11:20 20/02/2026Արսեն Բաբայան. Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել, պետականությունը՝ ոչ«Այսօր հանրային դիսկուրսում մեծ էներգիա է ծախսվում հակառուսական կամ հակաեվրոպական հռետորաբանության վրա»,-գրում է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը։ Նա մանրամասնում է՝ մինչդեռ...
10:35 20/02/2026Զանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզումՈստիկանության ծառայողները Արմավիրի մարզի շուրջ 20 հատվածում են
09:13 20/02/2026Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները Վաշինգտոնում ծեծի են ենթարկել նրա ռեժիմի դեմ բողոքող քաղաքացիներինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները Վաշինգտոնում հարձակվել են նրա դեմ բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիների վրա ու ծեծի ենթարկել նրանց։ Կադրերը տարածվել են սոցիալական ցանցերում։...
19:30 19/02/2026Փառք եմ տալիս Աստծուն, որ ինձ պես անարժանը գնեց Հովհաննես Թումանյանի բնակարանը և տվեց հայ համայնքին ու հայոց եկեղեցուն․ ՂուկասյանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը իր գործով հերթական դատական նիստից հետո դիմելով ներկաներին՝ հիշեցնելով , որ այսօր փետրվարի 19-ն է ՝ ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրը, ինչի...
19:17 19/02/2026Արա Ռոստոմյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցը մնաց անփոփոխԱրա Ռոստոմյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցը մնաց անփոփոխ՝ առանց էլեկտրոնային հսկողության։ Զոհված զինծառայող Հակոբ Ռոստոմյանի հոր՝ Արա Ռոստոմյանը ևս անցնում է Բագրատ Սրբազանի և նրա...
18:30 19/02/2026Մենք ազատ ենք, ես ազատ եմ հոգեպես ․ Իգոր ՍարգսյանՀՅԴ ԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանը իր գործով հերթական դատական նիստին անդրադարձավ ազատությունից զրկվելուն և Բագրատ սրբազանի խոսքերին։ Նա, մասնավորապես, նշեց․ «Այո, մենք ազատ ենք, ես ազատ եմ։ Մարդը հոգեպես...
18:13 19/02/2026Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց եւս 3 ամսովՀՅԴ ԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսով։ Հիշեցնենք՝ հունիսի 20-ին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել էր հանդիպման Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ,...
18:00 19/02/2026Գյուլագարակի անտառապետը ձերբակալվելՆրա տան բակում կայանված բեռնատարների թափքում հայտնաբերվել է ընդհանուր մոտ 6 խմ բոխի և հաճարենի տեսակի փայտանյութ
17:46 19/02/2026Դատարանի նկուղում ուղղակի հակահիգիենիկ վիճակ է. Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան«Ծանոթանալով ձեր հայտարարության հետ՝ տպավորություն է, որ դուք ցանկացել եք պատժել պարոն Ղուկասյանին, դրան է ուղղված եղել ձեր գործողություններն ու որոշումը»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում Գյումրու...
17:38 19/02/2026Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի բանտային կալանքը մեր բողոքի հիման վրա փոխել են տնայինի. Ռուբեն ՄելիքյանԴատարանում Բագրատ Սրբազանի այսօրվա խոսքը պարզապես հիանալի էր
17:12 19/02/2026Գլխավոր դատախազությունն Ալեն Սիմոնյանի՝ հոգևորականների մասին հայտարարության վերաբերյալ«Գլխավոր դատախազությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի վերաբերյալ տեղեկություն առկա չէ»,- Panorama.am-ին հայտնեցին գլխավոր դատախազությունից՝ ի պատասխան հարցի, թե արդյո՞ք Ալեն Սիմոնյանի՝ օրեր առաջ...
17:12 19/02/2026Սխալ է, որ այստեղ ՀՀ դրոշն է կախած. Նստեք. Դատավորն անջատեց Չախալյանի բարձրախոսը«Այս դատավարությունը իրավականի հետը կապ չունի, քաղաքական պրոցես է»,-18 արդարների գործով դատական նիստին հայտարարեց հասարակական գործիչ, այդ գործով մեղադրյալ Վահագն Չախալյանը։ Նա նշեց, որ չէր ցանկանում...
