11:20 20/02/2026Արսեն Բաբայան. Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել, պետականությունը՝ ոչ«Այսօր հանրային դիսկուրսում մեծ էներգիա է ծախսվում հակառուսական կամ հակաեվրոպական հռետորաբանության վրա»,-գրում է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը։ Նա մանրամասնում է՝ մինչդեռ...
10:35 20/02/2026Զանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզումՈստիկանության ծառայողները Արմավիրի մարզի շուրջ 20 հատվածում են
09:13 20/02/2026Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները Վաշինգտոնում ծեծի են ենթարկել նրա ռեժիմի դեմ բողոքող քաղաքացիներինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները Վաշինգտոնում հարձակվել են նրա դեմ բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիների վրա ու ծեծի ենթարկել նրանց։ Կադրերը տարածվել են սոցիալական ցանցերում։...
19:30 19/02/2026Փառք եմ տալիս Աստծուն, որ ինձ պես անարժանը գնեց Հովհաննես Թումանյանի բնակարանը և տվեց հայ համայնքին ու հայոց եկեղեցուն․ ՂուկասյանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը իր գործով հերթական դատական նիստից հետո դիմելով ներկաներին՝ հիշեցնելով , որ այսօր փետրվարի 19-ն է ՝ ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրը, ինչի...
19:17 19/02/2026Արա Ռոստոմյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցը մնաց անփոփոխԱրա Ռոստոմյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցը մնաց անփոփոխ՝ առանց էլեկտրոնային հսկողության։ Զոհված զինծառայող Հակոբ Ռոստոմյանի հոր՝ Արա Ռոստոմյանը ևս անցնում է Բագրատ Սրբազանի և նրա...
18:30 19/02/2026Մենք ազատ ենք, ես ազատ եմ հոգեպես ․ Իգոր ՍարգսյանՀՅԴ ԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանը իր գործով հերթական դատական նիստին անդրադարձավ ազատությունից զրկվելուն և Բագրատ սրբազանի խոսքերին։ Նա, մասնավորապես, նշեց․ «Այո, մենք ազատ ենք, ես ազատ եմ։ Մարդը հոգեպես...
18:13 19/02/2026Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց եւս 3 ամսովՀՅԴ ԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսով։ Հիշեցնենք՝ հունիսի 20-ին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել էր հանդիպման Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ,...
18:00 19/02/2026Գյուլագարակի անտառապետը ձերբակալվելՆրա տան բակում կայանված բեռնատարների թափքում հայտնաբերվել է ընդհանուր մոտ 6 խմ բոխի և հաճարենի տեսակի փայտանյութ
17:46 19/02/2026Դատարանի նկուղում ուղղակի հակահիգիենիկ վիճակ է. Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան«Ծանոթանալով ձեր հայտարարության հետ՝ տպավորություն է, որ դուք ցանկացել եք պատժել պարոն Ղուկասյանին, դրան է ուղղված եղել ձեր գործողություններն ու որոշումը»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում Գյումրու...
17:38 19/02/2026Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի բանտային կալանքը մեր բողոքի հիման վրա փոխել են տնայինի. Ռուբեն ՄելիքյանԴատարանում Բագրատ Սրբազանի այսօրվա խոսքը պարզապես հիանալի էր
17:12 19/02/2026Գլխավոր դատախազությունն Ալեն Սիմոնյանի՝ հոգևորականների մասին հայտարարության վերաբերյալ«Գլխավոր դատախազությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի վերաբերյալ տեղեկություն առկա չէ»,- Panorama.am-ին հայտնեցին գլխավոր դատախազությունից՝ ի պատասխան հարցի, թե արդյո՞ք Ալեն Սիմոնյանի՝ օրեր առաջ...
17:12 19/02/2026Սխալ է, որ այստեղ ՀՀ դրոշն է կախած. Նստեք. Դատավորն անջատեց Չախալյանի բարձրախոսը«Այս դատավարությունը իրավականի հետը կապ չունի, քաղաքական պրոցես է»,-18 արդարների գործով դատական նիստին հայտարարեց հասարակական գործիչ, այդ գործով մեղադրյալ Վահագն Չախալյանը։ Նա նշեց, որ չէր ցանկանում...
