12:04 17/02/2026Գոհար Մելոյան. Գիտեմ ցավոտ կետ է, խախտել եք, բայց երբ լսում եք Կիրանց բառը փորձեք լռել, հեռանալ կամ շտապ փակել թեմանՀանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցից հետո «Մեր Ձևով» շարժման անդամ, սահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանն արձագանքել է իր հարցազրույցից բովանդակությունից կտրված հատվածներ...
11:33 17/02/2026Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկմանԲաքվի ռազմական դատարանը հրապարակել է Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ հարուցված կեղծ քրեական գործով «դատաճիռը»։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, Վարդանյանին դատապարտել...
21:30 16/02/2026Վճարում ես 8 միլիոն դրամ և արժանանում հետևյալ «հաճույքին»․ Փաստաբանն ահազանգում է «Պրեմիում» դասի անբարեխղճության մասին«Չնայած Տիգրան Մեծ բազմաբնակարան համալիրի բնակիչները արդեն իսկ դիմել են դատական պաշտպանությանը՝ ընդդեմ կառուցապատողի՝ իրենց իրավունքների պաշտպանության հարցում, այնուամենայնիվ, վստահեցնում ենք՝ բացի...
17:30 16/02/2026Առողջության պարտադիր ապահովագրության հախուռն ներդրումը բերել է լուրջ խնդիրների առաջացման. Անուշ Պողոսյան«Խոսել սոցիալական արդարության մասին, երբ ապահովագրության համար նույնչափ վճարում են ևս 201 հազար դրամ ստացողը, և 1 մլն, և 3 մլն դրամ աշխատավարձ ստացողը, ճիշտ չէ»,- «Պարտադիր առողջության...
15:23 16/02/2026Բացահայտվել է կաշառքի միջնորդության պատրվակով ոստիկանության նախկին պաշտոնատար անձի կողմից գումար ստանալու դեպքՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ մինչև 2025 թվականի հունիսը ՀՀ ՆԳՆ Շիրակի մարզի ստորաբաժանումներից մեկում պաշտոն զբաղեցրած անձը, ծառայողական...
15:11 16/02/2026«Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Ալեն Սիմոնյանի նկատմամբ քր. գործ հարուցեք մարդկանց խմբի (հոգևորականների) նկատմամբ ատելություն հրահրելու համար»ԱԺ նախագահ Ալեն Սիոնյանի՝«Дождь»-ին տված հարցազրույցում հայ հոգևորականների մասին արած հայտարարությունից հետո քաղաքացիները դիմում են դատախազությանը՝ խնդրելով այն ընդունել որպես հանցագործության մասին...
13:20 16/02/2026Դավիթ Տոնոյանի գործով Եվրոպական դատարանը գանգատը կոմունիկացրել է ՀՀ կառավարությանըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) ընդունել է քննության ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի ազատության և անձնական անձեռնմխելիության իրավունքների խախտման մասին փաստաբան Իրինա...
12:47 16/02/2026Արտառոց դեպք՝ Երևանում․ 37-ամյա տղամարդը նայելով հարսանիքի տեսանյութը նկատել է, որ իր կինը ձեռքը դրել է իրեն շնորհավորելու համար մոտեցած տղամարդու ուսին․ նա փորձել է հանդիպել այդ տղամարդու հետՓետրվարի 8-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 17։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության...
12:35 16/02/2026Հօգուտ ՀՀ-ի՝ կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամԳլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության՝ դատարանի կողմից բավարարված հայցը մտավ օրինական ուժի մեջ
12:24 16/02/2026Տաքսու վարորդներին ռեկետի են ենթարկում. Նրանք դուրս են եկել բողոքիՏաքսու վարորդներն իրենց խնդիրների բարձրաձայնման համար դուրս են եկել բողոքի ակցիայի։ Նրանց հետ հանդիպման գնացած Երևանի ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն ահազանգում է՝ ՀՀ-ում կա գրանցված շուրջ 120 000...
11:19 16/02/2026Բնակարանային գողություններ կատարելու համար մեղադրվող անձը հանձնվել է Ավստրիայի իրավասու մարմիններինՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ավստրիայի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը։ Դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ բնակարան ապօրինի մուտք գործելով...