16:46 19/02/20262 ամսով երկարացվեց Բագրատ Սրբազանի կալանքի ժամկետըԴատարանը երկու ամիս ժամկետով երկարաձգեց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի կալանքը։ Այս մասին հայտարարեց դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը՝ լսելով մեղադրողներին ու պաշտպանական կողմին։ Հիշեցնենք, որ մեղադրող...
16:45 19/02/2026Մեծ Բրիտանիայի թագավորն առաջին անգամ մեկնաբանել է իր եղբոր՝ Էնդրյուի ձերբակալության լուրըՄեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը առաջին անգամ մեկնաբանել է իր եղբոր՝ Էնդրյուի ձերբակալության լուրը։ Այս մասին հայտնում է Tatler-ը՝ հղում անելով թագավորական ընտանիքի պաշտոնական հայտարարությանը։...
16:45 19/02/2026Բագրատ Սրբազան. Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում Բակո Սահակյանի որդուն՝ Տիգրանին«Ինձ ոչ մեկ ազատությունից ոչ զրկել է, ոչ էլ կարող է զրկել, քանի որ ոչ իմ կյանքն է ձեր իշխանության ներքո, ոչ էլ իմ ազատությունը»,-դատական նիստի ընթացքում անդրադառնալով հանրային մեղադրողի՝ իր կալանքի...
16:01 19/02/2026Այս իրավիճակում ճիշտ գտնվելու համար կա մեկ լուծում. Բագրատ Սրբազանի պաշտպանը՝ դատավորին«Պաշտպանյալիս կալանավորելու շարժառիթը եղել է ինչպես քաղաքական գործընթացներից մեկուսացնելը, այնպես էլ Հայ առաքելական եկեղեցու ներսում կշիռ ունեցող հոգևորականի մեկուսացումը, որպեսզի դյուրին լինի...
15:44 19/02/2026Անահիտ Մանասյանը չպատասխանեց հարցին, թե արդյոք ճանաչում է Ամենայն Հայոց ԿաթողիկոսինՀատուկ շեշտել եմ կրոնական կազմակերպությունների ինքնավարությունը հարգելու կարևորությունը.
15:38 19/02/2026Ամո'թ քեզ. Ներկաներին բարկացրեց դատախազի՝ Բագրատ Սրբազանի կալանքը երկարացնելու միջնորդությունը18 արդարների գործով այսօրվա դատական նիստին քննվելու է արգելանքի տնային կալանքում գտնվող հինգ, կալանքի ներքո գտնվող երկու անձանց՝ Բագրատ Սրբազանի ու Վահագն Չախալյանի նկատմամբ խափանման միջոցի հարցը։...
15:18 19/02/2026Կրկնակի խտրականության հետ գործ ունենք. Բագրատ Սրբազանի պաշտպան«Կարծում եմ՝ դատական նիստում քննարկվի Բագրատ Սրբազանի խափանման միջոցի հարցը, հույսեր միշտ ունենք, քանի որ այստեղ ենք, մասնակցում ենք այս պրոցեսին, բայց քիչ»,- 18 արդարների դատավարությունից առաջ...
15:17 19/02/2026Մարդու իրավունքների պաշտպանի դերը տեսական դատողություններ անելը չէ. Փաստաբան«Մարդու իրավունքների պաշտպանի դերը տեսական դատողություններ անելը չէ, հատկապես՝ նորմատիվ ակտերի բովանդակության ուսուցողական հայտարարություններով»,-նշւմ է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սոս...

13:26 06/11/2023Political activist Jirair Sefilian summoned to NSSPolitical activist Jirair Sefilian has been summoned to Armenia’s National Security Service (NSS) for questioning over a “terror plot” foiled by the agency last week, his party reported on Monday.
13:06 06/11/2023Tatoyan Foundation, lawyers taking measures to calm tensions in Cows' GardenThe Armenian Patriarchate of Jerusalem sent a letter to the Israeli company XANA CAPITAL to cancel the 99-year lease agreement for 25% of the Armenian quarter.
