12:03 23/04/2018Վիգեն Սարգսյան. Մեր ակնկալիքն է, որ արտակարգ ռեժիմի կարիքը չլինի ոչ հիմա, ոչ էլ հետագայում«Որևէ կերպ սպառնալիք չի կարող և չպետք է դիտվի»,-արձագանքելով «Մարտի 1-ից դասեր չքաղելու» մասին ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությանը՝ ասաց պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Նրա խոսքով, դա...
19:14 22/04/2018Կոստանյան. Ձեռնարկված գործողությունները վկայում են, որ իշխանություններն ադեկվատ են ստեղծված իրավիճակում«Իշխանությունը չի կարող ադեկվատ պատկերացում չունենալ: Բոլոր այն գործողությունները, որոնք ձեռնարկվում են իշխանության կողմից, դրանք հենց իրավիճակին համարժեք են: Իշխանության ադեկվատության հարցը...
10:43 22/04/2018Փաշինյան. Շարունակելու ենք մեր քայլերըՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումից հետո ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ շարունակելու են իրենց գործողությունները: Այսօր երեկոյան էլ Հանրապետության...
12:07 21/04/2018Վաչե Գաբրիելյան. Գնահատականի է արժանացել խաղաղ ցույցերի վերաբերյալ Հայաստանի կառավարության դիրքորոշումը«Մենք կոնստրուկտիվ երկխոսության մեջ ենք ԱՄՆ-ի մեր գործընկերների հետ և հեռանկարները համագործակցության ակնհայտ են», - հայտարարել է փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանը, ով Վաշինգտոնում հանդիպել է...
14:06 18/04/2018Պեսկով. Կրեմլում հետևում են Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին«Կրեմլում հետևում են իրադարձություններին, որոնք տեղի են ունենում Հայաստանում: Հույս ունենք, որ ամեն ինչ կլինի օրենքի շրջանակում»,-այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝...
13:41 14/04/2018Էկոտուրիզմը Հայաստանում. ինչ ունենք և ինչ է պետք անելՀայաստանը էկոտուրիզմի զարգացման մեծ ներուժ ունի: Այսօր Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանում կազմակերպված «Էկոտուրիզմը Հայաստանում» խորագրով համաժողովում ասաց ՀԱՀ Յակոբեան բնապահպանական կենտրոնի տնօրեն...
13:40 11/04/2018Ըստ քաղաքագետի՝ սրացումների մեծ հավանականություն չկա ոչ շփման գծում, ոչ ՆախիջևանումԱդրբեջանում ընտրություններ չեն լինում, այնտեղ քաղաքական ընդդիմություն չկա՝ բացարձակապես: Ապրիլի 11-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը նշեց, որ փոփոխություններ ակնկալել...
11:24 09/04/2018ԼՂ հարցում պրագմատիկ գաղափարների պակաս չկա, պետք է միայն դրանք թղթին հանձնել. Սերգեյ ԼավրովՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել է ԼՂ խնդրի կարգավորման հեռանկարներին։ Ինչպես հաղորդում է ՌԴ ԱԳՆ կայքը, Լավրովը նշել է, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորումը հետխորհրդային տարածքում...
11:26 06/04/2018Նախարարությունից պարզաբանում են, ինչու է Հայաստանում նվազել հացահատիկի արտադրությունը«2017 թվականին հացահատիկի ցանքատարածություների կրճատումը պայմանավորված է եղել հիմնականում 2016 թվականի աշնանը գրանցված մթերման ցածր գներով»,-Panorama.am-ի հարցման ի պատասխան հայտնում են...
12:08 04/04/2018Հակոբյան. Եթե լավ եղանակն այսօր պահպանվի, Լոռիում ցրտահարության վտանգ չի լինի«Իսկ եթե ծաղիկների վրա ջուր մնա, գիշերն էլ զրոյից ցածր ջերմաստիճան լինի, ցրտահարության վտանգը մեծ է»:
12:12 02/04/2018Հովհաննես Պողոսյան. Չեմ կարողանում մոռանալ այդ օրերըԹալիշում գլխի ծանր վիրավորում ստացած Հովհաննես Պողոսյանը մի քանի բարդ վիրահատությունից հետո այսօր մոր հետ Եռաբլուր էր եկել՝ հարգելու ապրիլյան պատերազմում զոհված ընկերների հիշատակը: «Ոնց ասեմ, չեմ...
15:29 31/03/2018Ավելի հայտնի, քան Քարդաշյանները. Մխիթարյանի մասին նոր ֆիլմ է պատրաստվելՅութուբյան հայտնի ֆուտբոլային ալիքը՝ Copa90-ը ֆիլմ է պատրաստել Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ավագ, կիսապաշտպան, «Արսենալ»-ի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանի մասին: Ֆիլմը կոչվում է՝ «Մխիթարյան.
