13:41 11/02/2026Վաղարշապատում «Հաղթանակ» դաշինքի աջակիցները խոչընդոտել են մի շարք անձանց ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը, 6 անձ ձերբակալվել է. ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի նոյեմբերի 16-ին...
12:34 11/02/2026Անհետ կորած 20-ամյա Լիաննա Արաբյանը հայտնաբերվել էՓետրվարի 8-ին հաղորդվել էր 2006 թվականին ծնված Լիաննա Արաբյանի անհետ կորելու մասին։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, համայնքային ոստիկանության Նաիրիի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների...
11:54 11/02/2026Ինչ է իրականում ասել Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի ֆարս դատավարության ժամանակԸնտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանը փոխանցել է փետրվարի 10-ի դատական նիստում իր հնչեցրած եզրափակիչ խոսքի բովանդակությունը։ Հրաժարվելով մասնակցել կեղծ արդարադատությանը՝ Ռուբեն...
11:22 11/02/2026Ոսկյա զարդերի հարկման մեխանիզմը կփոխվի. ՆախագիծՀայաստանի հարկային օրենսդրության մեջ նախատեսվող փոփոխությունները նպատակ ունեն վերանայել ոսկուց և թանկարժեք քարերից պատրաստված իրերի օտարման գործարքների հարկման կարգը։ ՀՀ ֆինանսների նախարարության...
11:11 11/02/2026Այցելություն բանտարկված հայ արքեպիսկոպոսին«Մեդիամաքս»-ը ներկայացնում է Christian Solidarity International կազմակերպության հանրային իրազեկության հարցերով տնօրեն Ջոել Վելդկամպի Visiting an Armenian Archbishop in Prison հոդվածի հայերեն...
09:24 11/02/2026Սա շատ մռայլ օր է ԵՄ-ում մարդու իրավունքների համար. Amnesty InternationalAmnesty International իրավապաշտպան կազմակերպութունը համարում է, որ Եվրոպական խորհրդարանը հարված է հասցրել ապաստանի իրավունքին՝ հաստատելով «անվտանգ երկրի» կանոնները։ Արձագանքելով Եվրոպական խորհրդարանի...
17:38 10/02/2026Որոնվում է 20-ամյա Լիանա ԱրաբյանըՔրեական ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 2006 թվականին ծնված Լիանա Արաբյանը: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, նա դուրս է եկել Քանաքեռավան գյուղի Շիրակացու...
17:21 10/02/2026Մեքենայում խոշոր չափի թմրամիջոց են գտելՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փետրվարի 7-ին Սիլիկյան...
16:18 10/02/2026Ռուբեն Վարդանյանի գործով Բաքվի դատարանը հեռացել է «դատավճիռ» կայացնելուԱյսօր Բաքվի դատարանում ավարտվել է Ացախի Հանապետության նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանի շինծու գործով դատական լսումները։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, պաշտպանական կողմի և Վարդանյանի...
11:01 10/02/2026Ողբերգական դեպք՝ Արմավիրի մարզում. «Kia»-ի վարորդը հանկարծամահ է եղելԱյսօր՝ փետրվարի 10-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 08:50-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի բնակիչ 62-ամյա Ավետիս Ք.-ն իր վարած «Kia Forte» մակնիշի ավտոմեքենայով Պտղունք գյուղում...
10:35 10/02/2026Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների առկա խմբագրումը չի քննարկվել դատավորների հետ, չեն հայցվել մասնագիտական համայնքների դիրքորոշումներըԴատավորների համայնքը Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների վերջնական խմբագրության մասին փաստացի տեղեկացել է հիմնականում Ազգային ժողովում տեղի ունեցած քննարկումներից։ Դատավորների միությունից հայտնում են,...
10:31 10/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՇուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
10:23 10/02/2026«Ալեքս 33»-ին պատկանող լցակայանում փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում բենզինի և դիզելային վառելիքի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԱԼԵՔՍ 33» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ ք.
23:13 09/02/2026Դատավորը մեծ պատմական սխալ է թույլ տվել, երբ ներխուժել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ինքնակառավարման տիրույթ. Արա ԶոհրաբյանՀոգևոր կարգավիճակից զրկված մասնավոր անձ Արման Սարոյանը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Մասյացոտնի բանկային հաշվի միջոցներն է տնօրինում
21:13 09/02/2026Արտակարգ դեպք. հայտնել են, որ «հեմառոգիկ շոկ և դաստակի կտրած վերք» ախտորոշմամբ հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդու կյանքին վտանգ է սպառնումԴեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
18:00 09/02/2026Իմ նախընտրական բուկլետին, իմ նկարին նայելով սեռшկшն բնույթի հայհոյանքներ են տեղացել. Արամ Սարգսյանի կուսակից«Հանրապետություն» կուսակցության անդամ, Վաղարշապատի քաղաքապետի ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու Հարություն Մկրտչյանը չի հիշում, թե ինչպես է հրավիրվել քննչական մարմին։ Նա ասաց՝ ծանուցում չի...
17:47 09/02/2026Բաքուն հայ գերիների մի մասին ժամանակ առ ժամանակ կվերադարձնի, բայց ոչ բոլորին. Արա Ղազարյան«Ցանկացած քաղաքական պայմանավորվածության հիմքում իրավական չափանիշներն են, ստանդարտներն են, դրանք միշտ էլ եղել են»,- նախագահական նստավայրի մոտ ակցիայի ժամանակ լրագրողներին ասաց իրավաբան, միջազգային...
