպիրտներ...
09:42 27/06/2024Հունիսի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 27-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ արժևորվելով 0.074 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:18 26/06/2024Վոլնըրթի ներդրումը ԶՊՄԿ-ում խաթարվել է Փաշինյանի Կառավարության կողմից քաղաքական դրդապատճառներով իրականացված արշավի հետևանքով. Վոլնըրթը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային հայց է ներկայացրելՎոլնըրթը Հայաստանի դեմ 1.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի արբիտրաժային հայց է ներկայացնում Ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոն
12:07 26/06/2024ՊԵԿ-ը կանխել է «մարիխուանա» և «կոկաին» տեսակի թմրամիջոցների ներմուծման փորձըՕրերս Պետական եկամուտների կոմիտեի պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության թիվ 14-րդ բաժնի աշխատակիցները մաքսային հսկողություն են իրականացրել Իրանի...

14:56 05/05/2017Armenian airports see 28,3% increase in passenger flow for January-April 2017Yerevan Zvartnots International Airport and Shirak Airport in Gyumri welcomed increased number of passengers in January-April 2017 to compare with the data of the indicated period of the previous...
14:28 05/05/2017Converse Bank announces issuance of corporate bondsConverse Bank CJSC announced today its first tranche of corporate bonds issuance. As the Bank reported in a released statement, the bonds will be listed on NADAQ OMX Armenia OJSC stock exchange and...
12:32 04/05/2017Armenian ministry issues tender for solar power projectAn international tender has been issued for the construction of first-ever solar power plant in Armenia in order to attract investors.
19:32 02/05/2017No Syrian businessman to face hindrance in Armenia – Economy MinisterThe Syrian Ministry of Economy and Trade has compiled a list of goods that are demanded in the Armenian market, the Charge D'Affairs of the Syrian Arab Republic to the Republic of Armenia Issam Nayal...
14:56 02/05/2017The development of trade and economic relations should be one of the key priorities of Armenian-Turkish relations – French Ambassador to ArmeniaFirst-ever Armenia-Turkey Investor Day was held on Tuesday in Yerevan, Armenia. The event is aimed at promoting the idea of creation of a sustainable angel-investing network in Armenia and Turkey,...
20:36 01/05/2017World oil prices fallAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices have decreased, Gazeta.ru reports.
16:27 01/05/2017Armenian official points out most dangerous labor violations“Today the typical and most dangerous violations registered in the labor market refer to the failure of concluding an employment contract carrying out an illegal work,” Tadevos Avetisyan, Chief...
15:18 01/05/2017President Sargsyan attends festive event dedicated to Labor DayPresident of Armenia Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan today at the K. Demirjian Sport and Concert Complex attended a festive event organized by the Grand Holding Company and dedicated to the...
18:43 28/04/2017Armenia and Lebanon might cooperate in numerous areas – PM KarapetyanArmenia could be of interest to Lebanese businesses in terms of getting broader access to Eurasian Economic Union and Iranian markets, Armenia’s Prime Minister Karen Karapetyan noted on Friday during...
14:57 28/04/2017PM, Argentina Ambassador discuss development of economic tiesArmenian Prime Minister Karen Karapetyan received Argentina’s Ambassador to Armenia Gonzalo Urriolabeitia on Friday.
13:41 28/04/2017Armenian businessmen propose establishing a logistic center in StavropolStavropol governor Vladimir Vladimirov invited Armenian citizens to the Russian region with plenty of health facilities and recreational zones.
12:18 28/04/2017Local authorities should assume more active role in economic development - “Mayors for Economic Growth” programme launched in YerevanThe official launch of the “Mayors for Economic Growth” initiative of the European Union was given on Friday in Yerevan.
20:25 27/04/2017Lebanese minister points out Armenia’s investment attractionsState Minister for Planning Affairs of Lebanon Michel Pharaon spoke of the investment attraction of Armenia on Friday, saying the country might be interesting to Lebanese investors.
16:22 26/04/2017Armenia’s SRC prevents 272 attempts of illegal agricultural importsDuring 2017, the State Revenue Committee (SRC) of Armenia has prevented 272 attempts of illegal imports of agricultural products, the Information and Public Relations Department of the SRC told...
19:48 25/04/2017Artsakh represented at “In Tour Expo 2017” International tourism exhibitionSix tourism companies and registered hotels were represented at the “In Tour Expo 2017” International tourism exhibition held in Yerevan.
17:42 25/04/2017EU announces €116 million for Yemen at pledging conference in GenevaThe European Commission announced today at the United Nations in Geneva its intention to release further support of €116 million for those in need in Yemen.
16:43 25/04/2017PM Karapetyan suggests considering the involvement of Indian companies in Meridian free economic zone in ArmeniaArmenia is ready provide the necessary conditions for Indian companies to do business in Armenia, Armenian PM Karen Karapetyan told Indian Vice President Hamid Ansari during a meeting held on Tuesday...
19:05 22/04/2017Mineral water production levels increase in Armenia5, 106.3 liters of mineral water have been produced in Armenia during January-February, National Statistic Service reported.
15:58 22/04/2017Iran ready to export gas to Georgia through ArmeniaIranian first VP Es’hagh Jahangiri said Iranian and Georgian nations held numerous commonalities and they share similar views over regional and international issues.
16:29 21/04/2017Polish entrepreneurs interested in entering the Armenian market – Ambassador NovakovskiPrime Minister Karen Karapetyan received Jerzy Novakovski, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the Republic of Armenia.