14:14 29/03/2018Ռուսաստանը վարկային նոր համաձայնագրով Հայաստանին զենքի մատակարարումը կսկսի այս տարիՌուսաստանը նոր՝ 100 միլիոն դոլարի պաշտպանական վարկի շրջանակներում Հայաստանին զենքի մատակարարումը կսկսի այս տարի։ Ինչպես տեղեկացնում է ՌԻԱ-Նովոստին, այս մասին ArmHiTech-2018 ցուցահանդեսի ժամանակ...
12:54 26/03/2018Մենք չունենք մտադրություն խանգարել. Գորգիսյան«Թեև հավատալով, որ մեր գործընկերներն ամբողջ հոգով սրտով հավատում են այդ ամենին, բայց մենք դեռևս չէնք հավատում այդ ճանապարհով ինչ-որ բան փոխելուն»,- այսօր ԱԺ-ում ճեպազրույցներին ժամին տեղեկացրեց «Ելք»...
15:30 24/03/2018Զբոսաշրջային բիզնեսը չի տուժի․ Արարատ Մկրտչյանը՝ հակածխախոտային օրինագծի մասինՀՀ առողջապահության նախկին նախարար Արարատ Մկրտչյանը կողմ է ծխելու դեմ պայքարի խստացմանը: «Ծխելու դեմ պայքարը պետք է խիստ լինի, քանի որ մարդու առողջության վրա ծխախոտի բացասական ազդեցությունը վաղուց...
14:52 13/03/2018Սեյրան Նիկողոսյան. Մեր լավագույն հրաձիգներից մի քանիսը լճացման շրջանում ենՆախորդ շաբաթ Երևանում կայացել է գնդակային հրաձգության Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը: Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփել է առաջնության...
14:11 12/03/2018Արցախի քաղաքացի չհանդիսացող բոլոր հայրենակիցներին, Արցախում հողի սեփականության իրավունք կտրվի. գյուղնախարարԱրցախի Հանրապետության քաղաքացի չհանդիսացող մեր բոլոր այն հայրենակիցներն, ովքեր իրենց ուժերով և սեփական ներդրումներով Արցախում արտադրական նշանակության այգիներ կհիմնեն, նախատեսվում է հողի...
09:27 09/03/2018«Հրապարակ». Սամվել Ալեքսանյանը հեռահար պլան է մշակում եղբորորդուն Երևանի փոխքաղաքապետ դարձնելու համար«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` Սամվել Ալեքսանյանը հեռահար պլան է մշակում` յուր եղբորորդի, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի պատանի ղեկավար, թաղի խնդիրներից անտեղյակ Արտակ Ալեքսանյանին Երևանի...
17:55 07/03/2018Ինչպես է գնահատում Մոսկվան Երևանի և Անկարայի գործողությունները արձանագրությունները չեղարկելու համատեքստում«Մենք առաջնորդվում ենք այդ երկրների հարաբերությունների կարգավորման կարևորությունից»,- ասել է Մարիա Զախարովան։
13:05 06/03/2018Սերժ Սարգսյանը պատերազմի ակունքներից մինչև այսօր պատերազմի թոհ ու բոհերով անցած է. Դավիթ Մանուկյան«Սերժ Սարգսյանն այնպիսի ճանապարհ է անցել, որ քննարկելը տեղին չեմ համարում, կոռեկտ չի»,- ասաց նա:

10:45 18/02/2015В Национальной галерее Армении откроется выставка, посвященная 100-й годовщине Геноцида армянВ Национальной галерее Армении в апреле откроется выставка, посвященная 100-й годовщине Геноцида армян.
17:03 17/02/2015Нуланд на встрече с руководством Азербайджана выразила обеспокоенность США в связи с попиранием прав человека и свободы СМИОна сообщила, что Вашингтон поддерживает постоянный диалог с официальным Баку по этим вопросам и отслеживает ситуацию.
18:51 16/02/2015Роберт Кочарян: Любые действия против лидера ППА Гагика Царукяна будут расцениваться как политическое преследование«Страна и так перегружена серьезнейшими проблемами, и их решение возможно лишь на основе максимально широкой консолидации общества».
14:17 16/02/2015Партия «Процветающая Армения» больше не является альтернативой – со всеми вытекающими последствиями. Комментарий экспертаТем самым дальнейший ход борьбы обусловлен тем, насколько ППА удастся мобилизовать протестную массу.