17:23 09/02/2026Նարեկ Սամսոնյանը վիրահատվել է«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը վիրահատվել է։ «Իրազեկում եմ հանրությանը, որ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանն այսօր ենթարկվել է վիրահատության։ Այն անցել է բարեհաջող։...
16:45 09/02/2026Հարգելի դատարան, նա չի պատկերացնում՝ ինչի՞ մասին է խոսքը. Արամ Սարգսյանի կուսակցի հայտարարությունը զարմացրեց Կաթողիկոսի եղբոր գործով դատավորին ու դատախազինԱրմավիրի մարզի քրեական վերքննիչ դատարանում դատավոր Գևորգ Մանուկյանի գլխավորությամբ մեկնարկեց Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի եղբոր և եղբորորդու՝ Համբարձում ու Գևորգ Ներսիսյանների գործով դատական նիստը։...
15:55 09/02/2026Քաղաքապետարանը մերժել է վարորդի փոխհատուցման պահանջը. ո՞վ է պատասխանատու մերկասառույցի պատճառով տեղի ունեցած վթարի համարԵրևանի քաղաքապետարանը պաշտոնապես մերժել է քաղաքացի Արնոլդ Հովասափյանի դիմումը, որով վերջինս պահանջում էր փոխհատուցել Ծիծեռնակաբերդի խճուղում տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով պատճառված նյութական...

15:30 28/08/2023CoE's Mijatović calls for restoring free movement along Lachin Corridor“I remain seriously concerned about the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh and the human rights of its population following the blocking of the road running through the Lachin Corridor since...
13:58 28/08/2023Artsakh president's residence attackedAn attack targeting the presidential palace in Artsakh was reported last night. In a statement on Monday, the police said two drunk men fired shots at the president's residence and its security...
14:45 26/08/2023Spanish police seize record 9.5 tonnes of cocaineSpanish police have made a record cocaine seizure, finding 9.5 tonnes of the drug hidden among boxes of bananas in a shipping container from Ecuador in the southern port of Algeciras, Reuters reports.
11:26 25/08/2023Lawyers deplore decision to place Sergey Smbatyan under house arrestThe lawyers of conductor Sergey Smbatyan have condemned the Yerevan appellate court’s decision to place him under house arrest, saying it will be challenged in a higher court.
13:35 22/08/2023Child killed in shooting in southern FranceA 10-year-old boy was killed during a shootout between four gunmen in southern France on Monday night, The Local reported.
16:00 18/08/2023Former Austrian chancellor charged with giving false testimonyFormer Austrian chancellor Sebastian Kurz has been charged with giving false testimony before parliament, Reuters reported on Friday, citing the Austrian prosecutor's office for economic crimes and...
11:58 18/08/2023Artsakh president meets with militia fighters, MPsPresident of Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Thursday met with a group of militia fighters, the presidential office reported.
11:42 18/08/2023Shots fired at Syunik airport from Azerbaijani territoryAn unidentified man fired shots overnight from the territory of Azerbaijan at an Armenian airport in Kapan, a town in Armenia’s Syunik Province bordering Azerbaijan, the country’s National Security...
16:54 17/08/2023Famous musicians urge Armenian authorities to release Sergey Smbatyan, his fatherA group of renowned Russian musicians have called on the competent Armenian authorities to release conductor Sergey Smbatyan and his father, composer Armen Smbatyan.
16:05 17/08/2023Police react to incident reportedly involving Turkish man in Armenian townAn emergency incident occurred in Ijevan, a town in Armenia's Tavush Province, on Thursday. The Hraparak daily reported that passengers noticed a suspicious man speaking Turkish on the phone in a...
15:05 17/08/2023Tatoyan: Baku TV presents entire territory of Armenia as part of AzerbaijanAn Azerbaijani pro-government TV station has presented the whole Armenian territory as part of Azerbaijan, former Ombudsman Arman Tatoyan, who currently runs the Tatoyan Foundation, said on Thursday,...
14:33 17/08/2023Armenia applies to ECHR over reservist detained by Azerbaijani soldiersArmenia has applied to the European Court of Human Rights (ECHR), requesting an interim measure against Azerbaijani following the capture of an Armenian army reservist on Wednesday, the spokesperson...
11:36 17/08/2023Armenian ombudsperson rejects Azerbaijan's claims about abducted Artsakh residentThe Office of Armenia's Human Rights Defender continuous the collection of information with regards to the unlawful interference with Vagif Khachatryan’s fundamental human rights by Azerbaijan.
14:16 16/08/2023Reservist deserts combat post; search underwayAn Armenian army reservist enrolled in military trainings has deserted his combat position, the Defense Ministry reported on Wednesday, adding search efforts are underway to find him.
12:58 16/08/2023Azeri forces fire at farmer in ArtsakhAzerbaijani troops on Tuesday opened fire on a farmer carrying out agricultural work in Artsakh (Nagorno-Karabakh), the police said.
19:35 15/08/2023A person died from starvation in ArtsakhAccording to the information received by the Human Rights Defender's Office and the research conducted by its Staff, a resident of Stepanakert, K.
14:32 15/08/2023ECHR gets information about Artsakh man kidnapped by AzerbaijanThe European Court of Human Rights (ECHR) has been provided with information about Artsakh resident Rashid Beglaryan, who was kidnapped by Azerbaijan on August 1, PastInfo reported on Tuesday, citing...
13:36 15/08/2023Armenian singers call for Sergey Smbatyan's releaseA group of Armenian musicians and TV hosts have joined a call for the release of famous conductor Sergey Smbatyan.