16:46 19/02/20262 ամսով երկարացվեց Բագրատ Սրբազանի կալանքի ժամկետըԴատարանը երկու ամիս ժամկետով երկարաձգեց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի կալանքը։ Այս մասին հայտարարեց դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը՝ լսելով մեղադրողներին ու պաշտպանական կողմին։ Հիշեցնենք, որ մեղադրող...
16:45 19/02/2026Մեծ Բրիտանիայի թագավորն առաջին անգամ մեկնաբանել է իր եղբոր՝ Էնդրյուի ձերբակալության լուրըՄեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը առաջին անգամ մեկնաբանել է իր եղբոր՝ Էնդրյուի ձերբակալության լուրը։ Այս մասին հայտնում է Tatler-ը՝ հղում անելով թագավորական ընտանիքի պաշտոնական հայտարարությանը։...
16:45 19/02/2026Բագրատ Սրբազան. Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում Բակո Սահակյանի որդուն՝ Տիգրանին«Ինձ ոչ մեկ ազատությունից ոչ զրկել է, ոչ էլ կարող է զրկել, քանի որ ոչ իմ կյանքն է ձեր իշխանության ներքո, ոչ էլ իմ ազատությունը»,-դատական նիստի ընթացքում անդրադառնալով հանրային մեղադրողի՝ իր կալանքի...
16:01 19/02/2026Այս իրավիճակում ճիշտ գտնվելու համար կա մեկ լուծում. Բագրատ Սրբազանի պաշտպանը՝ դատավորին«Պաշտպանյալիս կալանավորելու շարժառիթը եղել է ինչպես քաղաքական գործընթացներից մեկուսացնելը, այնպես էլ Հայ առաքելական եկեղեցու ներսում կշիռ ունեցող հոգևորականի մեկուսացումը, որպեսզի դյուրին լինի...
15:44 19/02/2026Անահիտ Մանասյանը չպատասխանեց հարցին, թե արդյոք ճանաչում է Ամենայն Հայոց ԿաթողիկոսինՀատուկ շեշտել եմ կրոնական կազմակերպությունների ինքնավարությունը հարգելու կարևորությունը.
15:38 19/02/2026Ամո'թ քեզ. Ներկաներին բարկացրեց դատախազի՝ Բագրատ Սրբազանի կալանքը երկարացնելու միջնորդությունը18 արդարների գործով այսօրվա դատական նիստին քննվելու է արգելանքի տնային կալանքում գտնվող հինգ, կալանքի ներքո գտնվող երկու անձանց՝ Բագրատ Սրբազանի ու Վահագն Չախալյանի նկատմամբ խափանման միջոցի հարցը։...
15:18 19/02/2026Կրկնակի խտրականության հետ գործ ունենք. Բագրատ Սրբազանի պաշտպան«Կարծում եմ՝ դատական նիստում քննարկվի Բագրատ Սրբազանի խափանման միջոցի հարցը, հույսեր միշտ ունենք, քանի որ այստեղ ենք, մասնակցում ենք այս պրոցեսին, բայց քիչ»,- 18 արդարների դատավարությունից առաջ...
15:17 19/02/2026Մարդու իրավունքների պաշտպանի դերը տեսական դատողություններ անելը չէ. Փաստաբան«Մարդու իրավունքների պաշտպանի դերը տեսական դատողություններ անելը չէ, հատկապես՝ նորմատիվ ակտերի բովանդակության ուսուցողական հայտարարություններով»,-նշւմ է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սոս...

12:34 17/09/2024Прокуратура сообщила подробности по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и другихАнтикоррупционная палата Кассационного суда 12 сентября текущего года огласила вынесенное по делу второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна, экс-министра обороны, ныне депутата НС от...
12:11 17/09/2024Рэпера P. Diddy арестовали в Нью-ЙоркеАмериканский рэпер и продюсер P. Diddy (настоящее имя — Шон Комбс) арестован в суде Нью-Йорка после того, как присяжные предъявили ему обвинения в насилии и торговле людьми. Об этом пишет газета The...
