18:42 13/09/2022«Իզմիրլյան» ԲԿ-ի բժիշկները մեկնել են ռազմաճակատ«Իզմիրլյան» ԲԿ-ի գործադիր տնօրենի ժ/պ Տիգրան Նալբանդյանի գլխավորությամբ ադրբեջանական ագրեսիայից հաշված ժամեր անց բժիշկներ՝ Ստեփան Մաթոսյանը, Գևորգ Կարապետյանը, Սամվել Աբրահամյանը, Նաիրի...
12:19 13/09/2022Թշնամու հրետակոծության հետևանքով վիրավորում է ստացել քաղաքացիական երեք անձ. ԱՆԱդրբեջանի զինված ստորաբաժանումների կողմից հայկական դիրքերի և բնակավայրերի ուղղությամբ հրետակոծության հետևանքով վիրավորում է ստացել քաղաքացիական երեք անձ: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
12:20 12/09/2022Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2575 նոր դեպք, 7 մարդ մահացել էՀայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ սեպտեմբերի 5-11-ը, կատարվել է ընդհանուր 7446 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2575 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 2172 հիվանդ,...
20:00 10/09/2022Հագեցնող ընթրիքը չի խանգարում քաշի կորստին, բայց լավ հագեցնեղ նախաճաշն օգնում էԱբերդինի համալսարանի կենսաբանները ցույց են տվել, որ հիմնական կերակուրի ընդունման ժամանակը չի ազդում մարդու նյութափոխանակության վրա, սակայն լավ հագեցնող նախաճաշը կարող է նպաստել քաշի ավելի հեշտ...
18:31 10/09/2022Թվարկվել են մթերքները, որոնք կտրուկ նվազեցնում են իմունիտետըԵղանակի կտրուկ փոփոխությունը՝ շոգից ցրտին անցնելը մեծ սթրես է օրգանիզմի համար, այս ժամանակահատվածում իմունային պաշտպանությունը զգալիորեն թուլանում է։ Եթե մարդիկ ոչ ճիշտ սնվեն, վարակիչ կամ վիրուսային...
12:30 10/09/2022ԱՆ-ն առաջարկում է լիցենզավորել բուժաշխատողներինԱռողջապահության նախարարությունն առաջարկում է ներդնել բուժաշխատողների անհատական լիցենզավորման համակարգ։ Օրինագիծն արդեն շրջանառության մեջ է.
11:26 10/09/2022Նյու Յորքում արտակարգ դրություն է հայտարարվել պոլիոմելիտի բռնկման պատճառովՆյու Յորք նահանգի նահանգապետ Քեթի Հոկուլը պոլիոմելիտի բռնկման պատճառով արտակարգ դրություն է հայտարարել։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնել է է Նյու Յորք նահանգի առողջապահության...
17:38 09/09/2022Արդեն զգացվում է աշնանային շունչը. Ինչպե՞ս ընտրել ճիշտ հագուստ երեխայի համարՄի քանի օր է, ինչ օդում արդեն թևածում է աշնանային շունչը: Ամռան ավարտն ազդարարող զովությունը ծնողների առաջ կարևոր խնդիր է դնում.
15:00 08/09/2022Ռուսաստանում գրանցվել է կապիկի ծաղիկով վարակման երկրորդ դեպքըՍանկտ Պետերբուրգի բնակչի մոտ կապիկի ծաղիկ է ախտորոշվել. սա երկրում հայտնաբերված երկրորդ դեպքն է, «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել է «Ռոսպոտրեբնադզոր»-ը։ «Հիվանդությունն ախտորոշվել է Եվրոպա կատարած...
19:44 07/09/2022Վտանգված է բնակչության առողջությունը և սա շատ լուրջ առողջապահական խնդիր է․ Քրիստինա ՎարդանյանԲժշկական գիտությունների թեկնածու, «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի նախկին փոխտնօրեն Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Ըստ գիտական աղբյուրների՝ 1917-1957թթ.
16:16 07/09/2022Արցախում մեկ շաբաթում գրանցվել է կորոնավիրուսի 185 դեպք2022թ․ սեպտեմբերի 1-ից մինչև սեպտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում Արցախում կատարվել է 508 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիուսային հիվանդության 185 դրական դեպք։ Կորոնավիրուսային...
11:44 07/09/2022«Սիլ Մաազա»-ն սպառողներին աղբյուրի ջրի փոխարեն քլորացված ջուր է վաճառել ու տուգանվել 4 մլն դրամովՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովն ավելի քան 4 մլն դրամով տուգանել է «Սիլ Մաազա» ընկերությանը։ Որոշումը կայացվել է ամռանը՝ հուլիսի 29-ին, հրապարակվել է օրեր առաջ։ Հանձաժողովը վարույթի...
17:25 06/09/2022Իսրայելցի գիտնականները հերքել են չղջիկներից կորոնավիրուսի վարակման մասին առասպելըԻսրայելցի գիտնականներն ապացույցներ չեն գտել, որ չղջիկները կարող են լինել COVID-19 համաճարակի բռնկման աղբյուրը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ ներկայացնելով Թել Ավիվի համալսարանի...
13:28 05/09/2022Սեպտեմբերի կեսերից կորոնավիրուսի ավելի շատ դեպքեր կունենանք. Գայանե Սահակյան«Կորոնավիրուսի համաճարակային իրավիճակը ողջ աշխարհում, նաև Հայաստանում հարաբերական կայուն է։ Հայաստանում կայուն աճ է գրանցվում օգոստոսի սկզբներից սկսած։ Հիմնականում շրջանառվում է օմիկրոն շտամն իր...