11:12 16/02/2026Սա ոչ միայն սոցիալական անարդարություն է, այլ ուղիղ սպառնալիք բուժօգնության որակին. Անուշ Պողոսյանի ահազանգըՀայաստանում գործող առողջապահական ապահովագրության համակարգում բուժաշխատողի վարձատրությունը չի համապատասխանում աշխատանքի բարդությանը, մասնագիտական ու իրավական պատասխանատվությանը և բժշկական ռիսկի...
22:52 15/02/2026Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրության բովանդակությունը կեղծ է. Արսեն ԲաբայանՏեսարանները օբյեկտիվ իրականության մեջ գոյություն չեն ունեցել
18:25 15/02/2026Միքայել Սրբազանը դուրս կգրվի Իզմիրլյան ԲԿ-ից. Արտաշես Սարկավագ ԱջապահյանԸստ նախնական տվյալների
21:40 14/02/2026Գոհար Մելոյան. Ժողովուրդն է վերջնարդյունքում որոշելու, արդյոք Սամվել Կարապետյանը կդառնա՞ վարչապետ, թե՞ չէ«Մեր ուժը որդեգրել է թափանցիկության, ներառականության եւ ազնվության ուղին ու սկզբունքները՝ ժողովրդի հետ փոխհարաբերություններում»,-հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման անդամ, սահմնադրական իրավունքի մասնագետ...
20:59 14/02/2026Քրեական շինծու հետապնդումը ժամանակային և բովանդակային առումով համընկնում է Նիկոլ Փաշինյանի հրապարակային հայտարարության հետ. ՍուրենյանցՎեհափառը՝ քրեական հետապնդման թիրախ
20:48 14/02/2026Արմավիրի մարզում առևանգել են դպրոցից տուն վերադարձող 15-ամյա աղջկանԱրմավիրի մարզի Արևիկ գյուղումփետրվարի 11-ին առևանգել են դպրոցից տուն վերադարձող 15-ամյա աղջկան։ Աղջկա հարազատներից մեկը կապ է հաստատել Shamshyan.com-ի հետ ու մանրամասնել, որ որ մինչ օրս իրավապահները...
19:12 14/02/2026Իշխանության քայլերին արձագանքելու փոխարեն պետք է մտածել քայլեր, որոնց իշխանությունը ստիպված պիտի լինի արձագանքել. Երվանդ Վարոսյան«Տեղի ունեցավ այն, ինչի մասին խոսում էինք շուրջ երկու շաբաթ»,-գրում է իրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը՝ արձագանքելով Կաթողիկոսի դեմ քրեական գործ հարուցելուն։ Նա նշում է.
18:09 14/02/2026Ամոթի գործողություն. Դատախազությունը քրեական հետապնդում է հարուցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նկատմամբ«Այսօր աննախադեպ իրադարձություն է եղել: ՀՀ դատախազությունը քրեական հետապնդում է հարուցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նկատմամբ՝ Արման Սարոյանի հետ կապված դատական ակտի կատարմանը խոչընդոտելու...
18:03 14/02/2026Սա հափշտակությու՞ն չէ. Փաստաբանը՝ արցախցիների կուտակած թոշակի գումարների ճակատագրի մասին«Կուտակային կենսաթոշակային համակարգով արցախցիների կուտակած մոտ 20.000.000.000 ՀՀ դրամին հասնող միջոցներն Արցախի օրենսդրությամբ պետք է վերադարձվեն արցախցիներին։ Հայաստանն այս գումարների նկատմամբ որևէ...

14:35 12/10/2023Opposition MP: Armenia has turned into 'prison state'Opposition MP Tigran Abrahamyan took to Facebook on Thursday to again denounce the authorities for “fabricated” cases against their opponents and their “illegal” detention.
13:38 12/10/2023Around 2,500 people displaced from Artsakh have left Armenia, Pashinyan saysPrime Minister Nikol Pashinyan says that the Armenian government had no plan to deal with the exodus of Armenians from Nagorno-Karabakh (Artsakh) and its response was organized within a few days.
13:02 12/10/2023Five member states must investigate spyware abuse, PACE saysCiting “mounting evidence” that spyware has been used for illegitimate purposes by several Council of Europe member states, the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) has urged five...