17:11 16/09/2024Адвокат: Политзаключенный Нарек Малян выйдет на свободу 19 сентябряОтбыв назначенный судом срок – один год лишения свободы – в полном объеме, политзаключенный Нарек Малян в четверг, 19 сентября, будет освобожден в соответствии с законом.
16:10 16/09/2024Контроль без контроля со стороны ЦБ: феномен «Инго Армении»В Армении, несмотря на наличие соответствующего надзорного органа, страховые компании, фактически, развивают свою деятельность бесконтрольно.
17:49 12/09/2024Лариса Алавердян: Азербайджан совершал и совершает международные преступления«Азербайджан совершал и совершает международные преступления. Об этом заявляют уже различные международные организации. Об этом практически открыто на государственном уровне высказались и ряд...
17:26 12/09/2024Грайр Товмасян – судье: Вот только не нужно меня пугать«Они не гнушались ничем, чтобы добиться прекращения полномочий Грайра Товмасяна как председателя Конституционного суда (КС) Республики Армения», – заявил в своей защитительной речи на заседании суда...
17:07 12/09/2024В Париже вынесли приговор женщинам, утверждавшим, что супруга Макрона родилась мужчинойВ четверг вынесен приговор двум женщинам, утверждавшим, что супруга президента Франции Эммануэля Макрона Брижит родилась мужчиной, передает МК со ссылкой на телеканал BFMTV.
14:12 12/09/2024Судья Татевик Григорян задремала во время речи Грайра ТовмасянаВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
13:36 12/09/2024Грайр Товмасян: Если бы меня не было в Конституционном суде, против меня не возбудили бы делаВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
11:30 12/09/2024Грайр Товмасян продолжает выступать в суде в Ереване с защитительной речьюВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
21:09 11/09/2024Следующее судебное заседание по делу Грайра Товмасяна состоится завтраВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян сегодня продолжилось судебное заседание по делу бывшего министра...
16:20 11/09/2024Граждане Армении и других стран СНГ теперь не смогут долго находиться в Кыргызстане без регистрации и веских причинВ Кыргызстане ввели новые правила пребывания для граждан Содружества и Грузии. Теперь жители этих стран не могут находиться долго в республике без регистрации и веских причин, рассказывает «МИР 24»....
14:45 11/09/2024Грайр Товмасян – в суде: Я здесь, потому что у меня есть достоинство и принципыВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
14:00 11/09/2024Грайр Товмасян: Сторона обвинения пришла в суд с одной цельюВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
13:25 11/09/2024Зампред РПА Армен Ашотян вышел из УИУ, его отвезли домой через служебный выходЗаместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна, которому накануне заменили арест на залог в 25 млн драмов и домашний арест, сотрудники уголовно-исполнительного...
11:32 11/09/2024Меликян: Ашотян продолжит оставаться в заключении – дома, еще 3 месяцаАдвокат заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна – Рубен Меликян – пишет: «Сегодня, 11 сентября, 454-й день заключения под стражу политзаключенного Армена Ашотяна.
11:15 11/09/2024Арсен Бабаян: Ашотян должен быть немедленно освобожден от всякого рода ограниченийПравозащитник Арсен Бабаян пишет: «Был очень рад узнать, что Армен Ашотян будет отбывать дальнейшее наказание (я не ошибочно использовал термин «наказание») дома, рядом со своей семьей.
17:03 10/09/2024Фоторепортаж – с судебного заседания по делу Армена АшотянаВ зале заседаний Антикоррупционного суда арестованного зампреда Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна сегодня партийные товарищи, близкие, родные и другие присутствующие встретили...
13:34 10/09/2024Мэра Гориса Аруша Арушаняна осудили на год и 8 месяцев лишения свободыСуд общей юрисдикции Сюникской области под председательством судьи Варсеник Мелконян частично удовлетворил ходатайство Службы пробации относительно замены меры пресечения главе общины Горис Арушу...
17:38 09/09/2024Грайр Товмасян: Я не знаю, есть ли что-то подобное в мировой истории?В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в районе Кентрон (Центр)) в понедельник, 9 сентября, продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции, экс-председателя Конституционного...