11:06 05/09/2022263 կիլոգրամանոց տղամարդը մեկուկես տարում նիհարել է 140 կգ-ով. նա բացահայտել է հաջողության գաղտնիքըԱվստրալիայի Սիդնեյ քաղաքի բնակիչը, ով կշռում էր 263 կիլոգրամ, մեկուկես տարվա ընթացքում նիհարել է գրեթե 140 կգ-ով՝ քայլելու, մարզվելու և շաքարավազից հրաժարվելու շնորհիվ։ Նրա հաջողության գաղտնիքը...
15:53 03/09/2022Չինաստանում կրկին լոքդաուն է«Զրո կովիդ» քաղաքականության շարունակություն և դեժավյուի սուր զգացում. Չինաստանի Սիչուան նահանգի Չենդու քաղաքի բնակիչները հարկադիր ինքնամեկուսացվել են այն բանից հետո, երբ 20 միլիոն բնակչություն...
17:50 02/09/2022Փարիզը նախապատրաստվում է 33-րդ ամառային օլիմպիական խաղերինՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) համակարգող հանձնաժողովի անդամները աշխատանքային այց են կատարել Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզ: Նրանք ծանոթացել են 33-րդ ամառային օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական...
13:35 02/09/2022Ռուսաստանում մարտի 11-ից ի վեր առաջին անգամ մեկ օրում հայտնաբերվել է COVID-19-ի ավելի քան 50 հազար դեպքՌուսաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում ավելացել է 50 952-ով՝ նախորդ օրվա 49 761-ի դիմաց։ Այդ մասին ուրբաթ օրը լրագրողներին հայտնել են վարակի դեմ պայքարի դաշնային օպերատիվ շտաբում,...

11:17 04/03/202104.03.2021. За сутки в Армении подтвержден 491 новый случай заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 491 новый случай заражения коронавирусом...
10:12 04/03/2021Ученые: У пациентов с ослабленным иммунитетом коронавирус может сохраняться более полугодаУченые Университета Южной Калифорнии обнаружили, что коронавирус в организмах пациентов с ослабленной иммунной системой может сохраняться в течении продолжительного времени и накапливать мутации.
11:33 03/03/202103.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 360 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 360 новых случаев заражения коронавирусом...
16:08 02/03/2021Лавров раскритиковал идею введения COVID -паспортов в ЕСИдея о введении COVID-паспортов в Евросоюзе противоречит правилу добровольной вакцинации, заявил глава МИД России Сергей Лавров, пишет РИА НОВОСТИ.
14:28 02/03/2021В Грузии за минувшие сутки выявили 461 новый случай коронавирусаВ Грузии за минувшие сутки выявили 461 новый случай коронавируса – из них 250 зафиксировали в Тбилиси, сообщает администрация правительства.
12:20 02/03/2021В Арцахе за сутки выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
11:47 02/03/202102.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 240 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 240 новых случаев заражения коронавирусом...
19:12 01/03/2021Билл Гейтс назвал сроки окончания пандемии коронавирусаОснователь компании Microsoft Билл Гейтс дал прогноз по срокам окончания пандемии коронавируса. Об этом сообщает CNN. По словам предпринимателя, мир может не вернуться к "нормальному состоянию"...
17:03 01/03/2021Назван препарат, вдвое снижающий риск смерти при COVID-19Американские ученые выяснили, что прием статинов для снижения холестерина значительно снижает риск смерти при коронавирусном заболевании.
15:24 01/03/2021ВОЗ: Менее 10 процентов жителей планеты имеют антитела к COVID-19Менее 10% населения Земли имеют антитела к SARS-CoV-2. Об этом заявила главный научный сотрудник Всемирной организации здравоохранения Сумия Сваминатан, передает РИА «Новости». Она добавила, что это...
11:32 01/03/202101.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 158 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 158 новых случая заражения коронавирусом...
14:08 27/02/2021Швейцария: после вакцинации от COVID-19 умерли не менее 16 человекКак минимум 16 человек умерли в Швейцарии после вакцинации от коронавируса, сообщил орган надзора за рынком лекарств Swissmedic.
13:10 27/02/2021Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 373Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 373, скончались 14 человек.
11:42 27/02/202127.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 283 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 283 новых случая заражения коронавирусом...
11:44 26/02/202126.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 283 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 283 новых случая заражения коронавирусом...
11:24 25/02/202125.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 282 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 282 новых случая заражения коронавирусом...
09:49 25/02/2021Компания Нубара Афеяна Moderna разработала обновленную версию своей вакцины против COVID-19Основанная Нубаром Афеяном компания Moderna разработала обновленную версию своей вакцины против COVID-19, направленную на борьбу с южноафриканским вариантом коронавируса, и отправила в Национальный...
18:51 24/02/2021Роспотребнадзор: В целом в странах СНГ отмечается стабилизация ситуации с COVID-19В странах СНГ отмечается стабилизация ситуации со снижением новых случаев заболевания COVID-19, сообщается на сайте Роспотребнадзора.
11:47 24/02/202124.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 273 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 273 новых случая заражения коронавирусом...
10:57 24/02/2021ВОЗ: География новых штаммов коронавируса за последнюю неделю расшириласьОтличающийся более высокой заразностью штамм коронавируса VOC 202012/01, обнаруженный первоначально в Великобритании, был выявлен на минувшей неделе еще в семи странах, их общее число достигло 101.