12:35 06/11/2023Levon Kocharyan to take up parliament seatArmenia’s Central Electoral Commission (CEC) will grant a parliament seat to former President Robert Kocharyan’s younger son, Levon Kocharyan, who has been held in detention for around two months.
16:36 04/11/2023Artur Vanetsyan dismisses“The mention of my name is solely aimed at making a fuss and political speculations. I urge you not to take it seriously. “I am sure that this sham case, too, will fail in the near future and the...
15:17 04/11/2023Lawyer: Teen Artsakh protester's arrest aimed at creating 'climate of fear'Samvel Mirzoyan, a 16-year-old native of Artsakh who was arrested following his participation in anti-government protests in Yerevan in September, is part of a large fatherless family.
13:50 04/11/2023Six MPs offer personal guarantees for activist Tatev Virabyan's releaseSix female lawmakers from the largest opposition Hayastan faction in the Armenian parliament have offered personal guarantees for the release of Artsakh activist Tatev Virabyan, her lawyer, Arsen...
11:48 04/11/2023Pashinyan critic charged with 'public calls for violence' regrets nothingHuman rights activist Avetik Ishkhanyan, a vocal critic of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his government, said on Saturday that he stood by his political statements after being charged...
16:15 03/11/2023U.S. sanctions Gleb Trotsenko, a key shareholder of ZCMCThe United States has expanded sanctions against Russia to further target individuals and entities, including businessman Gleb Trotsenko.
17:06 02/11/2023Fallen Armenian soldier's father released from custody, placed under house arrestGarik Galeyan, whose soldier son Mkhitar was killed in the 2020 Artsakh war, was released from pre-trial detention on Thursday.
15:45 02/11/2023Armenia's NSS thwarts terror plotArmenia’s National Security Service (NSS) says it has foiled a terror attack and arrested five suspects.
13:36 02/11/2023Armenian weightlifter Simon Martirosyan found not guilty in road accident caseArmenian weightlifter, world and European champion Simon Martirosyan has been found not guilty in a car accident case, his lawyer Ruben Baloyan said on Thursday.
13:05 02/11/2023Pashinyan: Many Artsakh refugees apply for Armenian citizenshipA large number of forcibly displaced people from Artsakh (Nagorno-Karabakh) have applied for Armenian citizenship, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Thursday.
15:15 01/11/2023Artsakh parliament speaker held in Baku contacted his family twice, son saysArtsakh National Assembly Speaker David Ishkhanyan held in Azerbaijan has contacted his family twice.
14:12 01/11/2023Opposition MP slams Artsakh teen’s arrestOpposition MPs Tigran Abrahamyan and Kristine Vardanyan have visited 16-year-old Artsakh activist Samvel Mirzoyan who was arrested for taking part in mass unrests in Yerevan on 19 September and taken...
12:13 01/11/2023Russia billionaire Vladimir Potanin bids to dodge massive UK divorce claimRussia's richest man, Vladimir Potanin, took the dispute with his ex-wife to the UK's top court in a bid to avoid facing one of the world's largest divorce claims, as he warned against the...
11:55 01/11/2023Lemkin Institute issues Red Flag Alert for Azerbaijan in ArmeniaThe Lemkin Institute for Genocide Prevention is issuing a Red Flag Alert for Azerbaijan in Armenia, due to the alarming potential for an invasion of Armenia by Azerbaijan in the coming days and weeks.
17:02 31/10/2023Former Artsakh army commander held in Baku is alive, lawyer saysArtsakh’s military and political leaders are essentially facing persecution in Azerbaijan, lawyer Siranush Sahakyan, a legal representative of the Armenian prisoners of war at the European Court of...
15:26 31/10/2023Paris police open fire on veiled woman after threatsFrench counter-terrorism police have shot a woman reportedly threatening passers-by in southern Paris, the BBC reports.
13:25 31/10/2023Artsakh ombudsman calls out int'l community for failure to prevent genocidesArtsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan has called out the international community for failure to prevent genocides, including the one committed by Azerbaijan in his country.
12:00 31/10/2023Activist Tatevik Virabyan again passed out in prison, lawyer saysDetained activist Tatevik Virabyan has again blacked out in the Abovyan Penitentiary, her lawyer, Arsen Babayan, warned on Tuesday.