16:35 11/10/2023Venice Commission publishes opinion on draft amendments to Armenia's Electoral CodeThe Council of Europe’s body of constitutional law experts, the Venice Commission (European Commission for Democracy through Law) has published several opinions concerning ten states, including...
13:46 11/10/2023Tatoyan Foundation releases report on Azerbaijani crimesThe Tatoyan Foundation, led by Armenia's former Ombudsman Arman Tatoyan, has released a special report in four languages about mental sufferings being caused to the families of Armenian servicemen by...
16:01 10/10/2023Yerevan mayor reacts to attack on his criticNewly-elected Yerevan Mayor Tigran Avinyan has reacted to reports of his possible involvement in an attack on activist Artur Chakhoyan, a staunch critic of Avinyan and his team.
15:36 09/10/2023Arrests of Artsakh leaders by Azerbaijan politically motivated, lawyer claimsThe arrests of Artsakh’s current and former leaders by Azerbaijan are politically motivated, human rights lawyer Siranush Sahakyan insists.
12:06 09/10/2023Tatoyan Foundation releases evidence of Azeri attacks on civilians in ArtsakhThe Tatoyan Foundation led by Armenia’s ex-Ombudsman Arman Tatoyan has released evidence of Azerbaijani attacks on civilian communities in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on September 19.
17:03 06/10/2023Azeri ombudsperson meets with David Babayan in prisonAzerbaijan’s Commissioner for Human Rights (Ombudsperson) Sabina Aliyeva on Friday met with David Babayan, a former Artsakh foreign minister held by Baku, the Azerbaijani media reported.
16:34 06/10/2023Criminal case against Pashinyan critic goes to courtA criminal case against Armine Adibekyan, an expert on Azerbaijan, has been sent to a first instance court in Yerevan, her lawyer Ruben Melikyan said on Friday.
15:38 06/10/2023UN court to hold hearings on Armenia's suit against Azerbaijan on Oct. 12The International Court of Justice (ICJ), the principal judicial organ of the United Nations, will hold public hearings in the case concerning Application of the International Convention on the...
15:05 06/10/2023Prosecutor's Office says nothing about probes over Artsakh officials' arrests by AzerbaijanThe Armenian Prosecutor General’s Office has refused to say whether criminal probes have been launched into the arrests of Artsakh’s current and former leaders by Azerbaijan.
11:45 06/10/2023Azeri ombudsperson visits jailed Ruben VardanyanAzerbaijan’s Commissioner for Human Rights (Ombudsperson) Sabina Aliyeva on Friday met with Ruben Vardanyan, Artsakh’s former state minister held by Baku.
11:25 06/10/2023Artsakh: Ombudsperson says Azeri forces mutilated Armenian civilians' bodiesArmenia's Human Rights Defender Anahit Manasyan on Thursday presented the preliminary results of the fact-finding activities conducted by her in different regions of Armenia with the forcibly...
14:35 05/10/2023Ex-Artsakh leaders, parliament speaker placed in 4-month detention in AzerbaijanTwo former presidents of Artsakh (Nagorno-Karabakh), Bako Sahakyan and Arkady Ghukasyan, as well as parliament speaker David Ishkhanyan, have been placed in 4-month detention in Azerbaijan pending a...
11:41 05/10/2023HRW: Azerbaijan's partners should insist on international monitoring mission in Nagorno-KarabakhGovernments involved in facilitating talks between Azerbaijan and Armenia should secure concrete commitments from Azerbaijan’s president on respecting, protecting, and implementing the right to...
11:33 05/10/2023Yerevan court extends Grigory Khachaturov's arrestThe Anti-Corruption Court in Yerevan on Thursday extended the pre-trial detention of Major-General Grigory Khachaturov for two more months, the judicial authorities reported.
15:26 04/10/2023Photos show ex-Artsakh leader's arrest by AzerbaijanPhotos showing the arrest of Artsakh’s former President Arayik Harutyunyan have been posted on Azerbaijani Telegram channels.
13:57 03/10/2023Armenian parliament ratifies Rome StatuteThe Armenian parliament voted on Tuesday to ratify the Rome Statute, the founding treaty of the International Criminal Court (ICC).
13:36 03/10/2023Reports of Artsakh NSS chief's arrest by Azerbaijan not confirmedReports about the arrest of Artsakh National Security Service (NSS) Director Ararat Melkumyan by Azerbaijanis have not been confirmed.