15:19 14/02/2015Статьи некоторых СМИ об убийстве курсанта Айказа Барсегяна содержат комментарии «обиженных» на Минобороны Армении офицеров«Мы имеем дело с некорректной позицией, исходящей из личных обид конкретных лиц», – сказал пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
14:07 14/02/2015Канцлер Германии Ангела Меркель очаровала президента Беларуси Александра Лукашенко. Интервью с «признанием»Он также сообщил, что Беларусь не собирается выходить из состава Евразийского экономического союза.
19:56 13/02/2015Премьер Армении: Горе тем, кто пытается злоупотреблять терпимостью и снисходительностьюПремьер-министр РА Овик Абраамян 12 февраля на заседания Совета правящей Республиканской партии Армении (РПА) выступил с речью, в которой подчеркнул недопустимость во внутриполитической борьбе...
17:38 13/02/2015К. Ачемян: Предпринятые в отношении лидера ППА Гагика Царукяна шаги важны в канун 100-й годовщины Геноцида армянКак отметила К. Ачемян, в таких условиях непозволительно в международных организациях и на международных трибунах играть с репутацией властей Армении, распространять сплетни.
15:18 12/02/2015Турецкий религиозный деятель высмеял Азербайджан: В этой стране можно стать профессором за $2000Один из известных религиозных деятелей Турции, лидер религиозного течения «Исмаил - Ага» Джуббели Ахмед высмеял образовательную систему Азербайджана из-за царящей там коррупции.
13:48 11/02/2015АО НКР: Азербайджанская сторона распространяет дезинформацию о погибшем армянском военнослужащем«Армянская сторона не предпринимала никаких диверсионных операций: диверсионные действия противоречат нашей позиции», – подчеркнул руководитель пресс-службы Армии обороны НКР Сенор Асратян.
12:46 10/02/2015«Понимаю и принимаю эмоциональную реакцию в обществе на трагедию в Гюмри». Интервью с послом России в АрменииЭто преступление, подчеркнул дипломат, «не укладывается в сознании любого нормального человека, подобные зверства не имеют оправдания, они не имеют национальности, ни государственной принадлежности».
18:16 09/02/2015Премьер Армении потребовал от Гагика Царукяна следить за эмоциональными и абсурдными заявлениями членов ППА«Иначе мы будет вынуждены воспринимать их как его личное мнение. Ответственность за вытекающие из столь безответственных заявлений последствия и политические обострения ляжет на Г. Царукяна».
10:33 09/02/2015Путин: Украинский кризис – результат вмешательства США и их союзников во внутренние дела УкраиныВ данном кризисе нет российской вины, подчеркнул президент РФ.
14:18 07/02/2015«Мы не хотим ставить Россию на колени». На острые вопросы ответили генсек НАТО и министр обороны ГерманииМинистр обороны пояснила, что не следует понимать политику НАТО как антироссийский курс: «Мы не хотим поставить на колени Россию, мы хотим вернуть Россию за стол переговоров».
18:12 06/02/2015Серж Танкян: Турне «System of A Down» повысит уровень информированности в мире о Геноциде армянВсемирно известный певец армянского происхождения, солист рок-группы «System of A Down» Серж Танкян в интервью изданию Asbarez обратился к концертному турне «Wake up the Souls» по случаю 100-й...
14:01 06/02/2015Академия наук Азербайджана собралась переписывать историю, предъявив территориальные претензии Армении, Грузии и РоссииПо словам азербайджанского историка, Нахичеван, Карабах и Ереван также являются «исконно азербайджанскими землями».
12:19 05/02/2015Эксперт: Антиукраинская позиция Азербайджана будет иметь негативные последствия для страны, где не слушают даже президентаДиректор исследовательского центра «Восток-Запад» Арастун Оруджлу полагает, что у азербайджанских властей низменные интересы и они далеки от большой политики.
11:54 04/02/2015Режиссер Фатих Акин рассказал, почему он решил снять фильм о Геноциде армян и какая реакция на картину последовала«Турция геноцид не признает, но там уже существует гражданское движение, которое растет и растет, возможно, и мой фильм внесет лепту в то, чтобы это движение стало более многочисленным», – сказал он.
10:46 04/02/2015Сотрудники ереванского завода «Наирит» передадут правительству Армении письмо с требованиямиСотрудники ереванского завода «Наирит» не считают состоявшуюся 2 февраля встречу с министром энергетики и природных ресурсов Армении Ервандом Захаряном обнадеживающим.
15:00 03/02/2015Американский эксперт: Стратегическая значимость Азербайджана для США уменьшается«Однако это относительно маленькая страна...и может наступить время, когда у нее возникнет потребность в сильных друзьях. И тогда выяснится, что таких друзей у нее нет», – заключил Мэри.